Чернігівських пенсіонерів привчають до сучасних технологій

Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) – одна з важливих новацій Пенсійного фонду України. Зараз усі категорії пенсіонерів можуть безкоштовно оформити головний документ, який підтверджує статус пенсіонера, у вигляді звичайної пластикової банківської картки.

Детально розібратися в нових пенсійних посвідченнях нам допоміг начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

Хто може отримати ЕПП?

За бажанням електронне посвідчення може отримати будь-який пенсіонер, який отримує пенсійні виплати через державний «Ощадний банк».

Пенсіонерам обов’язково замінювати паперові пенсійні посвідчення на електронні?

Пенсійні посвідчення, які видавались до цього часу, продовжують діяти. Примусово міняти старі посвідчення на нові не планується. Згідно з новим порядком, пенсійні посвідчення можуть виготовляти або в традиційній формі, або у формі платіжної картки – на вибір пенсіонера.

Обов’язковим є отримання електронного пенсійного посвідчення лише внутрішньо переміщеним особам (переселенцям), які отримують пенсії.

Навіщо це потрібно?

Це вперше в Україні пенсійне посвідчення поєднали з банківською карткою. З одного боку, це головний документ, який підтверджує статус пенсіонера і дає право на одержання пенсії, містить електронну інформацію про власника та електронний підпис, а з другого – платіжна банківська картка.

У порівнянні зі звичними посвідченнями, користуватися карткою досить зручно – вона невелика, зручно поміщається в гаманці і, на відміну від традиційних посвідчень, не витирається.

ЕПП можна пред’являти для користування пільгами на проїзд у громадському транспорті.

Якщо людина бажає повноцінно використовувати всі електронні сервіси Пенсійного фонду чи інших органів влади, мати власний цифровий підпис та мати єдиний документ, за допомогою якого можна і отримати пенсію, і підтвердити статус пенсіонера, то вибір, поза сумнівом, за електронною платіжною карткою.

У мене нема комп’ютера, інтернету. Навіщо мені така карта?

Можливості ЕПП значно розширюються при наявності у власника доступу до мережі інтернет. У цьому випадку можна, наприклад, сплачувати комунальні рахунки безпосередньо на сайті «Ощад-24», без комісійних зборів. За допомогою системи «WEB-банкінг» можна контролювати стан своїх рахунків та керувати ними без відвідування фінансової установи.

Але й без цих корисних можливостей у пенсіонера з ЕПП є багато інших переваг.

Юрій Юрченко:

– Ми рекомендуємо всім пенсіонерам осучаснити свої посвідчення та відкрити для себе можливість користуватися всіма зручними і безкоштовними послугами Пенсійного фонду.

Яких саме? Такою карткою можна розраховуватись у магазинах або аптеках?

Електронне пенсійне посвідчення – це повноцінна платіжна карта Ощадбанку. Нараховані гроші можна отримати без черг цілодобово в будь-якому місті України в банкоматах будь-якого банку або у відділеннях Ощадбанку. Можназняти з рахунка не всю пенсію, а лише необхідну суму.

Навіть не маючи в гаманці «живих» грошей, карткою ЕПП через термінали можна розраховуватись у магазинах, аптеках, автозаправках, інших торгових мережах. Більше того, в окремих випадках покупець, користуючись карткою, може отримувати знижки при розрахунках у торгових мережах або аптеках.Крім цього, клієнт може дати банкові розпорядження регулярно здійснювати платежі з пенсійного рахунка за комунальні та інші послуги, а також робити регулярні перекази на будь-який інший рахунок.

Як контролювати свій рахунок?

Власнику ЕПП, щоб дізнатися про нарахування коштів на картку, немає потреби щодня навідуватися до відділення Ощадбанку, пошти чи банкомата. Можна підключити послугу СМС-інформування – одразу після нарахування коштів на пенсійну картку на мобільний телефон пенсіонера від банку надійде повідомлення. Це дозволяє отримувати пенсію вчасно і без зайвих витрат часу.

А гроші з карти не вкрадуть?

З електронного гаманця власника неможливо вкрасти гроші в магазинах, на базарах, у громадському транспорті... Навіть у випадку крадіжки самої карти пенсіонер має можливість оперативно її заблокувати, безкоштовно зателефонувавши до контакт-центру Ощадбанку. Власники карти можуть бути впевненими в безпеці своїх грошей значно більшою мірою, ніж ті, хто зберігає кошти в гаманці.

Електронне пенсійне посвідчення містить електронний цифровий підпис. Що це?

Цифровий підпис дистанційно офіційно підтверджує та ідентифікує власника картки. Власник посвідчення може подавати заяви до органів фонду, не відвідуючи їх особисто, а через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua/. Відтак без черг і зайвих витрат часу можна скористатись низкою електронних послуг ПФ (отримувати інформацію з баз даних, відомості з власної пенсійної справи щодо суми призначеної пенсії, подавати запит на попереднє замовлення паперових документів (виписок) та багато іншого). Це зекономить час, наприклад, у разі збору документів для оформлення субсидії.

За допомогою ЕПП пенсіонер також може повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами, отримувати документи на веб-порталах органів влади.

Переконали. Як отримати ЕПП?

Щоб отримати електронне пенсійне посвідчення, потрібно звернутись до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання та подати заяву на виготовлення ЕПП. Із собою потрібно мати дві фотографії 30х25 мм, оригінал паспорта, довідку про надання ідентифікаційного номера (ідентифікаційний код).

