Рейдерське захоплення землі і бізнесу

Рейдерське захоплення - поширене правопорушення в сфері бізнесу у 90-ті роки, не втратило актуальності і зараз. Можна вести легальну справу, вчасно виплачувати податки і збори, але це все одно не захистить від посягань злочинців.

Що таке рейдерське захоплення землі?

Рейдерство - це самовільне зайняття, незаконне переоформлення, недружнє поглинання або протиправне володіння майном, нерухомістю, землею. Найчастіше термін «рейдерське захоплення» використовують у бізнесі і комерційних взаєминах, але «захопити» можуть і приватну власність.

Законодавство виділяє два види рейдерських атак на землю, які тягнуть за собою різні види кримінальної відповідальності:

 1. Самовільне зайняття земельної ділянки.

 2. Подвійна реєстрація права оренди земельних ділянок.

Самовільне зайняття земельної ділянки - це будь-які дії, які вказують на використання землі без рішення органів влади, або без дозволу безпосереднього власника.

Подвійна реєстрація - це ситуація, в якій одна земельна ділянка належить двом різним орендарям (не в частинах, а обидва орендатори мають повний обсяг прав на цю землю).

Рейдерське захоплення може здійснюватися з метою подальшого використання землі або ж вимагання. У справжнього власника вимагають грошову винагороду для того, щоб незаконні користувачі звільнили ділянку.

Що робити, якщо вимагають гроші?

Вимагання в ККУ визначається як вимога передати чужі речі, нерухомість або права на майно або здійснення будь-яких дій стосовно власності з загрозою заподіяти шкоду власнику, його сім'ї або просто дорогим йому людям, обмеження прав, свобод та інтересів перерахованих вище осіб. Склад злочину зафіксований в статті 189.

У власника землі або підприємства є кілька інстанцій, в які він може звернутися за допомогою:

 1. Правоохоронні органи - поліція, прокуратура.

 2. Мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги. Через них можна повідомити про факт рейдерської атаки, а професіонали почнуть вести розслідуванням і збір даних самостійно.

 3. Регіональні оперативні штаби. Вони знаходяться під юрисдикцією Головного територіального управління юстиції.

 4. Спеціальна служба з питань державної реєстрації (якщо була виявлена ​​подвійна реєстрація права оренди на землю).

 5. Державна інспекція сільського господарства (якщо треті особи використовують земельну ділянку самовільно, але без зміни документів).

 6. Як крайній захід можна звернутися в суд. Найкраще писати заяву після того, як до справи буде залучена поліція і прокуратура.

У мережі є безкоштовні сервіси, які можуть надати якісну юридичну допомогу з питань рейдерства і вимагання, наприклад Uristy.com.ua. Там будь-яка людина може вибрати собі професійного адвоката, отримати роз'яснення та, при необхідності, подальший правовий супровід справи.

Відповідальність за вимагання

Відповідальність за вимагання варіюється в залежності від наявності або відсутності обтяжуючих обставин, ознак повторності або рецидиву.

 1. Вимагання, яке було здійснено в перший раз - обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на такий же термін.

 2. Вимагання, яке відбулося повторно, за попередньою змовою групою осіб, службовою особою при виконанні, або ж з погрозою вбивства чи нанесення тяжких тілесних, істотної матеріальної шкоди - карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

 3. Вимагання, яке було об'єднано з насильством або нанесенням майнової шкоди - позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

 4. Вимагання, що призвело до майнового збитку в особливо великих розмірах, або здійснено організованою групою, або призвело до тяжкого тілесного ушкодження - карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Адвокати Чернігова, Києва, Одеси та інших великих міст України надають детальні роз'яснення статей кримінального кодексу онлайн. Нюанси використання законодавства в конкретній ситуації можна дізнатися у них, звернувшись за консультацією через допоміжні сайти.

