Юлія Тимошенко йде на президентські вибори. Так вирішив з’їзд і Україна

На 100-річний ювілей Дня Соборності, 22 січня, відбулася знакова подія. З’їзд партії «Батьківщина» одноголосно підтримав рішення політради партії і погодив кандидатуру Юлії Тимошенко для участі у виборах президента.

До Палацу спорту з самого ранку вели всі дороги в Києві. Адже тут проходив з’їзд партії «Батьківщина», який мав дати початок нового етапу розвитку української політики – про участь у виборах президента мала оголосити лідер електоральних рейтингів (за даними багатьох соціологічних опитувань) Юлія Тимошенко. Насправді голосування делегатів з’їзду – формальність, якої вимагає виборче законодавство. Адже насправді делегували лідера «Батьківщини» не лише члени партії, а мешканці всіх регіонів України. Втім, навіть з передбачуваним результатом захід привернув увагу всієї країни.

Благословення від Філарета і першого президента

Після процедурних моментів відкриття з’їзду першим почесним гостем на сцені Палацу спорту став патріарх Філарет. Він благословив з’їзд, подякував усім українським президентам, які долучилися до отримання Томосу українською церквою, продемонструвавши тим самим ефективність спільних дій, і заявив, що єднання – головний пріоритет для держави.

– Я хочу, щоб ваша партія сприяла єднанню українського народу – для того щоб ми були вільними, – додав Філарет.

Забігаючи наперед, слід зазначити, що пізніше зі сцени Юлія Тимошенко подякувала патріарху за зусилля, спрямовані на отримання автокефалії, і пообіцяла продовжувати боротися тепер уже за патріархію.

Коротшою, але не менш енергійною була промова першого президента України Леоніда Кравчука, який нагадав, що 31 березня відбудеться не просто вибори президента, а вибір нового курсу розвитку України.

– Треба говорити не про розвиток, бо існуючими темпами показників 2014 року ми досягнемо лише у 2032 році. Треба говорити про прорив. І обрати людину, яка готова взяти відповідальність на шляху виходу з провалля, – заявив Кравчук.

Згодом Юлія Тимошенко згадала про відповідальність переконливою реплікою, публічно заявивши про те, що на посаді президента за 100 днів зламає існуючу корупційну систему, яка за останні роки не лише не зникла, а розквітла в новій формі.

– У президента є п’ять років на виконання обіцянок, але мені буде достатньо 100 днів. Якщо я не зможу зламати систему – піду, – наголосила лідер «Батьківщини».

Є команда, є підтримка

У кожного з виступаючих на з’їзді була своя місія. Багаторічний соратник Юлії Тимошенко – генерал Андрій Кожемякін – нагадав про ключові досягнення політика за всі роки робити в уряді та парламенті. Тут і знищені корупційні схеми в енергетичній галузі, і повернення втрачених вкладів в радянському Ощадбанку, і запровадження переходу на контрактну армію, і повернення у власність держави незаконно приватизованої «Криворіжсталі», і реалізація програми «Контрабанда-стоп», яка дозволила в рази збільшити надходження до бюджету… Перелік може бути значно довшим. І головне – весь цей досвід був напрацьований пліч-о-пліч з однодумцями, більшість із яких і зараз продовжує працювати з Юлією Тимошенко. У цьому числі й народний депутат з Чернігівщини Валерій Дубіль, якого нещодавно обрали заступником голови партії «Батьківщина».

Це – команда, до лав якої за останній рік влилося чимало молодих експертів у різних галузях. Усі разом створили програму розвитку – Новий курс України, який покликаний вивести державу з кризи.

– У мене є дві новини: хороша і погана, – заінтригувала Юлія Тимошенко. – Погана полягає в тому, що всі наші проблеми, крім війни, – наслідки наших помилок. А хороша: все в наших руках і здолати все ми можемо, спираючись на свої сили.

Саме тому я запросила всіх людей, які сьогодні відкинуті на узбіччя політичного життя, – середній бізнес, волонтерів, молодих спеціалістів,експертів – до позапартійної роботи, результатом якої став Новий курс України – всеохоплююча перебудова у всіх сферах.

Дискусії були важкі, але вперше в історії України змагалися не гроші, а ідеї. І тепер я не втрачу ані хвилини на посаді, бо в Новому курсі виписаний алгоритм, який залишається лише втілити.

Також прозвучали слова підтримки з боку відомих політиків світового масштабу. А один із кращих дипломатів в історії України Григорій Немиря зазначив, що світова спільнота від Вашингтона до Варшави єдиним фронтом захищала Юлію Тимошенко в часи, коли вона зазнавала політичних переслідувань та репресій. І робить це сьогодні.

– Наші партнери знають, що Юлія Тимошенко захищає національні інтереси та європейські вибір, знають про її досвід переговірника. Але потрібна підтримка і всередині країни. Бо успішна зовнішня політика починається вдома, – наголосив Григорій Немиря.

Перший крок – нова Конституція

Лідер «Батьківщини» зупинилася на ключових аспектах Нового курсу, реалізація якого, за її словами, дозволить Україні перетворитися на процвітаючу державу. У програмі перетворень ідеться про всі галузі й напрямки роботи: створення справжньої, а не декларованої енергетичної незалежності; відродження середнього класу через підтримку малого та середнього бізнесу доступними кредитами; побудова нарешті справедливої судової системи з вибором місцевих суддів громадами і так далі.

Але ключовий момент, який дозволить втілити в життя всі ці плани, – прийняття нової Конституції. Реалізувати її політик прагнутиме через всенародний референдум до парламентських виборів, які заплановані на осінь.

