Олег Ляшко: Найкращі інвестиції - в освіту!

В суботу, 1 вересня, Лідер Радикальної партії Олег Ляшко став почесним гостем відразу в трьох навчальних закладах Чернігівської області. В двох з них – Борзнянський і Комарівський школах-інтернатів він отримував середню освіту.

В Борзні народний депутат завітав туди, де вчителі вкладають душу та знання в маленьких вихованців, які волею долі опинилися в школі-інтернаті. Зараз тут навчається більше 260 дітей. Але головне – майже половина з них, так звані «приходящі». Тобто, ці діти – не сироти, їхніх батьків не позбавляли прав, але вони навчаються в школі-інтернаті. Олег Ляшко каже, що ця статистика лякає.

Є повна родина, але тато і мама не мають достойної роботи і грошей. І змушені віддавати дітей в інтернат, де за рахунок держави діточок нагодують, вдягнуть, забезпечать всім, що потрібно для навчання, – говорить Олег Ляшко. І додає: щоб уникати в подальшому таких ситуацій, щоб батьки щодня не ламали голову над тим, як прогодувати дитину, необхідно, аби держава взяла відповідальність. Саме тому Радикальна партія Олега Ляшка одним з пріоритетів у своїй роботі ставить питання відновлення шкільного безкоштовного харчування для всіх дітей.

Наприклад, у Борзнянській школі імені Христини Алчевської, який постійно допомагає команда Радикальної партії, Олег Ляшко зазначив:

– Зараз тут годують безкоштовно дітей 1-4 класів. А хіба дитина в 5 чи 7 класі не хоче їсти? Чи автоматично робота з’явилася у батьків дитини, яка перейшла в п’ятий клас? Не кожна родина може знайти 20 гривень, щоб дитина в школі пообідала. Як наслідок – діти недоїдають, потім падають на уроках фізкультури. Яка може тут йти мова про отримання знань?

Мета – подолання бідності

Подолання бідності – ключовий фактор, який допоможе не лише уникати проблем, але й вивести освіту на якісно новий рівень. А за цим – відродити й село. Олег Ляшко та його соратники пропонують надійну «дорожню карту», яка допоможе виправити ситуацію.

Перший крок – створення робочих місць, які дадуть змогу людям отримувати гідну зарплату і виховувати власних дітей.

– Ключове – це подолання бідності. Маса дітей в інтернаті при живих батьках. В інтернаті добре, а біля батьків – найкраще. І коли у людини буде робота і зарплата, коли кожного року батьки зможуть возити дітей на відпочинок на море, чи в табір, коли з’явиться державна підтримка – тоді це питання буде знято, переконаний Лідер Радикальної партії.

В цій же площині лежить і питання зарплат педагогів. Адже сьогодні за їхню важку багаторічно працю вони отримують не надто великі гроші. А якщо вже казати про пенсії колишнім освітянам – то взагалі стає сумно. Яскравий приклад – класний керівник Олега Ляшка в Борзнянській школі-інтернаті Галина Сергіївна Горда. За 45 років педагогічного стажу жінка сьогодні (і це вже після підвищення!) отримує 2000 гривень.

– Нас в класі було 36 дітей. Скільки душі, нервів і здоров’я ви в нас вклали! – звернувся Олег Ляшко до вчительки. – Хіба така пенсія – це справедливо?

Перерахунок пенсій – це ключова цього вересня вимога Радикальної партії до уряду, заявляє народний депутат.

Підтримка школи і вчителів

Другий крок – відродження освіти. Насамперед – сільської, де ситуація на сьогодні критична: школи в невеликих населених пунктах закриваються, кількість дітей в класах зменшується, інфраструктура залишає бажати кращого. Що говорити, якщо опорна районна Борзнянська школа імені Алчевської на сьогодні залишається без інтернету, а система освітлення не мінялася від будівництва – тобто більше 30 років. Олег Ляшко звернувся до місцевої влади для сприяння розробки проекту заміни системи освітлення на енергозберігаючу і запевнив, що Радикальна партія посприяє виділенню фінансування на цей напрямок і на забезпечення школи якісним безкоштовним інтернетом.