Отримавши грамотну юридичну допомогу з цього питання, громадянин може бути впевнений в захищеності прав.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Новости компаний
Счастье приходит к тем, кто умеет его планировать:) И большие мечты, и маленькие приятные события нужно записывать. Тогда они наверняка сбудуться. Именно поэтому мы решили создать новый яркий календарь-планер особенных моментов на 2020 год.  Календарь-планер Mofy.life - это 12 стриничек хорошего настроения, вдохновения и полезных советов. У каждого месяца своя тематика - личный рост, здоровье, путешествия, отношения, экология, праздники и подарки. Следуя с...
Культура
Місто легенд стало одним із 12 міст України та Польщі, де цієї зими проходить XIX Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики JAZZ BEZ with Marek. На фестиваль з’їхались гурти з абсолютно різних країн, яких об’єднує одне - любов до створення справді якісної музики. У Львів приїжджали музиканти з Люксембургу та Швейцарії, до Києва з Німеччини та Кот-д’Івуара, а ось для чернігівців та гостей міста грали польський гурт – Organic Noises та хлопці з С...
Общество
Поддержка рождаемости в Чернигове: 4 093 семьи получили деньги на ребенка благодаря местной спецпрограмме, расчитаной на 2017-2022 годы. Речь о сумме 35 млн 195 тыс грн из казны города. И выплаты продолжаются. Как сообщает пресс-служба Черниговского горсовета в этом году финпомощь получили 1 906 семей (16 млн 51 тыс грн) и ещё 89 могут рассчитывать деньги. Соответствующие 775 тыс грн распределятся так: 41 семья - по 5 тысяч на первого ребенка; 39 семей - п...
Общество
Новая скорая Toyota Land Cruiser 150 появилась в Городнянском центре первичной медико-санитарной помощи. Информацию об этом предоставило управление здоровья Черниговской ОГА.  Сообщается, что авто оборудовано по лучшим европейским стандартам, и при этом обеспечит оперативную транспортировку пациентов, а так же проведение основного медосмотра.
Общество
Возможно, «экзотика» – громко сказано. Всё же сейчас вряд ли можно кого-то удивить наличием в супермаркетах манго или помело... Тем не менее подобные плоды нехарактерны для наших широт. Что некоторых людей настораживает: полезно ли это? А может, вовсе вредно? Ведь у нас они не растут и непривычны для нашего организма. Накануне новогодних праздников, когда человек хочет побаловать себя чем-то необычным, мы решили разобраться в этом вопросе. Манго – источник...
Криминал
Полиция Черниговщины, в том числе и спецподразделение КОРД задержали наркоделков в Нежине. По информации правоохранителей, трое мужчин закупали ингредиенты для веществ через интернет, из которых позднее в специально приспособленном помещении готовили наркотики. Их они продавали как и через интернет, так и, как говорится, из рук в руки.При этом амфетамин и марихуану сбывали оптом и в розницу. Ставку делали на молодежь. Одним из ингредиентов было химическое...
КОЛОНКА
По Парижу. Туда можно было не ездить – то, о чем договорено, легко разруливалось по телефону. Единственный результат – потенциальный обмен пленными. Кто-то вернется «с холода», кто-то – случайные люди. Мы же отдадим тех последних, кто на международном суде мог бы под протокол подтвердить преступления путинского режима на украинской земле. А та сторона наберет себе в заложники ровно столько заробитчан, сколько ей нужно. Печалька. По разведению на трех участ...
Общество
Патрульные полицейские Чернигова нашли мужчину, которого разыскивали правоохранители Борзнянского отдела как неплательщика алиментов. Стражи закона сообщают, что 13 декабря около часа ночи, они обратили внимание на мужчину с признаками алкогольного опьянения. Это было на улице Мазепы. В розыске из-за неуплаты алиментов беглец находился с июня месяца. Его доставили в Черниговский городской отдел полиции.
Культура
Підсумки конкурсу «Чернігівщина туристична: вибір року», який проводив обласний департамент культури і туризму, національностей та релігій підбили днями в обласному центрі. Про це повідомляється на сайті Чернігівської ОДА. Кращих обирали серед майже півсотні претендентів, а переможців визначили з урахуванням голосування в мережі інтернет. Таким чином, переможці номінацій: – «Туристична подія»: кавер-фест на Голубих озерах (с. Олешня Ріпкинського району);...