Максим Микитась: «Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем Чернігівщини»

Селище Замглай єднає зі світом фактично одна велика дорога РіпкиЗамглай. Та є проблема: відрізок траси довжиною 1400 метрів є частиною дорожньої артерії, якою курсують міжміські автобуси, рухаються діти, ідучи до школи, однак від дороги лишилася хіба що назва.

Саме дорожнє полотно швидше нагадує ділянку, яка побувала під обстрілом: на ній немає «живого» місця суцільні ями, калюжі. А все через те, що саме ці 1400 метрів не заасфальтовані.

Максим Микитась: «Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем Чернігівщини», фото-1

Вона в такому стані, що інколи рейсові автобуси навіть відмовляються нею курсувати. Цю дорогу постійно використовують понад дві тисячі людей. Це не лише Замглай, а й навколишні села Ловинь та інші.

Тому можна навіть казати про три тисячі жителів. Ще проблема в тому, що ця дорога має невизначений статус вона в нас як обласна дорога місцевого значення. Раніше її обслуговував облавтодор, але через розподіл доріг на різні за значенням тепер ми просто не знаємо, як нам із нею бути, розповідає Замглайський селищний голова Олександр Красківський.

Названа дорога одна з найболючіших проблем Замглаю. Про це говорили жителі під час зустрічі активу селища з народним депутатом Максимом Микитасем.

Максим Микитась: «Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем Чернігівщини», фото-2

Оцінити «комфорт» пересування народний обранець зміг і сам навіть потужний мікроавтобус ледь здолав глибокі вибоїні, заповнені крижаною водою і талим снігом.

За його словами, з дорогами в Україні скрізь біда, особливо в сільській місцевості. А тому вважає, що відкладати цю проблему більше не можна, бо скоро й таких доріг не залишиться.

Ми маємо великий план на кілька десятків мільйонів щодо ремонту доріг. І в першу чергу це стосується саме Ріпкинського району. Я мав із цього приводу розмову з головою Чернігівської ОДА Валерієм Кулічем. Як представник бюджетного комітету Верховної Ради України теж буду вишукувати шляхи й можливості вирішення саме дорожнього питання, сказав народний депутат.

Окрім державної, має докласти зусиль і місцева влада Замглаю: потрібно розробити відповідну проектно-кошторисну документацію. Загальний кошторис ремонту відрізка траси затягне на кілька мільйонів гривень. Якщо фінансування буде, то й місцеві шляховики стануть до роботи.

Максим Микитась: «Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем Чернігівщини», фото-3

Начальник Ріпкинської філії райавтодору Олександр Мельник зауважує:

Ця дорога закладена в капітальний ремонт. І не тільки ця ділянка. Через райдержадміністрацію вже подана заявка. Так, ремонт потрібен, бо це важлива дорога для району. Замглай то як «спальний» район для Ріпок.

Та клопіт становить не лише цей шлях. Нині термінового ремонту потребують понад 143 км доріг територіального значення і 320 місцевого та обласного підпорядкування.

Крім цього, під час зустрічі Максим Микитась і жителі селища говорили про енергоефективність і утеплення місцевої школи та садка, створення нових робочих місць, підтримку спорту, можливість відновлення торфодобувної галузі та альтернативу торфу дорогим газу й електриці, новий перспективний шлях розвитку селища тощо.

Народний депутат вітає всі ці ініціативи місцевих жителів і переконаний: їх можливо реалізувати, якщо в Замглаї серйозно замисляться над створенням об’єднаної територіальної громади. Бо лише громада знає, куди і як краще вкладати свої кошти.

Микитась Ріпки Замглай дорога
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
215 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии