• Головна
  • Чи потрібен військовий парад на День незалежності?
10:01, 21 липня 2019 р.

Чи потрібен військовий парад на День незалежності?

П’ять останніх років поспіль, із 2014-го – анексії Криму та початку військових дій на Донбасі, на День незалежності України в Києві проводився військовий парад. Брали участь всі роди військ, а також наявна на той час передова техніка, яка демонструвалася жителям України та світу загалом. Цьогоріч офіційного параду на День незалежності не буде. Таке рішення ухвалив новообраний президент України Володимир Зеленський.

У свою чергу учасники бойових дій на Донбасі та деякі діючі військовослужбовці заявили, що будуть організовувати власний парад.

Ми вирішили дізнатись думку чернігівців та гостей міста з цього приводу. Хотіли би вони бачити військовий парад на День незалежності чи це, на їх думку, є недоречним?

Віктор, педагог:

– Повністю підтримую рішення президента, бо не бачу сенсу в такому параді. День незалежності можна відсвяткувати й організувавши якісь інші заходи. Взагалі мені здається, що паради – це пережиток минулого, який тягнеться з Радянського Союзу.

Навіщо показувати надзвичайну силу своєї армії, коли в реальності вона не така вже й надзвичайна. Краще ту техніку, яка експонувалась на цих парадах, одразу відправити на фронт.

Лариса (громадянка Швеції):

– Дуже люблю паради ще з часів своєї молодості. Але, оскільки зараз багато людей гине, можливо, вони і не так доречні, як раніше.

Знаєте, я б зробила так: зібрала військових та попитала їх думку. Якщо їм це справді потрібно і цей парад на День незалежності якось їм допоможе, то, звичайно, його треба проводити. Це ж військовий парад – у кого, як не у військових, спитати думку про організацію такого святкування.

Валентин Іванович, пенсіонер:

– Вважаю, що військовий парад на День незалежності – це вже зайве. Час і так зараз важкий, а тут ще й паради влаштовують – не потрібно це.

Наше місто розвивається, а є такі міста, де обмаль коштів… чому б ті гроші з параду не направити на розвиток українських містечок? Я думаю, це було би правильно.

Добре, я розумію, коли військовий парад на якийсь ювілей. Ось, наприклад, у 2021-му буде 30 років незалежності. Тоді так, це доречно та урочисто, але ж не кожного року таке влаштовувати.

Вікторія, лікар:

– Чесно кажучи, не знала, що той парад уже п’ять років проводився… а тим більше що його відмінили цього року. Трішки випала з інформаційного простору країни.

Мені важко вибрати якусь із цих позицій, за чи проти параду, я насправді до цього ставлюсь абсолютно нейтрально. Але все ж таки думаю, що без цього можна обійтись, нікому гірше не стане.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий парад #день незалежності #опитування #свято

Коментарі

Оголошення
live comments feed...