Реєстрація на ЗНО починається. Все, що треба знати чернігівським абітурієнтам

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні розпочалася 5 лютого. Час думати про те, які предмети складати, і розбиратися в особливостях цьогорічного тестування.

Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її цього навчального року. Кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів.

Коли треба зареєструватися?

Зареєструватися на ЗНО треба з 5 лютого до 25 березня 2019 року. На проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники навчальних закладів мають час до 18 березня. Додаткового періоду для перереєстрації учасників тестування – нема. Тому змінити реєстраційні дані можна буде лише до 25 березня 2019 року.

До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажувати зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки. Там, як завжди, буде вказано час і місце проведення всіх тестувань.

Що потрібно для реєстрації?

Для реєстрації і створення реєстраційної картки потрібно підготувати пакет документів і передати в регіональний центр оцінювання якості освіти (РЦОЯО)

У пакет входять:

- дві однакові фотокартки для документів розміром 3×4;

- реєстраційна картка (для її реєстрації потрібно зайти на сайт zno.testportal.com.ua; там же потрібно вказати предмети, які будете здавати на ЗНО;

- ті, хто проходять державну підсумкову атестацію, повинні передати свої документи в навчальний заклад, а керівництво вже відправляє їх у РЦОЯО;

- в інших випадках – документи потрібно надіслати поштою самостійно;

- у відповідь повинні надіслати сертифікат із повідомленням про реєстрацію на ЗНО;

- після реєстрації всіх учасників повинні прийти запрошення-перепустки, в яких указано час та місце проведення (їх також можна буде завантажити на сайті Українського центру оцінювання якості освіти).

Якщо не встигли зареєструватися?

Якщо абітурієнт із поважних причин не зміг зареєструватися вчасно або з тих же серйозних причин не може написати тестування під час основної хвилі, це не критично. Для таких учасників готують додаткову сесію, реєстрація на яку триватиме з 3 до 20 травня. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання поки не відомий, але до 30 квітня його вже опублікують. Результати додаткової сесії учасники знатимуть до 18 липня.

Що вважають поважною причиною?

Щороку для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, проводиться додаткова сесія. У ній беруть участь ті, хто в день основної, наприклад, брали участь у міжнародних чи всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах, якщо вони включені до офіційних заходів міністерств) або їхали на них.

Також додаткова сесія створена для тих, хто не зміг взяти участь в основній через причини, на які учасник не впливає, а це: хвороба в день тестування, стихійне лихо, викрадення документів (але не раніше як п’ять календарних днів до тестування), смерть рідних (але не раніше ніж за сім календарних днів).

Відтак, учасники мають протягом п’яти днів подати до регіонального центру оцінювання якості знань заяву щодо участі у додатковій сесії та документ, який підтвердить причину відсутності на основній сесії.

Також у додатковій сесії можна взяти участь, якщо через стан здоров’я ви не змогли завершити тестування під час основної хвилі.

Коли тестування?

• Математика – 21 травня

• Українська мова та література – 23 травня

• Іспанська, німецька, французька мови – 27 травня

• Англійська мова – 28 травня

• Фізика – 30 травня

• Історія України – 4 червня

• Біологія – 6 червня

• Географія - 11 червня

• Хімія – 13 червня

Де і коли будуть результати?

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів розмістять на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Свої бали з математики, української мови і літератури та фізики учасники дізнаються до 14 червня, з іноземних мов та біології – до 20 червня. Результати тестування з історії України, географії та хімії оголосять до 25 червня.

Які предмети обов’язкові, а які можна обрати?

Учням, які цьогоріч закінчують школу, результати ЗНО з трьох предметів зарахують як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти. Здавати ці учні будуть українську мову і літературу (зараховуватимуть у ДПА тільки мову), математику або історію України. Ще один предмет – на вибір.

Учням чи студентам закладів професійної та вищої освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту, як ДПА обов’язково зараховуватимуть результати ЗНО з української мови і літератури. Другий предмет вони обирають між математикою та історією України.

