• Головна
  • У Чернігові обговорюють подробиці створення реабілітаційного Центру для воїнів АТО
13:10, 20 липня 2018 р.

У Чернігові обговорюють подробиці створення реабілітаційного Центру для воїнів АТО

В облраді знову обговорили створення Центру комплексної допомоги учасникам АТО на Чернігівщині. Обговорювали, що потрібно центру і який має бути його штат.

Про це повідомляє інформаційний відділ виконавчого апарату облради.

Говорили про напрямки облаштування та розміщення реабілітаційного Центру,  забезпечення закладу кадрами, медичним обладнанням і апаратурою, фінансовими ресурсами.

Концепцію Центру Іван Осадців. Центр має бути компактний і знаходитися тільки в Чернігівській області та здійснювати діагностику і психологічну реабілітацію лише учасників АТО разом із членами їхніх сімей.

Заклад має принаймні двічі на рік забезпечувати повний медогляд, діагностику, сімейну консультацію психолога, а при потребі - психологічну реабілітацію та діагностику і лікування у відповідних стаціонарних відділеннях Центру.

Штат закладу – 200-220 фахівців, 65 з них – лікарів. 15-17 спеціалістів-психологів.

Головна мета Центру –  психічне, психоемоційне та психофізіологічне відновлення особи військовослужбовців і повернення їх до повноцінного громадського життя.

Результат обговорення – найближчим часом робоча група має відвідати та ознайомитися з інфраструктурою медустанов обласного центру, оглянути запропоновані приміщення та території, для розміщення реабілітаційного Центру надання соціальної, медичної та психологічної допомоги учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції, членам їх родин і членам сімей загиблих воїнів.

Нині медичну допомогу надають як заклади охорони здоров'я краю, так і обласний госпіталь ветеранів війни. Що стосується психологічної реабілітації, то вона проводиться обласною психоневрологічною лікарнею.

Реабілітацією постраждалих також опікується Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.  У 2018 році на реабілітацію та адаптацію постраждалих учасників Революції гідності та АТО витратили більше ніж 109 мільйонів гривень. Одним із пріоритетних напрямків роботи Служби – заходи з психологічної реабілітації військових. Але спеціалізовані державні центри є лише в кількох містах України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ато #реабілітація #центр
Оголошення
live comments feed...