• Головна
  • В Чернігові буде з десяток нових пам’ятників?
15:01, 16 лютого 2019 р.

В Чернігові буде з десяток нових пам’ятників?

Засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища мало відбутися ще в кінці січня. Проте тоді не було кворому, і засідання перенесли.

З другої спроби засідання все ж відбулося, а головну увагу при обговоренні приділили можливому перейменування вулиці Рокосовського на честь Героя України Левка Лук’яненка.

Втім, список питань значно ширший: демонтаж чергового серпа й молота та низка пропозицій щодо пам’ятників і скульптур, які пропонують встановити у Чернігові.

Біля храмів – духовних діячів

Керівник підрозділу ГО «Самооборона Майдану» Олександр Ясенчук подав комісії низку пропозицій пам’ятників або архітектурних композицій: Магдебурзькому праву, князю Мстиславу Хороброму, Борцям за волю України, Соборності України, пам’ятник жертвам Голодомору.

Він пропонує й низку садово-паркових скульптур. Навпроти Троїцького собору або Катерининського храму – композицію пам’ятників діячам духовно-просвітницького напряму: Феодосію Чернігівському, Іоанну Галятовському, Лазарю Барановичу, Іоанну Максимовичу, Феодосію Углицькому.

Пам’ятники козацтву

Композицію пам’ятників козацтву бачать або біля храму Михайла та Федора, або біля пам’ятника Хмельницькому.

Поставити пропонують Полуботка, Лизогуба, Небабу й Дуніна-Борковського, якого з міських легенд ми ще знаємо як «чернігівського вампіра».

До речі, цікаво, що за задумом архітектора пам’ятника Хмельницькому Андрія Карнабіда біля Богдана мав стояти Мартин Небаба таСтепан Подобайло. Проте на них у середині 50-х років минулого століття не вистачило грошей.

Пам’ятники біля ОДА й мерії

Також є ідея поставити композицію пам’ятників міським головам, які керували Черніговом на початку ХХ століття – Аркадію Верзілову та Василю Хижнякову. Їх бачать у сквері ім.  Попудренка навпроти теперішньої Чернігівської міської ради.

Біля Чернігівської облдержадміністрації можуть поставити пам’ятники членам Губернського земства ХХ століття: Грінченку, Русовій, Коцюбинському та Самійленку. На бувшій Алеї Героїв – пам’ятник письменнику та журналісту Леоніду Глібову. На цій алеї свого часу стояв його дім. Також у зеленій зоні на перетині Шевченка і Молодчого прагнуть бачити Іллю Шрага та його сина Миколу.

На місці колишнього пам’ятника Фрунзе на Валу є пропозиція розмістити пам’ятний знак скасуванню кріпосного права. Ще пропонують поставити пам’ятник Іллі Муромцю, князю Святославу Ярославичу і князю Чорному. Місця – на розгляд комісії.

***

Також до міськради звернулася громадська організація «Січ-Дніпро» з міста Дніпро. Вони просять демонтувати серп і молот з будівлі № 4 на вулиці Менделєєва (це клуб та гуртожиток Чернігівського навчально-виробничого підприємства Українського товариства сліпих).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пам'ятники #Олександр Ясенчук
Оголошення
live comments feed...