Необхідні умови для встановлення сонячної електростанції

У Вас є можливість, а також є місце для монтажу сонячної електростанції і Ви не знаєте, що робити далі?

По-перше, що необхідно зробити - це з'ясувати, чи дозволяють місцеві умови економічно вигідно експлуатувати фотоелектричні станції. Для цього необхідно перевірити всі фактори розташування, які впливають на потужність, отже, на рентабельність даної системи.

Глобальне випромінювання

Глобальна випромінювання - кількість опромінення сонячними променями на один квадратний метр горизонтальної поверхні прийому за період часу - зазвичай за один рік. Рівень цього випромінювання є важливою вихідною інформацією для розрахунку максимальної потужності сонячної електростанції (далі СЕС).

Визначення глобального випромінювання

Глобальне випромінювання (інсоляція) складається з пропорції прямого і розсіяного сонячного світла. Пряме сонячне випромінювання відбувається від напрямку сонця прямо на землю.

Частина сонячних променів розсіюється на шляху через атмосферу (наприклад, на хмарах) і не досягає поверхні Землі безпосередньо. Це розсіяне випромінювання, також зване небесним випромінюванням, може становити 100% від загального випромінювання в хмарний день. В середньому за рік частка розсіяною глобального випромінювання в Україні становить приблизно 50%.

Фактори, що впливають на глобальне випромінювання

Інсоляція не є постійною величиною, але залежить від місця розташування, часу доби, пори року і погоди. Наприклад, це залежить від того, наскільки високо сонце, коли положення сонця піднімається, шлях в атмосфері стає коротшим, а поглинання і розсіяння менше. В принципі, інсоляція вище в південних широтах і більше влітку, ніж взимку. Також різні погодні умови впливають на глобальне випромінювання. Таким чином, глобальна радіація в хмарну погоду становить лише малу частину значень при яскравому сонячному світлі.

Ухил покрівлі

Ще одним важливим фактором, який впливає на вироблення СЕС, є ухил даху.

Максимальний рівень генерації може бути досягнутий в сонячному елементі, коли сонячне випромінювання потрапляє під кутом 90 градусів, тобто перпендикулярно сонячному елементу. Але, з огляду на те, що положення сонця ніколи не залишається постійним протягом дня, року, це оптимальне випромінювання не є постійним для фіксованих, сонячних панелей. За допомогою одноосного або двухосного відстеження врожайність може бути поліпшена. Через високу частку розсіяного випромінювання збільшення виходу становить максимум 30%.

Так що мова йде про пошук оптимального кута, який приносить найвищі показник вироблення в річній сумі. Для нашої країни це між 35 і 45 градусами. Хоча відхилення від оптимального нахилу +/- 20 слід розглядати як сприятливі, так як зниження випромінювання в порівнянні з оптимальним максимум всього на 5%.

Внаслідок чого, більшість скатних дахів підходять під СЕС. Втрати сонячної енергії, викликані більш плоскими або більш крутими кутами, при оптимальній орієнтації на південь не дуже великі. Однак, чим більше відхилення від чистого південного положення, тим сильніше вплив неоптимального кута нахилу.

Орієнтація даху

Оптимальне вирівнювання даху безпосередньо залежить від орієнтації даху. Точно так же, як ухил даху, орієнтація даху фіксована і не може бути змінена. Тільки в разі плоских дахів, сонячні модулі на них можуть бути підняті під оптимальним кутом нахилу і ідеально вирівняні.

Оптимальний напрям даху точно на південь (азимут дорівнює 0 градусів). Як ми знаємо, таких будинків дуже мало. Але, це не має великого значення, так як очікувані втрати з невеликими відхиленнями не такі і великі. Навіть з однієї орієнтації на південний захід або південний схід, тобто відхилення 45 градусів, втрати становлять близько 5%, в залежності від кута нахилу.

Навіть при чистому вирівнюванні на захід або схід, втрати складають приблизно 20%, що можна компенсувати, наприклад, збільшенням площі. При цьому, обидві області даху (схід і захід) можуть бути використані для монтажу сонячних панелей.

Затінення

Ще одним фактором розташування, який визначає вихід фотоелектричної системи, є можливе затінення. Фактор затінення часто недооцінюють за своєю важливістю.

Якщо поруч знаходяться дерева, великі будівлі, які дають великі тіні, слід поставитися до цього серйозно, і встановлення повинно бути сплановано дуже педантично. Оскільки тінь на частині фотоелектричної системи знижує загальну продуктивність відповідного стринга, можливо буде доцільно не встановлювати сонячні панелі на певних ділянках даху, або встановити оптимізатори потужності (вони вимріють стан генерації кожної із панелей, та при необхідності вимикає її).

Також, варто враховувати не великі тіні, від димоходу, антени, окремих гілок дерев, стовпів.

Важливо! При плануванні СЕС необхідно перевіряти можливе затінення протягом всього року. Взимку сонце низьке, і навіть низькі пагорби або будівлі по сусідству можуть відкидати тіні, які не є проблемою влітку або можуть навіть не бути помічені при першому огляді. При певних обставинах аналіз затінення корисний для того, щоб розрахувати очікуване зниження прибутковості і заздалегідь отримати основу для прийняття рішення.

Звернувшись в компанію «Екотерміко» Ви отримаєте допомогу в аналізі місцевості і всіх складових під сонячну електростанцію, а також, в підборі необхідного обладнання та допомогу в оформленні необхідних документів під «зелений тариф».

«Екотерміко» - експерт з альтернативної енергетики.

