10:00, 3 августа 2019 г.

Шерстянку оновлюватимуть

Про такі плани розповів міський голова Чернігова Владислав Атрошенко під час фінальної інспекції та відкриття відремонтованого підземного переходу на Шерстянці. Як завжди, навколо міського голови зібралось чимало місцевих жителів. Люди дякували за реконструкцію і висловлювали певні зауваження міській владі.

Підземний перехід на чотири з плюсом

Міський голова не раз бував на об’єкті реконструкції під час ремонту, але на цей раз приїхав зробити фінальний огляд виконаних робіт та офіційно відкрити вже відремонтований перехід.

За словами підрядника, капітальний ремонт підземного переходу на Шерстянці не проводився з моменту його побудови десь 35–40 років тому. Знаючи цю інформацію та весь обсяг виконаних підрядником робіт, міський голова оцінив результат, який побачив на власні очі.

– З приводу якості робіт у підземному переході, то про це можна буде реально говорити тільки з часом, але на разі я оцінюю їх в чотири з плюсом за п’ятибальною шкалою. Ще буде осінь – зима, після цього і подивимось, яка насправді якість проведених робіт у переході. Є певні зауваження по поручням, але підрядник їх виправить, – запевняє міський голова.

Жителі мікрорайону, що були присутні на зустрічі, також поцікавились у мера, чи буде тут новий підйомник для людей з обмеженими можливостями, як у підземному переході на «Україні». На що міський голова разом із підрядником у черговий раз згадали про численні випадки крадіжок та вандалізму. Через таку загрозу в міськраді вирішили поки не облаштовувати шерстянський перехід підйомником та не виділяти кошти з бюджету, хоча його купівля і прописана в тендері на ремонт.

– Підйомника тут поки що не буде. Бо коли тут проводилась реконструкція, то кралося все: інструменти, матеріали і тому подібне. Якщо ми його зараз тут встановимо, то його розтягнуть на запчастини за тиждень. Зараз ми організуємо тут охорону та відеоспостереження, і вже після цього будемо розглядати можливість встановлення тут підйомника, зазначив мер.

Проте не всі присутні на відкритті жителі мікрорайону були беззаперечно задоволені ремонтом. Звучали припущення, що ремонт переходу на Шерстянці робився під вибори до Верховної Ради України. На що міський голова зауважив, що автор припущення щось плутає, та запевнив: під час ремонту та перед ним не було ніяких політичних заяв та обіцянок з приводу переходу на Шерстянці.

Шерстянку оновлюватимуть, фото-1

Рубати руки чи розстрілювати?

Місцевих жителів неабияк турбує питання частих випадків вандалізму як у центрі міста, так і в спальних районах, таких як Шерстянка. Особливо це питання стало актуальним після ремонту підземного переходу, адже треба, щоб він залишався таким же охайним якнайдовше.

На думку Владислава Атрошенка, аби побороти все це, потрібно десь років 30 часу і сильна влада, ось тоді такі прояви, можливо, і зникнуть. Владислав Атрошенко навіть зробив певну міжнародну ретроспективу боротьби з вандалізмом, але ми не впевнені, що дані методи можливі в сучасному світі.

– Розуміння покарання за такі речі, як вандалізм, у всіх різні. Хтось розстрілював за таке, хтось відрубав руки, а потім інші покоління вже про це знали і просто підтримували сформовану гарну звичку не псувати майно, нагадав міський голова.

Першочерговою задачею охорони, яка передбачається в переході, Владислав Атрошенко назвав допомогу людям з обмеженими можливостями, а вже потім пильнування за станом переходу, аби його ніхто не псував. Напевно, основна надія буде на відеоспостереження, яке вже встановлено у переході. Саме це має відлякувати чималу кількість вандалів.