ЗНО можуть пройти ті, хто використовує шрифт Брайля

Особи з порушеннями зору можуть у 2019 році пройти зовнішнє незалежне оцінювання, використовуючи завдання, надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Але лише з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Для того щоб учасник тестування був забезпечений тестовим зошитом із завданнями, надрукованими шрифтом Брайля, необхідно під час формування реєстраційної картки вказати на необхідність створення особливих умов, зазначити номер і дату виданої закладом охорони здоров’я форми № 086-3/о. Медичний висновок, в якому зазначається необхідність створення особливої умови, треба подати разом з іншими реєстраційними документами.

Також 2019 року перевірятимуть технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб із глибокими порушеннями зору, із використанням комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Минулого року ЗНО шрифтом Брайля можна було виконати лише під час додаткової сесії.

Установлення порогового бала

Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року з кожного предмета встановили «пороговий бал», тобто кількість балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт.

У 2019 році пороговий бал з математики, української мови і літератури, фізики буде визначено до 13 червня, з іноземних мов, біології – до 19 червня, з історії України, географії, хімії – до 24 червня. Учасники тестування, які не подолають поріг, не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу.

Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від порогового бала, отримають оцінку і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

Особливості ЗНО з іноземної мови

У 2019 році випускники закладів загальної середньої освіти, які хочуть, щоб результат ЗНО з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за ДПА і вивчають цю мовуна стандартному або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного рівнів.

Який «термін придатності» сертифікатів?

Для вступу до вишів прийматимуть сертифікати ЗНО 2018 та 2019 років з усіх предметів. Також можна буде подати сертифікати ЗНО за 2017 рік, окрім оцінок з іноземних мов – англійської, французької, німецької та іспанської.

Вимоги стають вищими

Зміни торкнулися й установлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. Наприклад, цього року вступникам на спеціальності «стоматологія», «медицина», «педіатрія» потрібно було мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів (біології та хімії або математики).

У 2019 році список спеціальностей, на які розповсюджуються відповідні норми, розширився. 150 мінімальних балів з першого та другого конкурсних предметів мають отримати вступники на спеціальності «право», «публічне управління та адміністрування» та  «міжнародні відносини», а також з другого та третього конкурсних предметів – на спеціальність «фармація, промислова фармація».

До медичних і педагогічних вишів першочергово зараховуватимуть тих абітурієнтів, які захочуть працювати в селах. Ідеться про вступників на спеціальності галузей знань «освіта/педагогіка» й «охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менш як трьох років у селі або селищі міського типу.

Важливий момент

Серед нововведень цьогорічної вступної кампанії – зміни в строках складання творчих (в тому числі спортивних) конкурсів. Якщо раніше абітурієнти спочатку подавали електронні заяви на вступ, а потім дізнавалися дати проходження випробувань, то тепер порядок змінено. Вже в травні молоді люди знатимуть графіки і орієнтуватимуться на них під час вибору навчальних закладів.

Як пояснює відповідальний секретар приймальної комісії національного університету «Чернігівський колегіум» Сергій Ткаченко, зроблено це міністерством для того, аби дати абітурієнтам простір для маневру:

– Бувало так, що у нас на факультеті фізичного виховання і, приміром в Києві в Інституті фізкультури дати проведення конкурсу співпадали. І людині доводилося обирати куди йти в цей день. Тепер заздалегідь будуть відомі дати, визначено 3-4 потоки складання творчих конкурсів.

Очікується, що з 1 по 10 липня майбутні студенти будуть складати вступні творчі «іспити», а після 10 липня подавати електронні заявки.

