Без педалей. Вихованці чернігівської спортшколи залишилися без велосипедів

Директор комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 1 (легка атлетика, шахи, велоспорт і веслування) передав старі велосипеди до іншої школи – і частині учнів не стало на чому тренуватися. Тепер стоїть питання про те, що до іншої школи можуть перейти й діти.

Cкільки велосипедів забрали у секції?

Усі, які були, тобто – три.

Минулого тижня про це дізналися батьки дітей. Інна Василенко, мати хлопчиків, які ходять на велосекцію, каже, що представляє всіх батьків. Вона обурена: велосипеди зникли саме тоді, коли потрібні були найбільше – за два дні до змагань. На щастя, старший син тренується на власному двоколісному, а от для молодшого жінка в авральному режимі шукала велосипед у знайомих. І не лише вона. Далеко не всі діти в секції мають власні колеса. Більшість – розраховує на шкільні.

Зниклі велосипеди старі їх закупили ще у 80-х. Але досі не списали. Директор ДЮСШ № 1 Сергій Романюк передав їх до чернігівської школи № 19, іншому тренеру, який має при школі гурток-філію. Він пояснив це тим, що цьому закладу вони потрібні більше, а діти там мають вищі спортивні досягнення, ніж ті, від яких велосипеди забрали.

Те, що велосипедів у спортшколи більше нема, виявилося несподіванкою не лише для батьків, але й для тренера велогрупи Андрія Кармелюка.

Слідом за велосипедами піде й секція?

Можливо.

Деякі батьки впевнені: керівництво хоче згорнути велосекцію в ДЮСШ № 1.

Так вважає і тренер Андрій Кармелюк. За його словами, директор ДЮСШ № 1 відправив лист до начальника управління сім’ї, молоді та спорту Андрія Дериземлі, де, буцім, стверджує, що секція велоспорту в школі недоцільна.

Сергій Романюк, директор, цю інформацію спростовує та каже, що йдеться не про закриття секції, а її об’єднання з такою ж, але на базі іншої міської спортшколи. Таку необхідність пояснює дефіцитом велосипедів, хоч підтверджує, що ті, які в школі були, віддав іншому тренеру.

Якщо наша школа не має велосипедів, то як можна в школі тримати велоспорт? Щоб не звільняти тренерів велосекції і не залишати дітей на вулиці, ми попросили Андрія Дериземлю, аби він перевів дітей і тренера до іншої такої школи, яка має для цього умови. На мій погляд, це кращий варіант розв’язання проблеми, вважає директор.

Передати велосекцію ДЮСШ № 1 директор пропонує до спортивної школи «Україна». Вона, мовляв, має кращі умови й намагається залучати до закладу кошти спонсорів.

Інна Василенко вважає, що таке переселення призведе до того, що більшість дітей перестануть відвідувати секцію, до якої доведеться добиратися через півміста. Вік у багатьох дітей такий, що самостійно вулицями на велосипедах їздити вони не мають права.

Коли секції об’єднають?

Поки невідомо.

Начальник управління сім’ї, молоді та спорту Андрій Дериземля каже, що питання об’єднання лише вивчають.

Лист від директора дійсно є. Наскільки я розумію, то там є діти, але нема результатів, немає інвентарю. А в школі «Україна» відділення велоспорту показує досить хороші результати, тому краще перенести цю секцію туди. Буде така собі конкуренція між тренерами, для кращих результатів дітей, сказав начальник управління.

Як пояснив Андрій Деризмеля, якщо тренер велосекції ДЮСШ № 1 перейде до іншої школи, то з ним перейдуть діти, яких він тренував. Якщо тренер з якихось причин не схоче, діти зможуть обрати нових тренерів у новій спортивній школі.

Але в цілому чиновники не поспішають. Олександр Стецько, начальник відділу фізичної культури та спорту в управлінні, розводить руками. Каже, що коли вони реагуватимуть на кожну внутрішню суперечку, то не вистачатиме сил і часу на свою роботу.

Чи перейде тренер?

Андрій Кармелюк не знає.

Тренеру ще не сказали ні про можливе об’єднання секцій, ні про те, до якої школи їх можуть перевести. Він вважає, що ця ситуація помста за непокору: у такий спосіб керівництво ніби покарало його за відмову взяти відповідальність за групу, яку тренує інша людина.

еженедельник "Семь дней"
велоспорт ДЮСШ Сергій Романчук Андрій Дериземля велосипеди
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сначала 8-я, потом 10-я, а теперь и 23-я – школ в областном центре становится все меньше. И причины из года в год не меняются: неудовлетворительное состояние учебных заведений и проблемная демография. Проще говоря, нет денег и нет детей. Зато есть обещания.  Стабильность – признак мастерства Первой жертвой закрытия стала 8-я школа. И основная причина, которая всплывает в памяти, – туалеты на улице. Именно этим чиновники оправдывали свое решение. Мол, дадим...
Общество
Киевская делегация во главе с заместителем министра юстиции по вопросам европейской интеграции Сергеем Петуховым приехала в вуз 20 августа. Официальная причина – обсудить дальнейшее развитие академии. По-факту, как выяснилось, сменить руководство. Сотрудники академии встретили гостей, мягко говоря, без энтузиазма. Позже пришлось даже вызывать полицию.  Реакция на обращение к президенту Встретив делегацию на крыльце учебного заведения, и. о. ректора Алексан...
Криминал
Напал на правоохранителя и приговору Деснянского райсуда отправился в места лишения свободы. Об этом сообщает прокуратура Черниговской области. Проишествие произошло 15 января. Полиции анонимно сообщили о нарушении общественного порядка и невыполнении родительских обязанностей. Приехав на вызов, патрульные обнаружили двух выпивших людей и малолетнего ребенка, лежащего на бетонном полу в расстегнутой верхней одежде. Полицейский потребовал документы, однако...
Общество
Цього тижня по всій Україні та в Чернігові зокрема відбуватимуться святкові й урочисті заходи з приводу одразу двох національних свят – Дня державного прапора та Дня незалежності. Кожен із жителів України буде святкувати по-своєму. Наприклад, 14-річні школярі на День прапора урочисто отримають свій перший паспорт громадянина України. А хтось просто гарно відпочине у додатковий вихідний. Але нас зацікавило інше: чи мають чернігівці той самий державний прапо...
Общество
Цена упала более чем на миллион. Об этом сообщает портал "Нежатин". Речь идет о заброшенном здании бани в Нежине, которая находится не далеко от местной школы №4. Ещё 14 августа заброшенное строение выставлялось на аукционе за 2 271 288 грн. Однако уже через неделю его цена упала ровно в 2 раза. Теперь бывшую баню без учёта НДС пытаются продать минимум за 1 135 644 грн.
Общество
Недострой простаивает уже пол года. Об этом пишет Олег Скалацкий в Электронной системе местных петиций. Речь идет о спортплощадке возле домов на улице Самоквасова, 11-15. "Стройка до сих пор не окончена. За последние пол года (даже больше) стройка не продвинулась ни на шаг. Как следствие - несбывшиеся ожидания и бардак на территории", - пишет автор петиции. На данный момент, предложение поддержали двое черниговцев из 250 необходимых.
Общество
Бахмацька міська рада за ініціативи депутатів фракції ВО "Свобода" встановила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Бахмач. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Свобода Чернігівщини. Мова в основному йде про заборону російськомовних фільмів, книг та пісень. На думку депутатів, такий мораторій є необхідним заходом для боротьби у потужній гібридній війні, яку веде Росія. Зокрема, дасть змогу подолат...
Общество
Назначенная Минюстом и.о. ректора Академии пенитенциарной службы Татьяна Денисова не возглавит учебное заведение. Действие приказа о её вступлении в должность остановил Черниговский окружной административный суд. Об этом сообщается на сайте Академии. Напомним, что между действующим руководством учебного заведения и Министерством юстиции конфликт: киевские чиновники своими приказами уволили ректора Академии Алексея Тогочинского и на его место поставили Тать...
Общество
Чим більше інтегрується Україна в Європу, тим жвавішими стають торговельно-економічні відносини з іншими країнами. Сьогодні все більше підприємств налагоджують співпрацю з іноземними партнерами. І якщо раніше це був переважно імпорт, то тепер все частіше бізнес проводить експортні операції. Але поки кордони з Європейським Союзом остаточно не зникли, невід’ємною складовою таких відносин є контакти з митницею. І тут для підприємців, як правило, виникає чимал...