• Головна
  • Малювати й цінувати. Дизайнер з Чернігова по-новому дивиться на пам’ятки міста
16:40, 16 лютого 2019 р.

Малювати й цінувати. Дизайнер з Чернігова по-новому дивиться на пам’ятки міста

Яна Неруш, веб-дизайнер та ілюстратор, створює серію векторних зображень, присвячену архітектурним пам’яткам Чернігова. Чому вона обрала архітектуру Чернігова й чого це її вчить.

Як почала малювати

Малювати вмію з дитинства, мабуть, успадкувала від матері, вона в мене гарно малює. У художній школі не навчалася, бо не було можливості. Це змушувало працювати більше й завзятіше.

Я розуміла, що конкуренція – це важко. Доведеться багато працювати, якщо я хочу досягти високого рівня якості, якщо я хочу, щоб на мої малюнки людям було приємно дивитися.

Векторну графіку вивчала протягом двох років самостійно, завдяки інтернету. Було надзвичайно складно: мала невпевненість, постійно порівнювала себе із талановитими ілюстраторами, опускаються руки.

Як з’явилися ілюстрації Чернігова

Ці ілюстрації й з’явилися від того, що я взялася за векторну графіку. Вчитися вирішила на чомусь приємному – на архітектурі Чернігова.

Намагаюсь освоювати різну техніку ілюстрування, тому всі малюнки поки різняться в технічному плані.

Планую зупинитися на популярній техніці малювання в плоскому стилі. Оскільки він надзвичайно популярний у світі – вирішила підносити наше місто саме через такі малюнки.

Моя кінцева мета – створити туристичну мапу міста із зазначенням усіх цікавих в історичному плані споруд Чернігова. Але постійний брак часу змушує дещо відкладати цю справу. Декілька ілюстрацій чекають на те, щоб їх доопрацювати, а ще кілька – щоб їх створити.

Про особливості ілюстрацій

Одним із перших малюнків був маєток Глібова, бо це чи не улюблена моя споруда, яка цікава й архітектурно, й історично. Малюнок виконаний у простому стилі – я лише починала та шукала «свою» техніку, дизайнери мене зрозуміють.

Знаю Чернігів з дитинства і звикла, що більшість містян та туристів пов’язують його з Катерининською церквою та гарматами. А мені чомусь прикро за це, у нас є дуже і дуже багато споруд, які заслуговують на таку ж увагу. Саме тому я взялася малювати Катеринку та гармати майже останніми.

Маю вже дві ілюстрації Катерининської церкви. Перший малюнок – у стилі flat outline (позбавлений тіней та виповнений у простих лініях, без урахування перспективи та із тонким абрисом. – Прим. авт.) у різному освітленні: на сході сонця, на заході й уночі. Інший – Катерининська церква вночі з урахуванням лінійної перспективи. Упевнена, ця церква вночі найгарніша.

Закохуватися в місто

Постійно аналізую архітектуру міста й дивуюсь, наскільки багато талановитих, часом до геніальності, архітекторів працювало в Чернігові.

Я закохуюсь у ці споруди знову й знову: усі дрібні деталі, ліпнина – одна колона нашого драматичного театру чого варта.

Майже п’ять різних технік спробувала, щоб показати всю їх красу та бути точною, але, гадаю, ще не досягла того, чого хотіла. Коли малювала залізничний вокзал, була приголомшена талантом архітектора, це дійсно колосальна робота.

Малювати й цінувати

Почала малювати архітектуру й разом з тим – придивлятися до неї, цінувати її.

Так прикро, коли чудові споруди завішують банерами, афішами та плакатами із негармонійно підібраними шрифтами, агресивними кольорами й порожніми сюжетами.

Те саме і з вивісками. Чернігів переповнений красивими історичними будиночками, місцями, які хотілося б фотографувати й показувати людям. Але для цього треба розчистити споруди від реклами. На жаль, сьогодні це легше зробити у фотошопі.

Вірю, що чернігівці місто люблять і кожен робить що може,  щоб показати його з кращого боку, адже нам є що показувати й розказувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#малюнки #вектор #Яна Неруш #архітектура #пам'ятки
Оголошення
live comments feed...