• Головна
  • Чи вміють чернігівці надавати першу медичну допомогу?
опрос
10:48, 9 вересня 2018 р.

Чи вміють чернігівці надавати першу медичну допомогу?

опрос

8 вересня – День надання першої медичної допомоги. Чи потрапляли чернігівці в ситуацію, коли їм потрібно було надати першу медичну допомогу? Чи надавали таку допомогу їм? Наскільки пересічний житель міста готовий допомогти людині, якій стало погано, і чи легко одразу згадати номер швидкої?

Віта, працівник відділу субсидій:

– Ні, мені не доводилося ні надавати першу медичну допомогу, ні отримувати її. У медицині я дуже слабка, чесно, навіть не знаю, що робити, якщо раптом комусь стане погано. Були якісь курси в школі, але це було дуже давно.

Чи пішла би зараз на такі курси, навіть не знаю, бо дуже боюся крові. Але опинитися в ситуації, коли тільки я можу допомогти, теж боюся. Та якщо, окрім мене, нікого нема, то я підійду і спробую щось зробити. Раптом що, викликатиму швидку. Який номер? Треба подумати... Якщо служба газу – 104, поліція – 102, то швидка, здається, 103?

Юлія, мама в декреті:

– Ні, жодного разу не потрапляла в ситуацію, коли комусь чи мені треба була перша медична допомога.

Якщо людина раптом впаде на вулиці, то, можливо, їй треба зробити штучне дихання, масаж серця… але я не знаю, якщо чесно, коли і як це правильно робити. Можливо, якби мені якісь курси трапилися, то пішла би.

Однозначно я викликатиму швидку. За яким номером? Звісно, 103.

Валерій, пічник:

– Так, я надавав медичну допомогу. Я колишній військовий, ставалося у нас всіляке, тому мав все це вміти робити.

Мені першу допомогу не надавали, та й мало хто знає, як це робити. А неправильна перша допомога може нашкодити й навіть призвести до смерті.

Якщо людина втратила свідомість і ми не знаємо, що з нею, то варто обмежити її рух, якщо є вода, то дати води й викликати швидку, щоб не помилитися.

Олександр, пенсіонер:

– Я не надавав першу медичну допомогу, але мені надавали. Із серцем стало погано, знепритомнів, але що там мені робили – не знаю.

Опинитися в такій ситуації  – не страшно. Ми про це не думаємо. Ми вже в такому віці, коли думаємо, що ще довго ходитимемо й падати не будемо. Треба більше рухатися просто. Номер швидкої згадаємо швидко – 103. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медична допомога #перша допомога #опитування
Оголошення
live comments feed...