Чернігівські штаби прокоментували перший тур президентських виборів області

Лідерами першого туру президентських виборів стали шоумен Володимир Зеленський (30,24 %) та чинний президент Петро Порошенко (15,95 %). У Чернігівській області лінійка лідерів відрізняється. Наш регіон найбільше підтримав Володимира Зеленського. Друга – Юлія Тимошенко. Поруч опинилися Петро Порошенко і Олег Ляшко. Із різницею в менш ніж 1300 голосів у боротьбі за третє місце по області переміг чинний президент України.

Ми подивилися, в яких регіонах та районах міста й за кого голосували найбільше, а також зібрали думки представників партій та штабів кандидатів, які мали найбільшу підтримку в Україні.

Зеленський – понад 139 тис. голосів (26,28 %)

Найбільшу перевагу в Чернігівській області мав Володимир Зеленський, особливо на дільницях у райцентрах – Ніжині, Ріпках, Городні, Сновську, Козельці, Семенівці, Новгороді-Сіверському, Бахмачі, менше в сусідній Борзні та Батурині. У Чернігові майже на всіх дільницях він лідер.

Тимошенко – понад 103 тис. голосів (19,44 %)

Виборці Юлії Тимошенко розподілилися на мапі області рівномірно. Більшість вона отримала на деяких дільницях у Борзнянському, Бахмацькому, Талалаївському районі, тобто на окрузі № 208. На окрузі № 209 Тимошенко лідирувала в селах Ніжинщини.

У Чернігові лише на чотирьох дільницях Юлія Тимошенко отримала більшість голосів. Серед них дільниця на просп. Миру (1-ша міська лікарня), на вул. Шевченка (у бік виїзду з Чернігова), в обласному онкодиспансері, на вул. Ремісничій (р-н СІЗО.

Порошенко – майже 68 тис. голосів (12,77 %)

Дільниць у Чернігівській області, де б найбільшу підтримку мав Петро Порошенко, не так і багато. У Чернігові це єдине місце – дільниця в геріатричному пансіонаті. Висока підтримка в селах Ковпита та Андріївка Чернігівського району, у Малійках під Славутичем. Також президенту піддали превагу в одному із сіл Прилуцького району, у трьох Новгород-Сіверського і декількох селах Козелецького та Ніжинського.

Ляшко – понад 66 тис. голосів (12,53 %)

Найбільші рейтинги Олега Ляшка по Україні – саме в Чернігівській області. Тут за лідера Радикальної партії проголосувало 12 % усіх його виборців. Далі йдуть Волинь, Рівненська, Хмельницька та Житомирська області, де Ляшко не здобув і 10 %.

Політик має сильніші позиції в селах Варвинського, Менського, Борзнянського та Корюківського районів і Ладані на Прилуччині. Є поодинокі спалахи підтримки Олега Ляшка також у Городнянському районі.

Цікаво, що він став лідером лише на декількох дільницях у Ніжинському, Козелецькому та Бобровицькому районах, незважаючи на те, що в тій же Бобровиці свою підтримку йому висловлював Леонід Яковишин, директор ТОВ «Земля і воля», який має серйозний вплив на думку жителів містечка – місцеві не соромлячись називають його хазяїном району).

У Чернігові єдина дільниця, на якій переміг Ляшко, – це Шевченка, 114 (Бобровиця).

Смешко – майже 45 тис. голосів (8,45 %)

Ігор Смешко має п’яту позицію в області, зібравши понад 8 % голосів місцевих виборців, але серйозну підтримку він мав лише на одній дільниці в Прилуках. В інших він переважно п’ятий. Свої майже 45 тис. голосів він так і назбирав.

Бойко – майже 39 тис. голосів (7,33 %)

Найбільша підтримка Юрія Бойка в Семенівському районі – у селах, які знаходять найближче до кордону з Росією. Власне, по всій Україні він тримається кордону з Росією, Білоруссю та Молдовою. Найбільше голосів Бойку віддали у селі Деревини Городнянського району (поруч із Білоруссю). Один спалах активності є на півдні Чернігівщини – Прилуцький район, село Густиня, де є потужний вплив місцевого духовенства Російської православної церкви. У Чернігові він не отримав переваги на жодній дільниці. Характерно, що на виборах президента у 2014 році Бойко зібрав по Чернігівській області лише 693 голоси.

