• Головна
  • Чернігівських пенсіонерів привчають до сучасних технологій
17:37, 8 жовтня 2018 р.

Чернігівських пенсіонерів привчають до сучасних технологій

Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) – одна з важливих новацій Пенсійного фонду України. Зараз усі категорії пенсіонерів можуть безкоштовно оформити головний документ, який підтверджує статус пенсіонера, у вигляді звичайної пластикової банківської картки.

Детально розібратися в нових пенсійних посвідченнях нам допоміг начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

Хто може отримати ЕПП?

За бажанням електронне посвідчення може отримати будь-який пенсіонер, який отримує пенсійні виплати через державний «Ощадний банк».

Пенсіонерам обов’язково замінювати паперові пенсійні посвідчення на електронні?

Пенсійні посвідчення, які видавались до цього часу, продовжують діяти. Примусово міняти старі посвідчення на нові не планується. Згідно з новим порядком, пенсійні посвідчення можуть виготовляти або в традиційній формі, або у формі платіжної картки – на вибір пенсіонера.

Обов’язковим є отримання електронного пенсійного посвідчення лише внутрішньо переміщеним особам (переселенцям), які отримують пенсії.

Навіщо це потрібно?

Це вперше в Україні пенсійне посвідчення поєднали з банківською карткою. З одного боку, це головний документ, який підтверджує статус пенсіонера і дає право на одержання пенсії, містить електронну інформацію про власника та електронний підпис, а з другого – платіжна банківська картка.

У порівнянні зі звичними посвідченнями, користуватися карткою досить зручно – вона невелика, зручно поміщається в гаманці і, на відміну від традиційних посвідчень, не витирається.

ЕПП можна пред’являти для користування пільгами на проїзд у громадському транспорті.

Якщо людина бажає повноцінно використовувати всі електронні сервіси Пенсійного фонду чи інших органів влади, мати власний цифровий підпис та мати єдиний документ, за допомогою якого можна і отримати пенсію, і підтвердити статус пенсіонера, то вибір, поза сумнівом, за електронною платіжною карткою.

У мене нема комп’ютера, інтернету. Навіщо мені така карта?

Можливості ЕПП значно розширюються при наявності у власника доступу до мережі інтернет. У цьому випадку можна, наприклад, сплачувати комунальні рахунки безпосередньо на сайті «Ощад-24», без комісійних зборів. За допомогою системи «WEB-банкінг» можна контролювати стан своїх рахунків та керувати ними без відвідування фінансової установи.

Але й без цих корисних можливостей у пенсіонера з ЕПП є багато інших переваг.

Юрій Юрченко:

– Ми рекомендуємо всім пенсіонерам осучаснити свої посвідчення та відкрити для себе можливість користуватися всіма зручними і безкоштовними послугами Пенсійного фонду.

Яких саме? Такою карткою можна розраховуватись у магазинах або аптеках?

Електронне пенсійне посвідчення – це повноцінна платіжна карта Ощадбанку. Нараховані гроші можна отримати без черг цілодобово в будь-якому місті України в банкоматах будь-якого банку або у відділеннях Ощадбанку. Можназняти з рахунка не всю пенсію, а лише необхідну суму.

Навіть не маючи в гаманці «живих» грошей, карткою ЕПП через термінали можна розраховуватись у магазинах, аптеках, автозаправках, інших торгових мережах. Більше того, в окремих випадках покупець, користуючись карткою, може отримувати знижки при розрахунках у торгових мережах або аптеках.Крім цього, клієнт може дати банкові розпорядження регулярно здійснювати платежі з пенсійного рахунка за комунальні та інші послуги, а також робити регулярні перекази на будь-який інший рахунок.

Як контролювати свій рахунок?

Власнику ЕПП, щоб дізнатися про нарахування коштів на картку, немає потреби щодня навідуватися до відділення Ощадбанку, пошти чи банкомата. Можна підключити послугу СМС-інформування – одразу після нарахування коштів на пенсійну картку на мобільний телефон пенсіонера від банку надійде повідомлення. Це дозволяє отримувати пенсію вчасно і без зайвих витрат часу.

А гроші з карти не вкрадуть?

З електронного гаманця власника неможливо вкрасти гроші в магазинах, на базарах, у громадському транспорті... Навіть у випадку крадіжки самої карти пенсіонер має можливість оперативно її заблокувати, безкоштовно зателефонувавши до контакт-центру Ощадбанку. Власники карти можуть бути впевненими в безпеці своїх грошей значно більшою мірою, ніж ті, хто зберігає кошти в гаманці.

Електронне пенсійне посвідчення містить електронний цифровий підпис. Що це?

Цифровий підпис дистанційно офіційно підтверджує та ідентифікує власника картки. Власник посвідчення може подавати заяви до органів фонду, не відвідуючи їх особисто, а через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua/. Відтак без черг і зайвих витрат часу можна скористатись низкою електронних послуг ПФ (отримувати інформацію з баз даних, відомості з власної пенсійної справи щодо суми призначеної пенсії, подавати запит на попереднє замовлення паперових документів (виписок) та багато іншого). Це зекономить час, наприклад, у разі збору документів для оформлення субсидії.

За допомогою ЕПП пенсіонер також може повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами, отримувати документи на веб-порталах органів влади.

Переконали. Як отримати ЕПП?

Щоб отримати електронне пенсійне посвідчення, потрібно звернутись до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання та подати заяву на виготовлення ЕПП. Із собою потрібно мати дві фотографії 30х25 мм, оригінал паспорта, довідку про надання ідентифікаційного номера (ідентифікаційний код).

Заява формується автоматично. Пенсіонеру необхідно її лише підписати.

Для виготовлення документа пенсіонерам, які бажають отримати нове посвідчення замість попереднього, можуть бути використані фото, наявні в базі даних Пенсійного фонду. Ті, хто виготовляє електронне пенсійне посвідчення вперше, можуть надати фото або сфотографуватись безпосередньо у відділенні фонду.

За неповнолітніх і недієздатних одержувачів пенсій документи подають законні представники, опікуни, піклувальники (їм із собою треба взяти документи, які підтверджують їхній статус, паспорт та ідентифікаційний код).

Виготовляється посвідчення протягом 30 днів і видається (разом з інструкцією користувача ЕПП) безкоштовно в обраному відділенні Ощадбанку. У цій фінансовій установі необхідно мати картковий рахунок. Відкрити його можна в будь-якому відділенні з паспортом, ідентифікаційним номером і пенсійним посвідченням.

Поки ваша карта буде в роботі, звичайне посвідчення лишатиметься дійсним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЕПП #електронна карта #пенсіонери #Пенсійний фонд #Юрій Юрченко
Оголошення
live comments feed...