– Боротися з корупцією за діючою Конституцією – боротьба з вітряками. Нова Конституція відразу дозволить знищити 80 % корупційних схем, а решту подолаємо в ручному режимі в рамках закону. Потрібна лише політична воля, а досвід є.

Одним із найбільш хвилюючих моментів зїїзду став вихід на сцену «кіборгів» – легендарних захисників Донецького аеропорту. Вояки, яким кожен із нас завдячує життям і свободою, не просто висловили слова підтримки на адресу лідера «Батьківщини», але й назвали Юлію Тимошенко «політичним кіборгом» за її незламність.

– В будь-які часи я не дозволяла собі скоритися, відступити, втекти. Бо я – частина свого нескореного народу. І не відступлюся, маючи зараз мету. Це наша спільна мета, – зауважила Юлія Тимошенко.

"Батьківщина" Юлія Тимошенко з'їзд
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Спорт
Сьогодні, 24 серпня, чернігівська "Десна" зробила подарунок своїм вболівальникам на День Незалежності України та здобула розгромну перемогу 0:3 над "Олександрією". Перший тайм пройшов за незначної переваги чернігівці, які власне і мали більше гольових моментів ніж їх суперники, але вся боротьба розвернулась у другій половині гри. Не встигли команди розпочати другий тайм, як через три хвлини "Десна" створила черговий гольовий момент, але захисник "Олександр...
Общество
Сначала 8-я, потом 10-я, а теперь и 23-я – школ в областном центре становится все меньше. И причины из года в год не меняются: неудовлетворительное состояние учебных заведений и проблемная демография. Проще говоря, нет денег и нет детей. Зато есть обещания.  Стабильность – признак мастерства Первой жертвой закрытия стала 8-я школа. И основная причина, которая всплывает в памяти, – туалеты на улице. Именно этим чиновники оправдывали свое решение. Мол, дадим...
Общество
Киевская делегация во главе с заместителем министра юстиции по вопросам европейской интеграции Сергеем Петуховым приехала в вуз 20 августа. Официальная причина – обсудить дальнейшее развитие академии. По-факту, как выяснилось, сменить руководство. Сотрудники академии встретили гостей, мягко говоря, без энтузиазма. Позже пришлось даже вызывать полицию.  Реакция на обращение к президенту Встретив делегацию на крыльце учебного заведения, и. о. ректора Алексан...
Криминал
Напал на правоохранителя и приговору Деснянского райсуда отправился в места лишения свободы. Об этом сообщает прокуратура Черниговской области. Проишествие произошло 15 января. Полиции анонимно сообщили о нарушении общественного порядка и невыполнении родительских обязанностей. Приехав на вызов, патрульные обнаружили двух выпивших людей и малолетнего ребенка, лежащего на бетонном полу в расстегнутой верхней одежде. Полицейский потребовал документы, однако...
Общество
Цього тижня по всій Україні та в Чернігові зокрема відбуватимуться святкові й урочисті заходи з приводу одразу двох національних свят – Дня державного прапора та Дня незалежності. Кожен із жителів України буде святкувати по-своєму. Наприклад, 14-річні школярі на День прапора урочисто отримають свій перший паспорт громадянина України. А хтось просто гарно відпочине у додатковий вихідний. Але нас зацікавило інше: чи мають чернігівці той самий державний прапо...
Общество
Цена упала более чем на миллион. Об этом сообщает портал "Нежатин". Речь идет о заброшенном здании бани в Нежине, которая находится не далеко от местной школы №4. Ещё 14 августа заброшенное строение выставлялось на аукционе за 2 271 288 грн. Однако уже через неделю его цена упала ровно в 2 раза. Теперь бывшую баню без учёта НДС пытаются продать минимум за 1 135 644 грн.
Общество
Недострой простаивает уже пол года. Об этом пишет Олег Скалацкий в Электронной системе местных петиций. Речь идет о спортплощадке возле домов на улице Самоквасова, 11-15. "Стройка до сих пор не окончена. За последние пол года (даже больше) стройка не продвинулась ни на шаг. Как следствие - несбывшиеся ожидания и бардак на территории", - пишет автор петиции. На данный момент, предложение поддержали двое черниговцев из 250 необходимых.
Общество
Бахмацька міська рада за ініціативи депутатів фракції ВО "Свобода" встановила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Бахмач. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Свобода Чернігівщини. Мова в основному йде про заборону російськомовних фільмів, книг та пісень. На думку депутатів, такий мораторій є необхідним заходом для боротьби у потужній гібридній війні, яку веде Росія. Зокрема, дасть змогу подолат...
Общество
Назначенная Минюстом и.о. ректора Академии пенитенциарной службы Татьяна Денисова не возглавит учебное заведение. Действие приказа о её вступлении в должность остановил Черниговский окружной административный суд. Об этом сообщается на сайте Академии. Напомним, что между действующим руководством учебного заведения и Министерством юстиции конфликт: киевские чиновники своими приказами уволили ректора Академии Алексея Тогочинского и на его место поставили Тать...
Новости по теме
На одному з шести округів Чернігівської області будуть перераховувати голоси
Стали відомі всі переможці виборів в Чернігівській області
На двох чернігівських мажоритарних округах досі невідомі переможці
На трьох чернігівських округах відомі переможці. На інших трьох - скандали
Владислав Атрошенко: я щиро радію тому, що «сітки» в Чернігові не спрацювали
Міський голова Чернігова привітав Олега Семінського з перемогою на виборах
Станом на 8:00 на 3 з 6 округів в Чернігівській області перемагають кандидати від «Слуги народу». Ще двоє – дуже близько
Вибори в Чернігівських округах. Підрахунок на 16:00
Вибори в Чернігівських округах. Підрахунок на 12:00
Вибори в Чернігівських округах: народні депутати програють «новим обличчям»