Проїзд у чернігівських тролейбусах подорожчав. Як зекономити?

Рішенням виконкому міської ради з 15 січня вартість проїзду в тролейбусах Чернігова підвищили та диференціювали. Це означає, що тепер у тролейбусах діють дві вартості квитка: 5 грн, якщо розплачуватись готівкою, та 3,95 грн, якщо користуватися системою електронного квитка, а саме транспортною карткою.

У Чернігівському тролейбусному управлінні зазначають, що підвищення вартості проїзду викликано потребою збільшення заробітних плат для своїх працівників. ЧТУ намагається конкурувати з перевізниками Києва, куди й від’їжджають місцеві водії. Без підняття вартості квитка це було б проблематично. Разом із підвищенням ціни підприємство одразу запропонувало населенню можливість зекономити за допомогою системи електронного квитка.

Економити 20 % можна, користуючись виключно транспортною карткою

За словами директора «Чернігівської транспортної компанії» Артема Тарасенка, у Чернігові за підтримки компанії VISA офіційно пройшов запуск системи оплати проїзду банківськими безконтактними картками, але, на жаль, цей вид оплати не дає пасажирам можливості зекономити.

На сьогодні існує чотири види оплати проїзду в тролейбусах: транспортною карткою, безконтактною банківською карткою, через сканування QR-коду та готівкою. Із цих видів оплати найвигіднішою для пасажира є перший. Адже, користуючись транспортною карткою, ви платите за проїзд 3,95 грн. У трьох інших варіантах вартість проїзду становить 5 грн.

Також інвестор повідомив про перемовини з Ощадбанком із приводу запровадження пільгової картки, але тут багато чого залежить від міської ради. Якщо виконком підтвердить, що така пільгова картка і, відповідно, облік пільгових пасажирів потрібні, то цей процес піде значно активніше.

Що таке транспортна картка та де її можна придбати

Є два види карток: транспортна картка (електронний гаманець) та електронний проїзний.

Транспортна картка буває звичайна та учнівська. Різниця в тому, що з учнівської картки за наявності учнівського квитка буде списуватись менша плата за проїзд.

Електронні проїзні є трьох категорій: громадський, студентський та учнівський. Вони такі ж самі, як і були раніше, але тепер їх потрібно підносити до валідатора та фіксувати свій проїзд. Після першої активації проїзний буде дійсний місяць. Також тепер не треба щомісяця купувати новий «абонемент», а можна просто поповнити проїзний на визначену за тарифами суму.

За електронними проїзними надається безлімітна кількість поїздок не на календарний місяць, як це було раніше. Тепер проїзний дійсний у довільні 30 днів із початку першої поїздки.

Придбати ж усі види транспортних карток можна, перш за все, у 19 кіосках «Чернігівпреса» (кругленькі кіоски в червоно-золотих кольорах на зупинках громадського транспорту, де можна купити журнали, газети, а тепер – і транспортну картку), у деяких кондукторів та в самому депо КП «Чернігівське тролейбусне управління».

Скільки коштують транспортні картки

● Звичайна транспортна картка – 50 грн (20 грн плати за носій + 30 грн, які вже на рахунку даної картки).

● Учнівська транспортна картка – 40 грн (20 грн плати за носій + 20 грн, які вже на рахунку даної картки).

Такі правила, якщо купуєш картку в кондуктора. Якщо ж її придбати в кіосках «Чернігівпреса», то там пасажир сам визначає суму поповнення, до якої додається 20 грн вартості самої карти.

Проїзні квитки коштують:

● громадянський – 180 грн + 20 грн за носій (сплачується разово);

● студентський – 90 грн + 20 грн за носій (сплачується разово);

● учнівський – 45 грн + 20 грн за носій (сплачується разово).

Але з 1 березня тарифи проїзних карток також будуть підвищені. Тарифи становитимуть 200, 100 і 50 гривень відповідно. Цього року це буде не останнє підвищення тарифів на проїзні картки, чергові подорожчання відбудуться 1 травня та 1 липня.

Тобто зараз звичайний проїзний вигідний для тих чернігівців, хто на місяць робить більше 45 поїздок тролейбусом (180 грн : 3,95 грн = 45,57).