Гриценко – понад 31 тис. голосів (5,90 %)

В Анатолія Гриценка ситуація найцікавіша, бо найвища активність його виборців проявилася в одному районі – у селах навколо Срібного на півдні області. Тут він отримав 6 тис. голосів. Подібна активність його виборців – лише на Львівщині.

Пряма мова 

Антон Поляков, довірена особа Володимира Зеленського по чернігівському округу №205

Володимир Зеленський набрав трохи більше 30 % голосів виборців і виходить у другий тур виборів разом із чинним президентом. Отримати коментар від його команди в Чернігові не вдавалося протягом трьох днів – волонтер команди Сергій Гривко пояснив це зайнятістю.

«З приводу області сказати не можу – лише з приводу свого округу. За область відповідає Павло Хилимон, він сказав, що не може дати з цього приводу коментар, бо все є в протоколі. З приводу чернігівського округу: результат мав бути вищий ніж 30 %, але ми не професіонали. За півтора-два місяці створити команду волонтерів і отримати такий результат без підкупу й грошей – хай спробує хтось інший цього досягти. Гадаю, якби ми були професіоналами, результат у нас би був без другого туру.

Другий момент. У нас на другому місці в окрузі Юлія Тимошенко, а не Петро Порошенко. Результати говорять за себе. Чогось очікувати не будемо. Люди підуть і зроблять свій вибір. Я впевнений, що Володимир Зеленський переможе, ми віримо в нього і його перемогу».

Ірина Синявська, перший заступник начальника штабу Петра Порошенка в Чернігівській області

Петро Порошенко отримав майже 16 % голосів виборців, він виходить у другий тур президентських виборів із Володимиром Зеленським. Коментар щодо виборів у штабі погодилися дати лише письмово. Публікуємо оригінал.

«Обласний виборчий штаб Петра Порошенка дякує усім виборцям Чернігівщини, які підтримали у 1-му турі голосування нашого кандидата – чинного Президента. Ваше рішення – це усвідомлення незворотності геополітичного шляху України, підтримка курсу на посилення внутрішньої та зовнішньої безпеки, на спільне будівництво країни. Чернігівщина – одна з областей з найвищою явкою виборців на виборчі дільниці. Це свідчить про небайдужість мешканців до життя області та про готовність взяти на себе відповідальність за вибір. Саме наше свідоме  голосування на президентських перегонах забезпечує життя у власній країні та довіру до головної державної посади – гаранта наших громадянських прав. Ми розпочинаємо передвиборчу роботу по підготовці до другого туру голосування і впевнені у вашій підтримці».

Дмитро Іванов, депутат Чернігівської обласної ради від партії «Батьківщина», лідером якої є Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко вважає, що жоден з кандидатів не впорається з викликами, які стоять перед країною. Екзитполи партії подавали інформацію про те, що лідерка «Батьківщини» вийде в другий тур з Володимиром Зеленським.

«На Чернігівщині команда Юлії Тимошенко в повній мірі відчула на собі використання чорного піару опонентами, шалений тиск силовиків, адмінресурсу та роботу сітки правлячої команди. Але це не допомогло владі. Більш того, результати виборів на Чернігівщині – повний провал Порошенка. Загалом результат свідчить про те, що люди обрали зміни. Ми вдячні нашим виборцям, які не злякалися погроз політичних аферистів і підтримали Юлію Тимошенко. Ми продовжуємо боротися за зміни і втілення ідей Нового курсу».

Денис Попов, голова Чернігівської обласної організації ВО «Свобода»

Щодо того, кого може підтримати кандидат(Руслан Кошулинський), публічних висловлювань ще не було.

«А як спортсмен має ставитися до своїх спортивних результатів? Будь-який результат – це найперше можливість для аналізу, після якого треба визначати план подальших тренувань. Звісно, що в області ми очікували вищий результат і працювали на перемогу.

Головне, що нема відчуття, ніби ми не виклалися на повну, нема причини копирсатися в собі і шукати власну провину.

Поклавши руку на серце, треба розуміти, що половина нашої передвиборчої кампанії полягала в тому, щоб ознайомити людей з особою нашого кандидата, і це забрало певний час на старті.

Що стосується результатів по Україні, то Руслан Кошулинський на виборах у 2019 році набрав у півтора рази більше, ніж Олег Тягнибок у 2014-му, хоч той і був більш упізнаваний. Тому зараз до парламентських виборів ми підходимо в набагато кращому і організаційному, і моральному стані. Тобто жодних причин тлумачити результат як поразку не вбачаємо. Нема поразки.

