Кадрові зміни: Чернігівщина в очікуванні нового голови ОДА

Прийшовши до влади, нова команда Володимира Зеленського пообіцяла повністю перезавантажити владні інститути в Україні. Одними з таких інститутів виявилися обласні державні адміністрації (ОДА), які безпосередньо підпорядковані президенту.

Спочатку вирішили звільнити голів ОДА часів президентства Петра Порошенка та залишити обласні адміністрації з виконуючими обов’язки голови. Частіше всього такими тимчасовими головами ОДА ставали перші заступники колишніх очільників адміністрацій. А вже після цього президентська команда розпочала пошук навіть ще не голів ОДА, а просто кандидатів на цю посаду. Добір нових очільників областей розпочався в перші тижні після інавгурації 20 травня і триває в деяких областях і досі. Зокрема, і на Чернігівщині.

Знайшли/У пошуках

Перші ОДА почали оновлюватись 5 липня цього року. Тоді президент призначив нових голів ОДА в Донецькій, Львівській, Закарпатській та Луганській областях. Також у липні оновили голів адміністрацій в Київській, Херсонській, Черкаській областях. У кінці літа – на початку осені президент представив нових голів ОДА в Івано-Франківській, Житомирській, Запорізькій, Рівненській та Дніпропетровській областях. До речі, у Дніпрі призначення відбулось зовсім нещодавно, 13 вересня. За повних два місяці зміни відбулись у половині областей України, решта – в очікуванні, як і Чернігівська область.

Кандидатів багато

Усі ці два місяці очікування призначення голови ОДА чернігівським інформаційним простором гуляє такий собі шорт-лист претендентів на цю посаду. У ньому є наступні прізвища: Микола Звєрєв, Сергій Аверченко, Володимир Ткаченко, Оксана Тунік-Фриз, Арсен Дідур, Іван Фурсенко, Дмитро Іванов, Андрій Прокопенко... 

З деякими із них нам вдалось поспілкуватись, дізнатись їх думку щодо можливого призначення їх на посаду голови ОДА, чому так затягують з призначенням на Чернігівщині і коли воно нарешті станеться, чи буде новий голова місцевий або приїжджий та які вони бачать перспективи співпраці оновленої ОДА з міською владою Чернігова, зокрема з мером Владиславом Атрошенком.

Сергій Аверченко, приватний підприємець:

Може, звичайно, моє прізвище і є в списку кандидатів на посаду голови ОДА, але це тільки чутки, а чутки я не коментую.

З приводу затримки у призначенні, вважаю, що просто не дійшла черга ще до Чернігівщини і скоро питання все ж таки вирішиться. В різних областях є свої проблеми, і можливо, там, де зараз вже призначили нових голів, були проблеми, які треба негайно вирішити. Нам же дали час на представлення кандидатур на цю посаду.

Буде новий голова з нашої області або з іншої – зараз сказати важко, оскільки в різних областях, де вже призначили нових голів, цей алгоритм працював по-різному – десь місцевий, а десь приїжджий. Проте я вірю, що на Чернігівщині знайдеться достойна кандидатура, яка буде мати відповідні знання, навички та вміння для такої відповідальної посади. Не хотілося, щоб призначали просто гарну людину, адже всі знають, гарна людина – це не професія. Люди, які потягнули б цю посаду, є в бізнесі, але чи зголосяться вони піти на тимчасову посаду та залишити своє дітище – це велике питання.

Щодо співпраці оновленої ОДА та міської влади можу сказати, що ми знаємо, як наш міський голова може пристосовуватись до нових політичних реалій, і напевно, і в цей раз знайде якусь спільну мову. В ОДА будуть займатись питаннями області, міська рада – містом, і все. Думаю, ніяких конфліктів між цими гілками влади не має бути.

Оксана Тунік-Фриз, заступник голови Комісії партійного контролю партії «УКРОП»:

Мені відомо виключно про чутки, які ширяться про моє можливе призначення на посаду голови ОДА з абсолютно невідомою мені метою. Кількість дзвінків та звернень з цього приводу за останні місяці просто зашкалює. Стільки було людей, які останнім часом переконували мене, що я є претендентом на посаду голови ОДА, що можна було вже й самій у це повірити. Але правда в тому, що я не подавала свою кандидатуру на цю посаду, не мала такого наміру та маю зовсім інші плани своєї подальшої професійної реалізації. Тому хотіла б побажати рідній Чернігівщині отримати гідного голову ОДА. Зі свого боку завжди буду підтримувати всі позитивні ініціативи влади в регіоні та робити все можливе для його процвітання.

