• Главная
  • У Чернігові планують встановити пам'ятник Григорію Ґалаґану
10:02, 26 августа 2019 г.

У Чернігові планують встановити пам'ятник Григорію Ґалаґану

Про ідею створення пам’ятника Григорію Ґалаґану, чиє ім’я носить Чернігівський обласний художній музей, розповів його директор Юрій Ткач під час урочистостей до 200-річчя з дня народження мецената. Таким чином у закладі хотіли б увічнити пам’ять про видатну людину.

У Чернігові планують встановити пам'ятник Григорію Ґалаґану, фото-1

Є ескіз

Окрім самої ідеї, керівництво мистецького закладу видало на загал уже готовий ескіз майбутнього пам’ятника. Його створив Геннадій Єршов, одну з робіт якого – пам’ятник гетьману Івану Мазепі можна побачити на Валу біля Колегіуму.

За словами Юрія Ткача, розташовуватись майбутній пам’ятник буде на подвір’ї перед входом до музею, але його конкретний та фінальний ескіз ще в стадії обговорення. Справа в тому, що до ескізу, який на днях уже презентували, є певні зауваження. Тому керівництво музею і науковці разом зі скульптором будуть обговорювати та доопрацьовувати вигляд майбутнього пам’ятника. Григорія Ґалаґана можуть зобразити в іншій позі – стоячи або взагалі сидячи на лаві (по типу пам’ятника Тарасу Шевченку в Чернігові).

У Чернігові планують встановити пам'ятник Григорію Ґалаґану, фото-2

Але всі учасники обговорення дійшли одностайної думки, що зображати Ґалаґана треба молодим, так би мовити, в його ранній період пошуку себе. Адже і молодий художній музей, за словами директора, ще в пошуках свого місця у творчому просторі.

За чий кошт

Щодо фінансування робіт зі створення пам’ятника, то це питання обговорюється з обласною владою (художній музей – обласного підпорядкування). Але музей робить акцент на пошук іноземних меценатів для реалізації цієї благої справи, бо отримати гроші на такий проєкт з обласного бюджету – це щось зі сфери фантастики. Бо на ту ж заміну вікон трохи більше мільйона гривень музей просить довго і безрезультатно.

– Я особисто спілкувався з деякими людьми щодо підтримки проєкту меценатами з-за кордону, поки нема такого рішення. Вже обговорювали модель скульптури з науковцями, там є зауваження – проситиму скульптора дещо переробити. Також ведемо роботу з приводу інформаційної підтримки даного проєкту. Думаю, після анонсування будемо активніше працювати в цьому напрямку, – зазначив директор художнього музею.

За оцінкою скульптора Геннадія Єршова, вартість пам’ятника у бронзі – приблизно 1,5 млн грн, або ж 70 тисяч доларів США.

У музеї запевняють: якщо знайдеться меценат або група благодійників, які допоможуть встановити пам’ятник, то музейники у свою чергу готові викарбувати їх імена на постаменті пам’ятника (звісно, якщо вони цього захочуть). Також на постамент планується нанести слова самого Григорія Ґалаґана про любов до України та українців.

Що ж до співпраці з міською владою, то наразі керівництво закладу з представниками міської ради нічого не обговорювало, бо організаційні та фінансові питання вони вирішують виключно з обласною радою та облдержадміністрацією. Діалог з міською владою розпочнеться лише після того, як в музеї будуть готові до встановлення пам’ятника та подачі відповідних документів.

Довідка

Григорій Павлович Ґалаґан (15.08.1819, с. Сокиринці, Прилуцький повіт, Полтавська губернія – 25 09.1888, там само) – громадський діяч, українофіл, меценат, великий поміщик на Чернігівщині, представник відомого старшинсько-дворянського роду Ґалаґанів.

Походить із дворянської родини . Отримавши початкову домашню освіту, слухав лекції в Санкт-Петербурзькому університеті на юридичному факультеті. Після закінчення університету два роки подорожував Західною Європою. Повернувшись, вирішив зайнятися сільським господарством, для чого оселився у своєму маєтку в Сокиринцях Полтавської губернії.

Займав різні чиновницькі посади того часу – від попечителя гімназій і совісного судді до голови дворянства Борзнянського повіту Чернігівської губернії.

За його ініціативи і матеріальної підтримки відкрито Прилуцьку гімназію, багато народних шкіл, а також колегію в Києві.

Був особисто знайомий і листувався з Шевченком, Максимовичем, Кулішем, Антоновичем та іншими. Один із засновників бібліотеки, яка нині відома як Національна парламентська бібліотека України.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#пам'ятник #Ґалаґан #художній музей #вшанування
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...