Не готовий коментувати, чи підтримає кандидат когось. Найближчим часом з’явиться офіційна заява партії».

Олег Обушний, керівник штабу Анатолія Гриценка в Чернігівській області

У першому турі Анатолій Гриценко отримав менше 7 % голосів. Він уже заявив про те, що у другому турі не підтримає ні чинного президента, бо «добре його знає», ні Володимира Зеленського, бо його «не знає».

«Звісно, ми результатом незадоволені. Тому що переживаємо двадцять восьмий рік незалежності, і всі роки влада все робила, щоб люди менше цікавилися й займалися політичними питаннями, а більше вгрузали у свої проблеми. Цей народ ніхто не вчив, не прищеплював йому культуру, бо чим менше людина знала, тим краще було владі. У цьому проблема. Нині пожинаємо плоди.

Щодо Чернігівської області, звісно, ми розраховували на більший результат. Люди, які нас підтримували, працювали на волонтерських засадах – таких коштів на виборчу кампанію, які витрачала влада, ми не мали.

Самого Анатолія Гриценка дискредитували протягом року, і на це, гадаю, витратили не один мільйон. Багато людей вірить у такі дискредитації, а хотілося, щоб у політичному аспекті люди копали глибше. Те, що на поверхні, не завжди чесне.

Треба копатися в собі, дізнаватися більше, але багато людей не хотіли це робити. І тому, гадаємо, результат.

Він нас не задовольняє, але ми вдячні всім, хто голосував за нас, ми певні, що ці люди робили правильний вибір, висловлюючи підтримку Анатолію Гриценку».

Дмитро Блауш, голова Чернігівського міського осередку Радикальної партії Олега Ляшка

Кого підтримає Олег Ляшко у другому турі, поки невідомо. Нині він закликає не панікувати й захищати кожен поданий за нього голос.

«Безумовно, ніхто з нас не очікував такого результату. Мова навіть не про Володимира Зеленського, бо Зеленський – це вирок нинішній владі та системі, це як графа «проти всіх». А от, наприклад, Смешко – це теж феномен і теж категорія «проти всіх», але для дещо старших людей, ніж виборці Зеленського.

Такий результат свідчить про те, що нам треба щось змінювати.

Ми так само вели попередній підрахунок голосів за Олега Ляшка, у Чернігівській області ми частково програємо чинному президенту.

З приводу Чернігівської області та всієї України хочу сказати, що наша політична сила не займалася підкупом голосів, але в таких правилах гри, як виявляється, не можемо дати кращого результату.

Проте, згідно зі статистикою, ми отримуємо на тисячу голосів більше, ніж на місцевих виборах усієї області. Це свідчить про те, що в області ми маємо своїх стабільних прихильників, які не змінюють свою позицію щодо нас та своїм поглядам.

А треба щось робити. Подивіться на результат Бойка – і це після Майдану? Ніхто з нас такого не очікував, щоб представник «руського міра»…. Які запити в людей? У нас війна, а він поїхав у Росію поговорити за газ.

Кого може підтримати Олег Ляшко, говорити зарано, поки ми лідера не турбуємо, зводимо всі протоколи, намагаємося вберегти кожен голос. Що далі – вирішуватиметься пізніше».

Віталій Голець, керівник Чернігівської регіональної організації партії «Опозиційна платформа – За життя», головою якої є Юрій Бойко.

Про підтримку котрогось ще не йдеться. Раніше Бойко заявляв, що готовий об’єднатися з тим, «хто буде з нами згоден, хто буде робити кроки для миру в країні і тим, хто буде захищати економічні інтереси» виборців.

«Наш результат говорить про те, що наша команда могла би попрацювати і краще, донести свої повідомлення до виборців, зокрема до чернігівців. З іншого боку, значний тиск від лідерів перегонів, чинного президента та Юлії Тимошенко, у тому числі на виборчі комісії, мешканців, про всі порушення ми одразу повідомляли поліцію.

Але якщо жителі Чернігівщини воліють віддати свій голос так, а не за зміни, які будуть ґрунтовні та позитивні, то така наша важка ноша.

Людям подобається гарні гумор і обіцянки, а не чіткий план дій. На жаль, багато виборців не звертали увагу на програму нашого кандидата, а більше дивилися, наскільки симпатична людина.

Щодо підтримки. Юрій Бойко категорично заявив, що треба дочекатися результатів виборів. Він один із засновників «Опозиційної платформи – За життя», відповідно, буде політрада, яка вирішить, як діяти в цьому контексті.

