• Головна
  • Майже три тисячі людей не хочуть вулицю Левка Лук'яненка в Чернігові
11:34, 4 вересня 2018 р.

Майже три тисячі людей не хочуть вулицю Левка Лук'яненка в Чернігові

На сайті міськради завершилося голосування з приводу обрання вулиці чи площі міста, яку варто було перейменувати на честь українського дисидента Левка Лук'яненка. Найбільше людей підтримало варіант не перейменовувати  жодну вулицю чи площу.

Чернігівці могли проголосувати за перейменування Площі Дружби народів, вулицю Рокосовського, вулицю 1 Травня, Всіхсвятську, проти перейменування або за площу 5 кутів.

Проте, площі 5 кутів офіційно не існує й це є народна назва місця в Чернігові. Тому перейменовувати там немає чого. Існування подібної площі лише заплановано. Якщо площу створять, то її не перейменують, а назвуть. 

Запитання ж на сайті міськради звучало як "яку б вулицю чи площу ви перейменували". 

Проти будь-якого перейменування проголосувало 33,97% учасників голосування, тобто 2821 людей. На другому місці варіант перейменування вулиці Рокосовського - ідею підтримують 32,48% опитаних ( 2697 голосів).

Перейменувати вулицю Всіхсвятську хочуть 27,17% опитаних.

Назвати площу 5 кутів іменем Героя України Левка Лук`яненка - 4,71% опитаних. Це 391 голос.

Не набрали й сотні голосів варіанти перейменування Площі Дружби народів та вулиці 1 Травня. Перший варіант підтримало 73 людини -  0,88%, другий - 68 людей, що складає 0,82%.

Опитування тривало з 31 липня до 30 серпня. Участь взяли 8306 людей.

Нагадаємо, що після смерті автора «Акту проголошення незалежності України» заступник мера Чернігова Олександр Ломако запропонував назвати на честь Лук’яненка вулицю. Його підтримав журналіст Василь Чепурний, запропонувавши змінити назву вулиці Рокосовського.

9 липня на сайті міськради з’явилася петиція голови Деснянської райради Володимира Грецького з пропозицією перейменувати вулицю Рокосовського на проспект Левка Лук’яненка. 

10 липня на нараді в міськраді мер міста сказав, що Рокосовського варто не чіпати ще років 30-50 й залишити це на нащадків. Він підтримав ідею назвати площу П’ять кутів на честь дисидента. Прес-служба міської ради висвітила це як власну пропозицію Владислава Атрошенка.

На засіданні топонімічної комісії історики обурювалися таким варіантом, так як ніякої площі там зараз нема. Заступниця мера Ольга Хоніч, яка головувала на комісії, сказала, що її там планують зробити й разом з іншими чиновниками захищала ідею перейменування П’яти кутів.

Пізніше Ольга Хоніч сказала нашим журналістам, що пропозиція назвати площу П’ять кутів на честь Лук’яненка належить не міському голові.

Наші журналісти дізналися, що спочатку до міськради надійшло депутатське звернення від депутата Деснянської райради міста Чернігова від УКРОПу Володимира Олексієнка.

Механізм перейменування вулиць, які не підпали під декомунізацію такий: або загальні збори вулиці або громадські обговорення й слухання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лук'яненко #перейменування #рокосовського #5 кутів
Оголошення
live comments feed...