Як кандидати в президенти використали Крути

Щороку на день вшанування пам’яті героїв Крут до меморіалу приїжджають і політичні партії зі своїми лідерами, розгортають на мітингу партійні прапори поруч українських, роздають газети, календарики й інші дрібниці зі своїми логотипами та гаслами.

Цього року до Крут приїхали три кандидати у президенти України. Із самого ранку на місці вже розгорнули намети й польову кухню «Радикальна партія Олега Ляшка та ВО «Свобода». Представники Ляшка просто ходили з прапорами, свободівці роздавали газетки партії та календарі з фото кандидата в президенти від їх партії – Руслана Кошулинського. На парковці стояв автобус Олега Ляшка з надписом «Народний Президент».

Олег Ляшку та Руслану Кошулинському дали слово під час загальних урочистостей. Передвиборчої агітації вони під час промов не вели, проте кожен наголосив на тому, що теперішня влада щось робить не так і це треба виправити. Після своїх виступів на наступні урочистості кандидати в президенти не лишалися, виходили з натовпу, а за ними й частина людей з їх символікою.

Уже після офіційних урочистостей у Крути приїхала Юлія Тимошенко – третій кандидат у президенти. Разом із нею – люди з різних районів Чернігівщини, точно були Талалаївка, Борзна, Прилуки й Ніжин. Приїхала й молодь – представники «Батьківщини Молодої», студенти Чернігівського національного технологічного університету та Прилуцького агротехнічного коледжу. Студенти коледжу пояснили свій приїзд так:

– Ми тут подивитися на Тимошенко. До цього стояли біля автобусів, а тепер сказали перейти сюди й тут стояти. Приїжджати можна було добровільно. Для чого? Щоби побувати в такому місті. Тут же студентів розстріляли, бо вони за щось протестували.

Викладач, з якою приїхали студенти, відмовилася говорити, поки не прийде «начальник». Жителі районів розповідали, що приїхали від місцевих осередків партії – підтримати Тимошенко.

Те, що коридор у Крутах зустрічає Тимошенко, підтвердив Валерій Воробей, представник «Батьківщини Молодої».

– Ми приїжджаємо сюди кожного року. Політичних мотивів у нас нема, просто хочемо показати, що ця дата для нас важлива. Люди стоять ніби коридором, бо приїде Юлія Тимошенко. Ми її зустрічаємо. І звідси підійдемо на її виступ. Я не вважаю, що це щось кримінальне.

Ситуацію з партійними прапорами та політичними підтекстами напередодні виборів прокоментував Володимир В’ятрович. Інститут національної пам’яті, який він очолює, є одним із організаторів вшанування пам’яті українських захисників.

На жаль, це передвиборчий період. Минулого року так не було. Це один із мінусів сьогоднішніх реалій. Розумієте, за всіма цими прапорами зовсім не видно прапорів держави, задля якої відбувалися всі ці події й задля якої ми тут збираємося. Хлопці під Крутами загинули під синьо-жовтим. Нас об’єднує саме цей.

еженедельник "Семь дней"
Крути політики Ляшко Кошулинський Тимошенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
175 просмотров в августе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии