• Головна
  • Які гроші "пішли за пацієнтами" в Чернігівській області
13:00, 19 липня 2018 р.

Які гроші "пішли за пацієнтами" в Чернігівській області

За принципом «гроші йдуть за пацієнтом»  заклади первинної медичної допомоги у Чернігівській області отримали 932 892 гривень фінансування.  За новою моделлю в чернігівській області гроші отримує поки лише один медзаклад. 

Про це повідомляє офіційний сайт МОЗ.

13 липня 2018 року 152 медичні заклади отримали гроші за обслуговування пацієнтів у липні за новою моделлю фінансування. З них 140 — комунальні заклади у 20 областях України та у Києві. У цих медичних закладах обслуговуються понад 8 млн українців.

У Києві найбільше закладів, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, відповідно, столичні 28 медзакладів отримали понад 84 мільйони гривень.

У Чернігівській області лише один заклад отримав фінансування за новою моделлю на суму 932 892гривень.

Медзаклади, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, вперше отримали гроші за пацієнтів, яких обслуговують. Кошти отримуватимуть щомісяця, суми перераховуватимуться зі зростанням декларацій з лікарями у медзакладі. Загалом Нацслужба контролюватиме близько 80 мільярдів гривень держкоштів на медицину.

Медзаклади, що ще не підписали договори з Нацслужбою здоров’я, фінансуються як і до того —  через субвенції до місцевих бюджетів з держбюджету.

До кінця року всім медичним закладам первинки необхідно змінити свій статус на неприбуткове підприємство, приєднатися до електронної системи, виконати базові вимоги і укласти договір з НСЗУ. З 2019 року заклади, які надають первинну медичну допомогу, фінансуватимуться тільки за договорами з Нацслужбою здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медреформа #гроші #медзаклади
Оголошення
live comments feed...