Шерстянку оновлюватимуть, фото-2

Торгівля навколо переходу

Як відомо, торгові точки поблизу переходу є як з одного, так і з іншого боку. Зі сторони перехрестя вулиць Івана Мазепи та Музичної розташований уже колишній ринок «Вісла». Чому колишній? Тому що цю територію вже передано на баланс КП «Паркування та ринок».

– По ринку «Вісла». Його не буде в тому вигляді, в якому він є зараз. Можу сказати, що керівництво цього ринку за всі роки його існування зарекомендувало себе з найгіршої сторони, саме як управитель. Усі бачать стан цього ринку, і видно, що сплата оренди підприємцями йшла не на його розвиток, а, напевно, у кишеню керівників. Комунікації, які звисають над головою, мають жахливий вигляд. Коли ми зняли цей ринок з квадрокоптера, то ті кадри нагадали мені фільми про іранські квартали, де все іржаве та страшне. У нього вже було достатньо часу, аби оновити ринок, привести його до ладу та зарекомендувати себе як гарного керівника, і місто цьому тільки раділо би, сказав міський голова.

У свою чергу директор ринку «Вісла» Сергій Ліплянський підтвердив нам інформацію про передачу території ринку КП «Паркування та ринок» та зазначив, що неодноразово намагався зустрітися з мером, аби обговорити питання ринку та його майбутнього, але начебто через позачергові вибори до парламенту міський голова був постійно зайнятий.

За інформацією директора, ринок продовжуватиме діяти так, як є (зі старими МАФами), поки буде готуватись проектна документація на реконструкції та очікуватимуться кошти. Щодо підприємців, які там працюють, то деякі вже залишили ринок, а є й такі, хто переуклав договір із комунальним підприємством.

Коли розпочнуться роботи з оновлення ринку – поки невідомо. За словами мера, усе залежить від бюджету міста на наступний рік, який закладуть народні депутати України. Якщо бюджет дозволятиме, то роботи планують розпочати наступного року.

Незважаючи на все це, уже колишнє керівництво ринку «Вісла» та сам Сергій Ліплянський мають надію все ж таки зустрітись із міським головою та обговорити з ним майбутнє цієї території.

Якщо казати про іншу сторону підземного переходу (виходить на сам мікрорайон Шерстянки), то тут місцеві жителі попросили мера облаштувати хоча б торгові ряди, за оренду яких вони готові платити певні кошти. Усе, що вони хочуть, – це тільки аби їх не «тероризувало» КП «Муніципальна варта», працівники якої, за словами жителів мікрорайону, доволі часто приходять та змушують припинити там торгівлю, бо вона відбувається у не встановленому для цього місці. На що міський голова відповів: «Взагалі, я проти таких базарчиків. Я за такі торгові точки, де немає сміття, аби на голову людям нічого не крапало, були санітарні умови. А це вже не базарчик, а ринок, і це все виходить доволі дорого».

Квартири на Шерстянці здорожчають

Також мер пообіцяв мешканцям зростання цін на нерухомість їхнього мікрорайону.

Ціни на квартири в мікрорайні Шерстянки стануть вищими на 25–30 %, якщо міській владі вистачить запалу та бюджетних можливостей реалізувати свої плани.

Але зростання ціни буде тільки в тому випадку, якщо вдасться виконати всі заплановані роботи з його оновлення. Мова йде про пряму дорогу на Шерстянку, окремий парк, зону відпочинку тощо. Усе залежить від того ж бюджету міста. Розраховували, що парк можна було зробити і в цьому році, проте тоді залишався б нереконструйованим підземний перехід.

 Ми хочемо зробити пряму дорогу на Шерстянку. Не буду обіцяти, що ми її обов’язково зробимо, але будемо намагатись, – каже міський голова.

Однак не всі на Шерстянці хочуть бачити новий парк, декому до вподоби, наприклад, церква. На що Владислав Атрошенко відповів: навіть за бажання коштом міського бюджету церкву будувати не можна – на це повинна бути приватна ініціатива.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#підземний перехід #реконструкція #Шерстянка #плани #парк #дорога
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...