• Головна
  • Сімейна паска родини Микитасів
08:40, 31 березня 2018 р.

Сімейна паска родини Микитасів

Наближається світле свято Воскресіння Христового – Великдень. Цьогоріч ми його святкуємо 8 квітня. Народні й духовні звичаї велять цей день провести в колі найближчих і найдорожчих людей. Таку традицію в родині Микитасів теж шанують. Особливо, коли бабуся Валентина Павлівна Красножон випікає смачнючу пасочку. Свій сімейний рецепт вона переповіла нам, а ми ділимося ним зі своїми читачами.

«У неї все завжди виходить ну ду-у-же смачним. Я, дружина, онучки – усі з нетерпінням очікуємо на її фірмові паски. Це справді щось! Навколо такої смакоти і гуртуватися легко, – зізнається зять Валентини Павлівни Максим Микитась. – А святкуємо по-різному – чи за столом у рідних Голубичах Ріпкинського району, чи у себе вдома збираємося. Головне – щоб разом!»

Валентина Павлівна теж із нетерпінням очікує на свято Великодня. Вона каже, що завжди готується до нього завчасно – і продуктів купить, і паски напече, і кошик якнайкращий вибере.

«Знаєте, от усі питаються у господинь, у чому секрет їхньої паски? Я завжди щиро зізнаюся: моя найзвичайніша – борошно, молоко, дріжджі (до речі, не користуюся «швидкими», люблю традиційні) тощо. Мій головний інгредієнт – то любов, моя і моїх близьких».

Тому, коли печете, завжди думайте тільки про хороше. Кажуть же – паска не любить сварки. Біля тіста навіть розмовляти треба пошепки.

Рецепт

Для паски вагою 1 кг вам знадобиться: борошно – 500 г, дріжджі – 120 г, молоко – 200 г, цукор – 150 г, яйця – 4 шт., масло – 125 г, олія – 35 г, дрібка солі, ванілін, цукрова пудра, родзинки – за бажанням. Для аромату можна додати грамів 20 коньяку чи рому.

Дріжджі розвести в невеликій кількості теплого молока з додаванням цукру. Борошно (90-120 г) залити киплячим молоком, розмішати ретельно, щоб не було грудочок. Суміш охолодити до 40° С і з’єднати з дріжджами. Збивати, доки не з’являться бульбашки. Посипати борошном, накрити рушником і поставити на 3–3,5 години в тепле місце.

Жовтки розтерти з цукром до білого, підсипаючи його поступово. Білки теж збити. У борошно, що залишилося, вилити готову опару, додати розтерті жовтки, збиті білки, сіль, ванілін. Замішуйте не менше півгодини, збираючи тісто з країв до середини. Потім улийте олію, коньяк, невеликими порціями – масло. Якщо тісто буде занадто крутим – можна додати трохи теплого молока.

Наприкінці замішування можна додати промиті родзинки. Тісто накрити й поставити знову в тепле місце на 2–3 години. За цей час його треба раз чи двічі пом’яти. Тісто, що підійшло, викласти на посипану борошном дошку чи поверхню і, змазавши руки олією, розділити на шматки для пасок. Викласти їх у форми, які вже змащені розтопленим маслом і посипані борошном, тісто не повинно доходити до половини висоти форми. Поставити для розстоювання. Коли тісто заповнить ¾ об’єму форми, поверхню змастити збитим яйцем і посипати цукровою пудрою чи горіхами. Випікати близько 40 хвилин при температурі 200-210 градусів. Готові паски вийняти з форм і накрити рушником. Коли охолонуть, можна додатково прикрасити цукатами чи помадкою. Смачного!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Микитась #паска #Великдень
Оголошення
live comments feed...