Чернігівські штаби прокоментували перший тур президентських виборів області

Лідерами першого туру президентських виборів стали шоумен Володимир Зеленський (30,24 %) та чинний президент Петро Порошенко (15,95 %). У Чернігівській області лінійка лідерів відрізняється. Наш регіон найбільше підтримав Володимира Зеленського. Друга – Юлія Тимошенко. Поруч опинилися Петро Порошенко і Олег Ляшко. Із різницею в менш ніж 1300 голосів у боротьбі за третє місце по області переміг чинний президент України.

Ми подивилися, в яких регіонах та районах міста й за кого голосували найбільше, а також зібрали думки представників партій та штабів кандидатів, які мали найбільшу підтримку в Україні.

Зеленський – понад 139 тис. голосів (26,28 %)

Найбільшу перевагу в Чернігівській області мав Володимир Зеленський, особливо на дільницях у райцентрах – Ніжині, Ріпках, Городні, Сновську, Козельці, Семенівці, Новгороді-Сіверському, Бахмачі, менше в сусідній Борзні та Батурині. У Чернігові майже на всіх дільницях він лідер.

Тимошенко – понад 103 тис. голосів (19,44 %)

Виборці Юлії Тимошенко розподілилися на мапі області рівномірно. Більшість вона отримала на деяких дільницях у Борзнянському, Бахмацькому, Талалаївському районі, тобто на окрузі № 208. На окрузі № 209 Тимошенко лідирувала в селах Ніжинщини.

У Чернігові лише на чотирьох дільницях Юлія Тимошенко отримала більшість голосів. Серед них дільниця на просп. Миру (1-ша міська лікарня), на вул. Шевченка (у бік виїзду з Чернігова), в обласному онкодиспансері, на вул. Ремісничій (р-н СІЗО.

Порошенко – майже 68 тис. голосів (12,77 %)

Дільниць у Чернігівській області, де б найбільшу підтримку мав Петро Порошенко, не так і багато. У Чернігові це єдине місце – дільниця в геріатричному пансіонаті. Висока підтримка в селах Ковпита та Андріївка Чернігівського району, у Малійках під Славутичем. Також президенту піддали превагу в одному із сіл Прилуцького району, у трьох Новгород-Сіверського і декількох селах Козелецького та Ніжинського.

Ляшко – понад 66 тис. голосів (12,53 %)

Найбільші рейтинги Олега Ляшка по Україні – саме в Чернігівській області. Тут за лідера Радикальної партії проголосувало 12 % усіх його виборців. Далі йдуть Волинь, Рівненська, Хмельницька та Житомирська області, де Ляшко не здобув і 10 %.

Політик має сильніші позиції в селах Варвинського, Менського, Борзнянського та Корюківського районів і Ладані на Прилуччині. Є поодинокі спалахи підтримки Олега Ляшка також у Городнянському районі.

Цікаво, що він став лідером лише на декількох дільницях у Ніжинському, Козелецькому та Бобровицькому районах, незважаючи на те, що в тій же Бобровиці свою підтримку йому висловлював Леонід Яковишин, директор ТОВ «Земля і воля», який має серйозний вплив на думку жителів містечка – місцеві не соромлячись називають його хазяїном району).

У Чернігові єдина дільниця, на якій переміг Ляшко, – це Шевченка, 114 (Бобровиця).

Смешко – майже 45 тис. голосів (8,45 %)

Ігор Смешко має п’яту позицію в області, зібравши понад 8 % голосів місцевих виборців, але серйозну підтримку він мав лише на одній дільниці в Прилуках. В інших він переважно п’ятий. Свої майже 45 тис. голосів він так і назбирав.

Бойко – майже 39 тис. голосів (7,33 %)

Найбільша підтримка Юрія Бойка в Семенівському районі – у селах, які знаходять найближче до кордону з Росією. Власне, по всій Україні він тримається кордону з Росією, Білоруссю та Молдовою. Найбільше голосів Бойку віддали у селі Деревини Городнянського району (поруч із Білоруссю). Один спалах активності є на півдні Чернігівщини – Прилуцький район, село Густиня, де є потужний вплив місцевого духовенства Російської православної церкви. У Чернігові він не отримав переваги на жодній дільниці. Характерно, що на виборах президента у 2014 році Бойко зібрав по Чернігівській області лише 693 голоси.

Гриценко – понад 31 тис. голосів (5,90 %)

В Анатолія Гриценка ситуація найцікавіша, бо найвища активність його виборців проявилася в одному районі – у селах навколо Срібного на півдні області. Тут він отримав 6 тис. голосів. Подібна активність його виборців – лише на Львівщині.

