Необхідні умови для встановлення сонячної електростанції

У Вас є можливість, а також є місце для монтажу сонячної електростанції і Ви не знаєте, що робити далі?

По-перше, що необхідно зробити - це з'ясувати, чи дозволяють місцеві умови економічно вигідно експлуатувати фотоелектричні станції. Для цього необхідно перевірити всі фактори розташування, які впливають на потужність, отже, на рентабельність даної системи.

Глобальне випромінювання

Глобальна випромінювання - кількість опромінення сонячними променями на один квадратний метр горизонтальної поверхні прийому за період часу - зазвичай за один рік. Рівень цього випромінювання є важливою вихідною інформацією для розрахунку максимальної потужності сонячної електростанції (далі СЕС).

Визначення глобального випромінювання

Глобальне випромінювання (інсоляція) складається з пропорції прямого і розсіяного сонячного світла. Пряме сонячне випромінювання відбувається від напрямку сонця прямо на землю.

Частина сонячних променів розсіюється на шляху через атмосферу (наприклад, на хмарах) і не досягає поверхні Землі безпосередньо. Це розсіяне випромінювання, також зване небесним випромінюванням, може становити 100% від загального випромінювання в хмарний день. В середньому за рік частка розсіяною глобального випромінювання в Україні становить приблизно 50%.

Фактори, що впливають на глобальне випромінювання

Інсоляція не є постійною величиною, але залежить від місця розташування, часу доби, пори року і погоди. Наприклад, це залежить від того, наскільки високо сонце, коли положення сонця піднімається, шлях в атмосфері стає коротшим, а поглинання і розсіяння менше. В принципі, інсоляція вище в південних широтах і більше влітку, ніж взимку. Також різні погодні умови впливають на глобальне випромінювання. Таким чином, глобальна радіація в хмарну погоду становить лише малу частину значень при яскравому сонячному світлі.

Ухил покрівлі

Ще одним важливим фактором, який впливає на вироблення СЕС, є ухил даху.

Максимальний рівень генерації може бути досягнутий в сонячному елементі, коли сонячне випромінювання потрапляє під кутом 90 градусів, тобто перпендикулярно сонячному елементу. Але, з огляду на те, що положення сонця ніколи не залишається постійним протягом дня, року, це оптимальне випромінювання не є постійним для фіксованих, сонячних панелей. За допомогою одноосного або двухосного відстеження врожайність може бути поліпшена. Через високу частку розсіяного випромінювання збільшення виходу становить максимум 30%.

Так що мова йде про пошук оптимального кута, який приносить найвищі показник вироблення в річній сумі. Для нашої країни це між 35 і 45 градусами. Хоча відхилення від оптимального нахилу +/- 20 слід розглядати як сприятливі, так як зниження випромінювання в порівнянні з оптимальним максимум всього на 5%.

Внаслідок чого, більшість скатних дахів підходять під СЕС. Втрати сонячної енергії, викликані більш плоскими або більш крутими кутами, при оптимальній орієнтації на південь не дуже великі. Однак, чим більше відхилення від чистого південного положення, тим сильніше вплив неоптимального кута нахилу.

Орієнтація даху

Оптимальне вирівнювання даху безпосередньо залежить від орієнтації даху. Точно так же, як ухил даху, орієнтація даху фіксована і не може бути змінена. Тільки в разі плоских дахів, сонячні модулі на них можуть бути підняті під оптимальним кутом нахилу і ідеально вирівняні.

Оптимальний напрям даху точно на південь (азимут дорівнює 0 градусів). Як ми знаємо, таких будинків дуже мало. Але, це не має великого значення, так як очікувані втрати з невеликими відхиленнями не такі і великі. Навіть з однієї орієнтації на південний захід або південний схід, тобто відхилення 45 градусів, втрати становлять близько 5%, в залежності від кута нахилу.

Навіть при чистому вирівнюванні на захід або схід, втрати складають приблизно 20%, що можна компенсувати, наприклад, збільшенням площі. При цьому, обидві області даху (схід і захід) можуть бути використані для монтажу сонячних панелей.

Затінення

Ще одним фактором розташування, який визначає вихід фотоелектричної системи, є можливе затінення. Фактор затінення часто недооцінюють за своєю важливістю.

Якщо поруч знаходяться дерева, великі будівлі, які дають великі тіні, слід поставитися до цього серйозно, і встановлення повинно бути сплановано дуже педантично. Оскільки тінь на частині фотоелектричної системи знижує загальну продуктивність відповідного стринга, можливо буде доцільно не встановлювати сонячні панелі на певних ділянках даху, або встановити оптимізатори потужності (вони вимріють стан генерації кожної із панелей, та при необхідності вимикає її).

Також, варто враховувати не великі тіні, від димоходу, антени, окремих гілок дерев, стовпів.

Важливо! При плануванні СЕС необхідно перевіряти можливе затінення протягом всього року. Взимку сонце низьке, і навіть низькі пагорби або будівлі по сусідству можуть відкидати тіні, які не є проблемою влітку або можуть навіть не бути помічені при першому огляді. При певних обставинах аналіз затінення корисний для того, щоб розрахувати очікуване зниження прибутковості і заздалегідь отримати основу для прийняття рішення.

Звернувшись в компанію «Екотерміко» Ви отримаєте допомогу в аналізі місцевості і всіх складових під сонячну електростанцію, а також, в підборі необхідного обладнання та допомогу в оформленні необхідних документів під «зелений тариф».