Як поповнити транспортну картку

На даний момент транспортну картку можна поповнити у 19 кіосках «Чернігівпреса» по всьому місту та в самому депо КП «ЧТУ». В перспективі можливі альтернативні варіанти.

Наразі пасажири мають змогу поповнювати транспортні картки без комісій. Не списуються додаткові кошти і при сплаті за допомогою безконтактної банківської карти (лише 5 грн). Як буде в майбутньому, сказати важко. Усе залежить від домовленостей ТОВ «Чернігівської транспортної компанії» з партнерами-операторами. Звісно, цей процес потребує видатків, але ляжуть вони на плечі пасажира, оператора, перевізника чи «ЧТК» – поки не зрозуміло.

Максимально картку можна поповнити на 1000 грн. Гроші на картці зберігаються три роки з моменту останнього поповнення.

Транспортна картка стає все більш популярною

У «Чернігівській транспортній компанії» зазначають, що всього було замовлено 20 тис. карток, із яких на даний момент продано 5 тис. транспортних карток і 3,5 тис. проїзних різних видів. Найближчим часом компанія додатково замовить 10 тис. транспортних карток.

– На сьогодні 8 % щоденної виручки – це оплата транспортною карткою, хоча зовсім нещодавно це був 1 % або навіть менше. На популярність транспортної картки серед населення дуже вплинуло рішення виконкому про підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті та диференціацію цін. У день прийняття цього рішення в середньому по транспортній картці проходило 2500 осіб на день, а сьогодні вже 9500, і динаміка використання транспортних карток зростає буквально щодня. За два тижні після рішення виконкому транспортних карток розкупили більше, ніж за попередні три місяці з початку продажів. Люди хочуть економити», каже директор «ЧТК» Артем Тарасенко, із яким ми спілкувалися ще 11 січня – до вступу в силу нових тарифів, які мають прискорити процес.

Також він додав, що з майбутніми подорожчаннями проїзду різниця між вартістю квитка по транспортній картці і ціною проїзду за готівку буде тільки збільшуватися, а разом із нею і можливість більше зекономити. Суть у тому, що вартість квитка за готівку буде збільшуватися швидше, ніж за умови оплати транспортною карткою. Адже на обслуговування готівки потрібні додаткові кошти, і ці кошти закладатимуться в тариф. Це оплата роботи кондукторів, касирів, інкасаторів тощо. У свою чергу оплата транспортною карткою не вимагає великих витрат, тому такий тариф буде змінюватися повільніше.

До кондуктора можна буде не звертатись

Зараз кожен тролейбус та автобус ЧТУ оснащений переносним валідатором, який зчитує інформацію з картки та знаходиться у кондуктора. У кінці зими – на початку весни інвестор планує закупити 10 стаціонарних валідаторів і встановити їх у тролейбусах, що дасть можливість пасажирам поступово звикати до самостійної оплати проїзду транспортною карткою.

Ці валідатори відрізнятимуться від тих, з якими зараз працюють кондуктори, можливо навіть будуть без чекодруку, але поки остаточно це невідомо. Самі валідатори – виробництва Чехії. Зараз практично одночасно запускають систему електронного квитка Івано-Франківськ, Чернівці, Вінниця, і тому ми, так би мовити, стоїмо всі в черзі за стаціонарними валідаторами. Ми готові хоч зараз купити, але поки у виробника немає таких можливостей, поки чекаємо, – каже директор «ЧТК» Артем Тарасенко.

***

Зламали картку – купуйте нову

Є ситуація, коли картка отримала механічні пошкодження, унаслідок яких вона не зчитується валідатором. У такому випадку картка не підлягає обміну, єдиний вихід – це купівля нової.

Єдиний варіант, коли ми можемо замінити картку, – це коли вона в нормальному стані, але не зчитується валідатором. Тоді це наша вина і ми робимо заміну. Можна купити чохол, оскільки карток у нашому житті стає все більше – той же паспорт… тож, думаю, можна знайти спосіб захистити свою картку від пошкоджень, – вважає Артем Тарасенко.