еженедельник "Семь дней"
ЗНО абітурєнт тестування реєстрація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Это возможно из-за постоянного расширения кладбища в районе Забаровки: оно постоянно расширяется и может оказаться в зоне санитарной охраны водозабора "Подуcівка". Если это произойдет, то использовать воду, которая там добывается, будет невозможно. В сообщении Черниговводоканала говорится, что статус кладбища, о котором идет речь, не определен. Ответственных за него - нет. А новые захоронения появляются. В коммунальном предприятии надеются, что решить проб...
Общество
Черниговщина отправила на срочную службу в ВСУ и другие военизированные формирования 470 парней. По информации портала Армія.Inform: 250 призывников отслужат в ВСУ; 133 - в Нацгвардии; остальные 87 - в Госпогранслужба и спецслужбе транспорта МОУ. По словам заместителя военкома Черниговщины подполковника Вадима Лильчицкого, во время осенней призывной кампании-2019 наблюдался низкий уровень образованности и низкий уровень здоровья у призывников. Так, каждый...
Общество
Через ремонт дороги на вулиці Красносільського, в роботу автобусних маршрутів №№ 15; 20; 23; 35, з 9:00 17 грудня по 19:00 20 грудня, вносяться зміни. Про це повідомляє Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку. Вищезгадані маршрути переважно будуть об'їжджати перекриту ділянку на вулиці Красносільського від вулиці Глібова до провулку Костромського, по вулиці Незалежності. Детальна схема об'їзду перекритої ділянки:
Общество
Молоді дуби, клени, липи та черемхи –  близько 100 саджанців з’явилися днями на вулицях і скверах обласного центру. Озелененням займалися працівники комунального підприємства «Зеленбуд». Інформація про це з’явилася на сторінці КП у Facebook. Нові дерева різних порід висадили біля військово-історичного музею та школи мистецтв на вулиці Олександра Молодчого, на вулиці Любомира Боднарука в районі «П’ятикутів» та в терасі річки Стрижень між вулицями Київська...
Общество
Міськвиконком прийняв рішення про заборону знаходження коней, поні та віслюків на Красній площі в період новорічно-різдвяних свят і роботи Казкового містечка. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернігівської міськради. Ця заборона діятиме з 19 грудня 2019 року до 31 січня 2020 року включно. Контроль за дотриманням норм цього рішення здійснюватимуть Чернігівський відділ поліції ГУНП в Чернігівській області, управління патрульної поліції в Чернігівські...
Общество
В планах городского управления образования заменить окна во всех школах города. Однако это возможно лишь при наличии нужного финансирования. Замначальника управления Елена Нагорная ответила на петицию Оксаны Головко по-поводу замены окон в школе №18. Женщина указывала, что они страшные, трухлявые и порой заклеены скотчем. В ответе чиновницы, в частности, написано: "Місцевий бюджет не дає змогу за один рік одночасно здійснити капітальні ремонти по заміні ві...
Криминал
Обвиняемая присвоила 36 278 гривен чужой пенсии. За это она предстанет перед судом. По информации Черниговской местной прокуратуры, работница социальной службы, которая ухаживала за старушкой, а в апреле 2016 года украла пенсионную банковскую карточку жертвы. Позднее обвиняемая уволилась с работы и на протяжении двух лет распоряжалась деньгами пенсионерки, в том числе снимала наличку и пополняла мобильный счет. За кражу карточки и денег бывшей сотруднице с...
Общество
Більше одного мільярда гривень податків та зборів отримали бюджети усіх рівнів від платників з Чернігівщини в листопаді цього року. Це більше за минулорічний показник більш ніж на 35 мільйонів. Така інформація оприлюднена на сайті «Чернігівський монітор». Половина сплачених коштів пішла до головного бюджету країни, решта – місцевим бюджетам усіх рівнів.   Повідомляється, що 60% від цієї суми – податок на доходи фізичних осіб. Решту, майже порівну розділили...
Происшествия
Из-за двух аварий пострадали водитель одного из авто и пешеход. Информация об этом обнародована департаментом гражданской защиты и оборонной работы Черниговской ОГА. Первое ДТП произошло на перекрестке улиц Кольцевая и Пухова в 11 декабря в 9:28. Водитель "Hyundai I30" врезалась в "Audi A4". Шофер этого авто получил телесные повреждения и попал в Черниговскую облбольницу. Второе ДТП произошло в тот же день в 12:33 возле дома №46 на улице Независимости. Вод...