• Главная
  • Встигни насолодитися літньою «Зеленою Сценою»!
19:22, 13 августа 2019 г.

Встигни насолодитися літньою «Зеленою Сценою»!

До Чернігова повернулась спека, на календарі останній місяць літа, а «Зелена Сцена» готова знову дивувати своїх поціновувачів неабиякою палітрою творчого доробку гостей фестивалю. Протягом трьох днів усі зможуть яскраво відпочити та послухати якісну музику в колі друзів і гарних знайомих.

Чернігів очікує на четверту в цьому сезоні оновлену «Зелену Сцену», яка вже традиційно раз на місяць не перестає дивувати чернігівців та всіх присутніх своїми цікавими гостями, їх історіями та творами.

«Зелена Сцена», як завжди, готова надати вам можливість поринути в круту атмосферу джазу, лаунжу, хіп-хопу, а також поєднання всього цього у виконанні українських музикантів. Окрім виступів талановитих та креативних гуртів, на гостей фестивалю чекає захоплююча зустріч з авторами українських книжок, художниками, режисерами. Усе це ви зможете побачити на власні очі вже наприкінці цього тижня, 16–18 серпня, а поки – більш детально про кожен день неймовірної літньої «Зеленої Сцени».

Встигни насолодитися літньою «Зеленою Сценою»!, фото-1

Що на нас очікує

День перший

Розпочинати серпневу «Зелену Сцену» вже традиційно буде безкоштовна екскурсія Черніговом, яка стартує 16 серпня о 17:00. За півтори години всі охочі зможуть оглянути історичні місцини Чернігова та послухати цікаві розповіді про Місто легенд. Після чого всі повертаються на «Зелену Сцену» та поринають у музичний світ, повний різноманіття жанрів.

Зокрема, о 18:30 продовжить цей вечір столичний авторський гурт Ullam. У них немає конкретики в жанровому наповненні, і в цьому їхня перевага. Від них ви зможете почути нотки нью-ейджу, ланжу, фанку або ж брейкбіту, і все це під мелодійно-ніжний вокал Катіко Пурцеладзе.

Кожен із цих музикантів – самодостатній і наповнений виконавець. Хлопці відомі як сольні артисти, так і учасники спільних виступів з багатьма українськими та закордонними музикантами і колективами. Несли свою музику через багато міжнародних фестивалів, від Koktebel Jazz до Sziget festival.

Після музичної насолоди організатори о 20:00 пропонують перейти до «Розмовника» з його гостею Ганною Чепурною. Вона практичний психолог, кандидат психологічних наук та викладач психології.

Встигни насолодитися літньою «Зеленою Сценою»!, фото-2

На серпневому «Розмовнику» мова піде про поширену нині проблему емоційного вигоряння. Разом із гарним спеціалістом, який не за чутками знає, як це емоційно вигоріти та що з цим робити, ми спробуємо визначити, що це та які прояви воно має. Чому одні люди виснажуються швидко, а інші можуть роками виконувати однакову роботу і не втомлюватись морально. Зокрема, відбуватиметься пошук ідеальної формули, коли ти палаєш своєю справою, але не згоряєш. Окрім цього, усі бажаючі зможуть пройти цікаві психологічні тести та корисні вправи.

На завершення першого дня фестивалю до вашої уваги кінопоказ унікального фільму Германа Васке про людей з неабияким творчим натхненням – «Чому ми креативні?». Ще жодному вченому не вдалося розкласти феномен креативності по поличках і пояснити, звідки народжується творчість людини, як її контролювати, розвивати та стимулювати.

Автор фільму теж переймався цим питанням і зважився на власне дослідження – упродовж понад 30 років він збирав інтерв’ю з художниками й мислителями, серед яких лауреати Нобелівської премії й «Оскара», зірки образотворчого мистецтва, музики, кіновиробництва, літератури, філософії, політики, бізнесу й науки. Усім їм він ставив одне запитання: «Чому ви креативні?».

Які відповіді дали Квентін Тарантіно, Девід Лінч, Дем'єн Херст, Марина Абрамович, Йоко Оно, Такеші Кітано, Девід Бові та інші, ви зможете побачити вже цієї п’ятниці на «Зеленій Сцені» і завдяки незалежному дистриб’ютору авторського інтелектуального та естетичного кіно в Україні – Kinove.

День другий

Розпочне вечір другого дня майстер-клас від Librarium, який полюбився чернігівцям та гостям міста. Присутні зможуть ознайомитись із художнім ремеслом, навчитись чогось нового та просто долучитись саме до художньої творчості, яка передасть ваші емоції трошки інакше та більш яскраво.

