Інструмент для зацікавлених у співпраці з Німеччиною

Уже п’ять років, як Чернігівська регіональна торгово-промислова палата є партнером у програмі економічної кооперації Fit for partnership with Germany. У рамках цієї програми проводиться навчання керівників та топ-менеджерів підприємств із 19 країн світу з метою налагодження контактів та взаємовигідного співробітництва з підприємствами Німеччини.

Трохи детальніше про співпрацю Чернігівщини та Німеччини в рамках цієї програми ми поговорили з керівницею відділу зовнішньоекономічних зв’язків Чернігівської РТПП Наталею Шереметою.

– Ми стали партнерами цієї програми п’ять років тому. Ми є членом відкритої партнерської платформи в Чернігівській області та представляємо програму в нашому регіоні. Саме наша організація має можливість запрошувати до участі в програмі чернігівських підприємців, – зазначила Наталія Шеремета.

Що це за програма?

Програма Fit for partnership with Germany включає в себе три основні компоненти: навчальні заняття, відвідання німецьких підприємств з метою отримання практичного досвіду та встановлення прямих контактів із потенційними партнерами.

Підприємці беруть участь в інтерактивних тренінгах з питань управління підприємством, де вони розширюють свої знання у сфері менеджменту (міжкультурному, стратегічному, інноваційному, менеджменті персоналу,) та готуються до співпраці з німецькими підприємствами. Учасники отримують інформацію про специфіку бізнес-культури Німеччини, удосконалюють свої навички управління та ведення переговорів, вивчають німецький ринок та мають змогу укласти контракти.

Приїхавши до Німеччини, учасники програми отримують можливість налагодити особисті контакти з місцевими компаніями, знайти надійних партнерів; безпосередньо ознайомитись із новітнім обладнанням та матеріалами; вивчити потенціал збуту власної продукції в Німеччині. Адже до цієї програми переважно відбирають підприємців із конкретними планами на співпрацю з Німеччиною як у сфері імпорту, так і експорту.

Проект фінансується федеральним міністерством економіки та енергетики Німеччини. Учасник бере на себе лише транспортні та особисті витрати.

На яких умовах діє програма?

Основна мотивація до участі – планування зовнішньоекономічної діяльності з Німеччиною. Головна вимога – знання англійської мови, оскільки навчання проводиться англійською.

– Окрім цього, підприємець має чітко розуміти, що саме він хоче отримати від цієї поїздки – нові знання, нові ринки, досвід, знайомства тощо, – каже Наталя Шеремета.

Для участі в цій програмі кандидати повинні пройти доволі серйозний відбір. Спочатку претендент має підготувати повну аплікаційну форму, де буде вказана обов’язкова мотиваційна частина. Кандидат аргументує, чому саме він має поїхати до Німеччини, та зазначає плани зі співпраці з німецькими партнерами.

Після цього менеджер проекту проводить співбесіду з підприємцем, за результатами якої стане відомо, чи пройдено відбір. Ставши учасником програми, за декілька місяців до поїздки в Німеччину підприємець навчається на підготовчому семінарі в Києві. Там учасники разом готуються до поїздки. Зокрема, вони починають роботу над своєю презентацією, яка відбудеться в Німеччині. Три дні здійснюватиметься підготовка до інтенсивного навчання за кордоном, відвідування німецьких підприємств та зустрічі з потенційними клієнтами.

Чернігівський досвід

За час партнерства Чернігівської РТПП участь у цій програмі від Чернігівщини взяли вже більше 20 підприємців із різних галузей економіки, як топ-менеджери, так і власники бізнесу. Від Чернігівщини були представники сільського господарства, легкої, харчової, деревообробної промисловості, а також сфери послуг.

Експерти програми Fit for partnership with Germany набирають п’ять-шість груп протягом року. Відбори ж проходять у Чернігові на базі бізнес-майстерні, яку організовує Чернігівська регіональна торгово-промислова палата за участі експертів та на умовах прозорого конкурсу.

Якщо ви зацікавлені у виході на німецький ринок, розширенні експорту або в імпорті продукції, тоді ви можете звернутись до Чернігівської РТПП, де вам нададуть вичерпну інформацію та фахову консультацію з приводу участі в програмі Fit for partnership with Germany.

Телефон відділу зовнішньоекономічних зв’язків Чернігівської РТПП: (0462) 60-43-30.

