• Головна
  • Поборемо меланому разом. Чернігівський центр сучасної онкології запрошує пройти діагностику
09:25, 17 квітня 2019 р.

Поборемо меланому разом. Чернігівський центр сучасної онкології запрошує пройти діагностику

В усьому світі в середині квітня проходять акції до Дня діагностики меланоми. Україна долучилася до цієї кампанії більше 10 років тому. Медики переконані: ті просвітницькі, профілактичні і діагностичні заходи, що відбуваються в цей день, допомагають виявити небезпечну хворобу на ранній стадії і тим самим значно покращити шанс людини на одужання. Особливо, якщо акція триває не один день, як зазвичай, а цілий тиждень.

Чернігівський медичний центр сучасної онкології приєднався до кампанії і навіть пішов далі: оголосив про тиждень діагностики меланоми, який триватиме з 15 по 19 квітня цього року.

– Це не зовсім наша парафія, оскільки Центр працює вже на стадії диференціації пігментних утворень і за необхідності – хірургічного втручання, тоді як первинні огляди роблять сімейні лікарі і дерматологи. Але наш заклад вирішив приєднатися до кампанії аби дати людям більше можливостей для того, щоб убезпечити себе від проблем зі здоров’ям, – розповів завідувач поліклінічного відділення Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Заїка.

Приєднання до ініціативи не лише дерматологів, але й онкологів дозволяє організувати міждисциплінарний підхід, що дозволяє максимально якісно і ретельно обстежити кожного пацієнта.

Меланома – це злоякісне новоутворення, що розвивається при трансформації пігментних клітин. Оскільки часто воно утворюється на місці вродженої пігментної плями (родимки), то дуже важливим елементом у боротьбі з захворюванням, є диференціація плям. Чим раніше ймовірні підозри вдасться розвіяти чи підтвердити – тим більше шансів перемогти хворобу. Саме тому рання діагностика – надзвичайно важлива складова у боротьбі з меланомою. Тепер у чернігівських лікарів та пацієнтів з’явилася нова зброя.

Нещодавно Чернігівський медичний центр сучасної онкології за результатами тендеру придбав сучасний цифровий дерматоскоп, аналогів якому в медичних закладах Чернігівської області немає. Як пояснює Олександр Заїка, по суті це потужний мікроскоп, який виводить знімок пігментної плями на екран і дозоляє збільшувати зображення без втрати якості в кілька десятків разів. Завдяки цьому лікар може проаналізувати картинку і винести свій вердикт: або все в порядку, або є підозра на меланому – і тоді вже  необхідно буде проводити біопсію. Такої сучасної діагностики потребують не всі плями – більшість «родимок» спеціаліст може диференціювати без приладу, але якщо є сумніви – тоді цифровий дерматоскоп є незамінним інструментом.

– Меланома – одна й найпідступніших плям. Вона може виглядати як родимка і люди не звертають на неї увагу, – пояснює Олександр Заїка. – На око, особливо коли йдеться про початкову стадію, визначити меланому можна не завжди, саме тому потрібні такі приклади, які дають більше можливостей. Ось цей дерматоскоп збільшує зображення в 20–70 разів.

Програмне забезпечення до сучасного приладу дозволяє не лише провести разову діагностику, але й при потребі завести на кожного пацієнта папку, в які будуть зберігатися дані, і забезпечити тим самим спостереження за плямою протягом певного відрізку часу. Порівнюючи і співставляючи зображення минулих періодів. Звісно є первинна самодіагностика за системою АККОРД (візуальне спостереження за такими характеристиками, як розмір, форма, колір, динаміка змін плями), але завжди надійніше мати можливість діагностики за допомогою високоякісного медичного обладнання, яке тепер доступне чернігівцям.

А щоб боротьби з меланомою була ще ефективнішою, в Чернігівському медичному центрі сучасної онкології запрошують усіх протягом наступного тижня записатися на діагностику (за необхідності – саме з допомогою цифрового дерматоскопа) пігментних плям.

Акція діє з 15 по 19 квітня включно. Потрібно лише прийти до реєстратури медзакладу (вона починає працювати о 8:30) і записатися на прийом до лікаря. Щоб спростити процедуру і заохотити якомога більше людей долучитися до кампанії, у пацієнтів протягом тижня не будуть вимагати направлення від сімейного лікаря чи терапевта. Все просто: піклуєтеся про своє здоров’я – обов’язково знайдіть час для проходження первинного огляду або, за необхідності, діагностики з використанням дерматоскопа.

Ваше здоров’я – в ваших руках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#меланома #діагностика #медичний центр сучасної онкології #дерматоскоп #Олександр Заїка #пігментні плями #медицина #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...