Заява формується автоматично. Пенсіонеру необхідно її лише підписати.

Для виготовлення документа пенсіонерам, які бажають отримати нове посвідчення замість попереднього, можуть бути використані фото, наявні в базі даних Пенсійного фонду. Ті, хто виготовляє електронне пенсійне посвідчення вперше, можуть надати фото або сфотографуватись безпосередньо у відділенні фонду.

За неповнолітніх і недієздатних одержувачів пенсій документи подають законні представники, опікуни, піклувальники (їм із собою треба взяти документи, які підтверджують їхній статус, паспорт та ідентифікаційний код).

Виготовляється посвідчення протягом 30 днів і видається (разом з інструкцією користувача ЕПП) безкоштовно в обраному відділенні Ощадбанку. У цій фінансовій установі необхідно мати картковий рахунок. Відкрити його можна в будь-якому відділенні з паспортом, ідентифікаційним номером і пенсійним посвідченням.

Поки ваша карта буде в роботі, звичайне посвідчення лишатиметься дійсним.

Еженедельник "Семь дней"
ЕПП електронна карта пенсіонери Пенсійний фонд Юрій Юрченко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сначала 8-я, потом 10-я, а теперь и 23-я – школ в областном центре становится все меньше. И причины из года в год не меняются: неудовлетворительное состояние учебных заведений и проблемная демография. Проще говоря, нет денег и нет детей. Зато есть обещания.  Стабильность – признак мастерства Первой жертвой закрытия стала 8-я школа. И основная причина, которая всплывает в памяти, – туалеты на улице. Именно этим чиновники оправдывали свое решение. Мол, дадим...
Общество
Киевская делегация во главе с заместителем министра юстиции по вопросам европейской интеграции Сергеем Петуховым приехала в вуз 20 августа. Официальная причина – обсудить дальнейшее развитие академии. По-факту, как выяснилось, сменить руководство. Сотрудники академии встретили гостей, мягко говоря, без энтузиазма. Позже пришлось даже вызывать полицию.  Реакция на обращение к президенту Встретив делегацию на крыльце учебного заведения, и. о. ректора Алексан...
Криминал
Напал на правоохранителя и приговору Деснянского райсуда отправился в места лишения свободы. Об этом сообщает прокуратура Черниговской области. Проишествие произошло 15 января. Полиции анонимно сообщили о нарушении общественного порядка и невыполнении родительских обязанностей. Приехав на вызов, патрульные обнаружили двух выпивших людей и малолетнего ребенка, лежащего на бетонном полу в расстегнутой верхней одежде. Полицейский потребовал документы, однако...
Общество
Цього тижня по всій Україні та в Чернігові зокрема відбуватимуться святкові й урочисті заходи з приводу одразу двох національних свят – Дня державного прапора та Дня незалежності. Кожен із жителів України буде святкувати по-своєму. Наприклад, 14-річні школярі на День прапора урочисто отримають свій перший паспорт громадянина України. А хтось просто гарно відпочине у додатковий вихідний. Але нас зацікавило інше: чи мають чернігівці той самий державний прапо...
Общество
Цена упала более чем на миллион. Об этом сообщает портал "Нежатин". Речь идет о заброшенном здании бани в Нежине, которая находится не далеко от местной школы №4. Ещё 14 августа заброшенное строение выставлялось на аукционе за 2 271 288 грн. Однако уже через неделю его цена упала ровно в 2 раза. Теперь бывшую баню без учёта НДС пытаются продать минимум за 1 135 644 грн.
Общество
Недострой простаивает уже пол года. Об этом пишет Олег Скалацкий в Электронной системе местных петиций. Речь идет о спортплощадке возле домов на улице Самоквасова, 11-15. "Стройка до сих пор не окончена. За последние пол года (даже больше) стройка не продвинулась ни на шаг. Как следствие - несбывшиеся ожидания и бардак на территории", - пишет автор петиции. На данный момент, предложение поддержали двое черниговцев из 250 необходимых.
Общество
Бахмацька міська рада за ініціативи депутатів фракції ВО "Свобода" встановила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Бахмач. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Свобода Чернігівщини. Мова в основному йде про заборону російськомовних фільмів, книг та пісень. На думку депутатів, такий мораторій є необхідним заходом для боротьби у потужній гібридній війні, яку веде Росія. Зокрема, дасть змогу подолат...
Общество
Назначенная Минюстом и.о. ректора Академии пенитенциарной службы Татьяна Денисова не возглавит учебное заведение. Действие приказа о её вступлении в должность остановил Черниговский окружной административный суд. Об этом сообщается на сайте Академии. Напомним, что между действующим руководством учебного заведения и Министерством юстиции конфликт: киевские чиновники своими приказами уволили ректора Академии Алексея Тогочинского и на его место поставили Тать...
Общество
Чим більше інтегрується Україна в Європу, тим жвавішими стають торговельно-економічні відносини з іншими країнами. Сьогодні все більше підприємств налагоджують співпрацю з іноземними партнерами. І якщо раніше це був переважно імпорт, то тепер все частіше бізнес проводить експортні операції. Але поки кордони з Європейським Союзом остаточно не зникли, невід’ємною складовою таких відносин є контакти з митницею. І тут для підприємців, як правило, виникає чимал...