• Головна
  • Провалля біля Єлецького монастиря збільшується. "Чернігів стародавній" не може рятувати схил зі своїх грошей
10:06, 6 серпня 2018 р.

Провалля біля Єлецького монастиря збільшується. "Чернігів стародавній" не може рятувати схил зі своїх грошей

Провалля біля Єлецького монастиря збільшується. "Чернігів стародавній" не може рятувати схил зі своїх грошей

Наприкінці липня співробітники заповідника «Чернігів стародавній» проводили обстеження пагорба біля Єлецького монастиря. Зливи посилили ерозію ділянки. Заповідник припускає, що провалля збільшується. 

Про це повідомляє архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».

"У схилі тераси зафіксовано потужний вимив піску та глини, який сягає проїжджої частини вулиці Толстого, навпроти Лозової фабрики, та території школи № 4, що загрожує безпеці учнів та працівників навчального закладу. Промиви на верхній частині майданчику гори продовжують збільшуватись, знищуючи культурний археологічний шар", - йдеться у повідомленні. 

На дуку співробітників заповідника, збільшення провалля створює умови для руйнування Єлецького монастиря, комплексу пам’яток архітектури національного значення. 

Генеральний директор заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь звернувся з листом до Владислава Атрошенка з проханням вирішити весь комплекс робіт щодо ліквідації провалля та загрози зсуву значних об’ємів ґрунту.

У листі зазначається, що діяльність заповідника здійснюється за рахунок видатків загального та спеціального фондів Державного бюджету України. Він є неприбутковим закладом. 

Ця земельна ділянка не передана в постійне користування заповідника, а належить до земель територіальної громади міста Чернігова.

Використання заповідником бюджетних коштів на проведення охоронних археологічних досліджень, проектування робіт та й самі роботи з ліквідації провалля на цих земельних ділянках, згідно з частиною першою статті 119 Бюджетного кодексу України,  вважатиметься "нецільовим використанням коштів".

IMG_20180704_141251.jpg?resize=474%2C356&ssl=1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зсув #єлецькиймонастир #чернігівстародавній

Коментарі

Оголошення
live comments feed...