Літній театр в Горсаду Чернігова. Хто у кого забирає приміщення?

Службове розслідування щодо «приватизації частини Літнього театру» завершили. Що приватизували й чим це все має завершитися?

У жовтні минулого року розпочалося службове розслідування щодо частини приміщення Літнього театру, яка буцім із комунальної власності перейшла у приватну. У державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вказано, що у приватній власності фірми «Кутзее», яка орендує приміщення колишнього бару «Дзеркальний» під кафе «Ель Сад», знаходиться 293 квадрати зали, 4 квадрати тамбура, 8 квадратів підсобного приміщення і 10 квадратів топочної.

В акті прийому-передачі майна за 2014 рік ідеться про те, що це понад 4 відсотки від загальної площі нерухомості за адресою Шевченка, 59, тобто за адресою Літного театру в Міському парку культури та відпочинку.

Коли про це написала газета «Весть», міський голова Чернігова на місяць відсторонив від обов’язків керівника міського парку Володимира Хольченкова й оголосив про початок службового розслідування, яке тривало аж до грудня 2018 року.

Під час розслідування мерія повідомляла, що перевірка таки виявила зменшення площі комунального майна через відчуження у приватну власність. Сам Хольченков увесь час повторював, що сталася якась помилка і площа Літнього театру не зменшилася. Але пізніше додав, що варто все ж переговорити з «Кутзее».

Із чого все почалося

У 2014 році підприємство «Центральний парк культури та відпочинку» в особі директора Хольченкова підписало договір з інвестором ТОВ «Кутзее» на реконструкцію частини приміщення літнього театру (власне, місця, де знаходився бар «Дзеркальний»), що фактично є власністю міста – тобто його громади.

Фірма реконструювала приміщення, підвела каналізацію і на додачу добудувала до колишнього «Дзеркального» ще одну велику залу та декілька дрібних приміщень, які передали у власність фірми-інвестора. У документі про передачу – підпис Хольченкова.

Тепер ми знаємо це добудоване приміщення як одну із зал «Ель саду».

Що приватизували?

Сьогодні кафе «Ель сад», яке відкрили у 2016 році, складається з двох зал, розділених баром і стіною. Перша зала, яка прилягає до Літнього театру і колись була «Дзеркальним», залишається у власності міста, і її «Ель Сад» орендує у комунального підприємства «Парк культури і відпочинку».

А от друга, в яку заходимо через центральний вхід закладу, належить «Кутзее». Хоч і стоїть вона на території парку, тобто на території комунальній.

Що виявила міськрада

Розслідування закінчилося, і ми попросили міськраду розповісти нам про його результати. Як власник землі, на якій «Кутзее» добудувало собі приміщення й приватизувало його, міськрада отримала збитки: два роки фірма використовувала землю без правовстановлюючих документів. Площа цієї землі – 0,1016 га (1016 м2). Збитки – 192 тис. грн. Їх фірма «Кутзее» добровільно погодилася виплатити і зробила це ще в грудні минулого року.

За висновком комісії, директор міськпарку Володимир Хольченков, укладаючи договір будівництва у 2014 році, перевищив свої службові обов’язки. Через це комунальне майно перейшло до приватної власності без рішення фактичного власника, тобто громади Чернігова.

І що з цим приміщенням буде

Що тепер буде з цим приміщенням, пояснив заступник міського голови Олександр Ломако. Одним лише відшкодуванням збитків не обійдеться, і протягом цього місяця справа має перейти до суду.

Зараз міська рада готує подання до суду й проситиме про скасування незаконної, на нашу думку, реєстрації цього об’єкта.

У випадку, якщо суд прийме рішення на користь міськради, приміщення перейде у комунальну власність.

– А далі вже будемо вирішувати, як нам із приміщенням чинити. Чи здаватимемо в оренду, чи якісь інші варіанти – зносити або продавати, – сказав Олександр Ломако.

Як це бачить «Кутзее»

Володимир Вашкевич, керівник фірми «Кутзее», каже, що не розуміє, як можна відчужити чи повернути комусь те, чого фактично не було.

– У 2014 році цієї добудови там не було. Там стояло напіврозвалене приміщення кафе, яке обростало грибком, а на місці теперішньої добудови – подовбаний бетон. Але коли місце привели до ладу – з’явилися претензії, – прокоментував він ситуацію.

Перераховані приміщення дійсно знаходяться у приватній власності фірми, підтверджує керівник «Кутзее». Їх фірма добудовувала власним коштом у рамках реконструкції частини Літнього театру, за яке вони взялися як інвестори.

– У 2014 роціміськрада сама писала оголошення, шукаючи, кому здати в оренду це приміщення, і ніхто його брати не хотів, бо воно було розбите. З нашого боку ця реконструкція була проектом інвестування у розвиток інфраструктури міста. Ми впорядкували старе приміщення і добудували частину нового. За стару частину платимо оренду десь 25–26 тисяч у місяць.

А на добудовану частину, за словами Володимира Вашкевича, фірма отримала право власності та має всі необхідні документи.

– Міськрада ж усе подала так, ніби відчужили комунальне майно. Але ми за договором не могли цього зробити, їхнє – залишилося їхнім. Нам належить лише те, що ми добудували.

Однак слід зауважити, що добудували приміщення на території парку, себто комунальної власності. І власне, орендована зала і зала, добудована нині, є цілісним комплексом одного приміщення.