Надаємо послуги по монтажу та обслуговування сонячних електростанцій, геліосистем, вузлів обліку теплової енергії і теплових пунктів. Співпрацюємо з приватними особами та корпоративними клієнтами. До ваших послуг сертифіковані фахівці, досвід діяльності компанії становить понад 20 років.

ТОВ «Екотерміко»
м.Чернігів, пр-т. Перемоги, 129, оф. 22

ecotermiko.com.ua
https://www.facebook.com/ecotermiko/
[email protected]

тел. (0462) 65-11-25
(093) 762-16-04
(050) 313-46-76

Viber (067) 467-40-41

сонячна енергія електростанція Екотерміко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Высокий рейтинг пользователей за Автор
Автор
12
(4 оценки)
Актуальность
12
(4 оценки)
Изложение
12
(4 оценки)
Я рекомендую
4 человека рекомендуют
КОЛОНКА
Запятую в этом предложение в ближайшие дни должен поставить украинский парламент. Для себя я уже это сделал. Хотя бы потому, что земля в нашей стране давно продается и покупается, в том числе – о ужас! – иностранцами. Покупать – можно (как правило, не дорого), а создать цивилизованные правила – нельзя. Я убежденный сторонник открытия рынка земли. Его отсутствие говорит одновременно про отсталость нашей страны, если посмотреть на карту мира; так и на отсутс...
Криминал
Украл по пьяни кошелек потерпевшего, где было 3200 грн. По информации от Черниговской местной прокуратуры, грабеж произошел 27 ноября около 5 часов утра возле Черниговского облдрамтеатра. Компания мужчин распивала спиртное. Во время попойки обвиняемый в преступлении воспользовался беспомощным состоянием потерпевшего и вытащил его кошелёк с деньгами. При этом сам обворованный пытался остановить завладевшего чужим имуществом, однако не смог. Уголовное дело...
Происшествия
Причина масового отруєння з фатальними наслідками, яке сталося у селі Стахорщина Новгород-Сіверського району, - дітлахи переплутали корінь борщівнику з дикорослою морквою. Як повідомляється на сайті «Високий вал», під час гри у «піжмурки» дітлахи знайшли корінь, ззовні схожий на дикорослу моркву та з’їли його запивши водою з місцевого джерела. У компанії був і четвертий хлопчик, який їсти підозрілу рослину відмовився. Вже за півгодини потерпілих судомило...
Происшествия
Нелегальных товаров на общую сумму в 294 300 грн обнаружили у 25-летнего украинца. Он был за рулем микроавтобуса "Mercedes". По информации начальника пресс-службы Черниговского погранотряда Александра Дудко, нарушитель через пункт пропуска "Нові Яриловичі"  пытался провезти: 100 литров расфасованного кедрового масла; 52,5 литров средства для животных "Гель релаксирующий"; 300 пачек корма для котов "Фитомины"; 55 литров дезинфицирующего средства "Фармайод";...
Культура
Чернігівські письменники Сергій та Тетяна Дзюби стали лауреатами цьогорічної Міжнародної літературної премії імені Марка Твена у номінації «Визначна літературна діяльність». Про це оголосив міжнародний Арт-центр «KLAS’S ARTS CENTER SAN FRANCISCO». Під час телефонної розмови Сергій Дзюба розповів, що премія була присуджена за книгу «Selected Poems» («Вибрані поезії»), яка вийшла друком в одному з Нью-Йоркських видавництв 2014 року. З того часу вона витрима...
Экология
Среди положительного в этом направление называют обновление техники КП "АТП-2528". Как сообщает пресс-служба Черниговской мэрии, техника упомянутого предприятия на 80% была металлоломом. С 2015 года на её обновление потратили более 80 млн грн. За эти деньги купили, в частности, тракторы, самосвалы, мусоровозы, снегоуборочные машины. Так же упомянули и о новой системе сбора мусора: полуподземные контейнеры для отходов устанавливают во дворах многоэтажек тер...
Происшествия
Троє підлітків, двоє 13-річних хлопців та 17-річна дівчина, врятували 36-річного чоловіка, який провалився під кригу біля мосту через річку Борзенка, яка протікає через Борзну. Про подію повідомили чернігівські рятувальники. Пригода сталася під вечір 7 грудня. 13-річні Богдан Руренко, Кирило Дахно та 17-річна Каріна Колеснікова проходили біля річки, коли почули крики людини, яка кликала на допомогу. Виявилося, що чоловік провалився під кригу та не міг виб...
Общество
Участковые офицеры появились в Тупичеве и Варве Городнянского района. Полицейские станции открыли в админзданиях ОТГ, сообщили в ГУНП Черниговщины. Офицер Тупичевской ОТГ будет обеспечивать правопорядок в Тупичеве, Тополовке, Буривце, Безикове, Большом Листвене. Общая численность населения - более 2500 людей. Что же касается Варвинского коллеги, то его вверенная территория: Варва, Воскресенское, Калиновица, Булавивщина, Григоревщина, Сирякивщина, Леляки, С...
Криминал
Правонарушиетли напали на пострадавшего около полудня на одной из центральных улиц Нежина. Их добычей стали 20 тысяч долларов США. По информации портала mynizhyn.com, подозреваемые, обокрав 51-летнего мужчину, попытались скрыться на внедорожнике "Volkswagen Touareg". Правоохранители ввели план "Перехват", а о нарушителях сообщили и в соседние районы. Так же по камерам "Мережа безпеки" вычислили направление движения внедорожника. В патрульной полиции сообщи...