Необхідні умови для встановлення сонячної електростанції

У Вас є можливість, а також є місце для монтажу сонячної електростанції і Ви не знаєте, що робити далі?

По-перше, що необхідно зробити - це з'ясувати, чи дозволяють місцеві умови економічно вигідно експлуатувати фотоелектричні станції. Для цього необхідно перевірити всі фактори розташування, які впливають на потужність, отже, на рентабельність даної системи.

Глобальне випромінювання

Глобальна випромінювання - кількість опромінення сонячними променями на один квадратний метр горизонтальної поверхні прийому за період часу - зазвичай за один рік. Рівень цього випромінювання є важливою вихідною інформацією для розрахунку максимальної потужності сонячної електростанції (далі СЕС).

Визначення глобального випромінювання

Глобальне випромінювання (інсоляція) складається з пропорції прямого і розсіяного сонячного світла. Пряме сонячне випромінювання відбувається від напрямку сонця прямо на землю.

Частина сонячних променів розсіюється на шляху через атмосферу (наприклад, на хмарах) і не досягає поверхні Землі безпосередньо. Це розсіяне випромінювання, також зване небесним випромінюванням, може становити 100% від загального випромінювання в хмарний день. В середньому за рік частка розсіяною глобального випромінювання в Україні становить приблизно 50%.

Фактори, що впливають на глобальне випромінювання

Інсоляція не є постійною величиною, але залежить від місця розташування, часу доби, пори року і погоди. Наприклад, це залежить від того, наскільки високо сонце, коли положення сонця піднімається, шлях в атмосфері стає коротшим, а поглинання і розсіяння менше. В принципі, інсоляція вище в південних широтах і більше влітку, ніж взимку. Також різні погодні умови впливають на глобальне випромінювання. Таким чином, глобальна радіація в хмарну погоду становить лише малу частину значень при яскравому сонячному світлі.

Ухил покрівлі

Ще одним важливим фактором, який впливає на вироблення СЕС, є ухил даху.

Максимальний рівень генерації може бути досягнутий в сонячному елементі, коли сонячне випромінювання потрапляє під кутом 90 градусів, тобто перпендикулярно сонячному елементу. Але, з огляду на те, що положення сонця ніколи не залишається постійним протягом дня, року, це оптимальне випромінювання не є постійним для фіксованих, сонячних панелей. За допомогою одноосного або двухосного відстеження врожайність може бути поліпшена. Через високу частку розсіяного випромінювання збільшення виходу становить максимум 30%.

Так що мова йде про пошук оптимального кута, який приносить найвищі показник вироблення в річній сумі. Для нашої країни це між 35 і 45 градусами. Хоча відхилення від оптимального нахилу +/- 20 слід розглядати як сприятливі, так як зниження випромінювання в порівнянні з оптимальним максимум всього на 5%.

Внаслідок чого, більшість скатних дахів підходять під СЕС. Втрати сонячної енергії, викликані більш плоскими або більш крутими кутами, при оптимальній орієнтації на південь не дуже великі. Однак, чим більше відхилення від чистого південного положення, тим сильніше вплив неоптимального кута нахилу.

Орієнтація даху

Оптимальне вирівнювання даху безпосередньо залежить від орієнтації даху. Точно так же, як ухил даху, орієнтація даху фіксована і не може бути змінена. Тільки в разі плоских дахів, сонячні модулі на них можуть бути підняті під оптимальним кутом нахилу і ідеально вирівняні.

Оптимальний напрям даху точно на південь (азимут дорівнює 0 градусів). Як ми знаємо, таких будинків дуже мало. Але, це не має великого значення, так як очікувані втрати з невеликими відхиленнями не такі і великі. Навіть з однієї орієнтації на південний захід або південний схід, тобто відхилення 45 градусів, втрати становлять близько 5%, в залежності від кута нахилу.

Навіть при чистому вирівнюванні на захід або схід, втрати складають приблизно 20%, що можна компенсувати, наприклад, збільшенням площі. При цьому, обидві області даху (схід і захід) можуть бути використані для монтажу сонячних панелей.

Затінення

Ще одним фактором розташування, який визначає вихід фотоелектричної системи, є можливе затінення. Фактор затінення часто недооцінюють за своєю важливістю.

Якщо поруч знаходяться дерева, великі будівлі, які дають великі тіні, слід поставитися до цього серйозно, і встановлення повинно бути сплановано дуже педантично. Оскільки тінь на частині фотоелектричної системи знижує загальну продуктивність відповідного стринга, можливо буде доцільно не встановлювати сонячні панелі на певних ділянках даху, або встановити оптимізатори потужності (вони вимріють стан генерації кожної із панелей, та при необхідності вимикає її).

Також, варто враховувати не великі тіні, від димоходу, антени, окремих гілок дерев, стовпів.

Важливо! При плануванні СЕС необхідно перевіряти можливе затінення протягом всього року. Взимку сонце низьке, і навіть низькі пагорби або будівлі по сусідству можуть відкидати тіні, які не є проблемою влітку або можуть навіть не бути помічені при першому огляді. При певних обставинах аналіз затінення корисний для того, щоб розрахувати очікуване зниження прибутковості і заздалегідь отримати основу для прийняття рішення.

