• Головна
  • Радикали включилися в боротьбу з подолання президентського вето
18:19, 15 серпня 2018 р.

Радикали включилися в боротьбу з подолання президентського вето

ПОЗИЦІЯ. Як відомо, 23 липня 2018 року Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон, ініційований Радикальною партією Олега Ляшка, про боротьбу з контрабандою лісу-кругляку №5495, звинувативши його авторів у популізмі та лобізмі. На тверде переконання депутатів від цієї політичної сили, такі дії є неприпустимими і свідчать про те, що влада не зацікавлена у розвитку вітчизняної деревообробної промисловості, а стала на шлях «кришування» ділків, які займаються контрабандою лісу. Як наслідок, українські підприємці опинилися під загрозою знецінення своїх інвестицій, позбавлення доступу до сировини, а українці – втрати нових робочих місць. На думку радикалів, це помилковий шлях - Україна має зберігати власні природні багатства, захищати власного виробника та розвивати національну економіку, а не бути сировинною колонією. Зважаючи на це, активісти Радикальної партії на місцях активно включилися в роботу з подолання вето Президента, а ще - вимагають від Верховної Ради створити Тимчасову слідчу комісію щодо діяльності лісгоспів. 

Позиція партії з цього питання чітка й однозначна: у 2015 році РПЛ досягла запровадження 10-річного мораторію на експорт лісу-кругляка. Однак спритні ділки продовжують вивозити український ліс за кордон цілими вагонами та ешелонами. Тільки за минулий рік під виглядом дров до ЄС контрабандисти вивезли 1 млн. кубометрів української деревини. Саме тому 3 липня 2018 року Верховна Рада ухвалила новий закон РПЛ про боротьбу з контрабандою лісу-кругляка за №5495. У ньому депутати від Радикальної партії досягли повної заборони на експорт дров. Разом з тим, у прийнятому законі було досягнуто суворого покарання для контрабандистів - від 3 до 5 років тюрми і до 12 років за повторні незаконні дії. Мораторій на експорт лісу і закон №5495 публічно підтримали міністр екології Остап Семерак, ключова галузева асоціація "МебліДеревПром", європейські інвестори в Україні та вітчизняні деревообробники. У депутатів від РПЛ на руках є десятки офіційних листів від них та місцевих органів влади.Як стверджують фахівці, лише у 2017 році з України під виглядом дров незаконно вивезено близько 14 тис. вагонів з лісом-кругляком. Організувати таку масштабну контрабанду, на думку радикалів, без сприяння корумпованих лісгоспів, митників, силовиків та урядників - просто неможливо. Факти контрабанди необробленого українського лісу підтвердили британські дослідники з громадської організації “Earthsight’’, їх бачить прем'єр Володимир Гройсман, але Державне агентство лісових ресурсів не бачить! Тому що мета роботи Держлісу - це незаконне збагачення його керманичів за рахунок нашого лісу. Тому РПЛ ініціювала створення у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії для комплексної перевірки роботи всіх лісгоспів та Державного агентства лісових ресурсів України. 

До речі, 19 липня 2018 року на своєму засіданні Уряд надав позитивний висновок та рекомендував Президенту підписати ухвалений парламентом Закон №5495, який передбачає створення робочих місць і підвищення доходів українців. Однак гарант повернув цей закон назад до Верховної Ради на доопрацювання, запропонувавши вилучити з нього повну заборону на експорт дров. Адміністрація Президента вважає, що дана заборона порушує Угоду про асоціацію з ЄС. Складається враження, що Європі потрібен лише наш ліс, а не промислові вироби з деревини. Це зайвий раз підтверджує, що влада в особі Президента і його команди намагаються перетворити Україну на сировинний додаток Європи. Натомість, ані цей закон, ані мораторій, ані заборона на дрова не суперечать цій угоді, а також правилам Світової організації торгівлі. Об'єктивних підстав для вето не було! Більше того, заборону або обмеження на експорт лісової продукції запроваджено у 33 країнах, а в Канаді та США така заборона діє вже понад 100 років. 

