Колишні регіонали отримують місця в Чернігівській ОДА

За кілька днів після того, як президент представив нового голову Чернігівської ОДА Олександра Мисника, у нього з’явилися три радники – колишній мер Чернігова Олександр Соколов, колишній очільник «Чернігівобленерго» Володимир Ткач і колишній заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Сень. За неофіційною інформацією, Соколов і Ткач можуть стати заступниками голови облдержадміністрації. Це подобається далеко не всім.

В четвер, 6 грудня, до ОДА на засідання Ради розвитку регіонів прийшли представники «Всеукраїнського об’єднання добровольців», «Національного корпусу», «Правого сектору», «Народного контролю», ОУН та «Айдару» – вони проти таких призначень.

Чого хочуть націоналістичні організації

Представники націоналістичних організацій, які прийшли в ОДА, сказали, що мають інформацію щодо майбутніх призначень і не можуть допустити «п’ятій колоні» зайняти посади в прикордонній до країни-агресора області. Такий лист вони відправили й до президента.

Під час свого виступу активісти пригадали Олександру Соколову, колишньому меру Чернігова, його офіційне привітання Пскову в той час, коли десантники з цього російського міста вбивали на Донбасі мирне населення і захисників України; розгін Майдану в Чернігові й те, що він не приходив на поховання військових, які загинули на сході України.

Володимира Ткача, колишнього керівника «Чернігівобленерго», звинувачують у залежності від російських олігархів. Претензій до третього радника не прозвучало.

Активісти попередили, що у випадку їх призначення заступниками – організації вже готові до рішучих форм протесту й працювати їм не дадуть.

Новий голова ОДА Олександр Мисник спробував заспокоїти активістів тим, що і Соколов, і Ткач сьогодні – лише радники. Про призначення, мовляв, мови не йде. Свою команду, що зараз працює, назвав професіоналами. Також Мисник пообіцяв зустрітися з активістами наступного тижня, не назвавши конкретної дати. Досі зустрічі не відбулося.

Голова облдержадміністрації Олександр Мисник поки дійсно не направляв до Кабміну пропозиції щодо призначення своїми заступниками Олександра Соколова та Володимира Ткача. Таку відповідь надали в Кабміні на інформаційний запит телеканалу «UA: Чернігів».

Також Мисник сказав, що Соколов і Ткач – радники на громадських засадах. Зарплатню отримує тільки Сень.

Олександр Соколов – добре забуте старе

Олександр Соколов на посаді голови Чернігова працював із 2002 року (з піврічною перервою у 2006 р.) аж до 2015-го. У 2011 році приєднався до Партії регіонів.

Коли восени 2014 року в Києві почалися протести, що пізніше переросли в Революцію Гідності, у Чернігові теж зорганізувався Євромайдан. Мер Олександр Соколов від подій у місті «самоусунувся», а мерія в особі тодішнього начальника юридичного відділу міськради Павла Вовка відправила до суду подання про обмеження масових зборів та акцій у центрі міста у зв’язку з суспільно-політичною ситуацією. Тоді ж суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Олександр Заяць ухвалив заборону встановлення наметів і звуковідтворювальної апаратури на всіх центральних вулицях Чернігова до 7 січня включно. Проте люди вже стояли на площі. Тому розігнати протестувальників відправили тодішню міліцію під керівництвом заступника начальника УМВС в області полковника Едуарда Гребенюка, якого за місяць Янукович нагородить бойовим орденом Данила Галицького.

У всіх цих подіях мер прямої участі не брав. Активісти вимагали від нього зустрічі на площі, проте він на це так і не пішов. Тоді на запитання журналістів, чому чернігівська влада вирішила протистояти Майдану, він відповідав так: «Какие противостояния? Никаких противостояний абсолютно нет! Милиция подала заявку, она рассмотрена юридическим отделом, подана в суд, суд принял решение, которое выполнено. Все остальное... Я – за то, чтобы были мирные собрания, и они будут. Но без всяких каких-то попыток провокаций».

