• Главная
  • В Чернігівській області вшанували отамана Галаку. Історики здивовані
13:12, 21 августа 2019 г.

В Чернігівській області вшанували отамана Галаку. Історики здивовані

В неділю, 18 серпня, в селі Пилипча Ріпкінського району, активісти встановили і освятили хрест на могилі отамана Галаки, який в 1918 – 1921 роках очолював повстанські атибільшовистські загони на півночі Чернігівщини.

Отаман Іван Галака (справжнє ім’я – Іван Васильчиков) народився в 1890 році в Олешні. Під час наступу російських більшовистських військ на УНР, керував загонами, які здійснювали регулярні атаки на підрозділи червоноармійців та місцевих мешканців, що підтримували окупантів-більшовиків.

Станом на зиму 1921 року, підтримуючи наступ військ УНР, отаман Галака із загоном біля 700 вояків встановив контроль над усіма лісовими теренами Чернігівського й Городнянського повіту, активно діяв і на білоруському Поліссі.

3 липня 1921 року отаман Галака був убитий бійцями карального більшовицького загону у сьогоднішньому Галаківському лісі.

Могилу отамана минулої неділі прибрали, на ній встановили дубовий хрест і освятили його. На черзі – нова табличка з уточненими датами народження і загибелі.

Разом з тим ряд чернігівських істориків з подивом сприйняли акцію. Зокрема, автор багатьох праць про Івана Мазепу Сергій Павленко зауважив, що «вшановувачі цієї неоднозначної постаті не беруть до уваги непроукраїнські погляди Галаки, факти нищення його загоном без суду і слідства іновірців, їхніх дітей».

Маються на увазі, погроми, які влаштовували «галаківці» проти єврейських родин. Приводом для жорстоких розправ ставала підтримка ними більшовиків.

Історик Ігор Кондратьєв зауважив, що отаман Галака був антикомуністом, проте не виступав за Вільну Україну, а навпаки – був прихильником тимчасового уряду в Петограді, вболівав за скликання Установчих зборів і «нову Росію» з Україною в складі.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#історія #отаман Галака #Сергій Павленко #Ігор Кондратьєв
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...