бізнес співпраця Німеччина підприємці
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
Напередодні кандидат в депутати по округу №205 Олег Семінський в присутності ряду ЗМІ заявив про те, що свято Івана Купала в Чернігові, під час якого велася агітація за іншого кандидата Валерія Куліча було організоване Чернігівською міською радою, і має ознаки «розкрадання коштів» та «зловживання службовим становищем». Реагуючи на такі закиди, управління культури та туризму Чернігівської міської ради оприлюднило офіційну заяву, в якій зазначило: свято Іван...
ПРЕДВЫБОРНАЯ АГИТАЦИЯ
Настоящий скандал произошел на долгожданных дебатах в эфире телеканала «Новый Чернигов». Кандидаты по 205-му округу должны были презентовать свою программу с которой идут в парламент. Пришло 3 кандидата: Юрий Власенко, Валерий Кулич и Владимир Ткаченко. Первым слово взял правозащитник Юрий Власенко. Кратко представил собственное видение развития страны и города. Следующим говорил Валерий Кулич. Экс-губернатор рассказывал не о себе, а пытался очернить своих...
Культура
Это уже второй фестиваль, который будет проходить в Соснице. На официальной странице мероприятия в Facebook говорится, что все желающие смогут не только развлечься, увидеть театрализованные постановки и исторические реконструкции, но и принять непосредственное участие в процессе съемок видео как: сценарист; режиссер; актер; оператор; монтажер. Так же для посетителей фестиваля должны организовать: арт-студии (фото, видео монтаж, актерство, грим); киноквест,...
ПОЗИЦІЯ
ПОЗИЦІЯ. На Чернігівщині буде втілено План розвитку Чернігівщини, який передбачає поліпшення якості доріг, медицини, освіти, житлово-комунального господарства. Також планується втілити програми зі створення нових робочих місць і розвитку самоврядування. План розвитку Чернігівщини розроблено з ініціативи народного депутата Максима Микитася за участі місцевих громад області. «Ми працюємо в області не один рік. Завдяки діалогу з людьми визначили головні кроки...
Общество
За последние два года в Чернигове установили 171 новую стеклянную остановку (36 из них оснащены электронными табло), пять из которых сегодня, 18 июля, передали на обслуживание КП "АТП-2528". Об этом сообщает пресс-служба Черниговского горсовета. Список переданных остановок: Отмечается, что КП "АТП-2528" обслуживает абсолютно все остановки общественного транспорта в городе. Именно сотрудники этого предприятие должны: мыть стекло; подметать; вывозить мусор;...
Криминал
Приговор в виде штрафа девятикласснику вынес Деснянский райсуд. Об этом сообщает Черниговская местная прокуратура. Ранее сообщалось, что школьник договорился купить видеокарту, однако на сделку пришел не с деньгами, а с газовым баллончиком "Терен-4". Его применение и помогло украсть товар стоимостью 5 331 грн. Инцидент произошел в апреле. В суде школьник свою вину признал, раскаялся и возместил ущерб потерпевшему. Поэтому решение суда - штраф: 1 020 грн.
Общество
Жительница Чернигова предлагает продлить 25-ю маршрутку, которую укоротили в апреле. Потому что альтернативные маршрутки №41 не отвечают возросшему спросу передвижения пассажиров. Об этом говорится в инициативе Ларисы Коломиец в Единой системе местных петиций. Она утверждает, что на 41 маршруте работает только 3 автобуса, еще 2 - в ремонте. Поэтому интервал движения от проспекта Мира до Химволокно очень большой. Для решения проблемы Лариса Коломиец и предл...
Общество
Испытания авиаракет черниговскими военными проходили на авиаполигоне "Повурск", что на Волыни. Об этом сообщает информагенство Минобороны Украины. Летный экипаж Государственного научно-исследовательского института летных испытаний и сертификации вооружения, военной техники испытывал авиауправляемые ракеты  Х-29Л и Х-29Т. Стреляли по наземным целям. Для полетов использовали фронтовой бомбардировщик Су-24М. Авиакоманда, проверявшая ракеты - летчик-испытатель...
Общество
Нині зупинка автобусного маршруту №1 на вулиці Жабинського називається «Меблевий магазин». Насправді магазину там вже давно немає – тому логічно було би перейменувати зупинку, вважає фахівець з інформаційної діяльності КП «Чернігівводоканал» Ігор Грищенко. Через соціальні мережі він звернувся до управління транспорту. Оскільки сюди часто приїздять абоненти КП «Чернігівводоканал», то, на його думку, доречно було би назвати зупинку так, як і підприємство. Ал...