Встигни насолодитися літньою «Зеленою Сценою»!, фото-3

О 18:30 на головній сцені фестивалю – столичний джазовий гурт Nikolay Domashov Quintet, який подарує гостям «Зеленої Сцени» багато вишуканого джазу.

Усе це організують п’ятеро віртуозних музикантів та професіоналів у своєму стилі, а саме Максим Кременок (альт-саксофон), Олексій Боголюбов (клавіші), Тарас Кушнірук (гітара), Павло Гайдаєнко (бас) і той, на честь кого й названо гурт, – Микола Домашов, який зіграє не одну класну партію на барабанах.

О 20:00 на повністю "розігріту" «Зелену Сцену» завітає експериментальна команда Drum&Tuba Band, яка представить свою програму у стилі Riot Jazz.

Це оригінальний і неповторний стиль, адже поєднує в собі хіп-хоп та власне джаз. Деякі можуть сказати, що це зараз неформат… Можливо, так воно і є, але з чим ніхто не посперечається, так це з тим, що це насправді якісна музика, від якої кожен отримає неабияку насолоду.

Тому суботня «Зелена Сцена» обіцяє бути напрочуд музикальною й атмосферною, з чим у цього творчого простору, до речі, ніколи й не було проблем.

День третій

Завершальний вечір творчого вікенду вже традиційно буде присвячено літературі, з маленьким украпленням музики від українського мультиінструменталіста.

Першою на літературну сцену фестивалю о 18:00 вийде чарівна Ірина Сажинська – поетеса, перекладач, ілюстратор, а також фінансистка з Запоріжжя. Усі ці таланти поєднує в собі дівчина, в якої вже є дві видані поетичні збірки, велика кількість публікацій в альманахах та періодичних виданнях. Також вона лауреат безлічі поетичних конкурсів.

Пані Ірина приїжджає на «Зелену Сцену» не просто так, а для ексклюзивної презентації своєї нової поетичної збірки «Голубина пошта». На вас очікує живе та невимушене спілкування з автором про творчість, життя тощо.

А ось прозову частину літературного вечора «Зеленої Сцени» представить Володимир Рафеєнко – донецький письменник, що нині мешкає в Києві.

До певного часу Володимир писав лише російською мовою і був відомий як «російський і український письменник», за визначенням «Вікіпедії». У Чернігові ж автор презентуватиме свій перший україномовний роман «Мондеґрін».

«Мондеґрін. Пісні про смерть і любов» – важливий текст для всіх двомовних українців, адже він про те, як людина опановує рідну мову вже у дорослому віці. Чи радше про те, як мова опановує людину. Роман складається із рефлексій і роздумів героя – переселенця з Донецька – щодо буття українцем у сучасних умовах, життя, смерті та війни. Як ви розумієте, це глибоко особистісний роман, частково замішаний на біографічному досвіді автора, де особливе місце відводиться місту як окремій дійовій особі.

Тож можливість зустрітись з такою непересічною особистістю не варто втрачати. Краще завітати на «Зелену Сцену» та отримати літературне задоволення від спілкування з автором.

Що ж до музичного супроводу літературного вечора, то між двома частинами недільної зустрічі на «Зеленій Сцені» гості фестивалю зможуть трошки відволіктись на гру надзвичайного мультиінструменталіста – Postman (Костянтин Почтар, вокаліст київської рок-групи "5 Vymir").

Postman – композитор і автор текстів до своїх творів, тому переживає кожну пісню наче вперше. В основному Костянтин виконує пісні англійською і українською мовами. Хоча його музика здебільшого легка і безтурботна, але в текстах підіймаються складні й важливі теми, над якими варто задуматись.

А протягом всіх трьох днів фестивалю на "Зеленій Сцені" буде діяти виставка живопису Дмитра Куровського "Сокровенності". Окрім цього, як завжди працюватиме "Зелена Лавка", будуть розваги для дітей, а також буккросинг.

Тож не пропустіть найголовнішу подію серпня й усього літа – і проведіть свій час у творчому просторі «Зеленої Сцени»! Адже він об’єднав кращі ідеї, а потужний позитивний зворотний зв’язок показав їхню значимість для чернігівців та гостей міста.

***

Проект «Зелена Сцена – 2019» відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році на підставі відповідного закону України з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно з чинним законодавством, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Проект «Зелена Сцена – 2019» реалізується за сприяння та підтримки посольства США в Україні в межах конкурсу малих грантів громадської дипломатії і культури. Ця підтримка дозволить глядачам краще дослідити різноманітність американської культури, познайомить їх як із творами класики американського джазу, так і з прикладами сучасного мистецтва США.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Зелена Сцена #концерт #фестиваль #виступи #музика
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...