Пряма мова 

Антон Поляков, довірена особа Володимира Зеленського по чернігівському округу №205

Володимир Зеленський набрав трохи більше 30 % голосів виборців і виходить у другий тур виборів разом із чинним президентом. Отримати коментар від його команди в Чернігові не вдавалося протягом трьох днів – волонтер команди Сергій Гривко пояснив це зайнятістю.

«З приводу області сказати не можу – лише з приводу свого округу. За область відповідає Павло Хилимон, він сказав, що не може дати з цього приводу коментар, бо все є в протоколі. З приводу чернігівського округу: результат мав бути вищий ніж 30 %, але ми не професіонали. За півтора-два місяці створити команду волонтерів і отримати такий результат без підкупу й грошей – хай спробує хтось інший цього досягти. Гадаю, якби ми були професіоналами, результат у нас би був без другого туру.

Другий момент. У нас на другому місці в окрузі Юлія Тимошенко, а не Петро Порошенко. Результати говорять за себе. Чогось очікувати не будемо. Люди підуть і зроблять свій вибір. Я впевнений, що Володимир Зеленський переможе, ми віримо в нього і його перемогу».

Ірина Синявська, перший заступник начальника штабу Петра Порошенка в Чернігівській області

Петро Порошенко отримав майже 16 % голосів виборців, він виходить у другий тур президентських виборів із Володимиром Зеленським. Коментар щодо виборів у штабі погодилися дати лише письмово. Публікуємо оригінал.

«Обласний виборчий штаб Петра Порошенка дякує усім виборцям Чернігівщини, які підтримали у 1-му турі голосування нашого кандидата – чинного Президента. Ваше рішення – це усвідомлення незворотності геополітичного шляху України, підтримка курсу на посилення внутрішньої та зовнішньої безпеки, на спільне будівництво країни. Чернігівщина – одна з областей з найвищою явкою виборців на виборчі дільниці. Це свідчить про небайдужість мешканців до життя області та про готовність взяти на себе відповідальність за вибір. Саме наше свідоме  голосування на президентських перегонах забезпечує життя у власній країні та довіру до головної державної посади – гаранта наших громадянських прав. Ми розпочинаємо передвиборчу роботу по підготовці до другого туру голосування і впевнені у вашій підтримці».

Дмитро Іванов, депутат Чернігівської обласної ради від партії «Батьківщина», лідером якої є Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко вважає, що жоден з кандидатів не впорається з викликами, які стоять перед країною. Екзитполи партії подавали інформацію про те, що лідерка «Батьківщини» вийде в другий тур з Володимиром Зеленським.

«На Чернігівщині команда Юлії Тимошенко в повній мірі відчула на собі використання чорного піару опонентами, шалений тиск силовиків, адмінресурсу та роботу сітки правлячої команди. Але це не допомогло владі. Більш того, результати виборів на Чернігівщині – повний провал Порошенка. Загалом результат свідчить про те, що люди обрали зміни. Ми вдячні нашим виборцям, які не злякалися погроз політичних аферистів і підтримали Юлію Тимошенко. Ми продовжуємо боротися за зміни і втілення ідей Нового курсу».

Денис Попов, голова Чернігівської обласної організації ВО «Свобода»

Щодо того, кого може підтримати кандидат(Руслан Кошулинський), публічних висловлювань ще не було.

«А як спортсмен має ставитися до своїх спортивних результатів? Будь-який результат – це найперше можливість для аналізу, після якого треба визначати план подальших тренувань. Звісно, що в області ми очікували вищий результат і працювали на перемогу.

Головне, що нема відчуття, ніби ми не виклалися на повну, нема причини копирсатися в собі і шукати власну провину.

Поклавши руку на серце, треба розуміти, що половина нашої передвиборчої кампанії полягала в тому, щоб ознайомити людей з особою нашого кандидата, і це забрало певний час на старті.

Що стосується результатів по Україні, то Руслан Кошулинський на виборах у 2019 році набрав у півтора рази більше, ніж Олег Тягнибок у 2014-му, хоч той і був більш упізнаваний. Тому зараз до парламентських виборів ми підходимо в набагато кращому і організаційному, і моральному стані. Тобто жодних причин тлумачити результат як поразку не вбачаємо. Нема поразки.

Не готовий коментувати, чи підтримає кандидат когось. Найближчим часом з’явиться офіційна заява партії».

Олег Обушний, керівник штабу Анатолія Гриценка в Чернігівській області

У першому турі Анатолій Гриценко отримав менше 7 % голосів. Він уже заявив про те, що у другому турі не підтримає ні чинного президента, бо «добре його знає», ні Володимира Зеленського, бо його «не знає».

