Стерилізація тварин – крок до успішного майбутнього міста!

Проблема безпритульних кішок та собак є наболілою для Чернігова. Від такого сусідства страждають люди. Ще постає й питання іміджу міста. Іноземні туристи неодноразово висловлювали своє обурення щодо великої кількості безпритульних тварин на вулицях обласного центру Сіверщини. Цього року чернігівці мають можливість посприяти покращенню ситуації, віддавши свій голос у Бюджеті участі – 2019 за проект № 78 «Стерилізація безпритульних тварин».

Це – потрібно

Громадська організація «Щаслива доля» вже вкотре є учасником Бюджету участі. Їх проект яскраво вирізняється серед інших тим, що він зумовлений реальною потребою та вже двічі підтримувався мешканцями Чернігова. Це й не дивно, адже проблема більш ніж просто «глобальна». Наведемо досить простий приклад. Уявімо, що є двір, де живе 10 бездомних кішок. Мешканці, як завжди, поділяються на два табори: одні підгодовують тваринок, інші – скаржаться («У дитячій пісочниці котячі екскременти»; «Весною постійний гамір та нявкання», «Вони ж переносники інфекцій» і так далі в тому ж дусі). Якщо далі так продовжуватиметься, то вже наступного року в цьому дворі буде не 10, а 60–70 кішок. Арифметика вкрай проста. Скарги наростатимуть, як лавина.Але бабусі-годувальниці з останніх грошей продовжуватимуть годувати котів. За останні копійчини... І це приклад тільки в одному дворі.

А тепер уявіть проблему в масштабі всього міста. Щороку кількість безпритульних тварин більшатиме, якщо з цим нічого не робити. Марно чекати якихось змін, спостерігаючи за ситуацією зі сторони. У цьому аспекті можна однозначно сказати, що останнім часом спостерігається досить позитивна тенденція: суспільство стає більш активним. Люди навчились не лише правильно оцінювати масштаб проблеми, але й брати безпосередню участь у її вирішенні. За словами зооволонтерів, число небайдужих громадян невпинно зростає. Вони все частіше допомагають у відлові тварин, транспортують їх до ветеринарних клінік, до післястерилізаційних перетримок, після операції перетримують тварин у себе вдома та на подвір’ї. Керівник громадської організації «Щаслива доля» Лучкіна Інна розповідає, що наразі на післястерилізаційну перетримку є постійна черга з бажаючих стерилізувати та влаштувати в родину безпритульну кішку. Можна також стерилізувати й домашніх улюбленців. У першому випадку волонтери майже повністю беруть витрати на себе, у другому – проводять консультації та допомагають бажаючим отримати пільги на послуги ветеринарної клініки.

Отже, тепер можна впевнено сказати, що громада нарешті дійшла до того, аби докорінно покращити епізоотичну ситуацію в Чернігові.

Керівник ГО "Щаслива доля" і кішка Люся

Керівник ГО "Щаслива доля" і кішка Люся

Перетримка – шлях до нового життя тварини

Стерилізувати – це лише частина справи. Після цього необхідно тримати кішку в сприятливих умовах, наглядати за нею, адже настає період відновлення. Організація має три постійно діючі перетримки для кішок (у т. ч. для диких), на яких є можливість перетримувати одночасно до 30 тварин. Є все необхідне: клітки для перетримки, котоловки, сачки, переноски, дезінфікуючі засоби, кварцові лампи тощо. Крім того, волонтери ще й перетримують кішок у себе вдома. Така самовідданість, звичайно, не може бути не помічена. Як уже зазначалося вище, небайдужі люди дедалі частіше долучаються до цієї доброї справи. Хтось допомагає грошима, хтось береться перетримувати чотириногих у своїй домівці.

Перетримки дуже відомі серед населення. Завдяки ним значна частина стерилізованих тварин знаходить собі сім’ї, а не випускається назад на вулиці міста.

