Валерій Куліч: Медицина має бути сучасною та якісною

Багато хто згадує про медичних працівників та їх надважливу працю лише в день їх професійного свята. Тоді починають з’являтись різноманітні подарунки у вигляді тортів, алкоголю або ж прості привітання на словах. Але День медичного працівника – це всього лише один день у році, а далі робочі будні та порятунок багатьох життів. Тому для дійсно професійної діяльності медпрацівників потрібна систематична робота з удосконалення медичних установ, а також постійна підтримка та розуміння ситуації зсередини.

Саме розвиток медичної галузі був і є одним із найпріоритетніших напрямків роботи Валерія Куліча як ексголови Чернігівської ОДА, так і депутата обласної ради, ким він є зараз.

Очоливши у 2015 році Чернігівську облдержадміністрацію, Валерій Куліч особисто підтримував реалізацію багатьох медичних проектів області. Одним із таких ключових проектів для нашого регіону стало придбання унікального лінійного прискорювача для лікування онкозахворювань та комп’ютерного томографа, що встановлені в новому корпусі обласного онкодиспансеру.

Саме втілення в життя таких проектів, увага і постійна робота над поліпшенням якості медичних послуг спочатку в області, а потім і по всій Україні зможе змінити життя чернігівців і жителів області на краще.

Сучасна медицина + молоді спеціалісти

Проаналізувавши стан справ у медичній сфері Чернігова та області за останні кілька років, можна з упевненістю сказати, що медицина регіону переживала глобальне переоснащення, яке дасть змогу новому витку розвитку якісної медицини та залучення більш молодих, але від того не менш професійних лікарів.

– У цілому зроблено було чимало. І мені дуже приємно констатувати той факт, що і в онкодиспансері, і в обласній лікарні, і в дитячій обласній лікарні ми почали спостерігати прихід молодих фахівців. Адже тільки завдяки реалізації нових технологічних процесів стало можливим поповнення медустанов молодими та перспективними фахівцями, – зазначив ексголова Чернігівської ОДА.

За словами Валерія Куліча, можна поставити відмінне обладнання, але працювати на ньому буде нікому. І навпаки. У медичних установах, де немає сучасного обладнання, не будуть працювати молоді висококваліфіковані лікарі. Проте не можна базуватись лише на молодих спеціалістах, має бути кістяк медичного колективу, а саме лікарі-професіонали, перевірені роками. Без них досягнення успіху просто неможливе.

Полювання за спеціалістами високого рівня – це, звісно, добре, але спочатку для них треба створити умови. Декілька проектів уже реалізувала обласна лікарня, в якій, наприклад, установили надсучасний прилад – ангіограф. Він дозволяє на новому рівні досліджувати судини та попереджати важкі захворювання серцево-судинної системи.

Наймасштабніший проект останніх років, реалізований у Чернігівському онкодиспансері, – придбання лінійного прискорювача і будівництво спеціального корпусу для нього. Саме це обладнання дає можливість детальної діагностики та лікування онкозахворювань. Нове устаткування дозволило привести лікування онкозахворювань до високих світових стандартів без залучення іноземних спеціалістів. Усього навчились наші лікарі, котрі нічим не гірші, а навіть кращі закордонних. Головне – створити робоче місце, де лікар не буде думати ні про що, окрім того, як врятувати пацієнта.

Увага приділяється й дитячій медицині, Зокрема, в обласній дитячій лікарні повністю реконструювали інфекційне відділення. Це дозволило пришвидшити процес лікування та одужання маленьких чернігівців.

На думку Валерія Куліча, не варто ділити оновлення в медичній сфері на більш та менш масштабні – абсолютно всі вони важливі. Те ж оснащення операційних основних медустанов лапароскопічними стійками (лапароскопія сучасний метод хірургії, в якому операції на внутрішніх органах проводять через невеликі, зазвичай 0,5–1,5 см, отвори). Хтось може сказати, що це дрібниці й на це взагалі не варто звертати увагу. Проте важливість такого оснащення важко переоцінити. Адже пацієнту не роблять купу надрізів, зі шрамами, з якими йому потім усе життя ходити, а оперують через невеликий отвір. Найголовніше, що реабілітація після такої операції зменшується з двох-трьох тижнів до кількох днів. Відповідно організм переживає набагато менший стрес та швидше відновлюється. Тож і незначні, здавалося б, оновлення можуть покращити життя пацієнта.

Медцентри в округах

Усі знають, що в Україні триває процес реформування в абсолютно різних галузях. Нововведення запроваджують і в медицині, і в податковій сфері, і в адміністративно-територіальному формуванні країни. На думку Валерія Куліча, медична реформа та децентралізація пов’язані максимально тісно. На даний час від медичної реформи є як позитив, так і негатив. З одного боку, у поліклініках стало менше черг, з’явились персональні доктори, пацієнти підписують договори про медобслуговування, кошти прив’язані до пацієнта – «Гроші йдуть за пацієнтом». З іншої боку, швидка тепер може не завжди поспішити на виклик, якщо розцінить його як не терміновий.