«Звісно, ми результатом незадоволені. Тому що переживаємо двадцять восьмий рік незалежності, і всі роки влада все робила, щоб люди менше цікавилися й займалися політичними питаннями, а більше вгрузали у свої проблеми. Цей народ ніхто не вчив, не прищеплював йому культуру, бо чим менше людина знала, тим краще було владі. У цьому проблема. Нині пожинаємо плоди.

Щодо Чернігівської області, звісно, ми розраховували на більший результат. Люди, які нас підтримували, працювали на волонтерських засадах – таких коштів на виборчу кампанію, які витрачала влада, ми не мали.

Самого Анатолія Гриценка дискредитували протягом року, і на це, гадаю, витратили не один мільйон. Багато людей вірить у такі дискредитації, а хотілося, щоб у політичному аспекті люди копали глибше. Те, що на поверхні, не завжди чесне.

Треба копатися в собі, дізнаватися більше, але багато людей не хотіли це робити. І тому, гадаємо, результат.

Він нас не задовольняє, але ми вдячні всім, хто голосував за нас, ми певні, що ці люди робили правильний вибір, висловлюючи підтримку Анатолію Гриценку».

Дмитро Блауш, голова Чернігівського міського осередку Радикальної партії Олега Ляшка

Кого підтримає Олег Ляшко у другому турі, поки невідомо. Нині він закликає не панікувати й захищати кожен поданий за нього голос.

«Безумовно, ніхто з нас не очікував такого результату. Мова навіть не про Володимира Зеленського, бо Зеленський – це вирок нинішній владі та системі, це як графа «проти всіх». А от, наприклад, Смешко – це теж феномен і теж категорія «проти всіх», але для дещо старших людей, ніж виборці Зеленського.

Такий результат свідчить про те, що нам треба щось змінювати.

Ми так само вели попередній підрахунок голосів за Олега Ляшка, у Чернігівській області ми частково програємо чинному президенту.

З приводу Чернігівської області та всієї України хочу сказати, що наша політична сила не займалася підкупом голосів, але в таких правилах гри, як виявляється, не можемо дати кращого результату.

Проте, згідно зі статистикою, ми отримуємо на тисячу голосів більше, ніж на місцевих виборах усієї області. Це свідчить про те, що в області ми маємо своїх стабільних прихильників, які не змінюють свою позицію щодо нас та своїм поглядам.

А треба щось робити. Подивіться на результат Бойка – і це після Майдану? Ніхто з нас такого не очікував, щоб представник «руського міра»…. Які запити в людей? У нас війна, а він поїхав у Росію поговорити за газ.

Кого може підтримати Олег Ляшко, говорити зарано, поки ми лідера не турбуємо, зводимо всі протоколи, намагаємося вберегти кожен голос. Що далі – вирішуватиметься пізніше».

Віталій Голець, керівник Чернігівської регіональної організації партії «Опозиційна платформа – За життя», головою якої є Юрій Бойко.

Про підтримку котрогось ще не йдеться. Раніше Бойко заявляв, що готовий об’єднатися з тим, «хто буде з нами згоден, хто буде робити кроки для миру в країні і тим, хто буде захищати економічні інтереси» виборців.

«Наш результат говорить про те, що наша команда могла би попрацювати і краще, донести свої повідомлення до виборців, зокрема до чернігівців. З іншого боку, значний тиск від лідерів перегонів, чинного президента та Юлії Тимошенко, у тому числі на виборчі комісії, мешканців, про всі порушення ми одразу повідомляли поліцію.

Але якщо жителі Чернігівщини воліють віддати свій голос так, а не за зміни, які будуть ґрунтовні та позитивні, то така наша важка ноша.

Людям подобається гарні гумор і обіцянки, а не чіткий план дій. На жаль, багато виборців не звертали увагу на програму нашого кандидата, а більше дивилися, наскільки симпатична людина.

Щодо підтримки. Юрій Бойко категорично заявив, що треба дочекатися результатів виборів. Він один із засновників «Опозиційної платформи – За життя», відповідно, буде політрада, яка вирішить, як діяти в цьому контексті.

Лідером президентських перегонів є Зеленський, який ще чітко не представив свою програму, і навряд чи після його гучних заяв із ним вестимуть переговори лідери сусідніх країн, він також мало розуміється в економіці, господарстві. Але, можливо, йому вдасться сформувати якусь команду».

