ВО «Батьківщина» виступає рішуче проти підняття ціни на газ

На цьому тижні в Чернігові пройшла прес-конференція та мітинг за участі депутатів ВО «Батьківщина», де було засуджено необґрунтоване, на думку учасників, рішення Кабінету міністрів про підвищення ціни на газ, яке уряд затвердив на екстреному засіданні 19 жовтня 2018 року.

На початку тижня Кабмін повідомляв про те, що рішення про підняття ціни на газ відкладається як мінімум на два тижні. Була надія, що влада почула людей, адже 4 жовтня відбувався мітинг під стінами Чернігівської обласної ради, де було прийнято звернення до Кабінету міністрів України, президента України та НКРЕКП про мораторій на підвищення ціни на газ. У свою чергу влада ініціювала підвищенням ціни на газ для населення на 23,5 %. Учасники акції назвали це «геноцидом нації».

Представники «Батьківщини» наголошують, що абсурду ситуації з підняттям ціни на газ додає те, що ще в грудні 2017 року голова Кабміну Володимир Гройсман запевняв: будь-яких передумов до підняття ціни немає, у січні 2018 року голова уряду заявляв: ціну на газ можливо зменшити на 20–30 %, а влітку зазначав: уже триває робота над формулою зменшення. Жовтень 2018 року – підвищення ціни на газ майже на 24 %.

Якщо за півроку до виборів влада піднімає ціну на газ, то, напевно, ситуація з бюджетом вже дуже погана і важка. Уряд виголошує як здобуток інформацію про те, що ціна на газ підвищилась на 23,5 %, а не на 60 %, як могло бути. Я вважаю, що цей крок є злочинним і це є тим самим «геноцидом нації», про який усі говорять, – заявив депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Дмитро Іванов.

Ціна підніметься не тільки на газ

Політики наголошують: підняття ціни на газ моментально потягне за собою підняття тарифів на інші комунальні послуги. І якщо хтось скаже, що на цей випадок є субсидії, то це хибна думка. Адже через зміни до порядку надання субсидій, із травня цього року до 50 % колишніх отримувачів субсидій тепер компенсацію отримувати не зможуть. І це ще не все. Підвищення ціни на газ призведе до банального подорожчання у магазинах продуктів: молока, хліба, овочів та фруктів, прогнозують політики.

За словами голови фракції ВО «Батьківщина» в Чернігівській обласній раді Івана Якуба, екстрене засідання Кабінету міністрів, на якому затвердили злощасне рішення про підняття ціни на газ, відбулось після того, як Верховна Рада завершила пленарний тиждень та пішла на роботу в округи. Це, на думку політика, говорить про те, що рішення є продуманим та прийнятим у підходящий для уряду момент, коли парламентарі будь-яким чином не можуть заперечити такому рішенню.

Так, є проблеми бюджету, але над ними треба працювати та намагатись врегулювати. Як завжди, у вирішенні будь-якої проблеми є два шляхи – простий та складний. Український уряд пішов простим шляхом та «заліз у кишеню» до свого народу, – сказав голова фракції ВО «Батьківщина» в Чернігівській міській раді Іван Бакшун.

Люди переживають: а що ж станеться, якщо не підвищувати ціну на газ? Хтось каже про можливий дефолт, а хтось каже, що це вимога МВФ і нікуди не дітись. За словами Дмитра Іванова, єдине, що сталося, якби не підняли ціни, – це неотримання надприбутків газовими монополістами.

Підняття ціни на газ – це ті самі надприбутки для газових монополій. Чому ми не розвиваємо відновлювальні джерела енергії? Це ж крок у майбутнє. Наші сусіди активно розвивають цю галузь,ій це дає ту конкуренцію, про яку ми кажемо. Той же Азербайджан, хоч і має багато природних джерел енергії та палива, але все одно розвиває сонячні та вітряні електростанції, – констатував Дмитро Іванов.

Рішення є

На думку представників ВО «Батьківщина», для більш складного, але якісного вирішення питання є такі основні кроки:

·збільшення вітчизняного видобутку газу та використання його населенням;

·знищення монополії в газовій галузі;

·зменшення ціни на газ у 2–3 рази.

Усі ці кроки абсолютно реальні, переконані учасники акції. Збільшити видобуток вітчизняного газу пропонують за рахунок створення аукціону на ліцензії з видобутку та поставки газу в Україні. Після цього сама по собі зникне монополія в газовій галузі та з’явиться конкуренція, яка й допоможе знизити ціни в кілька разів. У –результаті більшість населення стане спроможною платити за газ, навіть без субсидій.

Одним із головних кроків у вирішенні питання ціни на газ на даний момент стала прийнята на мітингу на Красній площі резолюція «За скасування рішення про підвищення ціни на газ» до Чернігівської ОДА. В ній рішення уряду про підняття ціни на газ названо неприпустимим та таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги.

