Альтернативні школи в Чернігові

Що таке альтернативні школи в Україні? Як можна отримати якісне шкільне навчання в Чернігові? Чи здають випускники приватних і альтернативних шкіл ДПА та ЗНО? Куди віддати дитину в Чернігові в 2019 році?

Чому шукають альтернативу традиційним школам в Україні?

З наближенням навчального року багато батьків задаються питанням «Куди віддати вчитися свою дитину?». Питання це непросте та актуальне, для формування твердого базису знань потрібні багаторічні зусилля дитини та викладачів, ретельно підібрана навчальна програма. Одночасно з цим, багато батьків відверто не довіряють освітній системі в Україні, мають ряд аргументованих претензій до вітчизняних шкіл.

Протягом останніх років вітчизняні школи пройшли через цілий ряд реформ та змін, де кожне нововведення повинне було вивести українські державні ЗОШ на абсолютно новий рівень. Одночасно з цим залишаються невирішеними основні проблеми: брак фінансування та професійних викладачів, погане матеріальне оснащення та незбалансованість навчальної програми, нездорова атмосфера в колективі та буллінг. Склалася парадоксальна ситуація, коли і співробітники школи, і представники ВНЗ, і батьки з дітьми незадоволені традиційною шкільною освітою. Це ставить перед батьками непросте завдання з пошуку альтернативи загальноосвітнім школам.

У цій статті ми постараємося розкрити що таке альтернативні школи, відповімо на запитання «Які є альтернативи у батьків та школярів Чернігова?»

Що таке альтернативна школа?

У категорію «альтернативна школа» сьогодні включаються найрізноманітніші навчальні заклади, що мають значні відмінності як за парадигмою та підходом до навчання дітей, так і за моделлю, яка в них реалізована. Проте всі подібні школи зазвичай об'єднані однією метою - надати учневі комплексну та глибоку фундаментальну освіту, заповнити недоліки традиційної системи, створити кращі умови і справжню «альтернативу» державним школам. Проаналізувавши всі найкращі альтернативні школи в Україні їх умовно можна об'єднати в три категорії.

Перша група - це схожі на традиційні загальноосвітні школи ліцеї та гімназії, які змогли поєднати переваги існуючої системи та вітчизняні напрацювання з досвідом інших моделей. Подібний принцип реалізують ряд комунальних та приватних навчальних закладів, які з'єднали кращі елементи різних систем, залучають висококласних педагогів, використовують передові навчальні матеріали та технології.

Друга група - це загальноосвітні установи, які взяли за основу принципово відмінні підходи до навчання, часто базуються на зарубіжному та міжнародному педагогічному досвіду, охоче впроваджують інновації в цій сфері. І хоча це дуже широка категорія, представники якої можуть кардинально відрізнятися один від одного, зазвичай тут виділяється інший принцип викладання та формування взаємодії між учнем і вчителем.

І нарешті, третім різновидом альтернативні державним ЗОШ Чернігова виступають школи дистанційного навчання. В умовах, коли знайти «сильний математичний клас», талановитого педагога і сприятливі умови для навчання - це вкрай нетривіальна задача навіть в обласних центрах, дистанційне навчання пропонує якісну освіту незалежно від місця проживання. Особливу цінність тут представляє не тільки індивідуальний підхід до учня, можливість адаптувати програму під можливості кожного, але й першокласні навчальні матеріали, цікаві інтерактивні завдання, що дозволяють глибше зрозуміти та закріпити матеріал.

Як знайти альтернативну школу в Чернігові?

Дистанційна школа «Оптіма»

Центр освіти «Оптіма» - це український лідер в сфері дистанційного навчання. Поєднавши напрацювання «канадської моделі» дистанційних шкіл, кращих педагогів та сучасні навчальні матеріали, «Оптіма» пропонує своїм вихованцям повноцінну та фундаментальну шкільну освіту в будь-якій точці світу.

Переваги дистанційної школи «Оптіма» в індивідуальному підході та високих стандартах. Весь навчальний матеріал доступний учневі вже з початку року, його освоєння відбувається під наглядом кваліфікованих педагогів, готових допомогти та пояснити складну тему в будь-який час. Завдяки такому підходу учень не тільки може освоювати матеріал у своєму темпі, немає прогалин за програмою, але може й поглиблено вивчити необхідний предмет.

Особлива увага приділяється вивченню іноземних мов та мовній практиці з носіями. Паралельно з навчанням в Україні, школяр може вступити в одну з партнерських шкіл Канади та США, де по завершенню навчання отримати відповідний документ про освіту держ. зразка.

Для учнів: з 1 по 11 клас

Вартість: 3000 грн. / міс.

Форма навчання: дистанційна

Особиста присутність: ДПА в 9 класі можна скласти онлайн, а ЗНО тільки за місцем прописки.

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО. Додатково є можливість отримати документ про освіту США і Канади.

Сайт: https://optima.school/

Приватна школа «МудрАнгелікі»

«МудрАнгелікі» - це нещодавно сформований освітній простір, який покликаний розкрити та розвинути інтелектуальні й творчі здібності дитини. У кожному класі вчаться не більше 15 дітей, активно застосовується інноваційна методика STREAM, встановлюється чіткий акцент на практичне застосування знань та навчання через практику.

Школа намагається не замінювати, але поглиблювати програму міністерства, забезпечує додаткове і "посилене" вивчення іноземної мови, пропонує спробувати себе в спортивних, творчих, технічних секціях та гуртках.

