Проїзд у чернігівських тролейбусах подорожчав. Як зекономити?

Рішенням виконкому міської ради з 15 січня вартість проїзду в тролейбусах Чернігова підвищили та диференціювали. Це означає, що тепер у тролейбусах діють дві вартості квитка: 5 грн, якщо розплачуватись готівкою, та 3,95 грн, якщо користуватися системою електронного квитка, а саме транспортною карткою.

У Чернігівському тролейбусному управлінні зазначають, що підвищення вартості проїзду викликано потребою збільшення заробітних плат для своїх працівників. ЧТУ намагається конкурувати з перевізниками Києва, куди й від’їжджають місцеві водії. Без підняття вартості квитка це було б проблематично. Разом із підвищенням ціни підприємство одразу запропонувало населенню можливість зекономити за допомогою системи електронного квитка.

Економити 20 % можна, користуючись виключно транспортною карткою

За словами директора «Чернігівської транспортної компанії» Артема Тарасенка, у Чернігові за підтримки компанії VISA офіційно пройшов запуск системи оплати проїзду банківськими безконтактними картками, але, на жаль, цей вид оплати не дає пасажирам можливості зекономити.

На сьогодні існує чотири види оплати проїзду в тролейбусах: транспортною карткою, безконтактною банківською карткою, через сканування QR-коду та готівкою. Із цих видів оплати найвигіднішою для пасажира є перший. Адже, користуючись транспортною карткою, ви платите за проїзд 3,95 грн. У трьох інших варіантах вартість проїзду становить 5 грн.

Також інвестор повідомив про перемовини з Ощадбанком із приводу запровадження пільгової картки, але тут багато чого залежить від міської ради. Якщо виконком підтвердить, що така пільгова картка і, відповідно, облік пільгових пасажирів потрібні, то цей процес піде значно активніше.

Що таке транспортна картка та де її можна придбати

Є два види карток: транспортна картка (електронний гаманець) та електронний проїзний.

Транспортна картка буває звичайна та учнівська. Різниця в тому, що з учнівської картки за наявності учнівського квитка буде списуватись менша плата за проїзд.

Електронні проїзні є трьох категорій: громадський, студентський та учнівський. Вони такі ж самі, як і були раніше, але тепер їх потрібно підносити до валідатора та фіксувати свій проїзд. Після першої активації проїзний буде дійсний місяць. Також тепер не треба щомісяця купувати новий «абонемент», а можна просто поповнити проїзний на визначену за тарифами суму.

За електронними проїзними надається безлімітна кількість поїздок не на календарний місяць, як це було раніше. Тепер проїзний дійсний у довільні 30 днів із початку першої поїздки.

Придбати ж усі види транспортних карток можна, перш за все, у 19 кіосках «Чернігівпреса» (кругленькі кіоски в червоно-золотих кольорах на зупинках громадського транспорту, де можна купити журнали, газети, а тепер – і транспортну картку), у деяких кондукторів та в самому депо КП «Чернігівське тролейбусне управління».

Скільки коштують транспортні картки

● Звичайна транспортна картка – 50 грн (20 грн плати за носій + 30 грн, які вже на рахунку даної картки).

● Учнівська транспортна картка – 40 грн (20 грн плати за носій + 20 грн, які вже на рахунку даної картки).

Такі правила, якщо купуєш картку в кондуктора. Якщо ж її придбати в кіосках «Чернігівпреса», то там пасажир сам визначає суму поповнення, до якої додається 20 грн вартості самої карти.

Проїзні квитки коштують:

● громадянський – 180 грн + 20 грн за носій (сплачується разово);

● студентський – 90 грн + 20 грн за носій (сплачується разово);

● учнівський – 45 грн + 20 грн за носій (сплачується разово).

Але з 1 березня тарифи проїзних карток також будуть підвищені. Тарифи становитимуть 200, 100 і 50 гривень відповідно. Цього року це буде не останнє підвищення тарифів на проїзні картки, чергові подорожчання відбудуться 1 травня та 1 липня.

Тобто зараз звичайний проїзний вигідний для тих чернігівців, хто на місяць робить більше 45 поїздок тролейбусом (180 грн : 3,95 грн = 45,57).