Щодо того, що наш регіон може просто не цікавити президентську команду, то скажу наступне: у половині областей нові голови ОДА не призначені. У тому числі в таких областях, як Одеська, яку точно не назвеш другорядною або депресивною. Тому я би не шукала тут теорій змови та не робила далекосяжних висновків. Можливо, у деяких областях команда президента вже мала підготовлені кандидатури, а в інших просто відбувається процес їх пошуку. Ми бачимо, який високий темп взяла нова влада, тому думаю, призначення нових голів ОДА по всій Україні, у тому числі і на Чернігівщині, відбудеться дуже скоро, навіть ближчим часом. Залишилося чекати зовсім трішки.

По прізвищах кандидатів гадати не буду, але можу припустити, що виконуюча обов’язки голови ОДА Наталія Романова, на мою думку, не має шансів залишитись у кріслі голови.

А загалом можу лише сказати, що головним критерієм при виборі нового очільника має бути професійність.

Очікувати залишилось недовго

Також з приводу призначення нового голови ОДА на Чернігівщині ми поспілкувались з політичними експертами місцевого та всеукраїнського рівня і народним депутатом від президентської партії «Слуга народу» Сергієм Гривком. Попросили прокоментувати, коли ж варто очікувати від президента призначення голови обласної адміністрації в Чернігові, яка людина має зайняти крісло і що зробити на цій посаді, а також оцінити шанси нинішньої в. о. голови ОДА.

Сергій Гривко, народний депутат України («Слуга народу»):

Те, що очільника ОДА на Чернігівщині призначать пізніше, ніж в деяких інших областях, не говорить про рівень розвитку нашого регіону або місце в умовному рейтингу областей. Просто наразі обирається дійсно достойна кандидатура для цієї посади, і тому є певна затримка. Особисто моя думка, що область потребує якісного кризис-менеджера та ефективного управлінця, який би дав можливість нашій області процвітати та стати успішною.

Кажуть, уже найближчим часом на Чернігівщині буде призначено нового голову ОДА. Це може статись або в кінці вересня, або вже на початку жовтня.

З приводу кандидатур на цю посаду нічого не можу сказати, лише те, що це прерогатива президента, а ми, як народні депутати, маємо займатись законотворчістю. Знаю, що була створена петиція щодо мого призначення на цю посаду, але, чесно кажучи, досвіду в мене немає – і якщо б мені навіть і запропонували стати головою ОДА, я би відмовився.

Андрій Кужель, ексголова молодіжної ради при Чернігівській міській раді:

Звісно, побутує думка, що наша область, як депресивна, не надто цікава Києву. Але ці розмови були при всіх владах і їх значення дещо перебільшене. Більш важливою є проблема слабкого кадрового потенціалу області. Дійсно, знайти кваліфікованого управлінця з відповідним досвідом і незаплямованою репутацією на Чернігівщині – завдання майже неможливе. Але я думаю, за тиждень-два наша область все ж отримає нового очільника. І скоріш за все, це буде хтось із немісцевих.

Я думаю, інформація по прізвищах місцевих претендентів, що гуляє Мережею, уже не актуальна. Що стосується Наталії Романової, то це взагалі щось із сфери фантастики. Не можна побудувати нову державу руками старих апаратчиків.

Чи буде ОДА співпрацювати з міською владою, залежатиме від цілей, які стоятимуть перед новим головою ОДА. За великим рахунком усі ці адміністрації взагалі мають бути ліквідовані в рамках децентралізації. Цей величезний бюрократичний апарат має стати пережитком минулого. Але побачимо, як це буде реалізовано вже цією владою. У будь-якому випадку до місцевих виборів якихось теплих відносин між новою владою в області та представником старої – Владиславом Атрошенком я би не очікував.

Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва:

Я думаю, що Чернігівщина взагалі мало цікава Офісу президента. У них руки до цієї області не доходять. І взагалі, голови ОДА по всій країні їм теж не особливо цікаві. Вони зараз за Київ борються, за Дніпро і решту великих міст.

Нічого не знаю про кандидатів на посаду голови Чернігівської ОДА. Думаю, що їм треба ще пошукати якогось варяга, який на це б погодився, а ось місцевий голова цілком може бути.

Я б віддав перевагу комусь із місцевих, які вже попрацювали на загальнонаціональному рівні. Але не знаю, чи знайдуться бажаючі, бо ситуація з облдержадміністраціями в країні непевна. Ніхто не знає, що з ними буде завтра. Префекти? Децентралізація? Немає ясності щодо політики ЗЕ-команди.