Лідером президентських перегонів є Зеленський, який ще чітко не представив свою програму, і навряд чи після його гучних заяв із ним вестимуть переговори лідери сусідніх країн, він також мало розуміється в економіці, господарстві. Але, можливо, йому вдасться сформувати якусь команду».

еженедельник "Семь дней"
вибори перший тур
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Кожен із нас відчуває більший або менший дискомфорт у літню спеку, але є поради, які можуть завжди вам допомогти. Група ризику в сильну спеку влітку – це в першу чергу люди похилого віку, старші 75 років. До цієї групи належать і люди з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи, а також маленькі діти і робітники, що працюють на відкритому повітрі. - Вода – джерело життя і порятунку в гарячу літню пору. У спекотні дні просто необхідно...
Общество
Продукты и их стоимость 15 лет назад и сейчас: стало ли жить лучше? За 15 лет в стране случилось два майдана, сменилось три президента и поднимались цены и тарифы несметное число раз. Причем в последнем нет ни стабильности, ни закономерности. Но к этому уже все привыкли. И ведь вроде как и зарплаты поднялись – уже не сотни, как в нулевых, а тысячи гривен. Ну что ж, давайте сравнивать наши денежные возможности.  Что живет на полках магазинов уже 15 лет  Ког...
Общество
Вчора, 14 червня, відзначався Всесвітній день донора крові. У 2005 році в цілях сприяння добровільному донорству крові 58-ма сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я прийняла резолюцію про заснування Всесвітнього дня донора крові. Таким чином організатори хотіли забезпечити платформу для вшанування людей, що добровільно здають кров, та розширити обізнаність громадськості щодо необхідності регулярного донорства крові, аби за потреби лікарі завжди мали за...
Культура
Уже зовсім скоро артисти Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка зіграють останню виставу в 93-му театральному сезоні, який ось-ось добігає кінця. Про досягнення та життя театру розповіли генеральний директор драмтеатру Сергій Мойсієнко і художній керівник та головний режисер Андрій Бакіров. Протягом сезону театр проводив активну гастрольну діяльність, завдяки чому розширював географію міст, де ді...
Новости компаний
Останнім часом на території нашої країни з'являються все нові МФО, а їх популярність серед населення зростає з кожним роком. Причин для цього достатньо багато – це чесна й прозора діяльність більшості компаній мікрокредитування, простота сервісів і швидкість отримання позики. Дуже часто звернення до саме таких організацій стає єдиним виходом у ситуаціях, що вимагають термінового отримання фінансової допомоги. Основні переваги мікрофінансових організацій Се...
Политика
Голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник в останній день своєї роботи на посаді підсумував свою роботу за останні півроку. Про це повідомляє Департамент інформдіяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА. За словами ексголови обладміністрації, на разі Чернігівщина займає 2 позицію у рейтингу щодо створення ОТГ. За І квартал цього року в економіку області іноземні інвестори вклали рекордну суму – 3 мільйони доларів США. З ДФРР має надійти по...
Культура
На території 1-ї окремої танкової Сіверської бригади з'явиться новий храм. Про це йде мова на офіційній сторінці військового формування у Facebook. Урочисте закладення наріжного каменя під будівництво нового храму на честь святого великомученика Георгія (Юрія) Переможця відбулось на території війського формування 14 червня. Очолив служіння та освящення місця будівництва разом з військовими капеланами Голова Синодального управління військового духовенства м...
Общество
На військовому полігоні у Гончарівську проходять тактичні навчання з бойовою стрільбою підрозділів реактивної артилерії оперативного командування "Північ". Про це нам повідомили в Інформаційному агентстві МОУ.  Тренування навичок ведення бою і маскування позицій проходять в умовах максимально наближених до бойових. Зокрема, відпрацювали дії пунктів управління реактивного артилерійського дивізіону з виходом підрозділів на вогневі позиції та здійсненням наве...
Общество
У Чернігові біля магазину "Прогрес" сталася ДТП, яка заблокувала рух на проспекті Перемоги. Про це повідомляє КП "Чернігівське тролейбусне управління". Через цей інцидент проїзд тролейбусів у сторону Театру ляльок заблоковано. Тролейбуси маршрутів № 6, 7, 9т розвертаються біля готелю «Україна». Маршрут № 1т тимчасово не працює. UPD: Наслідки ДТП ліквідували, а рух тролейбусів відновили.
Новости по теме