Як поповнити транспортну картку

На даний момент транспортну картку можна поповнити у 19 кіосках «Чернігівпреса» по всьому місту та в самому депо КП «ЧТУ». В перспективі можливі альтернативні варіанти.

Наразі пасажири мають змогу поповнювати транспортні картки без комісій. Не списуються додаткові кошти і при сплаті за допомогою безконтактної банківської карти (лише 5 грн). Як буде в майбутньому, сказати важко. Усе залежить від домовленостей ТОВ «Чернігівської транспортної компанії» з партнерами-операторами. Звісно, цей процес потребує видатків, але ляжуть вони на плечі пасажира, оператора, перевізника чи «ЧТК» – поки не зрозуміло.

Максимально картку можна поповнити на 1000 грн. Гроші на картці зберігаються три роки з моменту останнього поповнення.

Транспортна картка стає все більш популярною

У «Чернігівській транспортній компанії» зазначають, що всього було замовлено 20 тис. карток, із яких на даний момент продано 5 тис. транспортних карток і 3,5 тис. проїзних різних видів. Найближчим часом компанія додатково замовить 10 тис. транспортних карток.

– На сьогодні 8 % щоденної виручки – це оплата транспортною карткою, хоча зовсім нещодавно це був 1 % або навіть менше. На популярність транспортної картки серед населення дуже вплинуло рішення виконкому про підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті та диференціацію цін. У день прийняття цього рішення в середньому по транспортній картці проходило 2500 осіб на день, а сьогодні вже 9500, і динаміка використання транспортних карток зростає буквально щодня. За два тижні після рішення виконкому транспортних карток розкупили більше, ніж за попередні три місяці з початку продажів. Люди хочуть економити», каже директор «ЧТК» Артем Тарасенко, із яким ми спілкувалися ще 11 січня – до вступу в силу нових тарифів, які мають прискорити процес.

Також він додав, що з майбутніми подорожчаннями проїзду різниця між вартістю квитка по транспортній картці і ціною проїзду за готівку буде тільки збільшуватися, а разом із нею і можливість більше зекономити. Суть у тому, що вартість квитка за готівку буде збільшуватися швидше, ніж за умови оплати транспортною карткою. Адже на обслуговування готівки потрібні додаткові кошти, і ці кошти закладатимуться в тариф. Це оплата роботи кондукторів, касирів, інкасаторів тощо. У свою чергу оплата транспортною карткою не вимагає великих витрат, тому такий тариф буде змінюватися повільніше.

До кондуктора можна буде не звертатись

Зараз кожен тролейбус та автобус ЧТУ оснащений переносним валідатором, який зчитує інформацію з картки та знаходиться у кондуктора. У кінці зими – на початку весни інвестор планує закупити 10 стаціонарних валідаторів і встановити їх у тролейбусах, що дасть можливість пасажирам поступово звикати до самостійної оплати проїзду транспортною карткою.

Ці валідатори відрізнятимуться від тих, з якими зараз працюють кондуктори, можливо навіть будуть без чекодруку, але поки остаточно це невідомо. Самі валідатори – виробництва Чехії. Зараз практично одночасно запускають систему електронного квитка Івано-Франківськ, Чернівці, Вінниця, і тому ми, так би мовити, стоїмо всі в черзі за стаціонарними валідаторами. Ми готові хоч зараз купити, але поки у виробника немає таких можливостей, поки чекаємо, – каже директор «ЧТК» Артем Тарасенко.

***

Зламали картку – купуйте нову

Є ситуація, коли картка отримала механічні пошкодження, унаслідок яких вона не зчитується валідатором. У такому випадку картка не підлягає обміну, єдиний вихід – це купівля нової.

Єдиний варіант, коли ми можемо замінити картку, – це коли вона в нормальному стані, але не зчитується валідатором. Тоді це наша вина і ми робимо заміну. Можна купити чохол, оскільки карток у нашому житті стає все більше – той же паспорт… тож, думаю, можна знайти спосіб захистити свою картку від пошкоджень, – вважає Артем Тарасенко.