Про те, як далі фірма розв’язуватиме цю проблему з міськрадою, Володимир Вашкевич не знає. Про майбутній суд їм не повідомляли.

У чому винен директор міськпарку?

Судячи з того, що ще під час службового розслідування керівника міського парку поновили на посаді, ні в чому дуже страшному чи кримінальному Володимира Хольченкова не звинувачують.

За словами Олександра Ломака, заступника міського голови Чернігова, Володимир Хольченков перевищив службові обов’язки та повноваження керівника комунального підприємства, що призвело до відчуження комунального майна територіальної громади. Комісія рекомендувала винести йому догану.

Сам Володимир Хольченков ще не знає про рішення комісії, тому коментувати це відмовився. Щодо ситуації його позиція надто не змінилася – це якась помилка.

– Виникло непорозуміння. Неправильно була оформлена реєстрація об’єктів, тепер мають цю реєстрацію змінити. Це все, що я можу з цього питання сказати.

еженедельник "Семь дней"
Горсад Літній театр Хольченков Вашкевич,"Ель Сад"
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Высокий рейтинг пользователей за Актуальность
Актуальность
12
(1 оценка)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
1 человек рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Школьники из Сновского района, исчезнувшие 9 декабря,бродяжничали в Чернигове. Информация об этом появилась на сайте ГУНП Черниговщины. Пропавших школьников нашли патрульные возле рынка "Нива" целыми и невредимыми. Считается, что до областного центра они добрались автостопом. Парней передали сотрудникам сновской школы-интернат.
Общество
Решение АМКУ о штрафах за приведение газа к стандартным условиям является давлением чиновников на бизнес: антимонопольный комитет Украины, не разобравшись в ситуации, вынес поспешное и необоснованное решение оштрафовать операторов ГРМ за приведение газа к стандартным условиям при учете объемов потребленного газа. В Украине по всей цепи от газодобывающих скважин, по маршрутам газотранспортной и газораспределительных систем и до конечных потребителей при из...
Общество
Відповідно до наказу Міністерства освіти та науки Чернігівський національний технологічний університет перейменовано у Національний університет «Чернігівська політехніка». В навчальному закладі пояснюють: внаслідок оптимізації мережі закладів вищої освіти з 2011 року до університету було приєднано чотири навчальні заклади (мова про «регіоналку» – Інститут економіки і управління; «юридичний коледж» – Інститут права, соціальних технологій та праці; «радіомех...
Спорт
З 4 по 7 грудня в Бахмуті, у манежі стадіону «Металург» проходив відкритий всеукраїнський турнір з боксу серед юніорів, в якому змагались 78 кращих боксерів з 17 областей України 2004-2005 років народження. Участь у змаганнях взяв і представник Чернігова - Тимофій Крупко. Про це йдеться у повідомленні Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міськради на їх Facebook-сторінці. Головний тренер національної збірної команди України з боксу се...
Общество
Инициатором её создания стал глава Черниговской ОГА Андрей Прокопенко. Информацию об этом обнародовал департамент информдеятельности и коммуникации с общественностью ОГА. "Прошу повідомляти про будь-які факти корупції, будь-які факти вимагання хабарів від бізнесу, громадян, які здійснені працівниками облдержадміністрації, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та інших державних установ", - написал по-поводу работы антикоррупционной телефон...
Происшествия
Пожежа обірвала життя 59-річного жителя села Чулатів Новгород-Сіверського району. Трагедія сталася вночі 11-го грудня. Рятувальники, які повідомили про подію на сайті Управління ДСНС в області, припускають, що до вбивчого вогню призвело порушення правил використання нагрівальної печі. Коли до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в селі Чулатів, яке віддалене від Новгорода-Сіверського на 12 кілометрів, горить будинок, на годинниках було м...
Спорт
"Буревісник - ШВСМ" встретится с "МХП-Вінниця" из Тростянца (состязание мужских команд), а "Університет-ШВСМ" будет играть с "Орбіта" из Запорожья (женские команды). Буревестник после проигрыша в предыдущем туре проиграли винницким волейболистам, и сейчас занимают 6 строчку в турнирной таблице с 10 очками. В предстоящем 7 туре они им придется играть с командой, занимающей на данный момент "серебряную" позицию. Женская же команда, проиграв в прошлом туре во...
Экология
Операция "Новогодняя елка-2020" стартовала: сотрудники черниговской экоинспекции, вместе с полицейскими, лесничими и СМИ усиленно контролируют места продаж и вырубки ёлок и сосен. Это осуществляется для того, что бы предотвратить соответствующую незаконную деятельность, а также привлечь виновников к ответственности. В экоинспекции Черниговщины рассказали, что ждет на нарушителей: согласно статье 65 КУпАП, незаконная вырубка, повреждение и уничтожение лесны...
Происшествия
Фугасну авіаційну бомбу ФАБ-50 часів Другої світової війни, знайдену неподалік села Антонівка Варвинського району, знищили чернігівські піротехніки. Інформація про це з’явилася на сайті обласного Управління ДСНС. Повідомляється, що небезпечний предмет був знайдений в прилеглому до села лісі. До прибуття саперів територію навколо нього охороняли співробітники Національної поліції. Піротехніки ДСНС, які прибули на місце знахідки, вилучили її з землі та вста...