• Головна
  • В’язні хочуть учитися. В Чернігові відкрилася тематична фотовиставка
14:08, 16 лютого 2019 р.

В’язні хочуть учитися. В Чернігові відкрилася тематична фотовиставка

Виставку світлин та роздумів ув’язнених «Освіта – шлях додому» привезла до Чернігова благодійна організації Free Zone, яка шукає та розробляє шляхи адаптації ув’язнених до повернення в суспільне життя.

Організатори через великі чорно-білі портрети арештантів колоній у Чернігівській та Полтавській областях розповідають, чому українські ув’язнені хочуть навчатися. Усі фото зробив фотограф із Чернігова – Павло Ходимчук.

Хтось із героїв світлин мав освіту, хтось ні. Майже кожен бачить у навчанні можливість знайти себе у світі після повернення з виправних колоній («Після звільнення працюватиму швачкою. Не хочу красти чи обманювати когось – навіщо це робити, якщо в тебе є професія?»).

Інший ув’язнений розповів про те, що вже зараз здобуває вищу освіту на факультеті правознавства, але дистанційно. Хоч до цього мав технічну освіту. Ще один чоловік до арешту був військовим. Після звільнення він планує продовжити захищати країну. Розуміє, що йому буде важко знайти роботу після злочину. Тому він хоче отримати вищу освіту.

Ще один чоловік усе життя грав у футбол («Щоб і далі ганяти м’яч у дворі, освіта мені непотрібна, але я хочу, щоб моє захоплення розділяли інші, щоб завдяки мені хтось теж почав грати. То чому б не стати фізруком?»).

Інша жінка вчиться для себе. Своїм прикладом вона хоче показати своїм маленьким дітям, як важливо мати освіту («Важливо, щоб вони стали кращими за мене. Це один із кроків, щоб забезпечити гідне життя для них»).

Ще одна ув’язнена хоче відкрити свій бізнес, невеличке кафе. До арешту вона була домогосподаркою. Освіта допоможе їй стати впевненішою.

Чоловік, який за освітою автослюсар, після ув’язнення планує працювати й далі з машинами («Мрію створити родину і хочу отримати освіту, щоб бути справді хорошим батьком для своїх дітей, стати прикладом для малечі»).

В Україні близько 55 тисяч ув’язнених. Понад 80 % людей, які звільняються з місць позбавлення волі, знову вчиняють злочин і потрапляють до в’язниць. У нинішній системі покарання засуджені витрачають роки, не маючи можливості навчатися та змінюватися. Через це люди повертаються до злочинів.

Освіта для засуджених, як вважає Free Zone, є можливістю зменшення кількості рецидивів.

– Приниження людської гідності, рабський труд та ізоляція від зовнішнього світу жодним чином не роблять людину частиною суспільства, а навпаки, сприяють скоєнню нею повторних злочинів та поверненню за грати. Однією з основних умов для того, щоб люди під час відбуття покарання мали можливість змінитися, мали змогу здобути загальну, професійну освіту, навчитися життєвим навичкам, – говорить керівник організації Олексій Загребельний.

Він пояснив, що йдеться про освіту не формальну, а про таку, яка дасть ув’язненим конкретні навички. Щоб людина повернулася на свободу і змогла заробляти собі на життя, робити щось у власному домі, допомагати іншим.

Виставку портретів ув’язнених розмістили на другому поверсі музею сучасного мистецтва «Пласт-Арт» за адресою Музейна, 6. Там вона знаходитиметься до кінця лютого. Вхід вільний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виставка #Пласт-Арт #Павло Ходимчук #фото #Free Zone
Оголошення
live comments feed...