Діяльність ріелторів – у законодавчі рамки

Сумнівів у тому, що це необхідно, не мають фахівці ринку нерухомості, що націлені на перспективу, на розвиток галузі, а також представники юридичної сфери. Ріелтор має нести таку ж відповідальність за свою роботу, як, скажімо, нотаріус, і проходити відповідну сертифікацію.

Такої спільної думки під час неформальної зустрічі й обговорення проблемних питань нормативно-правового регулювання діяльності ріелторів дійшли голова осередку ВГО «Академія нотаріату України», кандидат юридичних наук, чернігівський нотаріус Олександр Красногор, голова регіонального відділення Спілки фахівців з нерухомого майна України, власниця та директорка АН «Приват Ріелт» Інна Різуха та засновниця АН «AlluR» Людмила Панькова.

– Не зважачи на те, що ринок нерухомості в Україні дуже стрімко розвивається, законодавство країни до сьогодні не розтлумачило сам термін «ріелтор» та «ріелторська діяльність». Нема жодного закону, який би чітко регулював таку діяльність,зауважує Олександр Красногор.– Прикладами таких нормативно-правових актів є Ухвала Президента України «Про ріелторську діяльність» від 07 червня 1999 року, проект Закону «Про ріелторську діяльність» від 29 червня цього ж року, проект Закону «Про здійснення операцій з нерухомим майном» від 25 жовтня 1999 року, проект Закону «Про ріелторську діяльність» від 27 квітня 2007 року, проект Закону «Про особливості провадження ріелторської діяльності» від 8 серпня 2013 року, які так і не набрали чинності.

За словами Олександра Володимировича, в цивілізованих країнах діяльність ріелторів підлягає ліцензуванню, а фахівці – сертифікації. Адже працювати в цій сфері мають лише професіонали, які пройшли навчання та відповідають певним вимогам. Зокрема, в США для заняття ріелторською діяльністю треба отримати ліцензію. Спочатку претендент проходить навчання, спеціальні курси, складає іспит, під час якого має дати не менше 70% правильних відповідей. Наступний етап – пошук агенції для працевлаштування або її створення. Вся процедура доволі тривала й витратна. Окрім того, ріелтор має зареєструватися в певній системі, де виставляється вся нерухомість для продажу чи оренди, а також отримати страховку.

– Термін «ріелтор» у США використовується лише для ліцензованих фахівців, які є членами Національної асоціації ріелторів та керуються в своїй діяльності Етичним кодексом і Стандартами,продовжує тему директорка АН «Приват Ріелт» Інна Різуха.– Інших учасників цього ринку називають брокерами. А в Великій Британії більш поширений термін «агент з нерухомості». Це особа чи комерційна установа, що бере участь у продажу, оренді чи управлінні нерухомим майном. У нашому законодавстві цю діяльність віднесена до посередницької. Дуже опосередковано вона регулюється гл.68 Цивільного кодексу України «Доручення». Аналізуючи норми цієї глави, можна дійти висновку, що посередник чи агенція майже не несуть відповідальності за свою роботу. Особисто я вважаю це неприпустимим. Коли наші взаємини з клієнтом перейдуть у правове поле, виграють усі! Люди будуть почуватися захищеними, а на ринку залишаться тільки сумлінні й відповідальні компанії, які планують працювати не один рік, націлені не стільки на отримання матеріальної вигоди, скільки на якісне задоволення потреб клієнтів.

З такою думкою погоджується й засновниця АН «AlluR» Людмила Панькова. За її словами, сьогодні ситуація виглядає таким чином: коли клієнт звертається до ріелтора, з ним укладається угода на надання послуг. Саме цей документ забезпечує комфортні та сприятливі умови для клієнта. Агенція бере на себе відповідальність за весь процес, від початку до успішного продажу/покупки. Саме це убезпечує угоду, дозволяє уникнути неприємних чи проблемних ситуації. Відсутність правової бази насправді створює сприятливі умови для шахрайства. Довести в суді такі прикрі факти доволі складно.

– В нашій країні час створювати систему освітньо-професійної підготовки ріелторів за єдиним державним стандартом, як це вже зробили багато розвинених країн, – розмірковує Людмила Панькова. – Наступним чи паралельним кроком має бути ухвалення Закону «Про ріелторську діяльність», а також підпорядкування цієї сфери Міністерству юстиції України. Крім того, вже зараз варто запроваджувати сертифікацію ріелторів, що сприятиме підвищенню статусу цієї професії. Без сумніву, на часі створення єдиного реєстру ріелторів, а також ріелторської палати на зразок нотаріальної.

Від редакції: Варто зазначити, що слова наших співрозмовниць-ріелторів узгоджуються з їх практичними кроками. Нещодавно Людмила Панькова та Інна Різуха пройшли навчання для ріелторів при Інституті права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України й, напевно, першими в Чернігові (разом з Вікторією Гостєвою з АН «Приват Ріелт») отримали сертифікати державного зразка. Вітаємо їх з таким серйозним і важливим етапом у особистому та професійному зростанні! Без сумніву, він засвідчує бачення подальшої перспективи та бажання працювати на цьому ринку. Ці жінки-підприємниці готові до розвитку цивілізованого ринку нерухомості та врегулювання ріелторської діяльності в нормативно-правовому полі.