Представники ВО «Батьківщина» передали резолюцію до Чернігівської облдержадміністрації та мають надію, що влада почує народ, відмінить злочинне рішення і встановить мораторій на підняття ціни на газ.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні вирішив підвищити ціну на газ для населення з 1 листопада 2018 року на 23,5 %.

Згідно з прийнятою постановою, ціна газу з 1 листопада становитиме 8,550 грн за кубометр. До листопада діють спеціальні зобов’язання НАК «Нафтогаз» за поточною ціною для потреб населення, яка була встановлена 1 квітня 2017 року в розмірі 6,9579 грн за кубометр (з ПДВ).

газ тариф Батьківщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
94 просмотра в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
В планах Черниговводоканала на 2019 год – проведение реконструкции водопроводных и канализационных сетей в Чернигове. Однако денег на все необходимые работы пока что нет. Ключевые направления – реконструкция водопровода, проходящего вдоль улицы Героев Чернобыля. Здесь запланирован ремонт дорожного покрытия, а перед тем необходимо заменить трубы, чтобы потом в случае аварии не пришлось срывать новый асфальт. Стоимость работ на участке от пр. Мира до перекре...
Общество
Директор коммунального предприятия «Черниговводоканал» Сергей Малявко рассказал о кадровых проблемах на КП. Средний возраст работников «Черниговводоканала» - 46 лет. По мнению Сергея Малявко, это свидетельствует о том, что работа на предприятии не пользуется престижем у молодежи. К тому же, за последние годы водоканал потерял квалифицированных сотрудников, уехавших на заработки за граница. Сергей Малявко рассказал, что в первую очередь уехали электросварщи...
Общество
Побутові споживачі ТОВ "Чернігівгаз Збут" отримають платіжки за газ, спожитий у січні,  із затримкою, повідомляє підприємство. Через зміну Урядом норм споживання газу заднім числом, рахунки  за газ, спожитий у січні, надійдуть із затримкою. Постанова КМУ №63 «Деякі питання споживання природного газу побутовими споживачами» набрала чинності 08.02.2019 року та встановлює нові норми споживання природного газу для домоволодінь. Наразі фахівці газорозподільної...
Экология
Суд постановил установить границы гидрологического заказника местного значения "Заудаевский" общей площадью 234 га с охранной зоной 826 га в Прилуцком районе, сообщает прокуратура Черниговской области. Заказник создали еще в 1979 году, чтобы охранять и сохранять редкие виды растений и животных. В 2001 году заказник передали под охрану Смошанському сельскому совету Прилуцкого района. Местная прокуратура проявили, что границы заказника в натуре не установили...
Криминал
Черниговец перечислил на свои счета деньги за международные звонки украинских абонентов с помощью "рефайла", когда звонок из другой страны в Украину пропускается через интернет, сообщили в секторе коммуникации полиции Черниговской области. Потом такой звонок из интернета выводится на украинские SIM-карты. Затем с них совершается звонок украинскому оператору внутри страны. Деньги абонентов за такие вызовы человек перечислял на собственные счета. Почти все у...
Общество
"Черниговоблэнерго" открыло еще одну телефонную линию для передачи показателей электросчетчиков. Линия рассчитана на пожилых людей. Открытие линии на предприятии назвала шагом на встречу потребителям электроэнергии, которые имеют только дисковые телефоны. Новый номер - 654-903. Эта линия будет работать исключительно с 1 по 4 число месяца, режим работы - с 8:00 до 17:00. Линия рассчитана на потребителей электроэнергии почтенного возраста. Для быстрого обслу...
Общество
У січні цього року доходи місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) склали 453,9 мільйона гривень. Так, до загального фонду надійшло 424,3 мільйона гривень, до спеціального – 29,6 мільйона гривень. Про це повідомляє Департамент фінансів Чернігівської ОДА. У порівнянні з відповідним періодом 2018 року доходи збільшилися на 53,1 мільйона гривень, або на 13,2 %. Найбільший дохід місцевих бюджетів це податок на дохід фізичних осіб. За січень місцеві бюдже...
Общество
Директор коммунального предприятия «Черниговводоканал» Сергей Малявко поделился ближайшими планами КП. В частности, на предприятии уже ведется и будет усилена работа по переводу всех данных из бумажного формата в электронный (оцифровка данных). Также на «Черниговводоканале» рассчитывают запустить пилотный проект по установке счетчиков горячей воды в тех домах, где пока не ведется учет. Это позволит избежать потерь воды. Также Сергей Малявко отметил, что в...
Происшествия
Вчора, 18 лютого, у підвальному приміщенні ТОВ "Пелетон", що знаходиться по вул. Рудого, 63, сталася пожежа. Про це повідомляє Управління ДСНС України у Чернігівській області на офіційній сторінці у Facebook. Через щільне задимлення рятувальники вимушені були ліквідовувати пожежу у апаратах захисту органів дихання та зору, й за допомогою водяного ствола. Також, вогнеборці задіяли автомобіль газодимозахисної служби аби відкачати з приміщення небезпечні прод...