12:24, 31 серпня 2018 р.
Максим Микитась: «Найперспективніша галузь для інвестицій – освіта»
ПОЗИЦІЯ. Ну, ось і літо минуло, на порозі – осінь. А це означає початок нового навчального року. Одначе нинішній сезон буде суттєво відрізнятися від попередніх і, передусім, тим, що стартує Нова українська школа, більше відома в абревіатурі НУШ. Освітня реформа тепер буде не лише пілотно, у регіонах, а й по всій країні. Із 1 вересня впроваджується новий державний стандарт початкової школи в 648 перших класах Чернігівщини із загальною кількістю учнів понад 10 тисяч. Окрім цього, у межах регіону визначені опорні навчальні заклади – їх 33, відповідно до карти, складеної Чернігівською облдержадміністрацією. І 5 із них розташовані в межах округу місцевого депутата Максима Микитася. Тож мова піде про те, що було зроблено протягом останніх двох років і з якими успіхами заходять чернігівські школи в новий навчальний рік.
Добре, коли в місцевого керівництва є можливості й бажання поліпшувати життя в громаді (наприклад, оформити необхідні проекти, проектно-кошторисну документацію), а ще краще, коли в регіону є свій народний депутат, який займає активну позицію і теж має відповідні ресурси. Поєднання цих двох компонентів насправді здатне творити дива.
Гімназія в Михайло-Коцюбинському перетворюється на сучасний освітній центр
За ці два роки Михайло-Коцюбинська гімназія, яка є опорною школою, докорінно змінилася. У школі повністю замінили вікна на нові енергоефективні, до того ж нові рами є і в шкільному спортзалі. А вікна там були величенькі, по кілька метрів заввишки, тож «клімат» панував «помірно нордичний», поки цим не зацікавився Максим Микитась.
За його сприяння на капітальний ремонт Михайло-Коцюбинської гімназії (заміна вікон і дверей) було виділено 2460000 грн.
Та й це ще не все. Завдяки народному обранцю були виділені кошти й на умеблювання класів, оргтехніку, технічне оснащення. На придбання комплекту меблів, комп’ютерної техніки та мультимедійного обладнання для гімназії виділено по 310000 грн.
Нещодавно відбулися торги. Уже визначений переможець, тож нові комплекти незабаром надійдуть до школи.
– Мова йде про закупівлю двох комп’ютерних столів, стінки, письмових столів, одномісних сучасних учнівських парт, понад сотню учнівських стільців із регульованою висотою сидіння, письмових дощок тощо, – розповідає Максим Микитась. – Я вважаю, що вже досить нам використовувати старі меблі радянських часів. Вони відслужили своє. На часі – зміна на третю декаду ХХІ століття, давайте вже змінювати і змінюватися.
Ріпки в освіті «рулять»!
Одна з найкращих сільських шкіл України – Ріпкинська ЗОШ № 2 – ще з минулого року бере участь у пілотному проекті НУШ. Кажуть, першачки в цій програмі зростають зовсім інакшими – відкритими, комунікабельними, допитливими. Завдяки Максиму Микитасю там цього року буде створений ще один лінгафонний кабінет. Потреба в ньому дуже велика, оскільки мови – це той профіль, на який нині орієнтується заклад. Чимало його учнів хочуть, окрім рідної української, вивчати й англійську, німецьку та інші мови. У закладі є співпраця із закордонними волонтерами: ті, як носії мови, допомагають ставити наголос, вимову. Тож лінгафонний кабінет тут потрібен, як повітря.
Окрім цього, заклад отримує фінансування на закупівлю меблів і мультимедійного проектора – 270000 грн і 300000 грн відповідно.
Також невдовзі цей заклад матиме відремонтовану покрівлю. За сприяння нардепа Ріпкинська школа № 2 увійшла до переліку інвестиційних програм проектів регіонального розвитку (розпорядження Кабміну від 23 травня 2018 року), на яку заплановане фінансування понад 5,3 млн грн. Проект реалізовуватимуть почергово, зі впровадженням енергоефективних технологій.
Іншій школі Ріпок – гімназії імені Софії Русової – за сприяння Максима Микитася виділили 1433000 грн на капітальний ремонт даху.
