User views view_news rubric_id news_rubric_id 3

Чернігівських пенсіонерів привчають до сучасних технологій

Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) – одна з важливих новацій Пенсійного фонду України. Зараз усі категорії пенсіонерів можуть безкоштовно оформити головний документ, який підтверджує статус пенсіонера, у вигляді звичайної пластикової банківської картки.

Детально розібратися в нових пенсійних посвідченнях нам допоміг начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

Хто може отримати ЕПП?

За бажанням електронне посвідчення може отримати будь-який пенсіонер, який отримує пенсійні виплати через державний «Ощадний банк».

Пенсіонерам обов’язково замінювати паперові пенсійні посвідчення на електронні?

Пенсійні посвідчення, які видавались до цього часу, продовжують діяти. Примусово міняти старі посвідчення на нові не планується. Згідно з новим порядком, пенсійні посвідчення можуть виготовляти або в традиційній формі, або у формі платіжної картки – на вибір пенсіонера.

Обов’язковим є отримання електронного пенсійного посвідчення лише внутрішньо переміщеним особам (переселенцям), які отримують пенсії.

Навіщо це потрібно?

Це вперше в Україні пенсійне посвідчення поєднали з банківською карткою. З одного боку, це головний документ, який підтверджує статус пенсіонера і дає право на одержання пенсії, містить електронну інформацію про власника та електронний підпис, а з другого – платіжна банківська картка.

У порівнянні зі звичними посвідченнями, користуватися карткою досить зручно – вона невелика, зручно поміщається в гаманці і, на відміну від традиційних посвідчень, не витирається.

ЕПП можна пред’являти для користування пільгами на проїзд у громадському транспорті.

Якщо людина бажає повноцінно використовувати всі електронні сервіси Пенсійного фонду чи інших органів влади, мати власний цифровий підпис та мати єдиний документ, за допомогою якого можна і отримати пенсію, і підтвердити статус пенсіонера, то вибір, поза сумнівом, за електронною платіжною карткою.

У мене нема комп’ютера, інтернету. Навіщо мені така карта?

Можливості ЕПП значно розширюються при наявності у власника доступу до мережі інтернет. У цьому випадку можна, наприклад, сплачувати комунальні рахунки безпосередньо на сайті «Ощад-24», без комісійних зборів. За допомогою системи «WEB-банкінг» можна контролювати стан своїх рахунків та керувати ними без відвідування фінансової установи.

Але й без цих корисних можливостей у пенсіонера з ЕПП є багато інших переваг.

Юрій Юрченко:

– Ми рекомендуємо всім пенсіонерам осучаснити свої посвідчення та відкрити для себе можливість користуватися всіма зручними і безкоштовними послугами Пенсійного фонду.

Яких саме? Такою карткою можна розраховуватись у магазинах або аптеках?

Електронне пенсійне посвідчення – це повноцінна платіжна карта Ощадбанку. Нараховані гроші можна отримати без черг цілодобово в будь-якому місті України в банкоматах будь-якого банку або у відділеннях Ощадбанку. Можназняти з рахунка не всю пенсію, а лише необхідну суму.

Навіть не маючи в гаманці «живих» грошей, карткою ЕПП через термінали можна розраховуватись у магазинах, аптеках, автозаправках, інших торгових мережах. Більше того, в окремих випадках покупець, користуючись карткою, може отримувати знижки при розрахунках у торгових мережах або аптеках.Крім цього, клієнт може дати банкові розпорядження регулярно здійснювати платежі з пенсійного рахунка за комунальні та інші послуги, а також робити регулярні перекази на будь-який інший рахунок.

Як контролювати свій рахунок?

Власнику ЕПП, щоб дізнатися про нарахування коштів на картку, немає потреби щодня навідуватися до відділення Ощадбанку, пошти чи банкомата. Можна підключити послугу СМС-інформування – одразу після нарахування коштів на пенсійну картку на мобільний телефон пенсіонера від банку надійде повідомлення. Це дозволяє отримувати пенсію вчасно і без зайвих витрат часу.

А гроші з карти не вкрадуть?

З електронного гаманця власника неможливо вкрасти гроші в магазинах, на базарах, у громадському транспорті... Навіть у випадку крадіжки самої карти пенсіонер має можливість оперативно її заблокувати, безкоштовно зателефонувавши до контакт-центру Ощадбанку. Власники карти можуть бути впевненими в безпеці своїх грошей значно більшою мірою, ніж ті, хто зберігає кошти в гаманці.

Електронне пенсійне посвідчення містить електронний цифровий підпис. Що це?

Цифровий підпис дистанційно офіційно підтверджує та ідентифікує власника картки. Власник посвідчення може подавати заяви до органів фонду, не відвідуючи їх особисто, а через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua/. Відтак без черг і зайвих витрат часу можна скористатись низкою електронних послуг ПФ (отримувати інформацію з баз даних, відомості з власної пенсійної справи щодо суми призначеної пенсії, подавати запит на попереднє замовлення паперових документів (виписок) та багато іншого). Це зекономить час, наприклад, у разі збору документів для оформлення субсидії.

За допомогою ЕПП пенсіонер також може повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами, отримувати документи на веб-порталах органів влади.

Переконали. Як отримати ЕПП?

Щоб отримати електронне пенсійне посвідчення, потрібно звернутись до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання та подати заяву на виготовлення ЕПП. Із собою потрібно мати дві фотографії 30х25 мм, оригінал паспорта, довідку про надання ідентифікаційного номера (ідентифікаційний код).