Вартість: 4000 грн / міс.

Форма навчання: денна

Адреса: вул. Князя Чорного, 4

Альтернативна школа Cool school

Cool school була відкрита в Чернігові в 2016 році, на базі альтернативної освітньої системи Lego Education. Це навчальний заклад де на практиці реалізований принцип адаптивної освіти. В ході навчання у кожної дитини є наставник та тютор, який допомагає йому освоїти обов'язкові і факультативні предмети. Значна увага приділяється як теоретичному, так і практичному освоєнню дисциплін, роботі в фізичних та хімічних лабораторіях, мовній практиці.

Обов'язковий перелік предметів доповнений курсами з ейдетики, логіки, програмування. Cool school активно співпрацює з творчими студіями, театрами, підтримує своїх учнів в творчих починаннях.

Програма навчання: 1-6 клас + спецкурси

Форма навчання: денна

Адрес: вул. Мстиславська, 9, оф 305

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Общество
Чернігівський лабораторний центр підтвердив захворювання на коронавірус двох жительок Борзнянщини. Таким чином, на Чернігівщині вже сім лабораторно підтверджених випадків захворювання коронавірусом, з яких 6 - з Борзнянщини та 1 - з Корюківського району. Про це на своїй Facebook-сторінці заявив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. В свою чергу, лабораторний центр видав два негативних результата ПЛР-тестів на коронавірус у двох пацієнтів – з Бахмача,...
Общество
За підсумками роботи у березні 15 нардепів можуть залишитися без коштів на виконання депутатських повноважень за цей місяць. Усі вони пропустили більше 30% голосувань у парламенті, зокрема і нардеп від 207 округу на Чернігівщині (місто Новгород-Сіверський, Городнянський, Коропський, Корюківський, Новгород-Сіверський, Семенівський, Сосницький, Сновський райони) Максим Зуєв, який є членом фракції "Слуга народу". Про це йдеться у повідомленні громадянської ме...
Криминал
Прокуратура повідомила про підозру трьом особам, які вчинили розбійний напад в одному з населених пунктів Борзнянського району. Трьом чоловікам із Конотопського району Сумської області повідомлено про підозру у вчиненні розбійного нападу (ч. 3 ст. 187 КК України). Це – від 7 до 12 років в’язниці з конфіскацією майна. За даними слідства, 17 березня 2020 року троє чоловіків проникли до господарства літньої жінки. Вони погрожували їй фізичною розправою, розма...
Общество
Ціни на продукти харчування можуть зрости. Цю проблему обговорили в Чернігівській облдержадміністрації  під час зустрічі чиновників з керівниками підприємств харчової промисловості. За словами директора Чернігівського хлібозаводу №2 Ольги Заїки, актуальною для хлібопекарських підприємств є проблема закупівлі борошна за прийнятними цінами. Щоб не підвищувати ціну на хлібобулочні вироби, підприємство використовує зараз залишки сировини, яких вистачить до кі...
Криминал
Бахмацька місцева прокуратура спільно з поліцією 1 квітня 2020 року виявила незаконний видобуток нафтопродуктів у селі Варварівка Бахмацького району. За версією слідства, троє осіб здійснювали видобуток нафти із свердловини, що перебувала у власності підприємства, діяльність якого була припинена у 2009 році. Зловмисників застали «на гарячому»  під час переливання  нафтопродукту до вкопаного резервуару. У подальшому за допомогою помпи особи перекачували наф...
Общество
Виконком Чернігівської міської ради ухвалив рішення, яким внесені зміни до переліку об’єктів, що підлягають ремонту і відкориговані обсяги фінансування цих робіт. Зокрема, у розділі «Капітальний ремонт об’єктів» значно скоротилися видатки на вулицю Героїв Чорнобиля. Минулого року її почали ремонтувати, замінили підземні мережі і уклали перший шар асфальту, що дозволили відкрити рух транспорту. Але на 2020-й рік обсяг запланованих робіт буде значно менший....
Криминал
Співробітник Держмитслужби, який підозрювався в одержанні неправомірної вигоди, підписав з прокурором угоду про визнання винуватості. Прокурором у кримінальному провадженні та співробітником Держмитслужби, який підозрювався в отримання 6 тисяч грн. неправомірної вигоди, укладено угоду про визнання винуватості. У ході досудового розслідування свою винуватість у скоєному підозрюваний  визнав у повному обсязі. Нагадаємо, правоохоронця викрито під час одержанн...
Общество
На засіданні виконкому Чернігівської міської ради відбулося перерозподілення коштів в рамках передбачених на 2020 рік робіт з благоустрою об’єктів. Зокрема, майже 13 мільйонів гривень спрямовано на капітальний ремонт 7 внутрішньо-будинкових проїздів. До переліку потрапили наступні адреси: • пр. Перемоги, 162 – 1,96 млн грн• пр. Перемоги, 164 – 1,73 млн грн• пр. Перемоги, 166 – 1,61 млн грн• пр. Перемоги, 168 – 1,69 млн грн • вул. 1-ї Гвардійської Армії, 12...
Криминал
Прокуратура Чернігівської області передала до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої групи, які збували метадон та димедрол в СІЗО Завершено досудове розслідування стосовно 5 учасників організованої злочинної групи, які упродовж 2019 року займалися збутом наркотичних засобів та сильнодіючих лікарських засобів в державній установі «Чернігівський слідчий ізолятор». За версією слідства, зазначені особи, об’єднавшись в злочинне угруповання, на...