Отже, жителям області, схоже, залишається недовго чекати призначення. І після цього контролювати всі владні ініціативи та вносити свої пропозиції щодо розвитку рідного краю.

ОДА призначення голова кандидати
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Прокуратура подала в суд. Таким образом правоохранители пытаются вернуть в госсобственность самовольно занятые фермерским хозяйством земельные участки, относящиеся к объектам культурного наследия. По информации прокуратуры, незаконно вспахано 45,97 Га земли, которая оценивается в более чем 2 млрд грн. На объектах историко-культурного наследия посеяли кукурузу и озимую пшеницу. Участки находятся в пределах памяток археологии поселений "Курганки", "Вигоры",...
Криминал
Преступник напал на женщину, заполучил документы и на них оформил кредит. Информация о нападении поступило в Славутичское отделение полиции Киевской области, сообщается на сайте ГУНП Черниговщины. Жертва, возвращаясь домой с работы, заметила неизвестного мужчину. Тот проследовал за ней до подъезда, где и ударил ее по голове. Потерпевшая упала на асфальт, после чего напавший схватил ее сумочку и сбежал. Позднее киберполицейские Черниговщины совместно с прав...
Общество
Електронна реєстрація у Чернігові розпочалася з січня і триватиме до 31 травня цього року. На сьогодні вже подана 551 заява від батьків майбутніх першокласників, це близько 25% від тієї кількості учнів, яка очікується. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міськради з посиланням на заступницю начальника управління освіти Олену Горну та головного спеціаліста управління Олександра Мельниченка. Запровадження електронної реєстрації – це пілотний освітній...
Спорт
Незапланований раніше п’ятий спаринг провели футболісти «Десни» на зборах у Туреччині. Матчу проти грузинського клубу «Динамо» (Батумі) спочатку не було у розкладі контрольних поєдинків команди Александра Рябоконя. Але оскільки між останнім спарингом (перемога над «Вітебськом» з рахунком 4:0 до вильоту в Україну у команди було достатньо часу, то додаткова гра виявилася доречною. Проти «Динамо» чернігівці зіграли вчора, 19 лютого. Матч завершився з рахунком...
Происшествия
Сьогодні рано вранці, о 4:42 20 лютого, у Чернігові на вулиці Гончій, 55/3 горіла квартира. Про це повідомляють в Департаменті з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА. Пожежа сталася в одній з квартир трьохквартирного житлового будинку 10х20 метрів. Постраждалих немає. Вогонь пошкодив майно, перекриття та стіни на площі 8 м2. Причина пожежі та збитки встановлюються.
Общество
Освітній центр РозУмка в партнерстві з «Альфа-Банком», мережею магазинів “Віват канцелярія», еспресо-баром «Чашка», кінотеатром MULTIPLEX, мережею парків розваг «Планета», мережею фітнес-клубів X-Line, Укрпоштою, виробництвом бутильованої води «Здорова вода», медіа-партнер – Чернігівська медіа група та обласна газета «Деснянська правда», за підтримки Спілки жінок Чернігівщини та Управління Освіти Чернігівської міської ради запрошують учнів 6 класів взяти у...
Политика
Антон Поляков, що влітку минулого року переміг на виборах до Верховної ради на окрузі №206, подав заяву до Національного антикорупційного бюро, повідомляє «Суспільний кореспондент» з посиланням на телеграм-канал депутата. Скарга стосується голови Чернігівської обласної державної адміністрації Андрія Прокопенка. Привід для скарги в НАБУ, на думку Антона Полякова – використання адміністративного ресурсу і можлива корупція з боку очільника області. Народний д...
Общество
У Чернігові бойові побратими віддали останні військові почесті «Спартаку» – учаснику АТО, «кіборгу», що брав участь в боях за Донецький аеропорт, десантнику, офіцеру-розвіднику Євгену Ареф’єву. Про це повідомили в інформагенції Міністерства оборони України «АрміяInform». Церемонія прощання з померлим Героїм відбулася вчора, 19 лютого у Свято-Троїцькому кафедральному соборі у Чернігові, куди прийшло багато побратимів, військовослужбовців, жителів Чернігівщи...
Криминал
С начала года правоохранители Черниговщины вынесли 277 протоколов касательно домашнего насилия. Также на домашних обидчиков открыто 21 уголовное дело по ст. 125 УКУ - легкие телесные повреждения. Помимо этого полицейские вынесли 41 временное запретное предписание агрессивным членам семей. Правоохранители Черниговщины описали такую показательную ситуацию, произошедшую в Городнянском районе. Сожитель систематически оскорблял женщину словесно, а когда напивал...