Необхідні умови для встановлення сонячної електростанції

У Вас є можливість, а також є місце для монтажу сонячної електростанції і Ви не знаєте, що робити далі?

По-перше, що необхідно зробити - це з'ясувати, чи дозволяють місцеві умови економічно вигідно експлуатувати фотоелектричні станції. Для цього необхідно перевірити всі фактори розташування, які впливають на потужність, отже, на рентабельність даної системи.

Глобальне випромінювання

Глобальна випромінювання - кількість опромінення сонячними променями на один квадратний метр горизонтальної поверхні прийому за період часу - зазвичай за один рік. Рівень цього випромінювання є важливою вихідною інформацією для розрахунку максимальної потужності сонячної електростанції (далі СЕС).

Визначення глобального випромінювання

Глобальне випромінювання (інсоляція) складається з пропорції прямого і розсіяного сонячного світла. Пряме сонячне випромінювання відбувається від напрямку сонця прямо на землю.

Частина сонячних променів розсіюється на шляху через атмосферу (наприклад, на хмарах) і не досягає поверхні Землі безпосередньо. Це розсіяне випромінювання, також зване небесним випромінюванням, може становити 100% від загального випромінювання в хмарний день. В середньому за рік частка розсіяною глобального випромінювання в Україні становить приблизно 50%.

Фактори, що впливають на глобальне випромінювання

Інсоляція не є постійною величиною, але залежить від місця розташування, часу доби, пори року і погоди. Наприклад, це залежить від того, наскільки високо сонце, коли положення сонця піднімається, шлях в атмосфері стає коротшим, а поглинання і розсіяння менше. В принципі, інсоляція вище в південних широтах і більше влітку, ніж взимку. Також різні погодні умови впливають на глобальне випромінювання. Таким чином, глобальна радіація в хмарну погоду становить лише малу частину значень при яскравому сонячному світлі.

Ухил покрівлі

Ще одним важливим фактором, який впливає на вироблення СЕС, є ухил даху.

Максимальний рівень генерації може бути досягнутий в сонячному елементі, коли сонячне випромінювання потрапляє під кутом 90 градусів, тобто перпендикулярно сонячному елементу. Але, з огляду на те, що положення сонця ніколи не залишається постійним протягом дня, року, це оптимальне випромінювання не є постійним для фіксованих, сонячних панелей. За допомогою одноосного або двухосного відстеження врожайність може бути поліпшена. Через високу частку розсіяного випромінювання збільшення виходу становить максимум 30%.

Так що мова йде про пошук оптимального кута, який приносить найвищі показник вироблення в річній сумі. Для нашої країни це між 35 і 45 градусами. Хоча відхилення від оптимального нахилу +/- 20 слід розглядати як сприятливі, так як зниження випромінювання в порівнянні з оптимальним максимум всього на 5%.

Внаслідок чого, більшість скатних дахів підходять під СЕС. Втрати сонячної енергії, викликані більш плоскими або більш крутими кутами, при оптимальній орієнтації на південь не дуже великі. Однак, чим більше відхилення від чистого південного положення, тим сильніше вплив неоптимального кута нахилу.

Орієнтація даху

Оптимальне вирівнювання даху безпосередньо залежить від орієнтації даху. Точно так же, як ухил даху, орієнтація даху фіксована і не може бути змінена. Тільки в разі плоских дахів, сонячні модулі на них можуть бути підняті під оптимальним кутом нахилу і ідеально вирівняні.

Оптимальний напрям даху точно на південь (азимут дорівнює 0 градусів). Як ми знаємо, таких будинків дуже мало. Але, це не має великого значення, так як очікувані втрати з невеликими відхиленнями не такі і великі. Навіть з однієї орієнтації на південний захід або південний схід, тобто відхилення 45 градусів, втрати становлять близько 5%, в залежності від кута нахилу.

Навіть при чистому вирівнюванні на захід або схід, втрати складають приблизно 20%, що можна компенсувати, наприклад, збільшенням площі. При цьому, обидві області даху (схід і захід) можуть бути використані для монтажу сонячних панелей.

Затінення

Ще одним фактором розташування, який визначає вихід фотоелектричної системи, є можливе затінення. Фактор затінення часто недооцінюють за своєю важливістю.

Якщо поруч знаходяться дерева, великі будівлі, які дають великі тіні, слід поставитися до цього серйозно, і встановлення повинно бути сплановано дуже педантично. Оскільки тінь на частині фотоелектричної системи знижує загальну продуктивність відповідного стринга, можливо буде доцільно не встановлювати сонячні панелі на певних ділянках даху, або встановити оптимізатори потужності (вони вимріють стан генерації кожної із панелей, та при необхідності вимикає її).

Також, варто враховувати не великі тіні, від димоходу, антени, окремих гілок дерев, стовпів.

Важливо! При плануванні СЕС необхідно перевіряти можливе затінення протягом всього року. Взимку сонце низьке, і навіть низькі пагорби або будівлі по сусідству можуть відкидати тіні, які не є проблемою влітку або можуть навіть не бути помічені при першому огляді. При певних обставинах аналіз затінення корисний для того, щоб розрахувати очікуване зниження прибутковості і заздалегідь отримати основу для прийняття рішення.

Звернувшись в компанію «Екотерміко» Ви отримаєте допомогу в аналізі місцевості і всіх складових під сонячну електростанцію, а також, в підборі необхідного обладнання та допомогу в оформленні необхідних документів під «зелений тариф».

«Екотерміко» - експерт з альтернативної енергетики.

Надаємо послуги по монтажу та обслуговування сонячних електростанцій, геліосистем, вузлів обліку теплової енергії і теплових пунктів. Співпрацюємо з приватними особами та корпоративними клієнтами. До ваших послуг сертифіковані фахівці, досвід діяльності компанії становить понад 20 років.

ТОВ «Екотерміко»
м.Чернігів, пр-т. Перемоги, 129, оф. 22

ecotermiko.com.ua
https://www.facebook.com/ecotermiko/
[email protected]

тел. (0462) 65-11-25
(093) 762-16-04
(050) 313-46-76

Viber (067) 467-40-41

сонячна енергія електростанція Екотерміко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
(12 оценок)
Высокие оценки пользователей за Стиль изложения
4 человека рекомендуют
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Протягом минулої доби на Чернігівщині зафіксовано 167 випадків COVID-19. Один із хворих помер. Таку інформацію, з посиланням на дані Управлінні охорони здоров’я, повідомила пресслужба ОДА. Захворювання виявили у 70 чернігівців, 19 ніжинців, 16 прилучан, 20 жителів Варвинського та 15 – Чернігівського районів. По п’ять нових випадків COVID-19 зафіксовано у Козелецькому та Корюківському районах, по три - у Куликівському, Носівському та Ріпкинському, по одному...
Криминал
На Чернігівщині, за повторне ухиляння від служби, військового-контрактника засудили до 3-х років позбавлення волі. Таку інформацію оприлюднила пресслужба військової прокуратури. Встановлено, що солдат однієї з військових частин ЗСУ, що дислокована на Чернігівщині, у період з 01.06.2020 року по 06.07.2020 року ухилявся від проходження військової служби, проводячи час на власний розсуд. При цьому, військовий вчинив вказані протиправні дії повторно, в період...
ПОЗИЦІЯ
На Чернігівщині колишній народний депутат від БПП роками заробляв десятки мільйонів, використовуючи державне майно – Державне підприємство «Івківці», яке належить Національній академії аграрних наук України. Корупційну схему розкрадання бюджетних коштів зруйнували завдяки народному депутату від «Слуги Народу» Павлу Халімону (заступник голови фракції, заступник голови комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики). Про це на пресконференції в Інтерфа...
Общество
Студенти Національного університету «Чернігівська політехніка» переходять на дистанційне навчання на два тижні (з 5 по 16 жовтня). Таку інформацію, з посиланням на слова прессекретаря навчального закладу Наталії Коноплі, повідомило Суспільне Чернігів. З її слів, це пов’язано зі зростанням захворюваності на коронавірус в місті. Нині серед викладачів ніхто не захворів на COVID-19. Дистанційно навчатимутися другі-четверті курси, магістри та доктори філософії....
ПОЗИЦІЯ
Освіта – одне з найболючіших питань нашого сьогодення. Але якщо поставити собі за мету, то можна вирішити навіть найбільш складні проблеми, впевнений кандидат в народні депутати України по виборчому округу №208, правозахисник та засновник громадської організації «Правозахист плюс» Анатолій Гунько. Анатолію Григоровичу, ми з вами спілкуємося напередодні професійного свята наших педагогів – Дня вчителя. Що сьогодні турбує наших освітян, дітей та батьків? Як...
ПОЗИЦІЯ
Повсеместное внедрение программ энергосбережения и устранение коммерческих посредников между населением и ТЭЦ поможет снизить самые высокие в Украине тарифы на теплоснабжение в Чернигове. Об этом в своем интервью рассказал народный депутат и кандидат на должность мэра Чернигова Антон Поляков. «Когда местная власть заявляет о том, что они не контролируют эти процессы – это все неправда. Есть механизм утверждения цены за гигакалорию тепла, в котором присутст...
Общество
Із міського бюджету виділять 1,645 млн грн чернігівським сім'ям за народження дітей. Відповідне рішення ухвалив виконком Чернігівської міськради - повідомляє прес-служба мерії. Всього грошову допомогу отримає 188 родин, а саме: 97 сімей - по 5 тис.грн на першу дитину – на загальну суму 485 тис.грн; 68 сімей - по 10 тис.грн на другу дитину – на загальну суму 680 тис.грн; 19 сімей - по 20 тис.грн на третю дитину – на загальну суму 380 тис.грн; 4 сім’ї при на...
Общество
Відсьогодні, 1 жовтня, українські водії зобов'язані вмикати фари на заміських дорогах. Йдеться про ближнє світло фар, дальнє світло можна використовувати тільки за певних умов. Вимога пересуватися поза населеними пунктами в будь-який час доби з увімкненими денними ходовими вогнями чи ближнім світлом фар працюватиме до 1 травня. Про це йдеться в пункті 9.8 Правил дорожнього руху (ПДР) України. За ігнорування цієї норми передбачений штраф у розмірі 425–510 г...
Власть
У липні 2020 року народний депутат з Чернігівської області Павло Халімон («Слуга народу») міг стати фігурантом кримінального провадження щодо ймовірно вимагання грошей з бізнесмена. Але справа не була відкрита Генеральною прокуратурою, пише «Радіо Свобода» з посиланням на розслідування проєкту «Схеми». Автори розслідування зазначають, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у липні 2020-го року відмовилась на прохання детективів НАБУ відкрити кримінальн...