«Екотерміко» - експерт з альтернативної енергетики.

Надаємо послуги по монтажу та обслуговування сонячних електростанцій, геліосистем, вузлів обліку теплової енергії і теплових пунктів. Співпрацюємо з приватними особами та корпоративними клієнтами. До ваших послуг сертифіковані фахівці, досвід діяльності компанії становить понад 20 років.

ТОВ «Екотерміко»
м.Чернігів, пр-т. Перемоги, 129, оф. 22

ecotermiko.com.ua
https://www.facebook.com/ecotermiko/
[email protected]

тел. (0462) 65-11-25
(093) 762-16-04
(050) 313-46-76

Viber (067) 467-40-41

сонячна енергія електростанція Екотерміко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Автор
12
(4 оценки)
Актуальность
12
(4 оценки)
Изложение
12
(4 оценки)
575 просмотров в феврале
Я рекомендую
4 человека рекомендуют
Общество
В планах Черниговводоканала на 2019 год – проведение реконструкции водопроводных и канализационных сетей в Чернигове. Однако денег на все необходимые работы пока что нет. Ключевые направления – реконструкция водопровода, проходящего вдоль улицы Героев Чернобыля. Здесь запланирован ремонт дорожного покрытия, а перед тем необходимо заменить трубы, чтобы потом в случае аварии не пришлось срывать новый асфальт. Стоимость работ на участке от пр. Мира до перекре...
Общество
Директор коммунального предприятия «Черниговводоканал» Сергей Малявко рассказал о кадровых проблемах на КП. Средний возраст работников «Черниговводоканала» - 46 лет. По мнению Сергея Малявко, это свидетельствует о том, что работа на предприятии не пользуется престижем у молодежи. К тому же, за последние годы водоканал потерял квалифицированных сотрудников, уехавших на заработки за граница. Сергей Малявко рассказал, что в первую очередь уехали электросварщи...
Общество
Побутові споживачі ТОВ "Чернігівгаз Збут" отримають платіжки за газ, спожитий у січні,  із затримкою, повідомляє підприємство. Через зміну Урядом норм споживання газу заднім числом, рахунки  за газ, спожитий у січні, надійдуть із затримкою. Постанова КМУ №63 «Деякі питання споживання природного газу побутовими споживачами» набрала чинності 08.02.2019 року та встановлює нові норми споживання природного газу для домоволодінь. Наразі фахівці газорозподільної...
Экология
Суд постановил установить границы гидрологического заказника местного значения "Заудаевский" общей площадью 234 га с охранной зоной 826 га в Прилуцком районе, сообщает прокуратура Черниговской области. Заказник создали еще в 1979 году, чтобы охранять и сохранять редкие виды растений и животных. В 2001 году заказник передали под охрану Смошанському сельскому совету Прилуцкого района. Местная прокуратура проявили, что границы заказника в натуре не установили...
Криминал
Черниговец перечислил на свои счета деньги за международные звонки украинских абонентов с помощью "рефайла", когда звонок из другой страны в Украину пропускается через интернет, сообщили в секторе коммуникации полиции Черниговской области. Потом такой звонок из интернета выводится на украинские SIM-карты. Затем с них совершается звонок украинскому оператору внутри страны. Деньги абонентов за такие вызовы человек перечислял на собственные счета. Почти все у...
Общество
"Черниговоблэнерго" открыло еще одну телефонную линию для передачи показателей электросчетчиков. Линия рассчитана на пожилых людей. Открытие линии на предприятии назвала шагом на встречу потребителям электроэнергии, которые имеют только дисковые телефоны. Новый номер - 654-903. Эта линия будет работать исключительно с 1 по 4 число месяца, режим работы - с 8:00 до 17:00. Линия рассчитана на потребителей электроэнергии почтенного возраста. Для быстрого обслу...
Общество
У січні цього року доходи місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) склали 453,9 мільйона гривень. Так, до загального фонду надійшло 424,3 мільйона гривень, до спеціального – 29,6 мільйона гривень. Про це повідомляє Департамент фінансів Чернігівської ОДА. У порівнянні з відповідним періодом 2018 року доходи збільшилися на 53,1 мільйона гривень, або на 13,2 %. Найбільший дохід місцевих бюджетів це податок на дохід фізичних осіб. За січень місцеві бюдже...
Общество
Директор коммунального предприятия «Черниговводоканал» Сергей Малявко поделился ближайшими планами КП. В частности, на предприятии уже ведется и будет усилена работа по переводу всех данных из бумажного формата в электронный (оцифровка данных). Также на «Черниговводоканале» рассчитывают запустить пилотный проект по установке счетчиков горячей воды в тех домах, где пока не ведется учет. Это позволит избежать потерь воды. Также Сергей Малявко отметил, что в...
Происшествия
Вчора, 18 лютого, у підвальному приміщенні ТОВ "Пелетон", що знаходиться по вул. Рудого, 63, сталася пожежа. Про це повідомляє Управління ДСНС України у Чернігівській області на офіційній сторінці у Facebook. Через щільне задимлення рятувальники вимушені були ліквідовувати пожежу у апаратах захисту органів дихання та зору, й за допомогою водяного ствола. Також, вогнеборці задіяли автомобіль газодимозахисної служби аби відкачати з приміщення небезпечні прод...