Бізнес-акселератор як драйвер розвитку регіону

У Чернігові для місцевої бізнес-спільноти презентували проект інноваційного бізнес-акселератора

Що ж таке бізнес-акселератор? Це структура, яка зможе допомагати в розвитку цікавим, креативним, інноваційним підприємницьким проектам на Чернігівщині.

Будь-хто з Чернігівської області матиме змогу подати проект і довести, що саме його ідея стане новим, якісним та креативним підприємством або послугою. Обиратиме проекти компетентне журі, яке складається переважно з представників успішних бізнес-проектів нашого регіону. Найкращі проекти отримають тренерів з бізнес-простору Чернігівщини, які будуть допомагати впроваджувати та вдосконалювати дані проекти.

Підтримка бізнесу

Презентацію майбутнього акселератора для представників успішних бізнес-проектів регіону організувала Чернігівська агенція регіонального розвитку в особі її засновників – Чернігівської регіональної торгово-промислової палати, Чернігівського національного технологічного університету, Чернігівської облдержадміністрації, обласної ради та обласного відділення Національного олімпійського комітету України.

Такий формат зустрічі є новою тенденцією в нашому регіоні, і мисподіваємось, що таких подій у майбутньому буде більше. Оцінивши досвід подібних організацій за кордоном, ми вирішили теж залучити наш бізнес до такої соціальної відповідальності та вперше організувати такий захід. Хочеться, щоб бізнес-еліта регіону допомагала розвитку Чернігівщини як в економічному, так і в соціальному плані, – зазначив директор агенції регіонального розвитку Сергій Хоботня.

Основною метою даного заходу є ознайомлення підприємців Чернігівщини з досвідом створення та функціонування подібних бізнес-акселераторів у Європі та США, а також презентації майбутньої місцевої організації такого плану. У свою чергу, засновники чернігівського бізнес-акселератора очікують від місцевої бізнес-спільноти як фінансової підримки даного проекту, так і практичної участі в ньому в якості тренерів, менторів або лекторів із різних сфер діяльності.

Сучасність у поєднанні з історією

Знаходитися акселератор буде на другому поверсі старовинної будівлі на вулиці Преображенській, 12, де вже деякий час працює Чернігівська агенція регіонального розвитку. Саме там засновники планують створити головний бізнес-інкубатор на Чернігівщині.

На його створення зараз виділено 5,7 млн грн (5,2 млн виділяє державний фонд регіонального розвитку; 575 тис. із обласного бюджету) – це більша частина фінансування, але ще треба 300 тис. на створення проектно-кошторисної документації, які очікують отримати в якості допомоги саме від місцевих підприємців.

На ці кошти буде створено сам бізнес-акселератор на другому поверсі, коворкінг у підвальному приміщенні, а також відремонтовано фасад самої будівлі, якій уже майже 200 років. За словами архітектора Ярослава Задорожного, який робив візуалізацію можливого приміщення для коворкінгу в підвалі цієї будівлі, таких архітектурно унікальних приміщень залишилось одиниці по всій Україні. Тому поєднання історії та інновацій вбачається йому дуже вдалим.

Наразі жодна з існуючих інституцій на має повного корпусу інструментів та механізмів, які б дозволяли відкрити той креативний потенціал та можливості у підприємницькій діяльності для молоді нашого регіону. Ми ж хочемо створити акселератор, де місцева бізнес-спільнота зможе допомогти молодим та креативним не тільки грошима, а й своєю прямою участю як тренера або ментора в житті майбутнього бізнес-інкубатора, – зазначила заступник директора агенції регіонального розвитку Анастасія Кучерява.

Іноземний досвід

За словами спікерів заходу, за останній час вони мали можливість побачити, оцінити та перейняти досвід багатьох іноземних кластерів або акселераторів для підприємців. Зокрема, це організації Сполучених Штатів Америки в Пітсбурзі та місті Детройті, з яким Чернігів налагоджує партнерські стосунки.

Детройт та Чернігів дещо схожі. Обидва міста є прикордонними, американське місто називали депресивним, а Чернігів і зараз вважають таким. Детройт у 2007 році оголосив себе містом-банкрутом через шалену кризу в житті міста, але зміг її подолати і вийти на абсолютно новий якісний рівень. Зробив він це за рахунок організації та роботи в місті бізнес-акселераторів, які дали позитивний імпульс розвитку економіки регіону. Саме для такого імпульсу та розвитку економіки в регіоні й планують створити власний бізнес-інкубатор для підприємців Чернігівщини. Як сказала одна зі спікерів Наталя Зайцева: «Детройт зміг – зможемо й ми!».

Як це працюватиме?

Робота бізнес-акселератора складатиметься з кількох етапів. Спочатку відбудеться публічний конкурс інноваційних бізнес-планів та ідей. Після цього найкращі проекти будуть представлені професійному журі, яке складатиметься з найбільших успішних підприємців регіону.

Після визначення 12 найбільш перспективних та цікавих проектів запустять до майбутнього акселератора, де кожен отримає куратора та разом із ним буде впроваджувати в життя свою ідею.

Організатори планують, що за 12 місяців роботи акселератора, на Чернігівщині з'явиться 12 нових підприємств з інноваційним потенціалом.

