• Головна
  • Інструмент для зацікавлених у співпраці з Німеччиною
16:55, 26 квітня 2019 р.

Інструмент для зацікавлених у співпраці з Німеччиною

Інструмент для зацікавлених у співпраці з Німеччиною

Уже п’ять років, як Чернігівська регіональна торгово-промислова палата є партнером у програмі економічної кооперації Fit for partnership with Germany. У рамках цієї програми проводиться навчання керівників та топ-менеджерів підприємств із 19 країн світу з метою налагодження контактів та взаємовигідного співробітництва з підприємствами Німеччини.

Трохи детальніше про співпрацю Чернігівщини та Німеччини в рамках цієї програми ми поговорили з керівницею відділу зовнішньоекономічних зв’язків Чернігівської РТПП Наталею Шереметою.

– Ми стали партнерами цієї програми п’ять років тому. Ми є членом відкритої партнерської платформи в Чернігівській області та представляємо програму в нашому регіоні. Саме наша організація має можливість запрошувати до участі в програмі чернігівських підприємців, – зазначила Наталія Шеремета.

Що це за програма?

Програма Fit for partnership with Germany включає в себе три основні компоненти: навчальні заняття, відвідання німецьких підприємств з метою отримання практичного досвіду та встановлення прямих контактів із потенційними партнерами.

Інструмент для зацікавлених у співпраці з Німеччиною, фото-1

Підприємці беруть участь в інтерактивних тренінгах з питань управління підприємством, де вони розширюють свої знання у сфері менеджменту (міжкультурному, стратегічному, інноваційному, менеджменті персоналу,) та готуються до співпраці з німецькими підприємствами. Учасники отримують інформацію про специфіку бізнес-культури Німеччини, удосконалюють свої навички управління та ведення переговорів, вивчають німецький ринок та мають змогу укласти контракти.

Приїхавши до Німеччини, учасники програми отримують можливість налагодити особисті контакти з місцевими компаніями, знайти надійних партнерів; безпосередньо ознайомитись із новітнім обладнанням та матеріалами; вивчити потенціал збуту власної продукції в Німеччині. Адже до цієї програми переважно відбирають підприємців із конкретними планами на співпрацю з Німеччиною як у сфері імпорту, так і експорту.

Проект фінансується федеральним міністерством економіки та енергетики Німеччини. Учасник бере на себе лише транспортні та особисті витрати.

На яких умовах діє програма?

Основна мотивація до участі – планування зовнішньоекономічної діяльності з Німеччиною. Головна вимога – знання англійської мови, оскільки навчання проводиться англійською.

– Окрім цього, підприємець має чітко розуміти, що саме він хоче отримати від цієї поїздки – нові знання, нові ринки, досвід, знайомства тощо, – каже Наталя Шеремета.

Для участі в цій програмі кандидати повинні пройти доволі серйозний відбір. Спочатку претендент має підготувати повну аплікаційну форму, де буде вказана обов’язкова мотиваційна частина. Кандидат аргументує, чому саме він має поїхати до Німеччини, та зазначає плани зі співпраці з німецькими партнерами.

Після цього менеджер проекту проводить співбесіду з підприємцем, за результатами якої стане відомо, чи пройдено відбір. Ставши учасником програми, за декілька місяців до поїздки в Німеччину підприємець навчається на підготовчому семінарі в Києві. Там учасники разом готуються до поїздки. Зокрема, вони починають роботу над своєю презентацією, яка відбудеться в Німеччині. Три дні здійснюватиметься підготовка до інтенсивного навчання за кордоном, відвідування німецьких підприємств та зустрічі з потенційними клієнтами.

Інструмент для зацікавлених у співпраці з Німеччиною, фото-2

Чернігівський досвід

За час партнерства Чернігівської РТПП участь у цій програмі від Чернігівщини взяли вже більше 20 підприємців із різних галузей економіки, як топ-менеджери, так і власники бізнесу. Від Чернігівщини були представники сільського господарства, легкої, харчової, деревообробної промисловості, а також сфери послуг.

Експерти програми Fit for partnership with Germany набирають п’ять-шість груп протягом року. Відбори ж проходять у Чернігові на базі бізнес-майстерні, яку організовує Чернігівська регіональна торгово-промислова палата за участі експертів та на умовах прозорого конкурсу.

Якщо ви зацікавлені у виході на німецький ринок, розширенні експорту або в імпорті продукції, тоді ви можете звернутись до Чернігівської РТПП, де вам нададуть вичерпну інформацію та фахову консультацію з приводу участі в програмі Fit for partnership with Germany.

Телефон відділу зовнішньоекономічних зв’язків Чернігівської РТПП: (0462) 60-43-30.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бізнес #співпраця #Німеччина #підприємці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...