Заява формується автоматично. Пенсіонеру необхідно її лише підписати.

Для виготовлення документа пенсіонерам, які бажають отримати нове посвідчення замість попереднього, можуть бути використані фото, наявні в базі даних Пенсійного фонду. Ті, хто виготовляє електронне пенсійне посвідчення вперше, можуть надати фото або сфотографуватись безпосередньо у відділенні фонду.

За неповнолітніх і недієздатних одержувачів пенсій документи подають законні представники, опікуни, піклувальники (їм із собою треба взяти документи, які підтверджують їхній статус, паспорт та ідентифікаційний код).

Виготовляється посвідчення протягом 30 днів і видається (разом з інструкцією користувача ЕПП) безкоштовно в обраному відділенні Ощадбанку. У цій фінансовій установі необхідно мати картковий рахунок. Відкрити його можна в будь-якому відділенні з паспортом, ідентифікаційним номером і пенсійним посвідченням.

Поки ваша карта буде в роботі, звичайне посвідчення лишатиметься дійсним.

Еженедельник "Семь дней"
ЕПП електронна карта пенсіонери Пенсійний фонд Юрій Юрченко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
201 просмотр в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Жители Черниговщины сокращают потребление газа четвертый год подряд, сообщили в компании «Черниговгаз». В 2018 году абоненты «Чернігівгаз Збут» использовали 348,2 миллиона кубометров газа, что на 2% меньше, чем в 2017 году. Наибольшее сокращение потребления газа зафиксировано среди населения. Основные поставки компании приходятся на бытовых потребителей – в 2018 году они получили около 324 млн кубов газа или 93% от общего объема. По сравнению с 2017 годом...
Криминал
Прокуратура доказала в суде вину 42-летнего злоумышленника, действия которого квалифицированы как умышленное причинение смерти родному отцу и покушение на умышленное убийство матери. Инцидент произошел 13 июня прошлого года в Чернигове. Обвиняемый проживал вместе со своими родителями и между ними часто возникали недоразумения. В тот день обвиняемый вернулся домой и увидел родителей, которые распивали алкогольные напитки. Между сыном и родителями возник кон...
Общество
До складу Молодіжної ради при Чернігівській міській раді відібрали 33 людини. Її склад мають затвердити депутати міськради на найближчій сесії, 25 лютого. Персональний склад Чернігівської молодіжної міської ради, який мають завтердити, та коротка інформація про людину з матеріалів чернігівських ЗМІ: Асмаковець Ярослава Ярославівна Безбородько Дмитро Олегович Брижко Михайло Валентинович Вербовий Олександр Петрович Гаврилко Сергій Миколайович Гладишева Марія...
Общество
Реконструкция Красной площади в Чернигове предусматривает обустройство велодорожек. Сейчас есть несколько вариантов того, как они могут выглядеть, сообщает пресс-служба горсовета. Первое предложение - развязка велодорожек будет при повороте налево через велобоксы накопления. Второе - по кругу вместе со всем транспортом. Однако второе предложение может оказаться проблемным и вызвать конфликтные ситуации во время движения. Поэтому комиссия по контролю за вып...
Общество
Вчора, 20 лютого в міжнародному пункті пропуску «Нові Яриловичі», громадянин Португалії пропонував прикордоннику Чернігівського загону хабар в розмірі 900 гривень. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України. Іноземець у такий спосіб хотів уникнути адмінвідповідальності за перевищення терміну перебування в Україні. Прикордонник від хабара категорично відмовився, а факт підкупу службової особи задокументували та відкрили кримінальне...
Новости компаний
Оgolosha.ua - это бесплатная доска объявлений, здесь Вы можете купить или продать что угодно! Вам понадобится лишь пару минут для того чтобы зарегистрироваться и выложить объявление. Ogolosha.ua - это легкий интерфейс, приятный дизайн, простота в использовании, много категорий и разделение на регионы по Украине. На ogolosha.ua предложены различные товары и услуги, разнообразной ценовой категории и качества. Для того, чтобы найти нужную услугу или товар нео...
Общество
Долгострой на Киевской в Чернигове обрастает стенами - там идут строительные работы. Соответствующие фото опубликовал черниговец Дмитрий Тигранов. Ранее мы писали о том, что частично работы возобновились еще осенью прошлого года. Однако подтверждение от заказчика строительства компании "Ріел Ко" мы так и не дождались, потому, что руководитель компании постоянно просила перезвонить через занятость. В начале декабря прошлого года работы на строительстве прод...
Общество
Голову окружної виборчої комісії №205 у Чернігові Світлану Гавриленко замінили на Віру Романенко. Обидвох голів делегував кандидат у президенти Юрій Тимошенко. Виявилося, що Світлана Романенко із Запоріжжя, вона не знала про призначення й не буде приїжджати. Тому попередню голову комісії Світлану Гавриленко зняли.  Людина, з подання якої Світлану Гавриленко внесли до складу виборчої комісії, тепер внесла подання про заміну. Нині до складу окружної виборчої...
Общество
Підприємство "Чернігівгаз" не відповідатиме за стан мереж всередині житлових будинків та нежитлових приміщень після точки розмежування, повідомляє прес-служба підприємства. Це має робити власник або балансоутримувач будівлі. Такою точкою для багатоквартирного будинку, як правило, є засувка на вводі газової труби до будинку. В приватних будинках – місце врізки/приєднання до розподільчого вуличного газопроводу. "Відтепер ці роботи виконуватимуться на договір...