Нам під силу втілити в життя робочий проект Костянтина Нагорного, який переміг у конкурсі на створення архітектурного проекту бізнес-акселератора. Я можу запевнити, що чернігівський акселератор буде точно не гірше, ніж у Варшаві, Детройті або Амстердамі. Усі команди, які ми приймемо в наш бізнес-інкубатор, отримають кваліфіковану допомогу та консультації від професіоналів своєї справи, а також абсолютно комфортні умови для створення підприємства своєї мрії, – зазначив президент регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов.

***

Ремонт будівлі має бути профінансований ДФРР до кінця 2019 року. Відкриття ж першого інноваційного бізнес-акселератора в Чернігові, за словами президента регіональної торгово-промислової палати Костянтина Іванова, відбудеться, за сприятливих умов, у другому кварталі 2020 року.

Довідка:

Бізнес-акселератор (англ. Business accelerator, startup accelerator або seed accelerator, букв. «прискорювач») – соціальний інститут підтримки стартапів. Поняття описує як установи, так і організовані ними програми інтенсивного розвитку компаній через менторство, навчання, фінансову та експертну підтримку в обмін на частку в капіталі компанії. «Бізнес-акселератор» також може підтримувати стартапи в онлайн-бізнесі.

Еженедельник "Семь Дней"
бізнес-акселератор підприємці торгівля підприємництво
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сергей Росамаха: Мы хотим разрушить негативный стереотип о грузчиках Черниговская компания «Разгрузка» – новый игрок на рынке перевозок, который делает ставку на профессиональную работу «разгружателей» (именно так здесь называют грузчиков) и позиционирует себя как первое предприятие подобного рода в Украине и мире. Мы пообщались с сооснователем компании и в то же время ее директором Сергеем Росамахой о том, как привлечь спортивную молодежь на работу «разгр...
Общество
На 1 липня цього року чисельність Чернігова, за оцінкою статистів, становила 287,6 тисяч осіб. З початку року кількість жителів зменшилася на 711 осіб. Про це йдеться в повідомленні Головного управління статистики в Чернігівській області. Цьогоріч у січні–червні в місті народилося 936 малюків (480 хлопчиків та 456 дівчаток), тобто на кожну тисячу жителів припадало 6,6 новонароджених. Майже половина жінок (48%) народили первістків, 41% – стали мамами вдруге...
Спорт
Сьогодні, 24 серпня, чернігівська "Десна" зробила подарунок своїм вболівальникам на День Незалежності України та здобула розгромну перемогу 0:3 над "Олександрією". Перший тайм пройшов за незначної переваги чернігівці, які власне і мали більше гольових моментів ніж їх суперники, але вся боротьба розвернулась у другій половині гри. Не встигли команди розпочати другий тайм, як через три хвлини "Десна" створила черговий гольовий момент, але захисник "Олександр...
Общество
Сначала 8-я, потом 10-я, а теперь и 23-я – школ в областном центре становится все меньше. И причины из года в год не меняются: неудовлетворительное состояние учебных заведений и проблемная демография. Проще говоря, нет денег и нет детей. Зато есть обещания.  Стабильность – признак мастерства Первой жертвой закрытия стала 8-я школа. И основная причина, которая всплывает в памяти, – туалеты на улице. Именно этим чиновники оправдывали свое решение. Мол, дадим...
Общество
Киевская делегация во главе с заместителем министра юстиции по вопросам европейской интеграции Сергеем Петуховым приехала в вуз 20 августа. Официальная причина – обсудить дальнейшее развитие академии. По-факту, как выяснилось, сменить руководство. Сотрудники академии встретили гостей, мягко говоря, без энтузиазма. Позже пришлось даже вызывать полицию.  Реакция на обращение к президенту Встретив делегацию на крыльце учебного заведения, и. о. ректора Алексан...
Криминал
Напал на правоохранителя и приговору Деснянского райсуда отправился в места лишения свободы. Об этом сообщает прокуратура Черниговской области. Проишествие произошло 15 января. Полиции анонимно сообщили о нарушении общественного порядка и невыполнении родительских обязанностей. Приехав на вызов, патрульные обнаружили двух выпивших людей и малолетнего ребенка, лежащего на бетонном полу в расстегнутой верхней одежде. Полицейский потребовал документы, однако...
Общество
Цього тижня по всій Україні та в Чернігові зокрема відбуватимуться святкові й урочисті заходи з приводу одразу двох національних свят – Дня державного прапора та Дня незалежності. Кожен із жителів України буде святкувати по-своєму. Наприклад, 14-річні школярі на День прапора урочисто отримають свій перший паспорт громадянина України. А хтось просто гарно відпочине у додатковий вихідний. Але нас зацікавило інше: чи мають чернігівці той самий державний прапо...
Общество
Цена упала более чем на миллион. Об этом сообщает портал "Нежатин". Речь идет о заброшенном здании бани в Нежине, которая находится не далеко от местной школы №4. Ещё 14 августа заброшенное строение выставлялось на аукционе за 2 271 288 грн. Однако уже через неделю его цена упала ровно в 2 раза. Теперь бывшую баню без учёта НДС пытаются продать минимум за 1 135 644 грн.
Общество
Недострой простаивает уже пол года. Об этом пишет Олег Скалацкий в Электронной системе местных петиций. Речь идет о спортплощадке возле домов на улице Самоквасова, 11-15. "Стройка до сих пор не окончена. За последние пол года (даже больше) стройка не продвинулась ни на шаг. Как следствие - несбывшиеся ожидания и бардак на территории", - пишет автор петиции. На данный момент, предложение поддержали двое черниговцев из 250 необходимых.