еженедельник "Семь дней"
транспорт картка валідатор e-квиток вартість проїзду Артем Тарасенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 4 червня, надав дозвіл на демонтаж дев’яти об’єктів, які розміщені наразі без законних підстав. Демонтажу підлягають торгівельні кіоски на зупинках громадського транспорту за адресами: • вул.. Рокоссовського, поруч із будинком 15 та супермаркетом «АТБ»• вул. Любецька, поруч із будинком 11-а (зупинка «Санстанція»)• пр. Миру, зупинка «Обласна лікарня»• вул. Доценка, поруч із будинком №6 (зупинка «Доценк...
Криминал
Протягом травня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 205 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 73 грубих порушення, три з яких мають ознаки криміналу. Такі дані повідомляються на сайті Управління державного агенства рибного господарства в області. «Всього у порушників у травні вилучено 292 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 301 од. заборонених знарядь лову, в тому числі 298 од. сіток, загальною довжиною 6...
Культура
Національний історико-культурний заповідник "Качанівка", що розташований в Ічнянському районі Чернігівщини, з 5 червня відновлює проведення оглядових екскурсій своєю територією. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на слова директора установи Володимира Буренка. "Відзавтра ми починаємо водити оглядові екскурсії територією заповідника", – сказав Буренко. А от впускати відвідувачів до палацу, додав директор, під час карантину можливості не буде. Це пов’я...
ПОЗИЦІЯ
У Чернігові на кладовищі «Яцево» у секторі з похованнями воїнів АТО/ООС вже завершили вимощення доріжок спеціальною плиткою. До каплички, яка побудована у 2018 році на честь пам’яті воїнів, полеглих за Україну в російсько-українській війні, підвели електроживлення, а довкола зробили освітлення. Все це зроблене на прохання родин загиблих воїнів в АТО/ООС, висловлені під час зустрічі з чернігівським міським головою у лютому цього року. Голова громадської орг...
Общество
За минулу добу в Чернігівській області виявили 36 нових випадків інфікування COVID-19. Про це повідомляє Чернігівська ОДА. З них 18 хворих у Чернігові, 5 – у Прилуках, 5 – у Чернігівському районі, 3 – у Козелецькому районі, 2 – у Ніжинському районі, 2 – у Куликівському районі, 1 – у Борзнянському районі. Загальна ситуація в області наступна: 250 випадків коронавірусної інфекції підтверджено; 81 пацієнт одужав; 24 госпіталізовано до лікарні; 132 перебуває...
Общество
З 8 червня по 31 жовтня для проведення робіт з будівництва централізованої каналізації цілодобово перекриють рух автотранспорту на вулиці Алексєєва. Про це повідомила пресслужба міської ради на сайті установи. Повідомляється, що рух буде перекритий на таких ділянках: на вул. Алексєєва - від перехрестя з вул. Героїв Чорнобиля до перехрестя з вул. Гончою, на вул. Волонтерів - від перехрестя з вул. Героїв Чорнобиля до перехрестя з вул. Алексєєва, на вул. Полі...
Происшествия
Сьогодні, 4 червня, на перехресті проспекту Перемоги і вулиці Ремісничої сталася дорожньо-транспортна пригода. Позашляховик BMW X5 на тротуарі збив 70-річного чоловіка. Його з травмою руки госпіталізували до медзакладу. Про це повідомляє Суспільне Чернігів, з посиланням на речницю патрульної поліції області Анну Чернявську. З її слів, водію BMW 30 років. Він рухався зі сторони вокзалу в сторону M'сDonald’s. Як пояснив водій, йому створила аварійну ситуаці...
Спорт
Вже на цьому тижні на "Десну" чекає матч проти команди, яку ми ще не перемагали – гостьове протистояння з донецьким "Шахтарем". Про карантин, фізичну форму, гру з "Колосом" та про те, чи реально цього разу набрати 3 очки у битві з донеччанами пресслужба деснянців поспілкувалась із півзахисником сіверян Андрієм Домбровським. – Розкажіть, як проводили карантин та що було найскладнішим під час ізоляції? – Проводив вдома звичайно ж, намагаючись дотримуватися в...
Происшествия
Вчора, 3 червня о 17:50, на вулиці 1 Травня біля будинку №165 сталася дорожньо-транспортна пригода. Про це повідомляє Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА. Водій мотоцикла Yamaha 4 BRA зіткнувся з велосипедистом. Внаслідок пригоди обидва її учасники отримали тілесні ушкодження.