Організація постійно висвітлює результати своєї діяльності в соціальних мережах. Це сприяє тому, що багато родин вирішує взяти собі саме безпритульну тварину. У підсумку – чисельність таких тварин на вулицях міста значно зменшується.

Зупинитися на півдорозі?

Можливості волонтерів кожного дня зростають. До того ж з’являється все більше активних містян. Але цілком логічно, що власних можливостей аж ніяк не може вистачити на повноцінну програму зі зменшення кількості безпритульних тварин у місті. Оплата ветеринарних послуг потребує значних коштів. Саме тому до Бюджету участі був поданий даний проект.

15 вересня, як відомо, розпочався вирішальний етап – голосування. Цьогоріч чернігівці мають обрати три великих (від 300 001 до 1 500 000 грн) та три малих (до 300 000 грн) проекти серед 84 запропонованих. Проект «Стерилізація безпритульних тварин» належить до другої категорії, він розрахований на 299 000 грн.

Ці кошти ГО «Щаслива доля» планує витратити ТІЛЬКИ на оплату стерилізації безпритульних тварин у Чернігові. Волонтери планують у 2019 році стерилізувати 1160 тварин, якщо проект буде підтриманий громадою. Сумнівів щодо того, що завдання буде виконано, немає. Статистика за 2017 та 2018 рік, що наведена в статті, красномовно це підтверджує. Досвід роботи – величезний.

Насамкінець слід зазначити, що організація змогла залучити до співпраці дійсно велику кількість чернігівців, тож зупинятися зараз, коли вже стільки всього зроблено, просто неможливо. Настав час фінальних кроків у процесі спільного вирішення проблеми регулювання чисельності безпритульних тварин. Завдяки підтримці небайдужих громадян у голосуванні за кращий проект «Щаслива доля» зможе змінити ситуацію на краще і виконати заданий план.

За 2017 рік ГО «Щаслива доля» завдяки фінансуванню з міського бюджету та допомозі небайдужих громадян простерилізувала 901 тварину (162 собаки та 739 котів). З початку 2018-го і до 15 вересня волонтери стерилізували 728 тварин, із яких 104 – це собаки, 624 – коти. А це – тисячі ненароджених маленьких сиріт, хворих, голодних, скалічених на вулицях нашого міста.

Проголосувати за обрані проекти цього року можна на сайті chernihiv.pb.org.ua. Зробити це можуть через свій BankID клієнти «Приватбанку», банку «Південний», «А-Банку», «ПУМБ», «КОНКОРД Банку», а також власники ЕПЦ та E-Banking «Ощадбанку». Якщо у вас немає можливості вийти в мережу Інтернет або ж виникають певні труднощі при голосуванні, то вам обов’язково допоможуть у зоомагазинах «Кузя»:

• вул. І. Мазепи (Щорса), 4;

• ТК «Акваріум», магазин № 4, бутік № 1 (під магазином «Космо»);

• ТК «Акваріум», магазин № 1, бутік № 16 (під кафе «Паста-Баста»).

Також допоможуть віддати голос за проект «Стерилізація безпритульних тварин» в арт-кафе Blin-Chiki (просп. Миру, 51) у Ветеринарному медцентрі (вул. Святомиколаївська, 9) та в пунктах голосування:

