• Главная
  • 1 вересня діти не підуть в чернігівський садочок №5 - його закривають
09:00, 17 августа 2019 г.

1 вересня діти не підуть в чернігівський садочок №5 - його закривають

1 вересня діти не підуть в чернігівський садочок №5 - його закривають

Мова про вихованців міського дитячого садка № 5, що розташований на Шерстянці поруч із двома дошкільними навчальними закладами (№ 2 та 10). Він побудований ще до Другої світової війни – у 1936 році. Зараз там виховується 97 дітей, які з 1 вересня підуть уже до інших садочків, зокрема й до двох сусідніх.

Будівля небезпечна

Вік споруди, в якій постійно знаходяться діти, дається взнаки. Міська влада прийняла рішення про закриття цього дитячого закладу зі збереженням юридичної назви та можливої побудови на його місці нового садочка.

За словами завідувачки ДНЗ № 5 Людмили Тишкевич, експертиза встановила, що будівля непридатна для експлуатації.

Розумієте, основна біда в тому, що цей садочок побудований без фундаменту, є місця, де підлога просто провалюється. Ми все це ремонтуємо, підкладаємо під лінолеум якісь дошки, але цього вистачає максимум на три місяці, – каже пані Людмила.

1 вересня діти не підуть в чернігівський садочок №5 - його закривають, фото-3

Вона додає, що відсутність фундаменту – це не єдина проблема будівлі. Окреме важливе питання – із приводу сирості та температурного режиму в садочку.

Коли мене призначили на посаду у 2003 році, то одне з приміщень, де зараз музична зала, було більше схоже на сарай, але ми його як могли відремонтували та перетворили на залу. Одна з основних проблем тут – це підлога, яка 12 років тому була піднята на 50 сантиметрів від землі, але зараз, напевно, і цього вже немає, ми це відчуваємо. Ранкові вистави ми проводимо тільки по одній групі, адже цього приміщення просто не вистачає, а ще воно буває й дуже холодним. Через те, що будівля з віком уже трохи деформована, то з вулиці під стінами постійно стоїть вода, а від цього сирість усередині. Температура дуже нестабільна і коливається від 16 до 20 градусів тепла, – жаліється завідувачка ДНЗ.

Реконструкція недоцільна

У соцмережах батьки дітей, які є вихованцями садочка № 5, наголошували на тому, що раніше начебто планувалася реконструкція закладу, а зараз його чомусь уже закривають. На це міський голова заявив: будь-яка реконструкція цією будівлі є недоцільною, тому й проєкту реконструкції не могло бути в принципі.

Ну ви ж розумієте, що є певні характеристики будівлі, зокрема відсутність під нею як такого фундаменту. Будівлі вже 83 роки, і те, як і з чого вона побудована, дає зрозуміти, що ніякі реконструкції або ремонти тут недоцільні. Звісно, це можна зробити, але це однозначно недоцільно. Можна за новітніми технологіями закачати під будівлю розчин для фундаменту, але це буде в рази дорожче, ніж будівництво нового садка, – говорить Владислав Атрошенко.

Начальник управління освіти Василь Білогура додав, що навіть саме планування будівлі не відповідає сучасним нормам будівництва садочків. Це стосується розташування груп, роздягалень, ігрових кімнат тощо. З цим можна легко погодитись, адже, аби дістатися до музичної зали, журналістам треба було проходити між дітей, які в той час спали в групі.

Щодо будівництва нового садочка на місці старого мер конкретної відповіді не дав, а тільки зазначив, що висновок про ймовірне будівництво зроблять при складанні міського бюджету на наступний рік.

«Ремонтувати» цю будівлю можна лише за допомогою одного інструмента – це бульдозера, – каже мер.

А куди ж дітей?

За словами Василя Білогури, діти не зможуть більше перебувати в приміщенні садочка № 5, адже воно не готове до нового навчального року і не пройшло відповідну перевірку.

Діти в садочок № 5 не підуть 1 вересня, а будуть розподілені між іншими садочками міста. Кожен навчальний рік починається зі складення акта готовності закладів до навчального року. Цей документ узгоджується з контролюючими службами, а також із керівником навчального закладу, який несе відповідальність за життя і здоров’я дітей. Маючи на руках негативні висновки експертизи щодо стану будівлі садочка, цей акт готовності просто не міг бути прийнятий, – зазначив чиновник.

1 вересня діти не підуть в чернігівський садочок №5 - його закривають, фото-4

Він також додав, що прийняти дітей готові всі працюючі садочки міста без винятку. Основними закладами, куди перейде більша частина дітей, стануть сусідні садочки № 2 та № 10. Такий варіант обрали родини, які проживають у мікрорайоні Шерстянка. Але є й такі, хто переводить своїх дітей у садочки в центрі міста.

Уже все узгоджено. Діти, зокрема, переходять у садочки № 2, 10, 14, 51, по дві дитини йдуть до садочків у центрі міста, а одна дитина – у садок на Пухова. Все обговорили з батьками, і вони вирішували, куди зручніше віддати дітей, – каже завідувачка ДНЗ № 5.

Керівниця ДНЗ № 10 Наталія Муцька розповіла, що садочок готовий прийняти сусідів.

Зараз у нас 275 вихованців, а з 5-го садочка загалом до нас переходить 25 діток старшої групи, 16 діток молодшої групи, кухар, два вихователі та помічник вихователя, які зайняли всі вакантні місця в нашому садочку на даний момент. Усе це аби не травмувати дітей та й персонал за можливості. У нашому садочку просто буде повна наповнюваність, яка і повинна була бути, ось і все, – сказала пані Наталя.

Також вона повідомила, що старша група, яка до них переходить усім складом, буде розташована в повністю відремонтованому блоці, з новою туалетною кімнатою та сучасними меблями.

Дітей начебто розподілили. А куди йти решті персоналу, який не зміг перейти до інших закладів разом із дітьми? На це запитання начальник управління освіти відповів, що нині у сфері освіти Чернігова є багато вакансій – і працівникам запропоновано місця за бажанням в інших закладах, у тому числі в сусідніх садочках №2 та 10.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#садок #діти #закриття #навчання #перехід
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...