У зв’язку з певним поєднанням двох реформ основне, що зробили в області в цьому напрямку, – визначили чотири медичних округи, які після завершення децентралізації будуть збігатися з чотирма повітами (бувшими районами). І кожен з цих округів зобов’язаний мати потужний медичний центр, де концентруватимуться фінансові зусилля щодо оснащення за останнім словом техніки. Ці лікарні будуть найсучаснішими медичними установами в нашій області.

– Дорогі медики, хочу побажати, щоб найближчим часом медична реформа підійшла до свого завершення. І ми отримали кінцевий формат існування наших оновлених і сучасних медичних закладів. Зі святом! І всім успіхів, – підсумував Валерій Куліч.

Куліч голова ОДА медицина медичні установи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Культура
Чернігівські письменники Сергій та Тетяна Дзюби стали лауреатами цьогорічної Міжнародної літературної премії імені Марка Твена у номінації «Визначна літературна діяльність». Про це оголосив міжнародний Арт-центр «KLAS’S ARTS CENTER SAN FRANCISCO». Під час телефонної розмови Сергій Дзюба розповів, що премія була присуджена за книгу «Selected Poems» («Вибрані поезії»), яка вийшла друком в одному з Нью-Йоркських видавництв 2014 року. З того часу вона витрима...
Экология
Среди положительного в этом направление называют обновление техники КП "АТП-2528". Как сообщает пресс-служба Черниговской мэрии, техника упомянутого предприятия на 80% была металлоломом. С 2015 года на её обновление потратили более 80 млн грн. За эти деньги купили, в частности, тракторы, самосвалы, мусоровозы, снегоуборочные машины. Так же упомянули и о новой системе сбора мусора: полуподземные контейнеры для отходов устанавливают во дворах многоэтажек тер...
Происшествия
Троє підлітків, двоє 13-річних хлопців та 17-річна дівчина, врятували 36-річного чоловіка, який провалився під кригу біля мосту через річку Борзенка, яка протікає через Борзну. Про подію повідомили чернігівські рятувальники. Пригода сталася під вечір 7 грудня. 13-річні Богдан Руренко, Кирило Дахно та 17-річна Каріна Колеснікова проходили біля річки, коли почули крики людини, яка кликала на допомогу. Виявилося, що чоловік провалився під кригу та не міг виб...
Общество
Участковые офицеры появились в Тупичеве и Варве Городнянского района. Полицейские станции открыли в админзданиях ОТГ, сообщили в ГУНП Черниговщины. Офицер Тупичевской ОТГ будет обеспечивать правопорядок в Тупичеве, Тополовке, Буривце, Безикове, Большом Листвене. Общая численность населения - более 2500 людей. Что же касается Варвинского коллеги, то его вверенная территория: Варва, Воскресенское, Калиновица, Булавивщина, Григоревщина, Сирякивщина, Леляки, С...
Криминал
Правонарушиетли напали на пострадавшего около полудня на одной из центральных улиц Нежина. Их добычей стали 20 тысяч долларов США. По информации портала mynizhyn.com, подозреваемые, обокрав 51-летнего мужчину, попытались скрыться на внедорожнике "Volkswagen Touareg". Правоохранители ввели план "Перехват", а о нарушителях сообщили и в соседние районы. Так же по камерам "Мережа безпеки" вычислили направление движения внедорожника. В патрульной полиции сообщи...
Происшествия
Горели двухэтажный жилой дом и квартира. Информацию об этом сообщили в департаменте по вопросам гражданской защиты и оборонной работы Черниговской ОГА. Пожар кирпичного жилого дома произошел 8 декабря в 11:45. Огонь охватил стены и пол дома на улице Комочкова, 29. Общая площадь повреждений - 50 м². Причина пожара - короткое замыкание. Второй пожар произошел 9 декабря в 4:36, на улице Серёжникова, 3. Огонь уничтожил имущество, а также 20 м² стен жилья. Прич...
Общество
Центри первинної медико-санітарної допомоги шести районів області отримали 12 нових автомобілів «Renault Duster». Новина з’явилася на сайті «Чернігівський монітор». Автівки «Renault Duster» відрізняються підвищеною прохідністю. Тобто, відтепер лікарі зможуть дістатися до пацієнтів незважаючи а ні на погодні умови, а ні на стан доріг. Таким чином, вони просто незамінні в екстренних випадках, коли допомогу хворому необхідно надати якомога швидше. Три автомо...
Общество
Ринок біля Шерстянки (на перетині вулиці Мазепи і Музичної) буде облаштований в 2020 році. Згідно зі звітом міського голови Чернігова, в 2020 році планується поліпшити вигляд торгової території біля підземного переходу на Шерстянку. Владислав Атрошенко нагадав, що в 2019 році пішки перейти з вулиці Мазепи на Шерстянку стало зручніше. Зокрема, був капітально відремонтований підземний перехід, який тепер має сучасне освітлення, не слизьку плитку, навіси біл...
Происшествия
Троє дітей з села Стахорщина Новгород-Сіверського району вчора, 8 грудня  госпіталізували до районної лікарні з діагнозом - отруєння. Про це повідомляє Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА. Отруїлись троє хлопців: 14-річний Микола Веркуша, 12-річний Андрій Лудін та 9-річний Михайло Хаджиогло. Всіх їх доправили до реанімаційного відділення Новгород-Сіверської центральної районної лікарні, де через дві години після го...