– Найкращі інвестиції – інвестиції в освіту, а не в офшори за кордоном, – переконаний Олег Ляшко.

Голова обласного осередку Радикальної партії Олег Авер’янов зазначив, що коли не вкладати кошти в сільську освіту, то неможливо зробити дітей конкурентоздатними на майбутньому ринку праці.

– Якщо в школі нема комп’ютерів, нема інтернету – тоді дитина не може отримати необхідні знання. А потім їй скажуть, що такий робітник ні на що не здатний. Бо ж сьогодні навіть на фермі всюди використовуються високі технології.

Також Олег Ляшко зустрівся з президентом школи (дівчина зазначила, що це зустріч двох президентів: нинішнього шкільного і майбутнього президента України) і з шестикласником Станіславом Нетребою, який прославляє школу своїми науковими роботами. Юний науковець отримав подарунок – новий ноутбук, який допоможе йому вирішувати складній питання для своїх подальших розробок.

Поштові відділення в селах – не закривати

Третій крок – відродження села. Про це найбільше Олег Ляшко говорив з мешканцями села Комарівка, де в школу-інтернат прийшло кілька десятків мешканців, яких хвилює безліч питань. В першу чергу людей лякають зміни в роботі «Укрпошти». У великому селі, яке навіть колись було районним центром, після скорочення лишилося двоє листонош, які мусять пішки обходити всі вулиці. Лідер Радикальної партії погодився з тим, що не можна позбавляти село пошти.

– Ми добиваємося того, щоб це рішення було скасоване! Адже позбавити села пошти – значить відрізати його мешканців від зовнішнього світу, лишити без новин. Дроти познімали – нема радіо. Телебачення вимикають, але для цифрового сигналу потрібен тюнер за 600 гривень, яких у мешканців села з пенсією в 1500 гривень, просто немає! Так втрачається зв’язок зі світом. Сиди – і вовком вий. Ми цього не допустимо. Ми не дозволимо поставити хрест на селі! – запевнив Олег Ляшко.

В свою чергу Олег Авер’янов додав, що минулого тижня Радикальна партія розпочала в Чернігові акцію протесту та висунула свої вимоги керівництву «Укрпошти». І перша перемога вже здобута.

– Зараз ми добилися того, що призупинені звільнення листонош. Але на цьому ми не зупинимося. Вже з понеділка, 3 вересня, ми рушаємо на Київ до головного офісу «Укрпошти». Ми обов’язково свого доб’ємося. До нас вже почали надходити погрози, щоб ми припинили це, але Радикальна партія не відступиться і доб’ється, щоб були відновлені права людей.

Насамкінець Олег Ляшко пообіцяв людям не залишати їх без підтримки:

– Щоб була Україна – потрібно, щоб було село. А в селі – пошта, ФАП, аптека, телебачення, радіо, школа… Ми не дозволимо знищити село, а з ним – і країну.