еженедельник "Семь дней"
транспорт картка валідатор e-квиток вартість проїзду Артем Тарасенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сергей Росамаха: Мы хотим разрушить негативный стереотип о грузчиках Черниговская компания «Разгрузка» – новый игрок на рынке перевозок, который делает ставку на профессиональную работу «разгружателей» (именно так здесь называют грузчиков) и позиционирует себя как первое предприятие подобного рода в Украине и мире. Мы пообщались с сооснователем компании и в то же время ее директором Сергеем Росамахой о том, как привлечь спортивную молодежь на работу «разгр...
Общество
На 1 липня цього року чисельність Чернігова, за оцінкою статистів, становила 287,6 тисяч осіб. З початку року кількість жителів зменшилася на 711 осіб. Про це йдеться в повідомленні Головного управління статистики в Чернігівській області. Цьогоріч у січні–червні в місті народилося 936 малюків (480 хлопчиків та 456 дівчаток), тобто на кожну тисячу жителів припадало 6,6 новонароджених. Майже половина жінок (48%) народили первістків, 41% – стали мамами вдруге...
Спорт
Сьогодні, 24 серпня, чернігівська "Десна" зробила подарунок своїм вболівальникам на День Незалежності України та здобула розгромну перемогу 0:3 над "Олександрією". Перший тайм пройшов за незначної переваги чернігівці, які власне і мали більше гольових моментів ніж їх суперники, але вся боротьба розвернулась у другій половині гри. Не встигли команди розпочати другий тайм, як через три хвлини "Десна" створила черговий гольовий момент, але захисник "Олександр...
Общество
Сначала 8-я, потом 10-я, а теперь и 23-я – школ в областном центре становится все меньше. И причины из года в год не меняются: неудовлетворительное состояние учебных заведений и проблемная демография. Проще говоря, нет денег и нет детей. Зато есть обещания.  Стабильность – признак мастерства Первой жертвой закрытия стала 8-я школа. И основная причина, которая всплывает в памяти, – туалеты на улице. Именно этим чиновники оправдывали свое решение. Мол, дадим...
Общество
Киевская делегация во главе с заместителем министра юстиции по вопросам европейской интеграции Сергеем Петуховым приехала в вуз 20 августа. Официальная причина – обсудить дальнейшее развитие академии. По-факту, как выяснилось, сменить руководство. Сотрудники академии встретили гостей, мягко говоря, без энтузиазма. Позже пришлось даже вызывать полицию.  Реакция на обращение к президенту Встретив делегацию на крыльце учебного заведения, и. о. ректора Алексан...
Криминал
Напал на правоохранителя и приговору Деснянского райсуда отправился в места лишения свободы. Об этом сообщает прокуратура Черниговской области. Проишествие произошло 15 января. Полиции анонимно сообщили о нарушении общественного порядка и невыполнении родительских обязанностей. Приехав на вызов, патрульные обнаружили двух выпивших людей и малолетнего ребенка, лежащего на бетонном полу в расстегнутой верхней одежде. Полицейский потребовал документы, однако...
Общество
Цього тижня по всій Україні та в Чернігові зокрема відбуватимуться святкові й урочисті заходи з приводу одразу двох національних свят – Дня державного прапора та Дня незалежності. Кожен із жителів України буде святкувати по-своєму. Наприклад, 14-річні школярі на День прапора урочисто отримають свій перший паспорт громадянина України. А хтось просто гарно відпочине у додатковий вихідний. Але нас зацікавило інше: чи мають чернігівці той самий державний прапо...
Общество
Цена упала более чем на миллион. Об этом сообщает портал "Нежатин". Речь идет о заброшенном здании бани в Нежине, которая находится не далеко от местной школы №4. Ещё 14 августа заброшенное строение выставлялось на аукционе за 2 271 288 грн. Однако уже через неделю его цена упала ровно в 2 раза. Теперь бывшую баню без учёта НДС пытаются продать минимум за 1 135 644 грн.
Общество
Недострой простаивает уже пол года. Об этом пишет Олег Скалацкий в Электронной системе местных петиций. Речь идет о спортплощадке возле домов на улице Самоквасова, 11-15. "Стройка до сих пор не окончена. За последние пол года (даже больше) стройка не продвинулась ни на шаг. Как следствие - несбывшиеся ожидания и бардак на территории", - пишет автор петиции. На данный момент, предложение поддержали двое черниговцев из 250 необходимых.