• Главная
  • Олег Ляшко в Чернігові: Ліцей №13 і дитсадок на Масанах – будуть
14:03, 22 марта 2018 г.

Олег Ляшко в Чернігові: Ліцей №13 і дитсадок на Масанах – будуть

ПОЗИЦІЯ. «Хто не хоче фінансувати освіту, змушений буде фінансувати тюрми». Цією цитатою Бісмарка підсумував свій візит у Чернігів народний депутат Лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Він переконаний, що освіта і здоров’я громадян мають бути головними пріоритетами держави. І не просто переконаний, а докладає разом із командою максимум зусиль для реалізації цього постулату.

Ліцей № 13 буде врятовано

Професійно-технічна освіта останні два з половиною десятиліття переживає не найкращі часи. Спочатку вчитися в ПТУ стало не модно. Потім зменшилися обсяги державного замовлення для цих навчальних закладів. Зараз – нова проблема, яка пов’язана з фінансуванням. Держава переклала на місцеві органи влади зобов’язання з утримання професійно-технічних ліцеїв, коледжів, училищ. Але на місцях недостатньо коштів, аби повноцінно розвивати систему професійно-технічної освіти – і тому чиновники змушені їх «оптимізувати». Читай – ліквідовувати.

Яскравий тому приклад – ситуація з чернігівськими навчальними закладами. Минулого року через брак коштів заради економії були об’єднані училища № 6 і 15. Тепер триває така ж процедура щодо училищ № 9 і 13. Олег Ляшко переконаний: це неприпустимо. Саме про це він заявив на зустрічі з викладачами та учнями вищого ліцею побуту № 13.

– Ми повинні експортувати не сировину і дешеву робочу силу, а готову продукцію з високою доданою вартістю. Це можливо лише в тому випадку, якщо на належному рівні фінансувати галузь освіти. І в першу чергу – професійно-технічну освіту. Адже це – робочі руки. Не можуть усі бути юристами чи економістами – потрібні робочі руки, бо інакше скоро нікому буде сісти за кермо трактора, пошити одяг, підкреслив Лідер Радикальної партії.

Олег Ляшко відзначив, що потрібно, аби держава повернула собі функції щодо фінансування закладів професійно-технічної освіти і збільшила обсяги державного замовлення. Адже це, на його думку, найефективніший засіб для розвитку економіки. Саме над цим зараз працюють у парламенті представники Радикальної партії.

Депутат Чернігівської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Олег Авер’янов висловився в тому ж ключі.

– Відсутність кваліфікованого фахівця – це проблема не лише роботодавця, але всієї держави. Це треба розуміти і виправляти ситуацію. Саме збереження професійно-технічної освіти – один із пріоритетів Радикальної партії Олега Ляшка, – заявив він.

Щодо долі саме чернігівського ліцею команда Радикальної партії твердо налаштована зберегти навчальний заклад і не допустити ніяких «оптимізацій». З цією метою вже відбулися розмови з міським головою Чернігова та головою Чернігівської обласної державної адміністрації. Поки на державному рівні не виправлять ситуацію загалом, депутати-радикали розробили свій механізм порятунку навчального закладу – ініціюють його передачу з міського в обласний бюджет. Це допоможе ліцею й надалі готувати кваліфіковані кадри для українських підприємств.

Дитсадок на Масанах можуть здати цього року

Нова будівля, зведена за найсучаснішими технологіями, – тепла, суха, простора, комфортна. Саме сюди мешканці мікрорайону Масани зможуть віддати своїх дітлахів уже найближчим часом. На сьогодні будівництво дитячого садочка майже на 300 місць триває – уже зведено два поверхи. Лишився останній рівень і внутрішні роботи. Будівельники переконані: якщо не буде проблем з фінансуванням, то до кінця року вони впораються із завданням.

Олег Ляшко, з допомогою якого з державного бюджету було виділено першу частину коштів, запевнив, що докладе всіх зусиль, аби знайти необхідні 47 мільйонів гривень. Ще 19 мільйонів дасть міський бюджет.

Лідер Радикальної партії переконаний: цей дитсадок має стати взірцевим для всієї України. Тут використані якісні будівельні матеріали і сучасні опалювальні технології – повітряні теплові насоси, які дозволять навіть за температури до 5 градусів морозу не вмикати традиційну систему опалення. За підрахунками спеціалістів, уже за два роки це дасть економію на рівні вартості всього обладнання.

Звертаючись до будівельників, Олег Ляшко подякував їм за роботу і відзначив, що у Верховній Раді і на місцях команда Радикальної партії робить усе, аби збільшити зарплати не лише в будівельній галузі, а й у всіх інших сферах економіки.

– Я не хочу, щоб ви їхали в Польщу, де мінімальна зарплатня сьогодні на рівні 500 доларів. Ми зробимо все, аби достойну оплату праці українці мали вдома – поруч із дружиною, дітьми, батьками, – заявив Олег Ляшко.

Насамкінець команда Радикальної партії Олега Ляшка пообіцяла всім чернігівцям продовжувати прискіпливо контролювати всі проблемні питання в освітній галузі міста та області. І не лише в освітній.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Ляшко #ліцей #дитсадок #Масани #профтехосвіта
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...