Чому без гарячої води може лишитись частина області

Сьогодні, 27 вересня, відбулась прес-конференція за участі представників правління ПАТ "Чернігівгаз", на якій озвучили основні проблемні питання підприємства, та повідомлено як саме вирішення або ж не вирішення цих питань, може вплинути на життя простих громадян.

За словами голови правління ПАТ "Чернігівгаз" Алли Ярової, у підприємства наявна фінансова криза, основною причиною якої є незбалансована політика тарифоутворення для газорозподільних підприємстви, через які підприємство вже не може обслуговувати громадян як раніше, а лише реагує на аварійні ситуації.

Фінансовий директор ПАТ "Чернігівгаз" Дмитро Чеберяк прояснив позицію підприємства з приводу тарифу. Він заспокоїв: мова не йде про збільшення навантаження на споживачів.

"Так, тариф необгрунтований, бо його не переглядали близько 2-х років, але не його кінцева ціна для населення, а лише структура розподілу загальної суми між підприємствами. З семи гривень за кубічний метр газу, ПАТ "Чернігівгаз" отримує лише 75 копійок, ми ж просимо підвищити цю долю, до 1,5 грн. Такий спосіб перерозподілу коштів всередині тарифу дозволить триматись на плаву", - зазначив Дмитро Чеберяк.

Тариф на розподіл розраховує державний регулятор НКРЕКП. «Чернігівгаз» надає лише свої економічно обґрунтовані пропозиції, виходячи з вартості товарно-матеріальних послуг. Наразі майже половина тарифних коштів – 45,4%, компанія витрачає на придбання газу для виробничо технологічних витрат. Не менш затратною є стаття на оплату праці 40,4% з тарифу. Тобто, на обслуговування газогонів та інвестиції залишається менше 15% виручки. Так, в перерахунку на гроші, на повірку лічильників закладено 0,58 коп. з кубометра розподіленого газу, а на установку - 3,32 коп., на ремонт 1 км мереж виділяється лише 1 тис грн. на рік.

Члени правління повідомили, що в разі неприйняття будь-яких рішень з цього питання, 2 жовтня на загальнонаціональному рівні планується страйк біля будівлі НКРЕКП в Києві.

Також повідомляється, що в разі подальшого не прийняття змін до тарифу, є ймовірність не подачі газу на теплові підприємства Чернігівської області, в результаті чого, без гарячої води може залишитись більша частина нашого регіону.

газ Чернігівгаз тарифи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
691 просмотр в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии