• Головна
  • Без педалей. Вихованці чернігівської спортшколи залишилися без велосипедів
09:27, 28 жовтня 2018 р.

Без педалей. Вихованці чернігівської спортшколи залишилися без велосипедів

Директор комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 1 (легка атлетика, шахи, велоспорт і веслування) передав старі велосипеди до іншої школи – і частині учнів не стало на чому тренуватися. Тепер стоїть питання про те, що до іншої школи можуть перейти й діти.

Cкільки велосипедів забрали у секції?

Усі, які були, тобто – три.

Минулого тижня про це дізналися батьки дітей. Інна Василенко, мати хлопчиків, які ходять на велосекцію, каже, що представляє всіх батьків. Вона обурена: велосипеди зникли саме тоді, коли потрібні були найбільше – за два дні до змагань. На щастя, старший син тренується на власному двоколісному, а от для молодшого жінка в авральному режимі шукала велосипед у знайомих. І не лише вона. Далеко не всі діти в секції мають власні колеса. Більшість – розраховує на шкільні.

Зниклі велосипеди старі їх закупили ще у 80-х. Але досі не списали. Директор ДЮСШ № 1 Сергій Романюк передав їх до чернігівської школи № 19, іншому тренеру, який має при школі гурток-філію. Він пояснив це тим, що цьому закладу вони потрібні більше, а діти там мають вищі спортивні досягнення, ніж ті, від яких велосипеди забрали.

Те, що велосипедів у спортшколи більше нема, виявилося несподіванкою не лише для батьків, але й для тренера велогрупи Андрія Кармелюка.

Слідом за велосипедами піде й секція?

Можливо.

Деякі батьки впевнені: керівництво хоче згорнути велосекцію в ДЮСШ № 1.

Так вважає і тренер Андрій Кармелюк. За його словами, директор ДЮСШ № 1 відправив лист до начальника управління сім’ї, молоді та спорту Андрія Дериземлі, де, буцім, стверджує, що секція велоспорту в школі недоцільна.

Сергій Романюк, директор, цю інформацію спростовує та каже, що йдеться не про закриття секції, а її об’єднання з такою ж, але на базі іншої міської спортшколи. Таку необхідність пояснює дефіцитом велосипедів, хоч підтверджує, що ті, які в школі були, віддав іншому тренеру.

Якщо наша школа не має велосипедів, то як можна в школі тримати велоспорт? Щоб не звільняти тренерів велосекції і не залишати дітей на вулиці, ми попросили Андрія Дериземлю, аби він перевів дітей і тренера до іншої такої школи, яка має для цього умови. На мій погляд, це кращий варіант розв’язання проблеми, вважає директор.

Передати велосекцію ДЮСШ № 1 директор пропонує до спортивної школи «Україна». Вона, мовляв, має кращі умови й намагається залучати до закладу кошти спонсорів.

Інна Василенко вважає, що таке переселення призведе до того, що більшість дітей перестануть відвідувати секцію, до якої доведеться добиратися через півміста. Вік у багатьох дітей такий, що самостійно вулицями на велосипедах їздити вони не мають права.

Коли секції об’єднають?

Поки невідомо.

Начальник управління сім’ї, молоді та спорту Андрій Дериземля каже, що питання об’єднання лише вивчають.

Лист від директора дійсно є. Наскільки я розумію, то там є діти, але нема результатів, немає інвентарю. А в школі «Україна» відділення велоспорту показує досить хороші результати, тому краще перенести цю секцію туди. Буде така собі конкуренція між тренерами, для кращих результатів дітей, сказав начальник управління.

Як пояснив Андрій Деризмеля, якщо тренер велосекції ДЮСШ № 1 перейде до іншої школи, то з ним перейдуть діти, яких він тренував. Якщо тренер з якихось причин не схоче, діти зможуть обрати нових тренерів у новій спортивній школі.

Але в цілому чиновники не поспішають. Олександр Стецько, начальник відділу фізичної культури та спорту в управлінні, розводить руками. Каже, що коли вони реагуватимуть на кожну внутрішню суперечку, то не вистачатиме сил і часу на свою роботу.

Чи перейде тренер?

Андрій Кармелюк не знає.

Тренеру ще не сказали ні про можливе об’єднання секцій, ні про те, до якої школи їх можуть перевести. Він вважає, що ця ситуація помста за непокору: у такий спосіб керівництво ніби покарало його за відмову взяти відповідальність за групу, яку тренує інша людина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#велоспорт #ДЮСШ #Сергій Романчук #Андрій Дериземля #велосипеди
Оголошення
live comments feed...