Також у полі зору народного депутата всі базові школи об’єднаних територіальних громад Чернігівського та Ріпкинського районів – Олишівки, Іванівки, Любеча, Гончарівського та навколишніх сіл і селищ – Добрянки, Вербичів, Смолина, Трисвятської Слободи, Киселівки.
Тут можна перераховувати безкінечно. Наприклад, на придбання комплекту меблів для Любецької ЗОШ Ріпкинського району виділено 200000 грн, а на мультимедійне обладнання – 220000 грн.
Киселівська школа: і економно, і зручно
Суттєво рушили вперед справи в Киселівці. Бо фінансування, обіцяне Максимом Микитасем, отримали ще кілька місяців тому — близько 400000 грн. Однак на закупівлі меблів для першокласників удалося заощадити майже 50% кошторису – 95 тис. грн. Тепер на залишок хочуть купити меблі і для старших дітей.
– Тендер на закупівлю меблів відбувся на «Prozorro» настільки успішно, що на торгах було дуже багато заявок, і стартова ціна з 200 тисяч упала до 105, – розповідає директор школи Іван Назаренко. – Тобто нам на закупівлі меблів удалося зекономити 95 тисяч гривень. Тепер думаємо і це використати — хочемо на заощаджені кошти закупити меблі й на старші класи. Тому цього року мені мої колеги заздрять, бо наша школа – одна з небагатьох, яка за підтримки нашого депутата отримала таке фінансування.
Змінюється і Олишівка. На придбання комплекту меблів для Олишівської ЗОШ Чернігівського району виділено 200000 грн, комп’ютерної техніки та мультимедійного обладнання – 290000 грн. Щодо меблів, якраз у травні завершилися торги, теж купують комплект нових сучасних стільців, письмових столів, шафи для одягу, шафи-стінки, комп’ютерні столи, дошки для аудиторій тощо.
А ще – на капітальний ремонт закладу виділено 1808355 грн. Одначе кошти вдалося використати настільки ощадливо, що утворився залишок – 380 тисяч гривень. Але й він не пропаде, ці гроші витратять на закупівлю дверей у класи. Тож уперше за багато років тут зиму чекають із надією, а не з острахом, бо холодно буде лишень надворі.
Іванівська ОТГ – найшвидша
Є про що розповідати й Іванівській ОТГ. Тамтешня школа за підтримки Максима Микитася вже отримала кошти на закупівлю меблів і техніки. Як одна з найактивніших громад України, Іванівка й тут виявилася швидшою за більшість громад регіону. Меблі придбали ще на початку літа, майже тоді ж, у травні, оголосили тендер на закупівлю мультимедійного проектора, визначилися з переможцем і уклали договір зі столичною фірмою на поставку інтерактивного мультимедійного комплексу (інтерактивна дошка зі встановленим базовим програмним забезпеченням, мультимедійний проектор, кріплення для проектора, кабель, ноутбук). Варто зауважити, що за сприяння народного депутата Максима Микитася Іванівській ЗОШ на меблі виділено 310000 грн, а на оргтехніку – 260000 грн.
– Освіта – ось те, на чому варто акцентувати увагу, – вважає Максим Микитась. – Це та галузь, де будується держава, де зростають її майбутні громадяни, куди треба інвестувати для розвитку нашої країни. Завжди казав: на знаннях і обладнанні ніколи не можна економити. Бо ж гроші, витрачені на освіту, завжди себе виправдовують. А з огляду на те, які зміни нині відбуваються саме в Чернігівському й Ріпкинському районах, можу сказати: для нас іще не все втрачено. Працюємо далі.
Інші добрі справи
На закупівлю двох котлів для Смолинської ЗОШ виділено 150000 грн.
На заміну вікон у школі села Трисвятська Слобода виділено 90000 грн.
На придбання комплекту меблів для Добрянської ЗОШ Ріпкинського району виділено 200000 грн. На придбання комп’ютерної техніки та мультимедійного обладнання – 220000 грн.
На придбання комплекту меблів для Вербицької ЗОШ Ріпкинського району виділено 200000 грн. На придбання комп’ютерної техніки та мультимедійного обладнання – 220000 грн.
На придбання комплекту меблів для Гончарівської гімназії Чернігівського району виділено 260000 грн. На придбання комп’ютерної техніки та мультимедійного обладнання – 260000 грн.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Як облаштувати свій перший акваріум: покроковий гід для новачків
Новини компаній
15:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...