Думка експерта

Ірина Березинець, депутатка Чернігівської міської ради, голова ГО «Сяйво Сіверщини»:
– Перш ніж замовити послугу з такого відповідального питання, як продаж чи купівля приватного житла чи комерційної нерухомості, треба з’ясувати, а хто саме буде її виконувати. Пройшов той час, коли кожен посередник бажав заробити на тобі як клієнтові, не беручи на себе відповідальність за ризики. Вважаю, що саме ті компанії/ріелтори повинні виконувати ці послуги, які підготовлені фахово, мають відповідні сертифікати. До компанії виникає більше довіри, якщо вона працює на власний імідж та бореться за клієнта в ринкових умовах. Компанії більше зацікавлені навчати своїх співробітників, підвищувати їх кваліфікацію та нести за них відповідальність. В цій сфері помилки коштують дуже дорого. На мою думку, варто довіряти лише перевіреним фахівцям.

Вікторія Сидорова

P.S.: Якщо ви, шановні читачі, бажаєте працювати саме з професіоналами, звертайтеся до АН «Приват Ріелт» за адресою в Чернігові: вул. Мстиславська, 38-а (директор – Інна Ризуха, (093) 972-20-02, http://private-realt.com)

або до АН «AlluR», що працює по проспект Перемоги, 139 оф. 400 (директор – Людмила Панькова, (063) 390-41-51), детальніше – за посиланням – https://allur.cn.ua)

Безпечність і надійність угод вам гарантує кандидат юридичних наук, приватний нотаріус Олександр Красногор, що працює за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 5, оф. 17. Звертайтеся за номерами: (050) 628-38-75, (093) 404-89-11, (067) 881-46-76.

ріелтори ІннаРізуха ОлександрКрасногор ЛюдмилаПанькова
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Черниговка предлагает установить шлагбаум или лежачего "полицеского" на улице Хлебопекарская, 18. Инициатива уже размещена на сайте Единой системы местных петиций. Её автор Анастасия Мищенко предлагает это ради безопасности детей: "Водители за для собственного удобства сокращают свой путь и ездят прямо через двор, несмотря на то что куча детей играют, не сбавляя скорости срезают свой путь, чтобы добраться куда надо быстрее. Но никто не думает о том, как се...
Общество
Пам'ятну дошку учаснику бою під Крутами Аверкію Гончаренку демонтували. Рішення про це прийняла Варвинська райрада. Про це повідомляє портал Голос України. Причина демонтажу - недотримання порядку і непогодження з селищною радою порядку вшанування учасника військового протистояння. Представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко прокоментував рішення Варвинської райради: «На позачерговому засіданні Координаційн...
Общество
Багато хто згадує про медичних працівників та їх надважливу працю лише в день їх професійного свята. Тоді починають з’являтись різноманітні подарунки у вигляді тортів, алкоголю або ж прості привітання на словах. Але День медичного працівника – це всього лише один день у році, а далі робочі будні та порятунок багатьох життів. Тому для дійсно професійної діяльності медпрацівників потрібна систематична робота з удосконалення медичних установ, а також постійна...
Общество
Пятилетнюю девочку, тонувшую в реке, спасли патрульные полицейские. Об этом сообщается на официальной странице правоохранителей в Фейсбук. В 20:30 17 июня, не далеко от пляжа "Золотой берег" раздались крики о помощи - звала бабушка 5-летней девочки, которая начала тонуть. Место, где ребенок мог попрощаться с жизнью, было не глубоким для взрослого - по грудь. Но не для ребенка. Роман Ефименко - патрульный, который непосредственно спас ребенка, вытащив из во...
Общество
Черниговка предлагает установить светофор возле Эпицентра. Сбор подписей в поддержу этой инициативы инициировала Светалана Бобчинец на сайте Единой системы местных петиций. "Необходимо установить светофор на дороге возле "Епицентра" что бы было безопасно переходить дорогу так как постоянное движение машин и общественного транспорта!" - написано в электронном предложении. Так же Светлана Бобчинец считает, что можно поставить ограничители скорости автомобиле...
Экология
В Чернигове состоится эко-акция - полив деревьев и кустов. Ждут всех желающих. Соответствующая публикация размещена на странице Эко Город в Фейсбук. "Молодым деревьям и кустикам непременно нужна влага, чтобы хорошо сформировать корневую систему после пересадки. А мы ответственно относимся к каждому новому саженцу. Организуем волонтерскую акцию по поливу! Услышьте настоящий голос воды!" - написано в обращении. Эко-акция состоится 19 июня в 19:00 в Березовом...
Политика
Премьер-Министр Украины Владимир Гройсман посетит Черниговщину с рабочим визитом. Об этом сообщает Правительственный портал. Глава Кабмина планирует посетить Носовку 20 июня. Примечательно, что освещать рабочую поездку Премьер-министра приглашают представителей СМИ. так же сообщается, что мероприятия при участии Владимира Гройсмана в Носовке начнутся в 12.30.
Экология
В лесах Черниговщины ожидают чрезвычайный уровень пожарной опасности (5 класса) с 19 по 23 июня. Как сообщает департамент гражданской защиты и оборонной работы Черниговской ОГА, в эти дни повышена угроза загорания лесов из-за высокой температуры воздуха. Поэтому категорически запрещается: создавать свалки и сжигать отходы; разводить костры в лесу и лесопосадках; курить, бросать в лесу и лесопосадках непогашенные спички и окурки; оставлять в лесу пропитанны...
Общество
На трасі М-01 "Київ-Чернігів-Нові Яриловичі" проходить ремонт дорожнього покриття, а саме облаштування нового асфальтобетонного покриття. Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Чернігівській області, на офіційній сторінці у Facebook. Окрім цього, на ділянці поточного середнього ремонту автомобільного шляху біля села Киїнка, на 148-149-му кілометрах об'їзної дороги підрядник встановив нове бар'єрне огородження. Він необхідний для запобігання виїзду...