• Головна
  • Семиярусне старовинне кладовище виявили у Чернігові на Єлецькій горі
08:50, 18 липня 2018 р.

Семиярусне старовинне кладовище виявили у Чернігові на Єлецькій горі

Під час вивчення мису Єлецької гори чернігівські археологи натрапили на старовинне кладовище, що сформувалася після монгольської навали й, можливо, безперервно діяло до ХІХ століття.

Кладовище має 7 ярусів могил, котрі перекривають та прорізають одна одну.

Про археологічну знахідку повідомила кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету «Чернігівський колегіум» Олена Черненко на своїй сторінці Facebook.

Відповідно до планів міста на мисі Єлецької гори в ХІХ – на початку ХХ століття знаходився монастирський сад оточений мурами, що спускалися вздовж схилу гори у бік сьогоднішньої вулиці Толстого.

За словами історика, знайдений цвинтар не позначений на жодному з планів Чернігова та не згадується у писемних джерелах.

«Напевно, він не був монастирським, однак його виникнення можна пов’язати з розташованим поруч мурованим Успенським собором ХІІ ст., збереженим після нашестя монголів», – повідомляє Олена Черненко.

Поміж могил археологи знайшли й більш давні об’єкти, що датуються Х-ХІІІ століттям: уламки кераміки, імпортний посуд, ключі, ножі, вудила, кресало, хрестик ХVІІІ століття.

Також Олена Черненко зауважила, що мису Єлецької гори загрожують ерозійні процеси.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#археологія #цвинтар #розкопки
Оголошення
live comments feed...