• Головна
  • «Закопувати» гроші в підземні мережі в Чернігові бояться. Сподіваються на державу
15:22, 31 липня 2019 р.

«Закопувати» гроші в підземні мережі в Чернігові бояться. Сподіваються на державу

Фінансування реконструкції підземної системи мереж з водо- та теплопостачання, а також каналізації потребує величезних коштів, яких наразі в Чернігові немає. Про це сказав міський голова Владислав Атрошенко.

Сьогодні щороку місто може виділити близько 2 % суми необхідної для заміни труб, що вже відслужили не один строк експлуатації. Якщо ці темпи збережуться, то всі роботи розтягнуться приблизно на 50 років.

Це суцільна аварія. І 50 років вони не пролежать. Це 400 відсотків, що не пролежать, спрогнозував міський голова.

Він зазначив, що направити всі кошти на вирішення лише цієї проблеми – не вихід, оскільки тоді зупиняться усі інші сфери і вкотре нагадав: в ситуацію має втрутитися держава, оскільки на місцях такі гроші не знайдуться.

Також Владислав Атрошенко застеріг від того аби максимально прискорити темпи реконструкції за рахунок скорочення інших видатків. Мовляв, зараз «героїчно використаємо кошти» – а потім проблему нарешті вирішать на державному рівні:

– От зараз ми витратимо свої гроші, не купимо зайвих 5–6 тролейбусів… Скільки ми «закопали» на Героїв Чорнобиля в мережі? 70 мільйонів? Це колосальні кошти.

Мер зазначив, що єдиним можливим сценарієм може бути цільове державне запозичення міжнародних коштів з розподілом їх на місця і терміном повернення в 30–50 років. Так Чернігів зможе щороку оновлювати мережі на 15–20 % і реалізувати програму за 5 років.

Повертати борги, на думку мера, можна було би через закладання під час наступного підвищення пенсій на 10 % обов’язково 2 % закласти на комунальні тарифи, аби збільшити надходження і розрахуватися за запозиченнями.

Також Владислав Атрошенко зазначив, що досі жоден уряд не цікавився питанням: скільки потрібно грошей на заміну мережі і де взяти на це кошти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підземні мережі #реконструкція #бюджет #каналізація #водогін #заміна труб
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...