• Головна
  • Мер Чернігова розкритикував продаж землі за тим сценарієм, який підготував уряд
15:56, 25 вересня 2019 р.

Мер Чернігова розкритикував продаж землі за тим сценарієм, який підготував уряд

Владислав Атрошенко не проти вільного обігу землі сільськогосподарського призначення, але переконаний: той варіант, який нині пропонує уряд – невигідний для України. Натомість, пропонує свій сценарій.

Свою точку зору міський голова Чернігова висловив не як голова органу місцевого самоврядування чи підприємець, який має відношення до агробізнесу, а як громадянин України.

Він вказав на ряд ризиків у разі запровадження того варіанту, який нині пропонується ухвалити Верховній раді. Зокрема, на думку Владислава Атрошенка, після цього аграрії значно скоротять обсяги інвестування в розвиток інфраструктури (будівництво ферм, елеваторів, житла на селі). Це, за підрахунками міського голови дасть мінус 100 мільярдів гривень до ВВП (3 %).

Ще 2 % ВВП будуть втрачені через загальний спад виробництва зернових, вважає Владислав Атрошенко:

– Хтось хоче продати, а хтось не хоче. І на великих ділянках буде «шахівниця», не буде великих сформованих ділянок. На два, три п'ять років буде спад виробництва. За моїми оцінками недоотримаємо до третини сьогоднішнього валу – 15 мільйонів тонн зерна. При ціні більше 4 тисяч доларів за тону – маємо 60 мільярдів гривень.

Також Владислав Атрошенко каже, що нині аграрії, аби підтримати людей, які здають їм в оренду паї, і не допустити соціального збурення, тримають супутні невигідні з економічної точки зору тваринні комплекси. Інвестицій вони потребують значно більше, ніж зернові, а коштів приносять менше. Після впровадження ринку землі, цей запобіжний фактор землевласникам стане непотрібним, і скот піде під ніж, переконаний міський голова Чернігова.

Натомість він пропонує допустити до землі провідних світових гравців – Китай, США та ОАЕ (нині законопороєкт передбачає дозвіл купувати ділянки тільки українцям). На думку Владислава Атрошенка, це дозволить значно підняти ціну на землю – до 20-30 тисяч доларів за гектар, замість нинішньої 1000 доларів.

Також Україна могла би використати ситуацію і поторгуватися з світом про додаткові преференції за допуск до землі.

– Земля надзвичайно серйозний актив. І навіть серйозніший за наслідками ніж відмова від ядерної зброї. Це останній стратегічний актив держави. І якщо ми вже відкриваємо його – то необхідно підняти ставку: залучити коштів в 20 разів більше, поставити умову безпеки на кордоні і вирішення ситуації на сході країни, 30-40 мільярдів доларів на відновлення інфраструктури. Плюс членство в Євросоюзі,порадив урядовцям, депутатам і президенту Владислав Атрошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринок землі #продаж землі #Владислав Атрошенко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...