бюджет участі щаслива доля зооволонтерство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Днями, в системі Prozorro Управління капітального будівництва Чернігівської міськради оголосило тендер на ремонт басейну в колегіумі №11, що знаходиться на проспекті Миру, 127. Початкова ціна робіт встановлена на рівні - 5 556 296,40 грн. Тендерні пропозиції прийматимуть до 3 лютого, а вже 4 лютого планується проведення самого тендеру. За ці гроші компанія-переможець по суті демонтує все старе в приміщенні басейну та замінить на нові відповідники. Це стосу...
Криминал
У п’ятницю, 17 січня, поліцейські у співпраці з прокуратурою Чернігівської області затримали посадовицю однієї з ОТГ, що вимагала у підприємця 27 тисяч гривень. Про це йдеться у повідомленні Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України. Незаконну винагороду вона хотіла отримати за незастосування штрафних санкцій за порушення договірних зобов’язань. Аби перестрахуватись, хабарниця залучила до справи посередника, на чию банківську карту було пер...
Общество
Каждый отдыхает как может… В августе мы вспоминали о черниговских пляжах, летних танцевальных вечерах, прогулках по вечернему городу и других занятиях наших земляков в часы досуга. Это был летний отдых. Но сколько того лета? А чем было заняться в остальное время года? Не считая, конечно, работы или учебы… Итак, наступали осенние холода. Пустел Корд, прекращали работу «Хвыльки» и «Ласточкино гнездо» (кафе «Деснянські хвилі» и «Ласточка»). Закрывались «стекл...
Общество
Командувач Сухопутних військ Збройних сил Канади генерал-лейтенант Вейн Ейр разом із делегацією відвідав 169-й навчальний центр Сухопутних військ Збройних силу України, що дислокується в селищі Десна Козелецького району. Про це повідомляється на сторінці навчального центру в мережі Facebook. Метою візиту стало обговорення напрямів розвитку військового співробітництва між нашими країнами. Також представники ЗС Канади ознайомилися із підготовкою сержантськог...
Спорт
Вчора, 18 січня, "Десна" зіграла свій перший товариський матч цієї зимової перерви. Першим суперником сіверян став білоруський "Супутник" з Речиці. Про це йдеться у повідомленні пресслужби ФК "Десна". Деснянці розгромили свого спаринг-партнера з рахунком 0:5. Голи забивали: Будківський, Філіппов, Кузик, Дем'яненко та Старенький. Зіграли матч сіверяни наступними складами: Перший тайм: Литовка, Конопля, Імереков, Єрмаков, Западня, Арвеладзе, Калітвінцев, Куз...
Криминал
За деньги уже экс-полицейский обещал посодействовать в уголовном деле. По информации СБУ, бывший следователь хотел материальное вознаграждение в обмен на не привлечение к ответственности виновника ДТП с пострадавшими. Его задержали на получении взятки ещё летом 2018 года. О сумме не сообщается. Деснянский райсуд отправил взяточника на 5 лет и 2 месяца в тюрьму с конфискацией всего имущества и двухлетним запретом работать в правоохранительных органах. Апелл...
Общество
«Якось я прийшла до адміністрації геріатричного пансіонату й сказала, що хочу вибрати собі людину, щоб піклуватись про неї. Там довго не могли зрозуміти, про що я кажу. Досі в пансіонаті ще не було такої практики. Хіба що періодична волонтерська допомога речами чи грошима. А людям треба ж перш за все душевне тепло». Допомога самотнім Чернігівка Еліна Шик хоче допомагати старим одиноким людям. Шукати, як реалізувати це бажання, довго не довелося, адже геріа...
Криминал
Двох односельців, які на Новий рік обікрали Новобасанську загальноосвітню школу затримали поліцейські. Виявилося, що за кілька тижнів до цього один із них обікрав і сільську крамницю. Таку інформацію поліцейські повідомили на своєму сайті. Розповідається, що в новорічну ніч злодії розбили скло у металопластикових дверях навчального закладу, проникли до приміщення та винесли з нього монітор і системний блок комп’ютера. В ході подальшої перевірки поліція вст...
Культура
Закриття головної ялинки Чернігова відбудеться завтра, 19 січня, у казковому містечку «Fairy-Winter». Цього дня на відвідувачів чекає концертна програма та DJ Party, які розпочнуться о 17.00. Про це повідомляється на сайті міської ради. Нагадаємо, що за місяць роботи казкового містечка тут відбулося чимало подій. Це й концертні програми, зокрема, фестиваль українських традицій «Де коза ходить, там жито родить» та флешмоб «Колядка дзвонів», де 250 хористів...