• Головна
  • На ректора чернігівського університету подають до суду
15:36, 30 березня 2019 р.

На ректора чернігівського університету подають до суду

Бібліотекарі Національного університету «Чернігівський колегіум імені Тараса Шевченка» подають до суду на ректора університету Миколу Носка за те, що він розпорядився скасувати затверджені Кабінетом міністрів ще з 2009 року надбавки. За їх словами, ці гроші спрямовували на інші потреби закладу. В університеті стверджують, що ситуація вже вирішилася і вона цілком законна.

Звідки гроші?

Кабмін у 2009 році прийняв постанову № 1073 «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек», якою передбачив з 1 жовтня 2009 року надбавки – 50 % посадового окладу. Ці гроші бібліотекарі чернігівського університету отримували.

Проте у 2014 році до постанови внесли зміни, за якими доплати здійснюватимуться у «граничному» розмірі 50 % від посадового окладу. Тобто 50 % – це максимум, але може бути й менше. Розмір доплат встановлює керівник закладу (у нашому випадку ректор університету Микола Носко).

П’ять років без доплат

Одна з бібліотекарок університету, Людмила Шакира, яка разом із колегами судитиметься з ректором, розповіла, що у 2014 році бібліотекарям університету перестали виплачувати будь-які надбавки взагалі. За її словами, скасування надбавок пояснили тим, що для університету настали скрутні часи:

– В університеті нам повідомили, що доплат більше не буде, що виділені гроші повертатимуть назад до бюджету через всілякі потреби, зокрема – армії. Ми ж так це і сприйняли, навіть ще від тої зарплатні, що залишалася, якось намагалися знаходити копійки, щоб армії переказати. Часи і справді були нелегкі, – розповіла жінка.

Проте у жовтні минулого року, коли в публічний доступ виклали документ зі штатним розписом працівників університету, бібліотекарі побачили, що сума надбавки на кожного значилася у розмірі 50 % від окладу. Проте цих грошей вже понад п’ять років бібліотекарі не отримували.

Бібліотекарка Світлана Науменко розповіла, що, коли вони дізналися про це, з ними зустрівся ректор.

– Пояснюючи, чому не виплачувалась ця надбавка, ректор сказав, що він ситуації не знав, що це все робив головний бухгалтер і що він випише йому догану. Проте на той момент бухгалтер знаходився у лікарні, мовляв, ця ситуація вплинула на його здоров’я, – розповіла бібліотекарка.

«Економія» в 10 разів

Директорка бібліотеки Ганна Макарова каже, що, коли бібліотекарі дізналися про ситуацію, вона особисто пішла до ректора університету. Ректор зустрівся з працівниками.

Потім із перевіркою до університету прийшло управління Держпраці, яке зафіксовало порушення щодо виплат.

Після цього з листопада 2018 року і до сьогодні бібліотекарі отримують 50 % надбавки. За минулі роки, починаючи від 2014-го, їм виплатили по 5 % від окладу. При цьому, за словами директорки, з травня надбавок більше не буде.

Судитися з ректором планують не всі працівники. Однак та частина колективу, яка наважалися на тяганину в судах, вимагатиме, щоб їм заплатили надбавки за попередні роки у повному розмірі, тобто 50 % від окладу.

Позиція університету

Проректор із виховної роботи Анатолій Тимошенко утримався від коментаря. З ректором університету Миколою Носком поговорити також не вдалося.

Натомість з нами поспілкувався Олександр Кудра – головний бухгалтер університету. Він підтвердив: були порушення щодо виплат надбавок, їх виявило управління Держпраці в області.

– З приводу судового позову (від бібліотекарів. – Прим. авт.) до нас ще інформація не надходила. Штатний розпис – це плановий документ, який дозволяє керівнику в межах цього штатного розпису виплачувати кошти. У бібліотекарів ніхто гроші не віднімав. Ця ситуація вже у нас понад півроку. Нас перевірило управління Держпраці, ми усунули порушення щодо невиплати надбавок. Ми трохи неправильно потрактували законодавство, – сказав головний бухгалтер, коментуючи ситуацію.

На запитання, чи гроші з надбавок бібліотекарів виплачували іншим працівникам, головний бухгалтер відповів ствердно.

– Виплачували. Але ці гроші отримували й бібліотекарі – у вигляді матеріальної допомоги, премій. Відповідно до постанови, конкретний розмір встановлюється керівником університету в межах фонду оплати праці, до 50 відсотків від окладу. Але в межах можна виплатити один чи два відсотки, – сказав Олександр Кудра.

За його словами, кошти з Міністерства освіти і науки надходять до університету загальною сумою без поділу на посадові оклади, надбавки, доплати

Під контролем

Чи отримував університет від Міністерства освіти і науки надбавки для бібліотекарів у розмірі 50 % від окладу протягом останніх п’яти років, коли самим бібліотекаркам їх не виплачували, – поки дізнатися не вдалося.

В управлінні Держпраці в Чернігівській області прокоментувати ситуацію не змогли. Керівник управління Сергій Дорошенко у телефонній розмові підтвердив, що про ситуацію знає і що в університеті проводили щодо цього перевірку. Також він підтвердив, що порушення виявили. Які саме – інформацію обіцяно надати пізніше. Ми опублікуємо її у наступному номері газети.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЧНПУ #Університет #Микола Носко #"Чернігівський колегіум" #бібліотека #суд #доплата
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...