Бізнес-акселератор як драйвер розвитку регіону

У Чернігові для місцевої бізнес-спільноти презентували проект інноваційного бізнес-акселератора

Що ж таке бізнес-акселератор? Це структура, яка зможе допомагати в розвитку цікавим, креативним, інноваційним підприємницьким проектам на Чернігівщині.

Будь-хто з Чернігівської області матиме змогу подати проект і довести, що саме його ідея стане новим, якісним та креативним підприємством або послугою. Обиратиме проекти компетентне журі, яке складається переважно з представників успішних бізнес-проектів нашого регіону. Найкращі проекти отримають тренерів з бізнес-простору Чернігівщини, які будуть допомагати впроваджувати та вдосконалювати дані проекти.

Підтримка бізнесу

Презентацію майбутнього акселератора для представників успішних бізнес-проектів регіону організувала Чернігівська агенція регіонального розвитку в особі її засновників – Чернігівської регіональної торгово-промислової палати, Чернігівського національного технологічного університету, Чернігівської облдержадміністрації, обласної ради та обласного відділення Національного олімпійського комітету України.

Такий формат зустрічі є новою тенденцією в нашому регіоні, і мисподіваємось, що таких подій у майбутньому буде більше. Оцінивши досвід подібних організацій за кордоном, ми вирішили теж залучити наш бізнес до такої соціальної відповідальності та вперше організувати такий захід. Хочеться, щоб бізнес-еліта регіону допомагала розвитку Чернігівщини як в економічному, так і в соціальному плані, – зазначив директор агенції регіонального розвитку Сергій Хоботня.

Основною метою даного заходу є ознайомлення підприємців Чернігівщини з досвідом створення та функціонування подібних бізнес-акселераторів у Європі та США, а також презентації майбутньої місцевої організації такого плану. У свою чергу, засновники чернігівського бізнес-акселератора очікують від місцевої бізнес-спільноти як фінансової підримки даного проекту, так і практичної участі в ньому в якості тренерів, менторів або лекторів із різних сфер діяльності.

Сучасність у поєднанні з історією

Знаходитися акселератор буде на другому поверсі старовинної будівлі на вулиці Преображенській, 12, де вже деякий час працює Чернігівська агенція регіонального розвитку. Саме там засновники планують створити головний бізнес-інкубатор на Чернігівщині.

На його створення зараз виділено 5,7 млн грн (5,2 млн виділяє державний фонд регіонального розвитку; 575 тис. із обласного бюджету) – це більша частина фінансування, але ще треба 300 тис. на створення проектно-кошторисної документації, які очікують отримати в якості допомоги саме від місцевих підприємців.

На ці кошти буде створено сам бізнес-акселератор на другому поверсі, коворкінг у підвальному приміщенні, а також відремонтовано фасад самої будівлі, якій уже майже 200 років. За словами архітектора Ярослава Задорожного, який робив візуалізацію можливого приміщення для коворкінгу в підвалі цієї будівлі, таких архітектурно унікальних приміщень залишилось одиниці по всій Україні. Тому поєднання історії та інновацій вбачається йому дуже вдалим.

Наразі жодна з існуючих інституцій на має повного корпусу інструментів та механізмів, які б дозволяли відкрити той креативний потенціал та можливості у підприємницькій діяльності для молоді нашого регіону. Ми ж хочемо створити акселератор, де місцева бізнес-спільнота зможе допомогти молодим та креативним не тільки грошима, а й своєю прямою участю як тренера або ментора в житті майбутнього бізнес-інкубатора, – зазначила заступник директора агенції регіонального розвитку Анастасія Кучерява.

Іноземний досвід

За словами спікерів заходу, за останній час вони мали можливість побачити, оцінити та перейняти досвід багатьох іноземних кластерів або акселераторів для підприємців. Зокрема, це організації Сполучених Штатів Америки в Пітсбурзі та місті Детройті, з яким Чернігів налагоджує партнерські стосунки.

Детройт та Чернігів дещо схожі. Обидва міста є прикордонними, американське місто називали депресивним, а Чернігів і зараз вважають таким. Детройт у 2007 році оголосив себе містом-банкрутом через шалену кризу в житті міста, але зміг її подолати і вийти на абсолютно новий якісний рівень. Зробив він це за рахунок організації та роботи в місті бізнес-акселераторів, які дали позитивний імпульс розвитку економіки регіону. Саме для такого імпульсу та розвитку економіки в регіоні й планують створити власний бізнес-інкубатор для підприємців Чернігівщини. Як сказала одна зі спікерів Наталя Зайцева: «Детройт зміг – зможемо й ми!».

Як це працюватиме?

Робота бізнес-акселератора складатиметься з кількох етапів. Спочатку відбудеться публічний конкурс інноваційних бізнес-планів та ідей. Після цього найкращі проекти будуть представлені професійному журі, яке складатиметься з найбільших успішних підприємців регіону.

Після визначення 12 найбільш перспективних та цікавих проектів запустять до майбутнього акселератора, де кожен отримає куратора та разом із ним буде впроваджувати в життя свою ідею.

Організатори планують, що за 12 місяців роботи акселератора, на Чернігівщині з'явиться 12 нових підприємств з інноваційним потенціалом.