Володимир Ткач – з енергетиків

Володимир Ткач – також колишній регіонал. Працював як заступник голови Київської районної адміністрації Одеської міської ради. У цей час його підозрювали в корупції. Також очолював TOB «Луганське енергетичне об’єднання». У 2015-му став керівником «Чернігівобленерго». Під час першої прес-конференції сказав, що в Одесі його «підставили», підкинувши гроші, а суд його вини не довів.

Під час роботи на посаді очільника «Чернігівобленерго» мав конфлікт із громадськими організаціями підприємців через відключення електроенергії на їх підприємствах. Під час мітингів бізнесменів сказав, що всі їх вимоги стосуються законодавчої бази України та нормативних документів, які регулюють взаємовідносини енергопостачальника та споживачів. Тому їх мають озвучувати під стінами Верховної Ради та уряду, а не «Чернігівобленерго».

У липні цього року Ткач пішов з посади керівника підприємства, буцімто через перехід на нову роботу. Яку саме – він не повідомив. Тодішньому голові облдержадміністрації Валерію Кулічу наприкінці липня підписали заяву на звільнення, подану ним ще у травні. Тоді деякі громадські організації припускали, що Володимир Ткач може очолити Чернігівську ОДА.

Хто такий Олександр Сень

Олександра Сеня в Чернігові до цього дня не знали. Усе, що про нього відомо, –це те, що в різний час він був першим заступником начальника Головного управління сільського господарства і продовольства, після начальником управління агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації. З 2011 і по 2015-й заступник міністра аграрної політики та продовольства України,  керівник апарату. Після заступник голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України».

P.S. Вже після виходу цього матеріалу Олександр Мисник все ж зустрівся з представниками патріотичних організацій, але конструктивного діалогу не вийшло. Очільник області наполягає: всі закиди щодо радників - маніпуляція громадською думкою і неприпустимі в умовах дії воєнного стану.

Коментар
Павло Пущенко, голова ГО «Ініціатива»:

– Очевидно, що Чернігівську область очолила людина, яка представляє інтереси партії «Наш край». Відповідно, Олександр Мисник збирає команду своїх однодумців чи однопартійців, хоч він і не має формальної належності до партії.

Ні для кого не секрет, що за партією «Наш край» у Чернігівській області стоїть народний депутат Валерій Давиденко. Імовірно, що новий голова ОДА є креатурою народного депутата. Нові призначення, які ми бачимо, чітко вказують на цей слід.

Мені здається, що призначення пов’язані з виборами президента, які чекають нас весною. Тому в області посилюється той блок, який працюватиме на ці вибори.

Дисонанс ситуації в тому, що всі ж пам’ятають, що в час, коли мером був Олександр Соколов, міська рада офіційно звернулася до правоохоронних органів, щоб зупинити Євромайдан у Чернігові. І ми пам’ятаємо, що Чернігів тоді став чи не першим містом в Україні, де Майдан намагалися заборонити й розігнали. І тепер ця людина стає радником голови Чернігівської ОДА, якого призначає президент, що сам прийшов на хвилі Майдану. Тому можна зрозуміти й обурення, коли люди бачать, як до влади під виглядом радників повертаються, називаймо речі своїми іменами, регіонали.

Голова ОДА – посада не виборна, тому про свої рейтинги він може не думати. Голова має думати про завдання, які йому поставив президент. А одне з цих завдань – бути ефективним під час виборчих змагань в області.

еженедельник "Семь дней"
ОДА Олександр Мисник Олександр Соколов Володимир Ткач
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Высокий рейтинг пользователей за Автор
2 человека рекомендуют

