11:00, 5 травня 2019 р.

Чи чесно торгують у Чернігові?

На початку травня відзначається Всесвітній день справедливої торгівлі. Він заснований під керівництвом Всесвітньої організації справедливої торгівлі та дозволяє різним колективам виробників і організаціям із 70 країн світу заявити про свою участь у цьому русі. Такий громадський рух покликаний відстоювати міжнародні стандарти дотримання всіх правил з виготовлення та продажу товарів.

Про торгівлю в нашому місті ми поспілкувались із пересічними чернігівцями. Вони розповіли, чи доводилося їм стикатися з обманом у будь-яких торговельних точках міста, а також чи зустрічається неякісна продукція на чернігівських ринках або в супермаркетах.

Галина Іванівна, пенсіонер:

– Я вже доволі поважного віку й ходжу з палицею. Якщо б хтось на ринку або ж у магазині захотів мене ошукати, то отримав би тою палицею добре. Зі мною, на щастя, такого не було – торговці завжди зі мною чесні.

Коли жила біля «Хіт-ринку» та ринку «Нива», то там теж такого не помічала. Теж саме можу сказати і про якість товарів: мене абсолютно все влаштовує. Воно ж домашнє, із сусідніх сіл, тому й доброї якості.

Ось супермаркетам не дуже довіряю. Більше відвідую ринки: тут ти все бачиш на власні очі, можеш спробувати та вирішити для себе, що саме придбати.

Валентин, приватний підприємець:

Ніколи не чув про такий день.

Можу сказати, що в питанні торгівлі зі мною обходяться досить справедливо. Купую переважно в супермаркетах.

Та й взагалі, з цього приводу не переймаюсь. До всього ставлюсь із позитивом і не розумію, навіщо думати про це та вираховувати, хто і на скільки тебе обдурив.

А ще хотів би всім порадити: купуйте тільки стовідсотково якісні продукти. Краще заплатити більше, але потім не вирішувати проблеми з тим же здоров’ям.

Наталя, бухгалтер:

Звичайно були випадки, як ви кажете, несправедливої торгівлі, але я цим не переймаюсь. Це все залежить від самих людей та від нашого менталітету. Колись купувала кавун і помітила, що у продавчині + 400 грам на вагах. Я їй про це сказала, на що отримала відповідь: «Не хочете, то не купуйте»…

Більше відвідую магазини, ніж ринки, але, напевно, і там є випадки з недоваження. Проте я на це не звертаю уваги та нікому не хочу щось доводити. А ось якщо ви придбали продукт, а прийшовши додому, виявили, що він поганої якості, то це вже ваші проблеми і претензії тільки до самих себе. Завжди треба уважно дивитись, що купуєте, і тоді все буде добре.

Олександр, керівник спортивної школи:

– Продавці обдурюють покупців часто-густо, а на ринках так тим паче. Я навіть не знаю, як цю «торговельну практику» цензурно описати. Ну, є в нас такі люди… ось їх так виховали, що ж з цим поробиш. Це все практикується не один десяток років, ситуація є стабільною, і навряд чи найближчими роками щось зміниться.

Купую продукти як у магазинах, так і на ринку – залежно від того, що саме мені потрібно. Звісно, якщо ти не хочеш, аби тебе обдурили, то краще йти до супермаркету. Там і сервіс краще, ті ж санітарні норми... А найголовніше – на продуктах у супермаркетах є дата виробництва і дата кінцевого споживання, що є важливим чинником.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #торгівля #обман #чесність #якість
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...