• Головна
  • На Валу встановлять бронзовий макет Чернігівської фортеці XVIII ст
10:50, 18 липня 2019 р.

На Валу встановлять бронзовий макет Чернігівської фортеці XVIII ст

У Чернігові вже не вперше ведуть розмови про створення макета міста в бронзі. Проте до цього часу це було лише обговорення місця розташування, вигляду макета, його історичного та архітектурного наповнення в рамках реконструкції нижньої частини Валу. Наразі ж міська влада вже мала змогу на власні очі побачити перші напрацювання спеціалістів, а саме як вони бачать бронзовий макет Чернігова.

На Валу встановлять бронзовий макет Чернігівської фортеці XVIII ст, фото-1

Без річки

Із самого початку макет стародавнього Чернігова хотіли встановити на фонтані, який планували відновити на вході до Валу з боку вулиці Серьожнікова. Але від ідеї щодо фонтана і макета на ньому поступово відмовились, адже мережі водопостачання в сусідніх будинках застарілі – і не витримали б додаткового навантаження. Сам же макет мер Чернігова Владислав Атрошенко пропонував зробити з імпровізованою річкою, проте і від цієї ініціативи відмовились. Макет, який представили міському голові та експертам, не враховує наявності там штучної річки та й наочно демонструє Чернігівську фортецю XVIII століття без річки, що проходила на той час за стінами фортеці і не потрапила на першочергову модель майбутньої бронзової фортеці.

Лише початок

Макет створили науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені Тарновського Олександр Бондар у співробітництві з педагогами Чернігівського національного технологічного університету та іншими істориками. За його словами, макет побув на Валу менше години та був експонований спеціально для наради мера з іншими спеціалістами з відповідного приводу. Тому чернігівцям треба буде потерпіти до його остаточного затвердження та встановлення.

– Цей, так би мовити, «макет макета» Чернігівської фортеці ХVІІІ століття сьогодні виставили буквально на півгодини. Присутні дивились, де його можна і доречно було б встановити. Найбільш вірогідним місцем є центральний вхід на Вал, що навпроти Інституту історії. Бо справа в тому, що вирішуються питання, не де ХОЧЕТЬСЯ встановити макет, а де МОЖНА його встановити у відповідності до законодавства. Також обговорюється простір навколо макета фортеці. Чи будуть там клумби або ще якісь оздоблення, вирішуватиметься згодом, – зазначив Олександр Бондар.

На Валу встановлять бронзовий макет Чернігівської фортеці XVIII ст, фото-2

Історик додає, що кінцевий варіант не буде сильно відрізнятись за розмірами від того макета, який зараз експонували для наочності. Різниця становитиме максимум плюс-мінус 10 %. Зараз макет – 1,9 на 1,6 метра. Опис макета буде кількома мовами – українською, англійською і мовою Брайля для слабозрячих чернігівців та гостей міста. Поряд із бронзовою фортецею встановлять інформаційний бокс, в якому буде зазначено максимум інформації про Чернігів того часу.

Усі уточнюючі обговорення та доповнення будуть вноситись ще як мінімум протягом місяця. Кінцевий же варіант мають затвердити на архітектурно-містобудівній раді.

Після цього розпочнеться виготовлення проектної документації та саме встановлення бронзового макета фортеці. Представники управлінь ЖКГ та архітектури міськради братимуть безпосередню участь в обговоренні всіх нагальних пропозицій, аби пізніше це врахувати у фінальному проекті.

За словами начальника міського управління ЖКГ Ярослава Куца, макет Чернігівської фортеці XVIII століття з’явиться на Валу до кінця цього року. Більш чітка дата стане відома після узгодження всієї проектної документації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чернігівська фортеця #бронзовий макет #Вал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...