• Главная
  • Боржників за послуги ЖКГ в Чернігові зганьблять перед сусідами. Як до цього ставляться жителі міста?
09:00, 20 мая 2019 г.

Боржників за послуги ЖКГ в Чернігові зганьблять перед сусідами. Як до цього ставляться жителі міста?

Два тижні поспіль на робочих нарадах в мерії міський голова Владислав Атрошенко пропонує варіант з оприлюдненням даних про мешканців, які заборгували за комунальні послуги. Мер доручив юридичному відділу знайти можливість реалізувати це без порушення законодавства, яке стоїть на захисті персональних даних. Потенційно можливий варіант – публікація не імен та прізвищ, а тільки номерів квартир.

Нам потрібно або піднімати тариф на 30 відсотків, або працювати із боржниками. Щоб підготуватися до осінньо-зимового періоду, потрібні кошти. Людям потрібно пояснювати, що через неплатежі все міське господарство може зупинитися, – заявив міський голова.

Ми вирішили поспілкуватись з чернігівцями та з’ясувати їх ставлення до такої ініціативи.

Валентина, пенсіонер:

Боржників за послуги ЖКГ в Чернігові зганьблять перед сусідами. Як до цього ставляться жителі міста?, фото-1

– Такий крок від надавачів послуг я вважаю правильним, хоча… Особисто в мене немає боргів, проте треба розуміти і людей. Якщо б у них справді були гроші, то такої проблеми із заборгованістю не було б.

Я знаю боржників у нашому будинку, але там у людей такі життєві обставини, які просто не дають можливості сплачувати рахунки у повній мірі. Звичайно, є і бізнесмени, які точно при грошах, але принципово не платять за комунальні послуги, – таких злісних неплатників я би карала.

Можливо, такі списки й дадуть якийсь поштовх до сплати боргів. Проте в кожної людини різна психологія та поняття, і чим усе це завершиться, я навіть не уявляю.

Людмила, головний бухгалтер:

– Я вважаю, що це правильно та зможе посприяти вирішенню питання з боргами. У мене й самої є борг, тож коли б я побачила своє прізвище або номер квартири на будинку, то відразу б почала шукати гроші на погашення боргу.

Мені просто було б соромно.

Такі списки я вже колись бачила, десь вісім років тому. На мою думку, вони все ж таки мають стати якимось стимулом до своєчасної оплати рахунків за комунальні послуги.

Валерій, пенсіонер:

Боржників за послуги ЖКГ в Чернігові зганьблять перед сусідами. Як до цього ставляться жителі міста?, фото-2

Такі списки не дадуть ніякої користі, це я вам кажу як боржник. Я не можу оплатити в повній мірі, те що мені нараховують. Діти не допомагають, а своїми силами я сплачую лише частини, все інше йде у борг. Ось скільки я можу в цьому місяці заплатити, стільки й сплачую – інших варіантів у мене немає.

Ніякі списки не змусять мене платити більше, бо в мене в принципі немає таких грошей.

Треба або ще пенсію підіймати, або ж тарифи знизити. Ось це може мені допомогти більше платити по рахунках, а не якісь там списки боржників.

Владислав, слюсар-сантехнік:

– Я позитивно сприймаю створення таких списків та їх публікацію. Жартома можна подумати, що гарні сусіди зберуться та й допоможуть тому, хто заліз у борги, але це точно не наш випадок. Ці списки точно не будуть зайвими, бо це який не який, а стимул не осоромитись перед сусідами.

Наприклад, у нас на будинку список своїх боржників уже вивішував Чернігівводоканал. Мешканці подивились, та й усе – ніяких «розборів польотів» між сусідами не було.

Проте ми тепер знаємо, що є квартири, де не сплачували за воду роками й накопичили борги більше ніж 10 тисяч гривень. Таким людям уже все одно, до них не достукатись.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#опитування #опрос #послуги ЖКГ #борги #ганьба
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...