Звернувшись в компанію «Екотерміко» Ви отримаєте допомогу в аналізі місцевості і всіх складових під сонячну електростанцію, а також, в підборі необхідного обладнання та допомогу в оформленні необхідних документів під «зелений тариф».

«Екотерміко» - експерт з альтернативної енергетики.

Надаємо послуги по монтажу та обслуговування сонячних електростанцій, геліосистем, вузлів обліку теплової енергії і теплових пунктів. Співпрацюємо з приватними особами та корпоративними клієнтами. До ваших послуг сертифіковані фахівці, досвід діяльності компанії становить понад 20 років.

ТОВ «Екотерміко»
м.Чернігів, пр-т. Перемоги, 129, оф. 22

ecotermiko.com.ua
https://www.facebook.com/ecotermiko/
[email protected]

тел. (0462) 65-11-25
(093) 762-16-04
(050) 313-46-76

Viber (067) 467-40-41

сонячна енергія електростанція Екотерміко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Автор
12
(4 оценки)
Актуальность
12
(4 оценки)
Изложение
12
(4 оценки)
Я рекомендую
4 человека рекомендуют
Общество
У Чернігівській області у другому турі виборів, на 20 годину проголосувало 62,6 % виборців. Тоді як в першому турі на Чернігівщині проголосувало 65,34 % виборців. Про це йдеться в інформації ЦВК. У 205 окрузі із центром в Чернігові проголосували 66,86 % виборців. У 206 окрузі - частина Новозаводського району міста Чернігова, Ріпкинський та Чернігівський райони - проголосували 63,44 % виборців. У 207 окрузі - місто Новгород-Сіверський, Городнянський, Коропс...
Общество
23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права. У 1995 році ЮНЕСКО вирішило відзначати його саме в день смерті (1616 р.) видатного письменника Вільяма Шекспіра. Всесвітній день книги та авторського права затвердили з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. Ми запитали в чернігівців, як часто вон...
Происшествия
Ночью в селе Лемеши Козелецкого района неизвестный бросил камень в сторону грузовика, сообщает «Чернігів оперативний». Водитель, гражданин Сербии, рассказал, что заметил силуэт на обочине дороги. Человек бросил кирпич в сторону фуры и убежал. В результате автомобиль на сербской регистрации получил повреждения – разбито лобовое стекло грузовика SCANIA. Примет хулигана водитель назвать не смог. Полиция просит всех, кто может помочь с информацией по данному и...
Общество
Практично всі виборчі дільниці в Чернігівській області розпочали свою роботу о 8:00, як передбачено законом, пише «Чернігівщина. Події і коментарі». Виняток – одна з дільниць у Варвинському районі, де через бюрократичні процедури двері для виборців відчинилися лише о 8:50. Нагадаємо, сьогодні, 21 квітня, відбувається другий тур президентських виборів. В Чернігівській області працює 1092 дільниці. В списках – більше 806,5 тисяч виборців.
Спорт
Черниговский боксер Дмитрий Митрофанов во втором раунде нокаутировал испанца Хорхе Вальехо в восьмираундовом рейтинговом бою в среднем весе, который состоялся вчера, 20 апреля. Об этом сообщает Sportarena. Для Митрофанова победа стала пятой на профессиональном ринге, причем уже в третий раз украинский боксер побеждает нокаутом.  Напомним, что в предыдущем бое, который прошел в феврале, черниговец единогласным решением судей победил панамца Джеффри Росалеса...
Происшествия
На перехресті вулиць Гончої та Гетьмана Полуботка, сьогодні, 20 квітня, сталася ДТП. Про це повідомляє телеграм-канал Чернігів Оперативний. Пригода сталася за участі легкових автомобілів "Skoda" та "Ford". За попередніми даними потерпілих немає. На місці пригоди працює поліція.  Нагадаємо, що це вже не перше ДТП на цьому перехресті. У минулому місяці тут сталося дві аварії: легковик протаранив будівлю готелю та масове зіткнення трьох автомобілів.
Общество
Невідомі в жилетах компанії «УТБ-Інжиніринг» тестують клінкер – керівництво розводить руками: їх працівники, мовляв, цього не роблять. Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ, каже, що це його власна ініціатива, як замовника. «Експеримент» провела компанія, яка реконструює на площі колектор. Один із істориків зауважує: із клінкером поводяться необережно. Що взагалі відбувається на площі? Хто працює на площі? У вівторок, 16 квітня, на Красній площі люди в жил...
Экология
В Яловщине нашли 120 аварийных деревьев, и это только на небольшой ее части – 6 гектарах заказника. Ситуация могла быть и хуже: предварительно рассчитывали обнаружить около 200 проблемных стволов. В понедельник, 15 апреля, спецкомиссия искала деревья, которые могут упасть. И хорошо, если не на посетителей лесопарка.        Что ищем С обследованием сначала не сложилось. Обойти 6 гектаров Яловщины в пределах заказника, чтобы понять, какие деревья надо спилит...
Происшествия
Два авто с признаками подделки пытались перерегистрировать в Чернигове. Об этом сообщает Черниговский региональный сервисный центр МВД Украины на своей странице в Фейсбук. С проблемой столкнулись новые владельцы ВАЗ 21083 и Audi F6. Авто были без номеров кузова и двигателя. Их уничтожили механическим способом. В сервисном центре МВД утверждают, что уберечься от покупки авто с поддельными номерами двигателя или кузова можно, обратившись к ним для оформлени...