Лідер фракції Радикальної партії у Верховній Раді Олег Ляшко, коментуючи інформацію про накладення вето, не приховував свого обурення. «Вето Президента на наш закон, - наголосив він, – шикарний подарунок контрабандистам. Порошенко показав, що за контрабанду лісу вони відбудуться легким переляком або штрафом у 300 гривень. А могли б сісти в тюрму на 5 років чи навіть на 12 років за повторне скоєння злочину. Після вето Президента ні в кого не залишилось сумнівів, що влада «кришує» контрабанду лісу-кругляка і хоче, щоб необроблена деревина вивозилась і надалі з України».

Нещодавно на деревообробному підприємстві «Маркет Ліс», яке розташовується в селі Новий Білоус, побував лідер Радикальної Партії Олег Ляшко, який вніс до Верховної Ради законопроект про криміналізацію контрабанди "кругляка". А це - одна з болючих тем для працівників лісопереробної промисловості. Український ліс вивозять за кордон, де продають як сировину, за низькими цінами. І це замість того, щоб зробити з цієї деревини, наприклад, меблі та реалізувати набагато вигідніше. « Для мене важливо, - відзначив народний депутат, спілкуючись з трудовим колективом підприємства, - щоб в Україні було більше таких підприємств, щоб ви могли працювать і зароблять. Тому я добився, щоб парламент прийняв закон про криміналізацію контрабанди лісу. Щоб не вивозили контрабандою ліс з України. Тому що контрабанда лісу – це вкрадені робочі місця наших людей, це вкрадений добробут у наших сімей і в наших дітей. І це робота для наших конкурентів! Нашо нам це треба?». 

За кілька днів до приїзду на Чернігівщину на одному із центральних телевізійних каналів головний радикал країни, торкаючись теми незаконного вивезення лісу-кругляку, обурювався: «При однаковому обсязі лісу щорічно Україна продає матеріалів на 2 мільярди доларів, а Польща – на 20. Наш ліс везуть у Польщу, Угорщину, Чехію. Там його переробляють. Потім в Німеччину, Францію чи до нас везуть меблі. А я хочу, щоб ці меблі робили в Україні продавали готову продукцію на весь світ. Щоб українці працювали, заробляли і не побиралися. Тому я зроблю все, щоб подолати вето Президента на цей закон». 


Експлуатацією лісів Чернігівщини опікується і обласна територіальна організація Радикальної партії Олега Ляшка. Її очільник, голова фракції РПЛ у Чернігівській обласній раді Олег Авер'янов переконаний, що чернігівські ліси краще спрямовувати у промисловість, а не на експорт. «Ми експортуємо ліс-кругляк, а потім купуємо меблі з Європи. Відвідавши нещодавно разом з лідером РПЛ Олегом Ляшком деревообробне підприємство в Новому Білоусі, я прийшов до висновку, що наша продукція нічим не гірша від тієї, що виробляється, приміром, поза межами України. А це означає, що ми здатні створювати якісний продукт, який має попит на ринку», - зазначив Олег Авер’янов. 

При цьому очільник обласної організації РПЛ додав, що вже звернувся до керівників районних організацій РПЛ з тим, щоб останні провели відповідну роботу із своїми депутатами різних рівнів, щоб ті включилися в кампанію з підготовки відповідних звернень до Верховної Ради України на підтримку подолання вето Президента України на Закон України №5495 про боротьбу з контрабандою лісу-кругляка.


«Накладення Президентом вето на закон, ініційований фракцією Радикальної партії Олега Ляшка, - відмітив Олег Авер’янов, - вважаю величезною помилкою, яка нічого доброго, окрім вкрадених робочих місць і достойних зарплат, українцям не дасть. Окрім цього, вето завдасть відчутного удару по екологічній безпеці держави. Не можна допустити, щоб Україна перетворилася на сировинну колонію заможних європейських держав».
Включившись в кампанію з подолання президентського вето, радикали вимагатимуть від Голови Верховної Ради України і народних депутатів України винести на розгляд парламенту питання подолання вето Президента на Закон України №5495 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів". Норми Закону, на їх тверде переконання, відповідають державним інтересам України та не суперечать жодним міжнародним домовленостям України.

С. Смовженко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Радикальнапартія #ОлегЛяшко #вето
Оголошення
live comments feed...