• Главная
  • Нові контейнери для сміття в Чернигові. Крок до заварювання сміттєпроводів?
10:12, 20 мая 2019 г.

Нові контейнери для сміття в Чернигові. Крок до заварювання сміттєпроводів?

Цього тижня в Чернігові розпочали облаштування нових майданчиків для збору сміття із встановленням сучасних контейнерів, які в автоматичному режимі передаватимуть дані про рівень їх наповненості.

Майданчики з’являться лише біля будинків, обладнаних сміттєпроводами. Сміття в таких будинках і так накопичується в розміщених на перших поверхах контейнерах. Тож навіщо встановлювати поряд із будинками ще додаткові? На це запитання нам відповів начальник КП «ЖЕК-10» Ігор Лущай, адже саме на території, яка підпорядкована його підприємству, і розпочали оновлення.

Перехідний період

За словами Ігоря Лущая, встановлення нових контейнерів не означає негайного заварювання сміттєпроводів у дев’ятиповерхівках. Проте це питання активно обговорюється з мешканцями, які неодностайні у своїх думках з цього приводу.

– Ми обговорюємо питання заварювання сміттєпроводів з мешканцями багатоповерхівок, але поки що люди сприймають таку ініціативу 50 на 50. Багато хто хоче відмовитись від сміттєпроводів. А є ті, кому, за їх словами, це спричинить незручності у вигляді виходу з будинку, проходженні 20 метрів та викидання сміття в контейнер. У нас є випадки, коли мешканцям ліньки навіть викинути сміття в сміттєпровід, вони просто його залишають на сходовій клітині, – зазначив начальник КП «ЖЕК-10».

І додав, що нові майданчики планують облаштувати по всій території, яка закріплена за КП «ЖЕК-10». Саме там, де є дев’ятиповерхові будинки зі сміттєпроводами, за виключенням кількох, де вони заварені. Проте все залежатиме від наявності коштів у міському бюджеті.

Жителі вулиці Бєлова підтверджують, що обговорення з комунальниками питання заварювання сміттєпроводів було.

– Я проти заварювання сміттєпровода та встановлення нових контейнерів, і цю точку зору висловила на обговоренні цих питань з представниками ЖЕК-10. Невідомо, як ці контейнери сприймуть жителі, можливо навколо них буде ще більше сміття, через те що люди не вміють ними користуватись. Літнім людям важко буде виносити сміття на вулицю, особливо взимку. Сміттєпровід у нашому будинку постійно та вчасно прибирається, тож ніякого дискомфорту жителям не приносить, – каже Валентина, жителька будинку на вулиці Бєлова, 20.

Кількість та вартість

Тендери на облаштування нових сміттєвих майданчиків виграло КП «АТП-2528», яке й займається наразі збором, вивозом та утилізацією сміття в Чернігові. У коментарі телеканалу «UA: Чернігів» керівник підприємства Руслан Волок зазначив, що цього року планується облаштувати 23–25 таких майданчиків на території КП «ЖЕК-10», відповідно з 55–57 контейнерами. На майданчиках буде один, два, три або ж чотири контейнери, залежно від кількості жителів прилеглих будинків. А вивозитимуть сміття дві спеціальні машини, закуплені підприємством торік.

Проаналізувавши тендери на облаштування таких майданчиків, стає зрозуміло, що вартість майданчика коливається від 300 тис. до 600 тис. грн, у залежності від кількості контейнерів. Сам же контейнер вартує близько 100 тис. грн.

– У чому плюс: по-перше, не видно сміття, воно не лежить, воно не пахне. І більш того, логістично підприємству буде досить вигідно вивозити сміття саме з таких контейнерів. Адже раніше, аби вивезти три куби сміття, треба було піднімати три старі контейнери, а зараз один новий, – зазначив Руслан Волок.

До того ж нові контейнери за допомогою GPS-навігації самі будуть повідомляти, коли вони заповняться та настане час вивозити сміття. Така логістична перевага виступає як один із чинників, чому треба заварити сміттєпроводи та почати виносити сміття в контейнери.

23–25
таких майданчиків
планується встановити в Чернігові
до кінця 2019 року.
Вартість одного майданчика –
від 300 тис. до 600 тис. грн.

Думка місцевих жителів

Нові контейнери вже встановили біля кількох будинків на вулиці Пухова, а також тільки-но розпочали влаштування найбільшого на даний момент майданчика з чотирма контейнерами біля будинку на вулиці Бєлова, 20.

Проте думки з приводу оновлення сміттєвих майданчиків та майбутнього заварювання сміттєпроводів у людей різні. Наразі навіть не всі розуміють, як правильно користуватись такими контейнерами.

Ми поспілкувались з жителями вулиць Пухова та Бєлова і з’ясували, що половина людей дійсно за, а половина проти. Ті, хто виступають за встановлення контейнерів та заварювання сміттєпроводу, вважають, що це позбавить будинок від неприємних запахів, адже не так і важко раз на день вийти на свіже повітря, водночас захопивши з собою пакунок зі сміттям. У свою чергу противники такої пертурбації апелюють до незручності викидання сміття в контейнери поблизу будинків узимку, або коли у вас маленька дитина на руках.

При цьому майже одностайно жителі вважають: якщо вже і встановлювати нові контейнери, то відразу із можливістю роздільного збору сміття.

– Для мене зручно вийти з квартири, зробити два кроки на сходовій клітині та викинути сміття. Коли виносити сміття в дощ та сніг на вулицю – це вже некомфортно. Я за збереження сміттєпроводів, просто за ними треба доглядати, і тоді не буде ні запаху, ні тарганів. Як на мене, є якісь більш першочергові потреби в місті, аніж встановлення таких контейнерів, – каже одна з противниць ліквідації сміттєпроводів Вікторія.

– Так, я молода мама, але незалежно від дитини я хоч раз на день та й виходжу на вулицю. У нас люди звикли до сміттєпроводів, і якщо їм їх водночас заварити, то дехто може піти на принцип та почати залишати сміття на сходовій клітині під завареним отвором сміттєпроводу. Одне можу сказати точно, що незадоволених таким рішенням буде дуже багато. Я не бачу проблеми в тому, аби вийти раз на день на вулицю, це ж не складно. Узимку ми ж все одно виходимо на вулицю, ну взяли з собою два пакунки зі сміттям, і ніяких труднощів, – зазначила інша жителька вулиці Пухова Оксана.

Єдине, що можна з впевненістю сказати: остаточного рішення про повну ліквідацію сміттєпроводів у чернігівських багатоповерхівках поки немає. Тож треба брати участь у всіх обговореннях, ініційованих комунальниками і представниками місцевої влади, та наводити власні аргументи з тої або іншої позиції. Головне – щоб наше місто було чистим, а яким чином це зробити – інше питання.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#контейнери #сміття #сміттєпроводи #Руслан Волок #Ігор Лущай #ЖЕК-10
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...