Нам під силу втілити в життя робочий проект Костянтина Нагорного, який переміг у конкурсі на створення архітектурного проекту бізнес-акселератора. Я можу запевнити, що чернігівський акселератор буде точно не гірше, ніж у Варшаві, Детройті або Амстердамі. Усі команди, які ми приймемо в наш бізнес-інкубатор, отримають кваліфіковану допомогу та консультації від професіоналів своєї справи, а також абсолютно комфортні умови для створення підприємства своєї мрії, – зазначив президент регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов.

***

Ремонт будівлі має бути профінансований ДФРР до кінця 2019 року. Відкриття ж першого інноваційного бізнес-акселератора в Чернігові, за словами президента регіональної торгово-промислової палати Костянтина Іванова, відбудеться, за сприятливих умов, у другому кварталі 2020 року.

Довідка:

Бізнес-акселератор (англ. Business accelerator, startup accelerator або seed accelerator, букв. «прискорювач») – соціальний інститут підтримки стартапів. Поняття описує як установи, так і організовані ними програми інтенсивного розвитку компаній через менторство, навчання, фінансову та експертну підтримку в обмін на частку в капіталі компанії. «Бізнес-акселератор» також може підтримувати стартапи в онлайн-бізнесі.

Еженедельник "Семь Дней"
бізнес-акселератор підприємці торгівля підприємництво
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Вчора, 14 червня, відзначався Всесвітній день донора крові. У 2005 році в цілях сприяння добровільному донорству крові 58-ма сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я прийняла резолюцію про заснування Всесвітнього дня донора крові. Таким чином організатори хотіли забезпечити платформу для вшанування людей, що добровільно здають кров, та розширити обізнаність громадськості щодо необхідності регулярного донорства крові, аби за потреби лікарі завжди мали за...
Культура
Уже зовсім скоро артисти Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка зіграють останню виставу в 93-му театральному сезоні, який ось-ось добігає кінця. Про досягнення та життя театру розповіли генеральний директор драмтеатру Сергій Мойсієнко і художній керівник та головний режисер Андрій Бакіров. Протягом сезону театр проводив активну гастрольну діяльність, завдяки чому розширював географію міст, де ді...
Новости компаний
Останнім часом на території нашої країни з'являються все нові МФО, а їх популярність серед населення зростає з кожним роком. Причин для цього достатньо багато – це чесна й прозора діяльність більшості компаній мікрокредитування, простота сервісів і швидкість отримання позики. Дуже часто звернення до саме таких організацій стає єдиним виходом у ситуаціях, що вимагають термінового отримання фінансової допомоги. Основні переваги мікрофінансових організацій Се...
Политика
Голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник в останній день своєї роботи на посаді підсумував свою роботу за останні півроку. Про це повідомляє Департамент інформдіяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА. За словами ексголови обладміністрації, на разі Чернігівщина займає 2 позицію у рейтингу щодо створення ОТГ. За І квартал цього року в економіку області іноземні інвестори вклали рекордну суму – 3 мільйони доларів США. З ДФРР має надійти по...
Культура
На території 1-ї окремої танкової Сіверської бригади з'явиться новий храм. Про це йде мова на офіційній сторінці військового формування у Facebook. Урочисте закладення наріжного каменя під будівництво нового храму на честь святого великомученика Георгія (Юрія) Переможця відбулось на території війського формування 14 червня. Очолив служіння та освящення місця будівництва разом з військовими капеланами Голова Синодального управління військового духовенства м...
Общество
На військовому полігоні у Гончарівську проходять тактичні навчання з бойовою стрільбою підрозділів реактивної артилерії оперативного командування "Північ". Про це нам повідомили в Інформаційному агентстві МОУ.  Тренування навичок ведення бою і маскування позицій проходять в умовах максимально наближених до бойових. Зокрема, відпрацювали дії пунктів управління реактивного артилерійського дивізіону з виходом підрозділів на вогневі позиції та здійсненням наве...
Общество
У Чернігові біля магазину "Прогрес" сталася ДТП, яка заблокувала рух на проспекті Перемоги. Про це повідомляє КП "Чернігівське тролейбусне управління". Через цей інцидент проїзд тролейбусів у сторону Театру ляльок заблоковано. Тролейбуси маршрутів № 6, 7, 9т розвертаються біля готелю «Україна». Маршрут № 1т тимчасово не працює. UPD: Наслідки ДТП ліквідували, а рух тролейбусів відновили.
Происшествия
Чернігівські патрульні затримали п'яного водія легковика BMW, який намагався втекти від правоохоронців. Погоня сталася 12 червня, на вулиці Кільцевій.  Про це повідомляє Патрульна поліція Чернігівської області на офіційній сторінці у Facebook. Інформацію про п'яного водія патрульні отримали від перехожих. На вимоги поліцейських зупинитися, водій спочатку відреагував та зупинився, однак тільки-но патрульний підійшов до автівки, як водій натиснув на газ та п...
Общество
На Черниговщине официально зарегестрировано 4 236 ВИЧ-инфецированых; 1 008 - больных туберкульозом. Об этом сообщает департамент информационной деятельности и связей с общественностью Черниговской ОГА. При этом 50% носителей СПИДа употребляют инъекционные наркотики. В то же время большинство больных - из неблагополучных семей.