Олег Ляшко освіта Борзна Комарівка школа-інтернат
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Рейтинг
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Общество
Орехи у людей обычно ассоциируются с пользой. Причем в первую очередь для мозга – мнение о том, что орехи сверхполезны для работников умственного труда, довольно распространенное. При этом одним из ключевых аргументов выступает… визуальная схожесть ядра грецкого ореха с головным мозгом человека. Однако вряд ли стоит говорить, что, съев, например, килограмм орехов, станешь гиперумным. Переедать нельзя. Да и как любой другой продукт, орехи надо правильно выб...
Общество
М-01. Предметно о реконструкции дорожного полотна трассы Чернигов – Киев (на участке от столицы до Киптей) заговорили в 2018 году. Планировали сделать за два года, однако ремонт только начался. Когда сами не знают, как правильно начать Еще 31 октября 2018 года Укравтодор и азербайджанская компания «AzVirt» LLC, выигравшая тендер, подписали контракт о ремонте трассы М-01. Подрядчик за 131,55 млн евро (без НДС) обязался капитально реконструировать 80 км трас...
Общество
Міська влада почала розглядати можливість купівлі вживаних закордонних тролейбусів. Зокрема, з робочої поїздки до Івано-Франківська повернулись заступник міського голови Андрій Черненко та керівник КП «ЧТУ» Руслан Ємець. Там вони вивчали досвід місцевого управління в питанні закупівлі та експлуатації бувших у використанні тролейбусів, а саме аналізували всі аргументи за і проти. Що з цього вийшло та на якому етапі наразі впровадження ідеї, читайте далі. Фр...
Общество
У чернігівських школах залишилось чотири медсестри, інші або звільнились, або повернулись до дитячих поліклінік виконувати свої посадові обов’язки. Заступниця головного лікаря дитячої поліклініки №1 Наталя Крючко зазначає, що медпрацівники будуть ходити до школи в разі необхідності або за викликом. Якщо ж із дитиною щось трапиться, то вчитель має зателефонувати медсестрі та батькам або у швидку. Ніяких маніпуляцій та пропозицій прийняти ліки від учителів,...
Спорт
Вчора, 24 січня, "Десна" зіграла свій перший спаринг у Туреччині. Дебютним суперником став азербайджанський "Нефтчі". Про це повідомляє пресслужба ФК "Десна". Сіверяни переграли віце-чемпіонів Азербайджану з рахунком - 2:1. За "Десну" автоголом відзначився Махмудов, а також Калітвінцев. Олександр Рябоконь знайшов місце у складі як для абсолютно всіх новачків цього міжсезоння, так і для гравців дубля, які поїхали на збір з основною командою. Сіверяни відігр...
Спорт
Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2 відкрила свої двері для підростаючого покоління після довгоочікуваного ремонту. Відтепер, юні тенісисти, легкоатлети та спортсмени загально-фізичної підготовки займатимуть в новому залі. Про це повідомляється на сайті міської ради. Крім того, у приміщенні закладу були проведені як зовнішні, так і внутрішні роботи. Так, були обладнані душові та роздягальні. Тренажерна тепер має якісне покриття та обладнання. Тут...
Криминал
Черниговец распространял сепаратистские материалы в интернете. По информации, размещенной на официальном портале СБУ, нарушитель создавал и администрировал в соцсетях сепаратистские группы и страницы. На них он размещал антиукраинские публикации, в том числе и с призывом к свержению конституционного строя Украины и изменению территории страны. Для наполнения своих групп и страниц он использовал материал из пропагандистских пророссийских сайтов. К слову, у...
Криминал
Нарушитель, не хотевший составления админпротокола за нарушения ПДД, предстанет перед судом с обвинением о даче взятки. По информации Черниговской местной прокуратуры, попытка подкупить патрульных произошла 16 декабря 2019 года. В это день в 00:36 патрульные на проспекте Мира остановили "ВАЗ-21144" из-за явных нарушений ПДД. Однако каких именно - не сообщается. В то же время правоохранители уточняют, что водитель авто был пьян. Нарушитель же решил откупить...
Общество
Енергоресурс не видобувається із Донбаського басейну: підприємство відреагувало на інформацію стосовно закупівлі енергоресурсу у ЛДНР. В офіційній позиції з цього питання ТОВ «Фірма «Технова» підтвердила те, що вугілля дійсно перевіряють, але на підприємстві не вбачають в цьому чогось екстраординарного. Так, дійсно, СБУ України в Чернігівській області проводить перевірку закупівель вугілля, які здійснювалися ТОВ «Фірма «ТЕХНОВА». Проте, це не є якимось рез...