• Головна
  • Перейменування вулиці на честь Левка Лук'яненка в Чернігові. З'явилася нова петиція
13:30, 19 липня 2018 р.

Перейменування вулиці на честь Левка Лук'яненка в Чернігові. З'явилася нова петиція

На сайті міськради в розділі петицій з’явилося нова пропозиція щодо вулиці, яку можна перейменувати на честь Левка Лук’яненка.

У петиції просять перейменувати вулицю Мартина Небаби.

На сьогодні петицію підписало 8 осіб із 250 необхідних.На те, щоб підписатипетицію залишається 29 днів.

Нагадаємо, що після смерті автора «Акту проголошення незалежності України» заступник мера Чернігова Олександр Ломако запропонував назвати на честь Лук’яненка вулицю.У цьому його підтримав журналіст Василь Чепурний, запропонувавши змінити назву вулиці Рокосовського.

9 липня на сайті міськради з’явилася петиція голови Деснянської райради Володимира Грецького з пропозицією перейменувати вулицю Рокосовського на проспект Левка Лук’яненка. На сьогодні вона вже має 120 підписів.

10 липня на нараді в міськраді мер міста сказав, що Рокосовського варто не чіпати ще років 30-50 й залишити це на нащадків. Він підтримав ідею назвати площу П’ять кутів на честь дисидента. Прес-служба міської ради висвітила це як власну пропозицію Владислава Атрошенка.

Василь Чепурний назвав таку дію «відчіпним», адже ніякої площі там нема.

На засіданні топонімічної комісії історики обурювалися таким варіантом, так як ніякої площі там зараз нема. Заступниця мера Ольга Хоніч, яка головувала на комісії, сказала, що її там планують зробити й разом з іншими чиновниками захищала ідею перейменування П’яти кутів.

Пізніше Ольга Хоніч сказала нашим журналістам, що пропозиція назвати площу П’ять кутів на честь Лук’яненка належить не міському голові.

Наші журналісти дізналися, що спочатку до міськради надійшло депутатське звернення від депутата Деснянської райради міста Чернігова від УКРОПу Володимира Олексієнка.

Механізм перейменування вулиць, які не підпали під декомунізацію такий: або загальні збори улиці або громадські обговорення й слухання. Скоро на сайті міськради з’явиться відкрите голосування за три варіанти, які узгодили на топонімічній комісії: вулиця Рокосовського, майбутня площа П’ять кутів, площа Дружби народів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перейменування #5кутів #лук'яненко #рокосовський
Оголошення
live comments feed...