еженедельник "Семь дней"
вибори перший тур
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Происшествия
У Чернігові неповнолітні школярі розповсюджували газети - антиагітацію проти одного з кандидатів у Президенти України. Про це повідомляє ГУНП у Чернігівській області. На гачок до невідомого чоловіка потрапили двоє хлопців - 15 та 16 років. Він запропонував неповнолітнім декілька сотень гривень за розповсюдження газет із ознаками "чорного" піару. На старшого хлопця поліцейські склали адміністративний протокол. Йому доведеться сплатити штраф від 51 до 85 гри...
Криминал
За вбивство пенсіонера - 8 років тюрми. Вирок жителю Бобровицького району виніс Новозаводський районний суд Чернігова. Про це повідомляє прокуратура Чернігівської області. Встановлено, що злочинець зайшов до 64-річного пенсіонера в гості, де вони разом розпивали спиртне. Під час вживання алкоголю між чоловіками виник конфлікт, який закінчився перерізаною шиєю потерпілого. Він помер на місці події. Злочинець перебуватиме під вартою до вступу вироку суду в...
Общество
В 1-й окремій танковій бригаді на Чернігівщині переводять техніку на весняно-літній режим. Щоб підбадьорювати особовий склад, командування частини влаштовує імпровізовані концерти. Про це повідомляє спеціальний кореспондент інформаційного агентства Міноборони України в Чернігові Олександр Штупун. Учора, перед побратимами з фаєр-шоу виступив військовослужбовець 1-ї танкової бригади з механізованого батальйону , який називає себе козак "Шаман". Зараз у брига...
Общество
Исполнительный комитет Черниговского городского совета накануне, 18 апреля, утвердил акты Комиссии по определению и возмещению убытков собственникам земли и землепользователям. Как объяснили в городском совете, речь идет об использовании юридическими и физическими лицами 24 земельных участков различной площади с нарушениями законодательства. Это привело к тому, что городскому бюджету нанесен ущерб на общую сумму более 2,4 миллиона гривен. Чиновники говорят...
Общество
Президент посмертно нагородив більше 40 українських військових. Серед них - військовослужбовці з Чернігівщини. Відповідний Указ розміщений на сайті Головнокомандувача. Державну відзнаку отримали Іван Воробей, Андрій Лебєдєв та Ігор Сергієнко "За особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені під час виконання службового обов'язку". Іван Воробей - загинув 9 листопада минулого рок...
Криминал
Менский суд вынес приговор в деле о мошенничестве. 27-летняя женщина получила 3 года тюрьмы, но сидеть не будет. Судьи согласились с доводами стороны обвинения, которая сумела доказать следующий алгоритм действий злоумышленницы. Отмечается, что в 2017 году обвиняемая зарегистрировалась на площадке kashalot.com, где проводятся онлайн-аукционы. В ассортименте у нее были наборы кастрюль иностранного производства. Но в наличии – только фото, а не сама посуда....
Общество
Виконком міськради прийняв рішення про демонтаж 56 рекламних конструкцій, які розміщені з порушеннями норм чинного законодавства. Про це повідомляє Прес-служба Чернігівської міської ради. Конструкції виявили під час рейду за участі керівників профільних управлінь та комунальних підприємств міськради. Найбільше уваги приділяли фасадам перших поверхів житлових будинків центральної частини міста: по проспекту Миру, проспекту Перемоги, вулиці Рокосовського та...
Общество
На все 6 окружных комиссий Чернигова и Черниговской области уже доставили бюллетени для голосования, сообщает UA: Чернігів. Избирательные бюллетени и протоколы для второго тура выборов Президента Украины. доставили вчера, 18 апреля, представители Центральной избирательной комиссии в сопровождении полиции. Сегодня, 19 апреля, упакованные бюллетени будут доставлять на избирательные участки. Напомним, в Черниговской области – 6 избирательных округов. Один из...
Общество
После документального решения Черниговской областной рады принятого в начале месяца, накануне состоялось и фактическая передача церкви местной громаде ПЦУ. Церемония передачи управлению Черниговской епархии Православной Церкви Украины храма Иоанна Богослова (Ивановская церковь) состоялась с участием представителей власти и общественности. Благодарственный молебен по случаю передачи храма религиозной общине провел управляющий Черниговской епархией УПЦ (ПЦУ)...
Новости по теме
Підтримаймо Порошенка! Збережімо Україну!
Останній шанс для України: перед яким вибором ми постали?
Выборы в Черниговской области под угрозой срыва. Президент отреагировал
Чернігівські штаби прокоментували перший тур президентських виборів області
«Якісна медицина має бути доступна всім громадянам», – Валентин Наливайченко
Понад 10 000 людей прийшли на Красну площу підтримати Юлію Тимошенко (фоторепортаж)
Юлія Тимошенко впевнено перемагає на виборах президента, – результати анкетування 2,5 мільйонів
Петро Порошенко: Ми використали шанс створити державу вільну і продовжимо це робити!
Представник Нацкорпусу оголосив про збір людей, які хотіли б поставити запитання президенту
Местные элиты диверсифицируют риски: колоны БПП за Зеленского и Порошенко на Житомирщине и Черниговщине