Новости Украины

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Орехи у людей обычно ассоциируются с пользой. Причем в первую очередь для мозга – мнение о том, что орехи сверхполезны для работников умственного труда, довольно распространенное. При этом одним из ключевых аргументов выступает… визуальная схожесть ядра грецкого ореха с головным мозгом человека. Однако вряд ли стоит говорить, что, съев, например, килограмм орехов, станешь гиперумным. Переедать нельзя. Да и как любой другой продукт, орехи надо правильно выб...
Общество
М-01. Предметно о реконструкции дорожного полотна трассы Чернигов – Киев (на участке от столицы до Киптей) заговорили в 2018 году. Планировали сделать за два года, однако ремонт только начался. Когда сами не знают, как правильно начать Еще 31 октября 2018 года Укравтодор и азербайджанская компания «AzVirt» LLC, выигравшая тендер, подписали контракт о ремонте трассы М-01. Подрядчик за 131,55 млн евро (без НДС) обязался капитально реконструировать 80 км трас...
Общество
Міська влада почала розглядати можливість купівлі вживаних закордонних тролейбусів. Зокрема, з робочої поїздки до Івано-Франківська повернулись заступник міського голови Андрій Черненко та керівник КП «ЧТУ» Руслан Ємець. Там вони вивчали досвід місцевого управління в питанні закупівлі та експлуатації бувших у використанні тролейбусів, а саме аналізували всі аргументи за і проти. Що з цього вийшло та на якому етапі наразі впровадження ідеї, читайте далі. Фр...
Общество
У чернігівських школах залишилось чотири медсестри, інші або звільнились, або повернулись до дитячих поліклінік виконувати свої посадові обов’язки. Заступниця головного лікаря дитячої поліклініки №1 Наталя Крючко зазначає, що медпрацівники будуть ходити до школи в разі необхідності або за викликом. Якщо ж із дитиною щось трапиться, то вчитель має зателефонувати медсестрі та батькам або у швидку. Ніяких маніпуляцій та пропозицій прийняти ліки від учителів,...
Спорт
Вчора, 24 січня, "Десна" зіграла свій перший спаринг у Туреччині. Дебютним суперником став азербайджанський "Нефтчі". Про це повідомляє пресслужба ФК "Десна". Сіверяни переграли віце-чемпіонів Азербайджану з рахунком - 2:1. За "Десну" автоголом відзначився Махмудов, а також Калітвінцев. Олександр Рябоконь знайшов місце у складі як для абсолютно всіх новачків цього міжсезоння, так і для гравців дубля, які поїхали на збір з основною командою. Сіверяни відігр...
Спорт
Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2 відкрила свої двері для підростаючого покоління після довгоочікуваного ремонту. Відтепер, юні тенісисти, легкоатлети та спортсмени загально-фізичної підготовки займатимуть в новому залі. Про це повідомляється на сайті міської ради. Крім того, у приміщенні закладу були проведені як зовнішні, так і внутрішні роботи. Так, були обладнані душові та роздягальні. Тренажерна тепер має якісне покриття та обладнання. Тут...
Криминал
Черниговец распространял сепаратистские материалы в интернете. По информации, размещенной на официальном портале СБУ, нарушитель создавал и администрировал в соцсетях сепаратистские группы и страницы. На них он размещал антиукраинские публикации, в том числе и с призывом к свержению конституционного строя Украины и изменению территории страны. Для наполнения своих групп и страниц он использовал материал из пропагандистских пророссийских сайтов. К слову, у...
Криминал
Нарушитель, не хотевший составления админпротокола за нарушения ПДД, предстанет перед судом с обвинением о даче взятки. По информации Черниговской местной прокуратуры, попытка подкупить патрульных произошла 16 декабря 2019 года. В это день в 00:36 патрульные на проспекте Мира остановили "ВАЗ-21144" из-за явных нарушений ПДД. Однако каких именно - не сообщается. В то же время правоохранители уточняют, что водитель авто был пьян. Нарушитель же решил откупить...
Общество
Енергоресурс не видобувається із Донбаського басейну: підприємство відреагувало на інформацію стосовно закупівлі енергоресурсу у ЛДНР. В офіційній позиції з цього питання ТОВ «Фірма «Технова» підтвердила те, що вугілля дійсно перевіряють, але на підприємстві не вбачають в цьому чогось екстраординарного. Так, дійсно, СБУ України в Чернігівській області проводить перевірку закупівель вугілля, які здійснювалися ТОВ «Фірма «ТЕХНОВА». Проте, це не є якимось рез...